Vis

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

POLARMS pisze:Aha, anonimowy gość z internetu ubrał gajer od ślubu, założył poljota po ojcu, poprawił przedziałek - i zasiadł godnie za prezydialnym stołem. Na stole zielony obrus, syfon z wodą mineralną, szklaneczki. Teraz ten anonimowy znafca będzie .... egzaminował ;laughing: I sobie wyobraża, że ja na ten egzamin... przyjdę ;laughing: ;laughing:

Nie, to ja Pana przeegzaminuję - a raczej to forum :one:

Ja do tego wątku wniosłem nieco informacji. Teraz kolej na Pana, znafco. To Pan napisze im, co to oznacza ;laughing:

Albo i nie - i zostanie Pan uwieczniony w tym wątku jako zwykły troll.
Bardzo Kolegę Polarms-a przepraszam, ale już jakiś czas temu miałem Kolegę Polarms-a pochwalić za to że faktycznie zaczął w kilku nawet wątkach pisać bardzo, bardzo pożyteczne rzeczy na tematy różne, rzecz jasna w tematyce tego forum. Ja osobiście nadrabiam zapominalstwo i szczerze bardzo, bardzo Koledze Polarms... dziękuję !!!

Natomiast co do tego, co Kolega Polarms napisał uruchamiając swoją wyobraźnię, to niestety... absolutne pudło. Nic się nie zgadza, ani gajer, ani Poljot... o jakimś tam prezydialnym stole nie wspomnę. Takie stoły to były chyba w Prezydium, w poprzednim systemie za towarzyszy, więc nasuwa mi się że to Kolega Polarms ma takie wspomnienia, bo być może jako dzieciak na kolanach kogoś bliskiego z rodziny był sadzany :621: :-D :621:
Ja też mogę troszkę wyobraźni uruchomić i widzę... otłuszczonego, upoconego bruneta w okularach, z tłustymi włosami, ślęczącego przed kompem po 22 godziny dziennie i reagującego momentalnie na każdy dotyczący go wpis :-D :-D :-D Trafiłem choć troszkę??? ;laughing: ;laughing: ;laughing:

Ale przechodząc do wątku to nie ma co się egzaminować, tylko kto pierwszy wie coś w temacie oznaczeń na lufach, to niech się wiedzą podzieli. Mnie interesują te swastyki...na lufie Visa z 1936 roku naliczyłem ich aż 5
[img][/]
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

===================================================================================================================================
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2018, 12:45 przez JackDaniels41, łącznie zmieniany 1 raz.
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

================================================================================================================================
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2018, 12:28 przez JackDaniels41, łącznie zmieniany 2 razy.
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

Obrazek
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Fokat »

JackDaniels41 pisze: Ja też mogę troszkę wyobraźni uruchomić i widzę... otłuszczonego, upoconego bruneta w okularach, z tłustymi włosami, ślęczącego przed kompem po 22 godziny dziennie i reagującego momentalnie na każdy dotyczący go wpis :-D :-D :-D Trafiłem choć troszkę???
[img][/]
Pomyliłeś się tylko w brunecie ;laughing:
Dzięki za zdjęcia, pierwszy raz coś takiego widzę. Jestem ciekaw jaka jest historia tych oznaczeń.
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

Fokat pisze:
JackDaniels41 pisze: Ja też mogę troszkę wyobraźni uruchomić i widzę... otłuszczonego, upoconego bruneta w okularach, z tłustymi włosami, ślęczącego przed kompem po 22 godziny dziennie i reagującego momentalnie na każdy dotyczący go wpis :-D :-D :-D Trafiłem choć troszkę???
[img][/]
Pomyliłeś się tylko w brunecie ;laughing:
Dzięki za zdjęcia, pierwszy raz coś takiego widzę. Jestem ciekaw jaka jest historia tych oznaczeń.
No wiesz, ale jak włosy są tłuste i nie za świeże, to się można pomylić... ;laughing:
No ale czekam że czegoś się dowiemy od naszego tutaj "Znafcy", ale swoją drogą to Go cenię za wiedzę i pasję, tylko te obcojęzyczne wstawki i ta bufonada, bez tego to pewnie jest fajny gość, może jakiś pomysł, żeby mu te cechy jakoś ze łba... wykasować??? ;laughing: :621:
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

Fokat pisze:
JackDaniels41 pisze: Ja też mogę troszkę wyobraźni uruchomić i widzę... otłuszczonego, upoconego bruneta w okularach, z tłustymi włosami, ślęczącego przed kompem po 22 godziny dziennie i reagującego momentalnie na każdy dotyczący go wpis :-D :-D :-D Trafiłem choć troszkę???
[img][/]
Pomyliłeś się tylko w brunecie ;laughing:
Dzięki za zdjęcia, pierwszy raz coś takiego widzę. Jestem ciekaw jaka jest historia tych oznaczeń.
Odnośnie jeszcze tych oznaczeń to wiadomo że swastyka była powszechnie używana od około 5000 lat jako symbol pomyślości, czy też porządku i siły itp. ale ciekawi mnie osobiście to, dlaczego to miejsce i aż 5 razy? :583:
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: FranekDolas »

Bo pięciu faszystów z tej lufy za.....ał ;laughing:
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

FranekDolas pisze:Bo pięciu faszystów z tej lufy za.....ał ;laughing:
Ooo... i proszę bardzo nadzieję okazały się płonne ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Pewnie ich za.....ał jeszcze w tym 1936, w końcu Franek Dolas był przekonany że tę wojnę to sam osobiście wywołał, czyli układa się to w jakąś całość ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Genialne :-D
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

POLARMS pisze:Nie było mnie chwilę, a wątek nieco zboczył (sic!) - głos zabrali koneserzy męskiej urody :-D
To nie to forum, Panowie (?). To jest forum beżowe, nie tęczowe :)
Oj tam, oj tam... już niech się Kolega Polarms tak sam nie kokietuje :-D Schudnąć trzeba trochu i będzie OK' :) tego grilla trza ograniczyć to :piwo:
Mam nadzieję że Kolega Polarms się nie gniewa, bo nie to jest celem moich wywodów, jakby co, to przepraszam :wink:
No ale do rzeczy, co tam Kolega Polarms wie w temacie hakenkreutzów?
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1409
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: fusz »

Co do hakenkreuzow, to się odezwę z pytaniem. Znać się nie znam, choć VIS z pierwszej serii produkcyjnej okupanta czasami w szafie przebywa (dlatego też wątek śledzę). Panowie w szykownie skrojonych mundurach mieli znaczek "zakręcony" w prawo, a na zdjęciu lufy - "kręci się" w drugą stronę. Więc może to nie do końca ma być wyraz uwielbienia, a wręcz przeciwnie?! No chyba, że wowczas orientacja (symbolu) znaczenia nie miała.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: tomek5 »

JackDaniels41 - swoimi nieuprzejmymi wypowiedziami psujesz temat o pięknym pistolecie.
Osobiste wycieczki proszę na priv. bo mnie nie interesuje kogo nie lubisz...
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

fusz pisze:Co do hakenkreuzow, to się odezwę z pytaniem. Znać się nie znam, choć VIS z pierwszej serii produkcyjnej okupanta czasami w szafie przebywa (dlatego też wątek śledzę). Panowie w szykownie skrojonych mundurach mieli znaczek "zakręcony" w prawo, a na zdjęciu lufy - "kręci się" w drugą stronę. Więc może to nie do końca ma być wyraz uwielbienia, a wręcz przeciwnie?! No chyba, że wowczas orientacja (symbolu) znaczenia nie miała.
Dzięki za to spostrzeżenie, rzeczywiście "haki" odwrotnie niż te powszechnie pokazywane. Dla przypomnienia dodam że lufa polska i pochodzi z 1936r.
Jeśli ktoś coś ma innego dajcie fotki lub opiszcie 8-)
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

tomek5 pisze:JackDaniels41 - swoimi nieuprzejmymi wypowiedziami psujesz temat o pięknym pistolecie.
Osobiste wycieczki proszę na priv. bo mnie nie interesuje kogo nie lubisz...
Tomciu na 5... może trochę luzu włącz, nasze wpisy są okraszne "emotikonami", które określają jednoznacznie żartobliwy charakter dyskusji. Kolegę Polarms jak napisałem cenię za wiedzę i pasję. Czy nie lubię? Nie wiem, bo Go nie znam. A jeśli już, to sam się potrafi jak widać dzielnie bronić, a Ty może psujesz mu tę przyjemność :) Dodam jedynie, że sam zaczyna... ;laughing: ;laughing: ;laughing:
VIS to faktycznie, obok colta 1911 jedne z piękniejszych "Bronek" jakie widziałem. Szczególnie te zachowane, może nie "idealnie", ale w pełnym oryginale. Te w nowej oksydzie już duszy nie mają :-D
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Smoczy »

fusz pisze:Co do hakenkreuzow, to się odezwę z pytaniem. ... Panowie w szykownie skrojonych mundurach mieli znaczek "zakręcony" w prawo, a na zdjęciu lufy - "kręci się" w drugą stronę. Więc może to nie do końca ma być wyraz uwielbienia, a wręcz przeciwnie?! No chyba, że wowczas orientacja (symbolu) znaczenia nie miała.
Troche to dyskusja kulturowo-filozoficzna. Sa dwie swastyki - jedna oznacza Słońce i Pomyślość, druga śmierć i zniszczenie.
Swarzyca ( Swastyka ) jest symbolem słowiańskim, a nawet prasłowiańskim, i co warto również podkreślić, obecnym i w Wojsku Polskim II RP, szczególnie wśród jednostek górskich.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”