DP28

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DP28

Post autor: mic-ek »

Również chętnie się dowiem bo zamówiłem 2 szt.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
migeater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 07 października 2016, 21:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DP28

Post autor: migeater »

Powiem tak: jak dotąd najwięcej wątpliwości co do tej przeróbki Bastionu słyszałem od osób, które swoje DP kupiły za >2500 zł i od firm, które sprzedają je za takie, a nawet wyższe, ceny :wink:
Robson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 12 lutego 2011, 05:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DP28

Post autor: Robson »

Ja taki posiadam i nie narzekam trochę upierdliwe czasem jest naciskanie tego drugiego "spustu" ale na pewno żaden nie obeznany w strzelaniu z tej broni nie położy ręki na drodze suwadła.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DP28

Post autor: kuras999 »

Robson pisze:Ja taki posiadam i nie narzekam trochę upierdliwe czasem jest naciskanie tego drugiego "spustu" ale na pewno żaden nie obeznany w strzelaniu z tej broni nie położy ręki na drodze suwadła.
Czy pisząc o drugim spuście myślisz o tym bezpieczniku chwytowym? Czy tam jest jakaś inna przeróbka która wymaga zwolnienia 2 spustów i ponownego ściągnięcia obu. Bo ten bezpiecznik chwytowy to jest nawet w samoczynnej z tego co mi wiadomo.
Robson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 12 lutego 2011, 05:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DP28

Post autor: Robson »

Nie jest to ten bezpiecznik chwytowy, jest inna przeróbka. Przed kabłąkiem jest drugi '' spust'' a raczej pierwszy bo jego najpierw trzeba nacisnąć, następnie zadziała właściwy i po strzale znowu ten przed kabłąkiem naciskamy i tak 47 razy, można to robić jedną ręką ale jak już tutaj napisano trzeba mieć długie paluchy, dlatego bezpieczniej i bardziej komfortowo to robić drugą ręką.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2018, 23:36 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DP28

Post autor: kuras999 »

no i to jest konkretna informacja dzięki. Rozumiem że strzelanie wygląda tak:
1 naciskamy dodatkowy spust
2 naciskamy właściwy - strzał
3 zwalniamy oba
4 -> wróć do 1

Czyli jest to przeróbka pomiędzy semiauto a repetierem ;)
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: DP28

Post autor: Leśny Dziadek »

I dlatego wolałem kupić full auto za 1200, i dołożyć 500 za przeróbkę, ale taką na prawdziwe semi. CO nie zmienia faktu, że DP z Bastionu same w sobie to są 100% fabryczne nówki w zajefajnych cenach.
Robson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 12 lutego 2011, 05:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DP28

Post autor: Robson »

Nie do końca
1. przeładowujesz
2. naciskasz tylko na dodatkowy spust, suwadło z zamkiem może o milimetr idzie do przodu i zaczepia się o właściwy spust
3. wciskając bezpiecznik chwytowy naciskasz właściwy spust
4. po strzale do wyczerpania amunicji naprzemiennie powtarzasz punkty 2 i 3
repetier to nie jest po prostu ma trochę bardziej upierdliwą obsługę wymagającą użycia drugiej ręki lub posiadania długich paluchów bądź przekładania ręki strzelającej przed kabłąk spustu i za takie pieniądze ja jestem w stanie na taką niedogodność się poświęcić.
Żeby nie było nie mam z tą firmą nic wspólnego, karabin chociaż przerobiony u nich kupiłem od prywatnej osoby. :-D
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DP28

Post autor: kuras999 »

Robson pisze: 4. po strzale do wyczerpania amunicji naprzemiennie powtarzasz punkty 2 i 3
A jak działały ten mechanizm gdybyś miał cały czas wciśnięty bezpiecznik i właściwy spust? Wystarczyłoby naciskać drugi spust żeby wystrzelił? Jeśli nie testowałeś to może zobacz czy da się strzelić na sucho w takiej kolejności -> przeładowanie ręczne -> bezpiecznik i spust przytrzymane -> drugi spust
Jak "strzeli" to można strzelać po prostu drugim spustem.
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2018, 18:26 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DP28

Post autor: Polim »

Leśny Dziadek pisze:I dlatego wolałem kupić full auto za 1200, i dołożyć 500 za przeróbkę, ale taką na prawdziwe semi. CO nie zmienia faktu, że DP z Bastionu same w sobie to są 100% fabryczne nówki w zajefajnych cenach.
A mógłbyś opisać procedurę? Kontaktujesz się z jakimś zakładem rusznikarskim, któremu płacisz 1700,- zł oni kupują z bastionu, przerabiają i wtedy od nich odkupujesz? Opisz proszę krok po kroku jak to zbiłeś i za pośrednictwem jakiego rusznikarza.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: DP28

Post autor: Leśny Dziadek »

Polim pisze:
Leśny Dziadek pisze:I dlatego wolałem kupić full auto za 1200, i dołożyć 500 za przeróbkę, ale taką na prawdziwe semi. CO nie zmienia faktu, że DP z Bastionu same w sobie to są 100% fabryczne nówki w zajefajnych cenach.
A mógłbyś opisać procedurę? Kontaktujesz się z jakimś zakładem rusznikarskim, któremu płacisz 1700,- zł oni kupują z bastionu, przerabiają i wtedy od nich odkupujesz? Opisz proszę krok po kroku jak to zbiłeś i za pośrednictwem jakiego rusznikarza.
Ja mam o tyle dobrze, że pakuję w auto kolegę z koncesją, jedziemy, kupujemy na koncesję, po drodze zostawiamy u rusznikarza, który przerabia, i od rusznikarza kupuję gotowca.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DP28

Post autor: McMonster »

Można by zrobić strzeleckiego Ubera, wypożyczanie posiadacza koncesji. :P
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Awatar użytkownika
pajak2444
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 29 stycznia 2018, 08:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DP28

Post autor: pajak2444 »

Ja kupiłem DPMa z bastionu,
Stan salonowy, nawet ryski na nim nie było, pierwszy test na strzelnicy z chińskiej amo spowodował banana na Ustach: ratatatatatatata. Pół talerza wywołało tumany kurzu na kulochwycie.
Ustawiłem zawór gazowy na 4-ke i na wszelki wypadek itak ładuję do talerza naprzemiennie pełny, pusty.
Broń niewiarygodnie ciężka i nieporęczna, ale wyprodukowana w Polsce.
Do kompletu za 1 razem wziąłem jeszcze 3 raki i wyjazd z Wro na Pomorze wyszedł wmiarę tanio.
W teorii po przytrzymaniu dodatkowej blokady ognia całość powinna reagować jak na oryginał przystało.
Co dziwne pierwsza seria trwała pomimo zdjęcia palca ze spustu- energii wystarczyło do pobrania naboru z talerza, ale za mało żeby osiągnąć czy to blokadę semi czy fabryczny spust.
Bidula wymagał chtba dotarcia, lub chińskie amo było niedosypane.
Aktualnie problem fullauto już nie występuje.
Fun faktor 10, miny innych użytkowników strzelnicy bezcenne.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DP28

Post autor: kuras999 »

Dawno zamawiałeś? Ile czekałeś na przeróbkę?
Awatar użytkownika
mikeS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 03 marca 2017, 12:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: DP28

Post autor: mikeS »

kuras999 pisze:Dawno zamawiałeś? Ile czekałeś na przeróbkę?

Witam podepnę się do pytania - dodatkowo - czy przerobili Ci od razu w Bastionie? Wybierałeś interesująca CIę sztukę osobiście (spośród iluś tam okazanych), czy złożyłeś zamówienie np. przez tel i czekałeś na info o odbiorze... i brałeś go w "ciemno"?

pozdr.
Michał
"Dobrym słowem i pistoletem załatwisz dużo więcej niż samym dobrym słowem" - Al Capone
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”