Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Vis

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Vis

Postautor: JackDaniels41 » 2018-06-09, 13:58

Fokat pisze:
JackDaniels41 pisze:Ja też mogę troszkę wyobraźni uruchomić i widzę... otłuszczonego, upoconego bruneta w okularach, z tłustymi włosami, ślęczącego przed kompem po 22 godziny dziennie i reagującego momentalnie na każdy dotyczący go wpis :-D :-D :-D Trafiłem choć troszkę???
[img][/]

Pomyliłeś się tylko w brunecie ;laughing:
Dzięki za zdjęcia, pierwszy raz coś takiego widzę. Jestem ciekaw jaka jest historia tych oznaczeń.

Odnośnie jeszcze tych oznaczeń to wiadomo że swastyka była powszechnie używana od około 5000 lat jako symbol pomyślości, czy też porządku i siły itp. ale ciekawi mnie osobiście to, dlaczego to miejsce i aż 5 razy? :583:

Awatar użytkownika
FranekDolas

Postautor: FranekDolas » 2018-06-09, 14:03

Bo pięciu faszystów z tej lufy za.....ał ;laughing:
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl

JackDaniels41

Postautor: JackDaniels41 » 2018-06-09, 14:20

FranekDolas pisze:Bo pięciu faszystów z tej lufy za.....ał ;laughing:

Ooo... i proszę bardzo nadzieję okazały się płonne ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Pewnie ich za.....ał jeszcze w tym 1936, w końcu Franek Dolas był przekonany że tę wojnę to sam osobiście wywołał, czyli układa się to w jakąś całość ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Genialne :-D

Awatar użytkownika
POLARMS

Postautor: POLARMS » 2018-06-09, 23:17

Nie było mnie chwilę, a wątek nieco zboczył (sic!) - głos zabrali koneserzy męskiej urody :-D
To nie to forum, Panowie (?). To jest forum beżowe, nie tęczowe :)

JackDaniels41

Postautor: JackDaniels41 » 2018-06-09, 23:43

POLARMS pisze:Nie było mnie chwilę, a wątek nieco zboczył (sic!) - głos zabrali koneserzy męskiej urody :-D
To nie to forum, Panowie (?). To jest forum beżowe, nie tęczowe :)

Oj tam, oj tam... już niech się Kolega Polarms tak sam nie kokietuje :-D Schudnąć trzeba trochu i będzie OK' :) tego grilla trza ograniczyć to :piwo:
Mam nadzieję że Kolega Polarms się nie gniewa, bo nie to jest celem moich wywodów, jakby co, to przepraszam :wink:
No ale do rzeczy, co tam Kolega Polarms wie w temacie hakenkreutzów?

Awatar użytkownika
fusz

Postautor: fusz » 2018-06-10, 02:18

Co do hakenkreuzow, to się odezwę z pytaniem. Znać się nie znam, choć VIS z pierwszej serii produkcyjnej okupanta czasami w szafie przebywa (dlatego też wątek śledzę). Panowie w szykownie skrojonych mundurach mieli znaczek "zakręcony" w prawo, a na zdjęciu lufy - "kręci się" w drugą stronę. Więc może to nie do końca ma być wyraz uwielbienia, a wręcz przeciwnie?! No chyba, że wowczas orientacja (symbolu) znaczenia nie miała.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...

tomek5

Postautor: tomek5 » 2018-06-10, 07:01

JackDaniels41 - swoimi nieuprzejmymi wypowiedziami psujesz temat o pięknym pistolecie.
Osobiste wycieczki proszę na priv. bo mnie nie interesuje kogo nie lubisz...

JackDaniels41

Postautor: JackDaniels41 » 2018-06-10, 09:35

fusz pisze:Co do hakenkreuzow, to się odezwę z pytaniem. Znać się nie znam, choć VIS z pierwszej serii produkcyjnej okupanta czasami w szafie przebywa (dlatego też wątek śledzę). Panowie w szykownie skrojonych mundurach mieli znaczek "zakręcony" w prawo, a na zdjęciu lufy - "kręci się" w drugą stronę. Więc może to nie do końca ma być wyraz uwielbienia, a wręcz przeciwnie?! No chyba, że wowczas orientacja (symbolu) znaczenia nie miała.

Dzięki za to spostrzeżenie, rzeczywiście "haki" odwrotnie niż te powszechnie pokazywane. Dla przypomnienia dodam że lufa polska i pochodzi z 1936r.
Jeśli ktoś coś ma innego dajcie fotki lub opiszcie 8-)

JackDaniels41

Postautor: JackDaniels41 » 2018-06-10, 10:10

tomek5 pisze:JackDaniels41 - swoimi nieuprzejmymi wypowiedziami psujesz temat o pięknym pistolecie.
Osobiste wycieczki proszę na priv. bo mnie nie interesuje kogo nie lubisz...

Tomciu na 5... może trochę luzu włącz, nasze wpisy są okraszne "emotikonami", które określają jednoznacznie żartobliwy charakter dyskusji. Kolegę Polarms jak napisałem cenię za wiedzę i pasję. Czy nie lubię? Nie wiem, bo Go nie znam. A jeśli już, to sam się potrafi jak widać dzielnie bronić, a Ty może psujesz mu tę przyjemność :) Dodam jedynie, że sam zaczyna... ;laughing: ;laughing: ;laughing:
VIS to faktycznie, obok colta 1911 jedne z piękniejszych "Bronek" jakie widziałem. Szczególnie te zachowane, może nie "idealnie", ale w pełnym oryginale. Te w nowej oksydzie już duszy nie mają :-D

Smoczy

Postautor: Smoczy » 2018-06-10, 14:17

fusz pisze:Co do hakenkreuzow, to się odezwę z pytaniem. ... Panowie w szykownie skrojonych mundurach mieli znaczek "zakręcony" w prawo, a na zdjęciu lufy - "kręci się" w drugą stronę. Więc może to nie do końca ma być wyraz uwielbienia, a wręcz przeciwnie?! No chyba, że wowczas orientacja (symbolu) znaczenia nie miała.

Troche to dyskusja kulturowo-filozoficzna. Sa dwie swastyki - jedna oznacza Słońce i Pomyślość, druga śmierć i zniszczenie.
Swarzyca ( Swastyka ) jest symbolem słowiańskim, a nawet prasłowiańskim, i co warto również podkreślić, obecnym i w Wojsku Polskim II RP, szczególnie wśród jednostek górskich.

migeater

Postautor: migeater » 2018-06-23, 21:01

Witam,

Chciałbym zadać pytanie znawcom tematu: czy pistolety Vis niemieckiej produkcji miewały oksydowane lufy? Moją uwagę zwróciła lufa z tego filmiku i stąd pytanie: https://www.youtube.com/watch?v=i9cY3iWZvkA

Dzięki :piwo:

LongTom

Postautor: LongTom » 2018-06-23, 23:06

Proponuję lekturę tego numeru strzału
http://www.magnum-x.pl/strzal-2011/strzal-2011-x12
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-06-28, 15:59

Na znanym portalu aukcyjnym pojawił się VIS z1938 za 30 koła PLN.

Awatar użytkownika
arturo111

Postautor: arturo111 » 2018-06-28, 17:48

Najpierw pojawił się "u nas"

viewtopic.php?f=113&t=170994
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
KS Garda

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-06-28, 17:55

Nie mam dostępu do tego działu, jak można to odblokować?

Wróć do „Kolekcjonerzy”