Pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich konkretnie S&W 500

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

123Uytkownik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 14 lutego 2018, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich konkretnie S&W 500

Post autor: 123Uytkownik »

s1k0r3k pisze:
sql pisze:Niestety, w tej sytuacji jest tylko wybór między walką z uznaniowością, a złożeniem broni. Nie widzę trzeciego wyjścia.
Czy robiąc badania, można byłoby złożyć wniosek o 2 pozwolenia? O pozwolenie na pełne kolekcjonerskie i jakieś "inne" pozwolenie obejmujące broń krótką do 0,5 cala, opierając się o to, że katalog celów jest otwarty? Czy można złożyć papiery w 2 odrębnych postępowaniach i ewentualnie walczyć w jednym z nich? Co mogłoby być powodem, dla którego mógłbym dostać pozwolenie na półcalowy rewolwer?
Szczerze mówiąc to sam chciałbym wiedzieć. Droga do pozwolenia jest długa i trochę kosztuje, już prawo jazdy B( z kilkoma powtórkami egzaminów) jest tańsze. A teraz się okazuje, że jak chcę kolekcjonować broń to tą mogę, tej mogę,Ja je&ie, glocka spoko możesz mieć, pustynnego orzełka nie i chu&. Mały rewolwer na kapiszony jak najbardziej, prawdziwy jaki chcesz nie bo to be. Wiatrówkę czy coś z XIX wieku spoko. Normalną współczesną broń nie i koniec. Ja pierdziele niby komuna już nie jest od 1989 a jak patrzę na przepisy i ,,uznaniowość" to mnie krew zalewa. Już chyba łatwiej (i taniej) zdobyć obywatelstwo USA kupując wizę niż w Polsce. Albo przeprowadzić się do Czech lub NIemiec
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich konkretnie S&W 500

Post autor: kuras999 »

123Uytkownik pisze: Mały rewolwer na kapiszony jak najbardziej, prawdziwy jaki chcesz nie bo to be.
Nie przesadzałbym, bez problemu kupisz 44 magnum albo 454 casull.
123Uytkownik pisze: pustynnego orzełka nie i chu&
Możesz mieć każdego orzełka poza 500AE, bez problemu możesz mieć 44mag.

A Polskie prawo w kwestii posiadania różnych rodzajów broni jest bardzo liberalne w porównaniu do większości Państw europy zachodniej. U nas możesz kupować bez problemu każdą broń wojskową przerobioną na semi, praktycznie każdą krótką, karabiny wyborowe itp.

Mi może być przykro że nie mogę kupić granatnika do M4 ale to nie znaczy że u nas jest tak źle. O pozwolenie robione drogą sportową wcale nie musi być droższe od prawa jazdy.
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2018, 13:15 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
123Uytkownik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 14 lutego 2018, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich konkretnie S&W 500

Post autor: 123Uytkownik »

kuras999 pisze:
123Uytkownik pisze: Mały rewolwer na kapiszony jak najbardziej, prawdziwy jaki chcesz nie bo to be.
Nie przesadzałbym, bez problemu kupisz 44 magnum albo 454 casull.
123Uytkownik pisze: pustynnego orzełka nie i chu&
Możesz mieć każdego orzełka poza 500AE, bez problemu możesz mieć 44mag.

A Polskie prawo w kwestii posiadania różnych rodzajów broni jest bardzo liberalne w porównaniu do większości Państw europy zachodniej. U nas możesz kupować bez problemu każdą broń wojskową przerobioną na semi, praktycznie każdą krótką, karabiny wyborowe itp.

Mi może być przykro że nie mogę kupić granatnika do M4 ale to nie znaczy że u nas jest tak źle. O pozwolenie robione drogą sportową wcale nie musi być droższe od prawa jazdy.
Granatnik czy bazooka to rozumiem, bo to już raczej artyleria, ale denerwuje fakt, że ktoś uzna, że jak strzelisz do kogoś z jednej broni to będzie mniej martwy, a z innej bardziej martwy. Liczę naprawdę na tę zmianę w przepisach o projekcie ustawy obywatelskiej karty broni, ale ciekawe ile to potrwa.
Poza tym durne jest, że jeśli chcesz sobie postrzelać z danej broni np. w/w 500AE, bo na przykład ci się podoba, w Polsce jako obywatel, który płacisz podatki, przestrzegasz prawa ktoś konkretnie komendant policji ma prawo powiedzieć nie, bo on tak interpretuje dany przepis.
Takie sytuacje aż zachęcają do korupcji i łapówkarstwa, bo już nie raz można się dowiedzieć, że wszystko się da, pytanie jaką drogą
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich konkretnie S&W 500

Post autor: kuras999 »

Kaliber 500magnum jest również egzotyką. W przepisach gdzieś postawiono granicę i nie chodzi o to czy coś jest groźne czy nie. Przepisy jasno określają że w pozwoleniach jakie są wydawane "w szczególności" nie wydaje się pozwoleń na broń krótką o kalibrze powyżej 12mm kropka tu nie ma miejsca na interpretacja takie jest prawo. Można próbować uzyskać inny rodzaj pozwolenia nie określony ustawowo. Powinniśmy się cieszyć że dla tych którym wyjątkowo zależy jest jakaś furtka a nie psioczyć że możemy kupić tylko 99,5% wszystkich modeli broni semi auto i tych samoczynnych przerobionych na samopowtarzalne jakie kiedykolwiek były wyprodukowane.
Nasze prawo poza długą i kosztowną procedurą jest bardzo dobre jeśli chodzi o rodzaje broni. Chyba że wolisz przeprowadzić się na wyspy i prosić o licencję na nóż do smarowania :621: Albo przeprowadź się do słonecznej Kaliforni i może wtedy docenisz jak to w Polsce było dobrze.
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2018, 13:42 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich konkretnie S&W 500

Post autor: PP-67 »

Obrazek
Left to right: .460 S&W Magnum, .454 Casull, .44 Magnum, .45 ACP, .22LR

Masaż nadgarstków gwarantowany.
https://youtu.be/ec8vYqHZdL0
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich konkretnie S&W 500

Post autor: PP-67 »

coś porypałem
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2018, 15:28 przez PP-67, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich konkretnie S&W 500

Post autor: PP-67 »

:651:
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
Awatar użytkownika
tomek5308
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 24 kwietnia 2007, 23:30
Tematy: 2
Lokalizacja: VIS Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich konkretnie S&W 500

Post autor: tomek5308 »

A ja mam pytanie.
Gdzie w rozporządzeniu (odnośnie broni myśliwskiej i warunków polowania) jest sprecyzowany podział na broń krótka i długą?

Nie było pytania, już znalazłem :568: :)
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2018, 08:50 przez tomek5308, łącznie zmieniany 1 raz.
.22 short; .22lr; 9x18; 9x19; .223Rem; 7,62x39; 308W; 12/70;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”