Vis

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

alexbi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 04:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Vis

Post autor: alexbi »

Witam. To jest moj pierwszy post na tym forum wiec nie bardzo jeszcze wiem co i jak. Nie miaszkam w Polsce. Mam do kolegow pytanie. Mam Visa z 1936 roku zgodnego numerycznie , numer seryjny okolo 800 ale bez kabury i wyciora.Moje pytanie to ile taki Vis jest warty? Oczywiscie to jest pytanie teoretyczne bo nie jest na sprzedaz.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: McMonster »

Tyle, ile ktoś jest gotów za niego dać. Zależy też od stanu. Może być wart nawet dziesiątki tysięcy złotych, patrząc po egzemplarzach z polskich sklepów.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Fokat »

Jak nie na sprzedaż, to raczej zbędna wiedza. Przypomina mi to moich sąsiadów, którzy od 2007 "sprzedają" działki za franki szwajcarskie i co weekend w sklepie osiedlowych, opowiadają ile są warte, oczywiście w cenach 2007.
Jak chcesz wiedzieć, to wystaw na egun.de i się dowiesz, jak rynek wycenia Visa.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Vis

Post autor: Shooter7 »

babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 24
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: babangida »

Kolego, lista nie jest adekwatna, bo dotyczy wersji okupacyjnych , które nijak powinny sie mieć do przedwojennych. Jak tu widzimy, szalejący wzrost liczby pozwoleń, spowodował dziki pęd do chęci posiadania Visa, co nie zawsze idzie w parze,z jaką kolwiek wiedzą na ich temat. Świadczy o tym doskonale cena prawie 4000E za okupacyjnego Visa, co prawda z początku alfabetu, ale z masakrycznie nienaturalnie odnowioną oksydą i poprawianymi puncami. Dla mnie jego wartość jest niższa od pozostałych tam obecnie sprzedawanych. Także, wiedza kluczem do wyceny :)
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: arcus »

babangida pisze: cena prawie 4000E za okupacyjnego Visa, co prawda z początku alfabetu, ale z masakrycznie nienaturalnie odnowioną oksydą i poprawianymi puncami. Dla mnie jego wartość jest niższa od pozostałych tam obecnie sprzedawanych. Także, wiedza kluczem do wyceny :)
zdaniem niektórych forumowych znawców i posiadaczy wiedzy wszelakiej ta oksyda jest śliczna i fabryczna ;laughing: są tak pewni swoich racji że obrażają każdego kto ma jakiekolwiek wątpliwości
alexbi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 04:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: alexbi »

Chcialem z ciekawosci porownac rynek polski z kanadyjskim. Nie czesto ale czasami u nas zdarzaja sie visy na sprzedaz. Jeden z moich kolegow kupil pozno niemieckiego visa bez magazynka za 300 dolarow kanadyjskich. Kolejny z polowy wojny z magazynkiem za 700 dolarow. Normalna cena za niemieckiego. Visa to w granicach 500 -1000 dolarow. Za polskiego troche wiecej.
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: LWfilip »

Koledzy mają rację. Cena nie jest przypisana do marki broni tylko do tego co ta broń sobą prezentuje. Bez dobrych fotek to już w ogóle wróżenie z fusów. Potrzebny jest jeszcze ktoś kto realnie, na podstawie wiedzy, oceni stan broni a przez to jej cenę. Najlepiej, na żywo. No i jeszcze pozostaje wartość sentymentalna. Może to pamiątka po kimś bliskim, z rodziny, zasłużonego??
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Vis

Post autor: Shooter7 »

babangida pisze:Kolego, lista nie jest adekwatna, bo dotyczy wersji okupacyjnych , które nijak powinny sie mieć do przedwojennych. Jak tu widzimy, szalejący wzrost liczby pozwoleń, spowodował dziki pęd do chęci posiadania Visa, co nie zawsze idzie w parze,z jaką kolwiek wiedzą na ich temat. Świadczy o tym doskonale cena prawie 4000E za okupacyjnego Visa, co prawda z początku alfabetu, ale z masakrycznie nienaturalnie odnowioną oksydą i poprawianymi puncami. Dla mnie jego wartość jest niższa od pozostałych tam obecnie sprzedawanych. Także, wiedza kluczem do wyceny :)
Lista obejmuje wszystkie VIS'y jakie obecnie sa wystawione na sprzedaz. To Ty masz z niej wyszukac sobie ta swoja jedyna perelke, a w zaleznosci od stanu i wiedzy jego cena jest adekwatna do.....

Co do tego z cena z kosmosu to juz w innym temacie pisaelm, ze z wierzchu wow ! a w srodku, no coz, moze lepiej pominmy.

Ale jak widzisz jelonkow nie prakuje ja sam, tez sobie kliknalem ( a jak, bo kto zabroni biednemu.... :) )

A wycena, no coz, w przyszlym tygodniu bede dawal zaporowa cene za pistolet i mysle, ze nikt mnie nie przebije :)

Na jakiej podstawie twierdzisz, ze punce sa poprawiane ? W/g mnie nie sa napewno poprawiane

:wink:
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2018, 22:33 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

alexbi pisze:Chcialem z ciekawosci porownac rynek polski z kanadyjskim. Nie czesto ale czasami u nas zdarzaja sie visy na sprzedaz. Jeden z moich kolegow kupil pozno niemieckiego visa bez magazynka za 300 dolarow kanadyjskich. Kolejny z polowy wojny z magazynkiem za 700 dolarow. Normalna cena za niemieckiego. Visa to w granicach 500 -1000 dolarow. Za polskiego troche wiecej.
Vis z 1936 roku, to najrzadszy rocznik obok 1937, jeśli do tego zgodny numerycznie w niezłym stanie i fajną lufą to kolekcjonerska perełka. Źródła podają że 36' wyprodukowano od 4800 do 5400 sztuk, 37' też podobnie, pozostałe po około 20000 sztuk. Skoro więc za 38' czy 39' niektórzy płacą po 7-8 tysięcy Euro to ile może być wart rocznik czterokrotnie rzadszy ??? :) :) :) Bóg raczy wiedzieć ;laughing:
Chyba wszystkie jakie z tego rocznika widziałem, mają charakterystyczne wytarcia oksydy na rękojeści i dołu zamka. Są to otarcia od polskiej oryginalnej kabury. Roczniki 38' 39' raczej tego nie mają bo za krotko w kaburach chyba były, to takie moje spostrzeżenie :-D
alexbi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 04:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: alexbi »

Moj Vis jest wlasnie ten jedyny dla mnie. Zgodny numerycznie ,lufa nie lustro ale ok. I wlasnie ma te charakterystyczne otarcia od kabury. Sadzac po numerze to musial byc wyprodukowany w 1 miesiacu po rozpoczeciu produkcji.
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

alexbi pisze:Moj Vis jest wlasnie ten jedyny dla mnie. Zgodny numerycznie ,lufa nie lustro ale ok. I wlasnie ma te charakterystyczne otarcia od kabury. Sadzac po numerze to musial byc wyprodukowany w 1 miesiacu po rozpoczeciu produkcji.
No to gratulacje :-D
Pierwsze Visy otrzymała podobno kawaleria i artyleria, może konna to też prawie jak kawaleria. Ciekawe czy zachowały się jakieś przypisy, gdzie przydzielano tę broń.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1440
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: LongTom »

Przydzielano?
A visy nie były kupowane indywidualnie przez oficerów?
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

LongTom pisze:Przydzielano?
A visy nie były kupowane indywidualnie przez oficerów?
Żołnierz zawodowy, oficer czy podoficer miał raczej broń przydzielaną, jako broń służbowa, czyli własność armii, oficer rezerwy jak to jest gdzieś opisane płacił około 300 polskich złotych, wielu ponoć zapłaciło przed IX'39, nie wszyscy jednak dostali, nie zdążyli :(
Ale 8 IX 39, jeden z wycofujących się pułków piechoty pobrał bezpośrednio z FB Radom, jakby na ulicy wiele egzemplarzy Vis-a. Stąd funkcjonujący wśród kolekcjonerów tzw. bezjajeczny, tzn. wysoki numerycznie rocznik '39 bez odbioru D2 na kabłąku i bez zgodności numerycznej, ale niezbyt dużej, z pewnością nie w setkach, czy tysiącach :-?
Tyle mówią pewne żródła zajmójące się tematem Visa :)
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

LongTom pisze:Przydzielano?
A visy nie były kupowane indywidualnie przez oficerów?
Żołnierz zawodowy, oficer czy podoficer miał raczej broń przydzielaną, jako broń służbowa, czyli własność armii, oficer rezerwy jak to jest gdzieś opisane płacił około 300 polskich złotych, wielu ponoć zapłaciło przed IX'39, nie wszyscy jednak dostali, nie zdążyli :(
Ale 8 IX 39, jeden z wycofujących się pułków piechoty pobrał bezpośrednio z FB Radom, jakby na ulicy wiele egzemplarzy Vis-a. Stąd funkcjonujący wśród kolekcjonerów tzw. bezjajeczny, tzn. wysoki numerycznie rocznik '39 bez odbioru D2 na kabłąku i bez zgodności numerycznej, ale niezbyt dużej, z pewnością nie w setkach, czy tysiącach :-?
Tyle mówią pewne żródła zajmójące się tematem Visa :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”