Vis

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
POLARMS
Zarejestrowany użytkownik

Re: Vis

Post autor: POLARMS »

Fokat pisze:DEXTER, chodzilo raczej o nadęty, wszystkowiedzący, równający z glebą, każdego, kto nie wyznaje JEDYNIE SŁUSZNEJ ideologii firmy Polarms styl (a raczej jego brak).
Pozdrawiam Panów z Polarms, Thompsony już zeszły?
Bo już swojego zamówiłem, niestety nie u Was :piwo:
Co nie znaczy, że nie OD NAS :piwo:

Fokat

Post autor: Fokat »

Sprawdziłem dokładnie ;laughing: . Na szczęście, coraz więcej firm jeździ do tych samych źródeł za granicą.
Kolega kolekcjoner chciał kupić u Was rusznicę P-panc. Chyba nawet dzwonił. Jak mu pokazałem wątek o thompsonach, to mu przeszło ;laughing: .
Macie marketing na niespotykanym, kosmicznym poziomie, nieosiągalnym nawet na stadionie X lecia w latach 90-tych.

Awatar użytkownika
POLARMS

A jak będzie chciał kupić markową whisky - to proszę mu pokazać wątek z forum budowlanego o paleniu ekogroszkiem ;laughing:

Nie pisałem? bzzzz..... bzzzzz...... bzzzzz...

hahahahaha!!

LongTom

Post autor: LongTom »

Panowie (lub Panie) trzymajmy się tematu, który dotyczy Visów - czyli polskich pistoletów produkcji przed i w trakcie DWS.

Wątki dotyczące żali do sklepów są,
są wątki dotyczące thompsonów, o RPTS nie pamięta, ale też możecie założyć - więc
jest gdzie pisać w interesujących Was tematach.

:!:
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB

Awatar użytkownika
PMB

Post autor: PMB »

POLARMS pisze: takie oznaczenia występują w polskich VISach - i są to polskie oznaczenia. Zamek w Pana pistolecie jest na szkielecie niemieckim, ale to nie ma związku z tą sprawą. Jak widzimy, numer seryjny Pana VISa to 35020. Poniżej fotki egzemplarza z roku 1939 - numer seryjny 35484. Czysto polska produkcja:
A na brodzie lufy natomiast - kolejny motyw muzyczny w postaci klucza wiolinowego (ten sam egzemplarz):
dziękuję za odpowiedź wraz z materiałem fotograficznym. Jedno sprostowanie - broń nie jest moja, jest za Oceanem a ja przeglądając ichniejsze forum sam byłem zaintrygowany tymi "muzycznymi" puncami. Jeżeli Kolega wyrazi zgodę na posłużenie się fotografią z puncami pistoletu 35484 to może postaram się "oświecić" jankeskich Forumowiczów, że nuty i klucze wiolinowe są właściwymi znakami na właściwym miejscu.
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪

Awatar użytkownika
POLARMS

Proszę bardzo.

Jeszczde jedna uwaga - ten ViS tam ukazany ma piękne, oryginalne, drewniane okładziny z końca wojny - rzecz jasna produkcji niemieckiej. Wielu w nie "nie wierzy". A jednak istniały. W książce Yorka, pokazane są jako oryginały, ale dalej nie wszystkich to przekonuje. Jest tam bowiem kilka innych bzdur, np. opis ViSa delta.... Ale w tym wypadku York ma rację.
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2018, 12:55 przez POLARMS, łącznie zmieniany 2 razy.

JackDaniels41

Post autor: JackDaniels41 »

PMB pisze:
POLARMS pisze: takie oznaczenia występują w polskich VISach - i są to polskie oznaczenia. Zamek w Pana pistolecie jest na szkielecie niemieckim, ale to nie ma związku z tą sprawą. Jak widzimy, numer seryjny Pana VISa to 35020. Poniżej fotki egzemplarza z roku 1939 - numer seryjny 35484. Czysto polska produkcja:
A na brodzie lufy natomiast - kolejny motyw muzyczny w postaci klucza wiolinowego (ten sam egzemplarz):
dziękuję za odpowiedź wraz z materiałem fotograficznym. Jedno sprostowanie - broń nie jest moja, jest za Oceanem a ja przeglądając ichniejsze forum sam byłem zaintrygowany tymi "muzycznymi" puncami. Jeżeli Kolega wyrazi zgodę na posłużenie się fotografią z puncami pistoletu 35484 to może postaram się "oświecić" jankeskich Forumowiczów, że nuty i klucze wiolinowe są właściwymi znakami na właściwym miejscu.
To dla pełniejszego wyjaśnienia tematu i co za tym idzie poszerzania wiedzy forumowiczów w temacie ViS-a, dodam że na przedwojennych egzemplarzach tych 100% polskich, oprócz tych najróżniejszych sygnatur w formie v, kluczy wiolinowych,paragrafów, kropek, przecinków, żołędzi, znaczków beta, gamma, delta etc.etc., były powszechnie wybijane też... swastyki :) , tak właśnie malutkie swastyki. Szczególnie nabijane były między dwoma pierścieniami ryglowymi w górnej części lufy, ciekawe że nabijano je kilkukrotnie, nawet po 3-4 razy. Ciekawe co to oznaczało w tym miejscu, może znafca Polarms, pochwali się swoją wiedzą w tym temacie :-D Tylko proszę bez obcojęzycznych wstawek i bufonady, bo trzeba wiedzieć że jeszcze nikt na tym dobrze nie wyszedł. No to czekamy... :-D :-D :one:

Awatar użytkownika
POLARMS

Aha, anonimowy gość z internetu ubrał gajer od ślubu, założył poljota po ojcu, poprawił przedziałek - i zasiadł godnie za prezydialnym stołem. Na stole zielony obrus, syfon z wodą mineralną, szklaneczki. Teraz ten anonimowy znafca będzie .... egzaminował ;laughing: I sobie wyobraża, że ja na ten egzamin... przyjdę ;laughing: ;laughing:

Nie, to ja Pana przeegzaminuję - a raczej to forum :one:

Ja do tego wątku wniosłem nieco informacji. Teraz kolej na Pana, znafco. To Pan napisze im, co to oznacza ;laughing:

Albo i nie - i zostanie Pan uwieczniony w tym wątku jako zwykły troll.

sprengkapsel

Post autor: sprengkapsel »

Panowie dlaczego takie dziwne punce muzyczne ? Co kierowało fabryka broni że takie punce biła ? Na niemieckiej broni i nie tylko broni ( nie jestem fachowcem) widziałem waffenamty , numery broni , bicie producenta - konkretnie określone , które mówi kto daną broń zrobił. To wydaje się dla mnie jasne . Ale po co bić jakies dziwne znaki typu klucz wiolinowy , nutki i to w miejscach które bez rozebrania broni nie widać.

JackDaniels41

POLARMS pisze:Aha, anonimowy gość z internetu ubrał gajer od ślubu, założył poljota po ojcu, poprawił przedziałek - i zasiadł godnie za prezydialnym stołem. Na stole zielony obrus, syfon z wodą mineralną, szklaneczki. Teraz ten anonimowy znafca będzie .... egzaminował ;laughing: I sobie wyobraża, że ja na ten egzamin... przyjdę ;laughing: ;laughing:

Nie, to ja Pana przeegzaminuję - a raczej to forum :one:

Ja do tego wątku wniosłem nieco informacji. Teraz kolej na Pana, znafco. To Pan napisze im, co to oznacza ;laughing:

Albo i nie - i zostanie Pan uwieczniony w tym wątku jako zwykły troll.
Bardzo Kolegę Polarms-a przepraszam, ale już jakiś czas temu miałem Kolegę Polarms-a pochwalić za to że faktycznie zaczął w kilku nawet wątkach pisać bardzo, bardzo pożyteczne rzeczy na tematy różne, rzecz jasna w tematyce tego forum. Ja osobiście nadrabiam zapominalstwo i szczerze bardzo, bardzo Koledze Polarms... dziękuję !!!

Natomiast co do tego, co Kolega Polarms napisał uruchamiając swoją wyobraźnię, to niestety... absolutne pudło. Nic się nie zgadza, ani gajer, ani Poljot... o jakimś tam prezydialnym stole nie wspomnę. Takie stoły to były chyba w Prezydium, w poprzednim systemie za towarzyszy, więc nasuwa mi się że to Kolega Polarms ma takie wspomnienia, bo być może jako dzieciak na kolanach kogoś bliskiego z rodziny był sadzany :621: :-D :621:
Ja też mogę troszkę wyobraźni uruchomić i widzę... otłuszczonego, upoconego bruneta w okularach, z tłustymi włosami, ślęczącego przed kompem po 22 godziny dziennie i reagującego momentalnie na każdy dotyczący go wpis :-D :-D :-D Trafiłem choć troszkę??? ;laughing: ;laughing: ;laughing:

Ale przechodząc do wątku to nie ma co się egzaminować, tylko kto pierwszy wie coś w temacie oznaczeń na lufach, to niech się wiedzą podzieli. Mnie interesują te swastyki...na lufie Visa z 1936 roku naliczyłem ich aż 5
[img][/]

JackDaniels41

===================================================================================================================================
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2018, 12:45 przez JackDaniels41, łącznie zmieniany 1 raz.

JackDaniels41

================================================================================================================================
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2018, 12:28 przez JackDaniels41, łącznie zmieniany 2 razy.

JackDaniels41

Obrazek

Fokat

Post autor: Fokat »

JackDaniels41 pisze: Ja też mogę troszkę wyobraźni uruchomić i widzę... otłuszczonego, upoconego bruneta w okularach, z tłustymi włosami, ślęczącego przed kompem po 22 godziny dziennie i reagującego momentalnie na każdy dotyczący go wpis :-D :-D :-D Trafiłem choć troszkę???
[img][/]
Pomyliłeś się tylko w brunecie ;laughing:
Dzięki za zdjęcia, pierwszy raz coś takiego widzę. Jestem ciekaw jaka jest historia tych oznaczeń.

JackDaniels41

Fokat pisze:
JackDaniels41 pisze: Ja też mogę troszkę wyobraźni uruchomić i widzę... otłuszczonego, upoconego bruneta w okularach, z tłustymi włosami, ślęczącego przed kompem po 22 godziny dziennie i reagującego momentalnie na każdy dotyczący go wpis :-D :-D :-D Trafiłem choć troszkę???
[img][/]
Pomyliłeś się tylko w brunecie ;laughing:
Dzięki za zdjęcia, pierwszy raz coś takiego widzę. Jestem ciekaw jaka jest historia tych oznaczeń.
No wiesz, ale jak włosy są tłuste i nie za świeże, to się można pomylić... ;laughing:
No ale czekam że czegoś się dowiemy od naszego tutaj "Znafcy", ale swoją drogą to Go cenię za wiedzę i pasję, tylko te obcojęzyczne wstawki i ta bufonada, bez tego to pewnie jest fajny gość, może jakiś pomysł, żeby mu te cechy jakoś ze łba... wykasować??? ;laughing: :621:

Wróć do „Kolekcjonerzy”