Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

"Spółdzielnie" na eGun

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

franek
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Postautor: franek » 2017-12-29, 11:48

Mój "marketing" jest prosty.
Widzę coś fainego, określam jak bardzo chcę to mieć , jaki mam budżet i czaję się na licytację.
Zmieszczę sie w budżecie to fajnie, nie wygram, to ktoś inny się cieszy. Widocznie bardziej mu zależało.
I nigdy, przenigdy nie rozpoczynam dyskusji z dostawcą od tego, jaki mam budżet .... na egun nie wrzucam kwoty jaka jest moją maksymalną ...
Spółdzielnia może zaryzykować ...ale do końca nie wie ile jestem skłonny dać teraz za ten konkretny przedmiot.
I cena jaką w danym momencie chcę/mogę dać nie ma dużo wspólnego z "obiektywną katalogową wartością"
Ostatnio zmieniony 2017-12-29, 11:57 przez franek, łącznie zmieniany 1 raz.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro

Awatar użytkownika
POLARMS

Postautor: POLARMS » 2017-12-29, 11:50

Panie JackDaniels41 - krótko i węzłowato, bo Pan próbujesz rozwadniać sytuację :-D

Proste pytanie - oprócz braku (?) śladów po pistolecie wewnątrz kabury - to jakie ma Pan dalsze zastrzeżenia/wątpliwości ?

Jeżeli można - prosimy o krótkie wypunktowanie anomalii w konstrukcji, materiale i wykonaniu tej kabury z linka. Oraz inne uwagi.

Na razie mamy jedną uwagę, o "braku śladów", ale pomińmy ją oczywiście milczeniem.

Prosimy o dalsze "red flags" (ups, I did it again..... ;laughing: ) dot. tej kabury - najlepiej w punktach.

Ale może bez uwag z dziedziny językoznawstwa, polonistyki, bicyklów itd. Będzie bardziej przejrzyście i skoncentrujemy się na meritum.
Ostatnio zmieniony 2017-12-29, 11:51 przez POLARMS, łącznie zmieniany 1 raz.

JackDaniels41

Postautor: JackDaniels41 » 2017-12-29, 15:54

POLARMS pisze:Panie JackDaniels41 - krótko i węzłowato, bo Pan próbujesz rozwadniać sytuację :-D

Proste pytanie - oprócz braku (?) śladów po pistolecie wewnątrz kabury - to jakie ma Pan dalsze zastrzeżenia/wątpliwości ?

Jeżeli można - prosimy o krótkie wypunktowanie anomalii w konstrukcji, materiale i wykonaniu tej kabury z linka. Oraz inne uwagi.

Na razie mamy jedną uwagę, o "braku śladów", ale pomińmy ją oczywiście milczeniem.

Prosimy o dalsze "red flags" (ups, I did it again..... ;laughing: ) dot. tej kabury - najlepiej w punktach.

Ale może bez uwag z dziedziny językoznawstwa, polonistyki, bicyklów itd. Będzie bardziej przejrzyście i skoncentrujemy się na meritum.

Nie o tym jest mój post, nie o oryginalność lub nie mi chodzi, a o to żeby nas nikt tak łatwo nie robił w jajo, aby się niejeden napaleniec może zastanowił czy na pewno to co chce kupić jest tyle warte, bo aukcje rządzą się swoimi prawami, gorączką licytacyjną też :033: :033: :033:
Aby po za tym zwrócić czasem uwagę na to czy nie stajemy się ofiarami kilku cwaniaków, żerujących na zdrowym ciele i słabościach zainteresowanych tematem, mających parę złotych do wydania, że nie wszystko co od Niemca pochodzi to takie piękne i czyste :) :) :) bo wiele przedmiotów oferuję się za dobre, bo jest wystawione tam... to pewnie dobre :621: :621: :621:
To tylko moje obserwacje i przemyślenia, do których mam prawo i od tego są tego typu fora :-D :-D :-D żeby dzielić się spostrzeżeniami czy wątpliwościami etc. etc., to dobry sposób też na naukę w danym temacie, więc niech się Kolega nie irytuję :033:
Napisałem ze dwa razy chyba że nie podważam oryginalności tej kabury, bo nie jestem ekspertem napisałem tylko o tym co mnie zastanowiło, czyli brak śladów użytkowania, wystawienia w jednym czasie z polskim Vis-em, jakby na przynęte :?: Uważam też jako coś tam kolekcjonujący, że jeśli wydaje się kupę kasy za coś to powinienem być przekonany na 100%, jeśli coś wzbudza wątpliwości, odpuszczam. Tyle :-D

Smoczy
Status: Online

Postautor: Smoczy » 2017-12-29, 16:15

POLARMS pisze:Na tych fotkach z aukcji widać wszystko, co trzeba.

To prawda - i ja, na przykład, miałbym dużo wątpliwości i pytań co do natury i stanu tejże kabury. Może jedno z ostatnich byłoby

POLARMS pisze: Brak śladów po pistolecie? Bo był w komplecie z pistoletem i kabura powinna mieć te ślady? No kidding..... ;laughing:

Ale nie komentowałbym tego "no kidding..." tylko "why ?". Vis jest kanciastym pistoletem, magazynki ma kanciaste, a śladów czy po Visie, czy po nie-Visie trochę jakby brak. Ale skórka zapinki wygłada na zużytą. Stąd jak bym się zastanawiał - ach czemuż to czemu ?

Ale już po kłopocie - kabura ma nowego właściciela i niech się cieszy !

irek_39

Postautor: irek_39 » 2017-12-29, 16:38

Jeżeli ktoś jest w stanie zapłacić jakąś kwotę za przedmiot, to jest jego sprawa... Co nam do tego, że ktoś kupuje np. współczesną kopię za kabury za kilka tysięcy (np. http://allegro.pl/vis-radom-kabura-i7043682631.html). Taki jest świat, rynek jest pełen podrabianych i oryginalnych przedmiotów za które płaci się ogromne kwoty. Nie należy mierzyć ludzi własną miarą, to że ja uważam, że np 2 tyś. euro to dużo, to nie znaczy, że dla kogoś też tak jest.

Awatar użytkownika
Arctic

Postautor: Arctic » 2018-01-01, 15:43

Cena sprzedaży na licytacji rządzi się swoimi, nie zawsze racjonalnymi prawami. Dla kogoś 2 tyś EUR to kupa forsy, dla kogoś innego drobne.
Co do autentyczności przedmiotów, to nigdy bym się nie podjął oceny tylko ze zdjęć bez wzięcia do ręki. Jeśli Panowie z Polarms to potrafią to szacunek dla nich.
Jednak każdy normalny klient powinien się wystrzegać kupowania bez pomacania i odrobienia lekcji czyli dowiedzenia się jak najwięcej o kupowanej broni czy kaburze przed jej zakupem.
Dwa koła EURO warte są kupna dobrej książki, wycieczki do muzeum, krótkiej korespondencji a nawet spotkania ze specjalistą. To minimalizuje ryzyko zostania "jeleniem".
... ... a jak będziecie grzeczni, to nauczę was robić napalm.

Awatar użytkownika
Shooter7

Postautor: Shooter7 » 2018-01-01, 16:31

Ta kabura z tego linka wydaje sei w kazdym razie oryginalniejsza od tej egun'a

ale glowy tez bym nie dal, :)

:wink:

JackDaniels41

Postautor: JackDaniels41 » 2018-01-01, 17:08

Shooter7 pisze:

Jeszcze raz napiszę że szpecem w tym temacie nie jestem, ale wiem że to akurat fajnie wystylizowana replika z sygnaturami jakoby wytwórcy, choć jedna z teorii mówi ponoć, że sygnatur być nie powinno. Wytwórców oficjalnych podobno miało być pięciu. Może wypowie się ktoś, kto uważa się za specjalistę w temacie, i to takiego co to z fotek wszystko wie... :) :) :)
Zastrzegam, że tylko że to wiedza nieoficjalna :532:

sprengkapsel

Postautor: sprengkapsel » 2018-01-08, 10:57

Też jakiś czas temu zastanawiałem się dlaczego np. VISy są tak drogie w stosunku do innych II wojennych dziewiątek. Było to dobre 10 lat temu w Czechach u znajomego kolekcjonera . Pokazywał mi swoje nowe nabytki i miedzy innymi był tam Vis przedwojenny. Strasznie się zapaliłem -bo przecież to VIS !!
On mnie mocno ostudził - dla niego jako Czecha ten Vis ma taką samą wartość jak P08 czy np FNHP -tzn bez emocjonalną. Powiedział mi ,że za ceny obecne Visów odpowiedzialni są sami Polacy którzy kierują się emocjami podczas zakupów . Dalej już tylko zwykły mechanizm podaży i popytu . Jak mam VISa na sprzedaż czy kaburę do niego to oczywiste jest, że wolę za niego wziąć więcej niż mniej.
Popatrzcie na rynek np P08 . W Niemczech P08 w bardzo dobrym stanie można kupić bez jakiś wielkich problemów za 600 EURO . Skąd w Polsce ceny 4000 - 5000 zł ? . Głupi Waltherek PP - 1200 nawet i 1700 zł - w Niemczech za ten sam pistolet 100 Euro ( sam taki ostatnio kupiłem) . MP40 - u nas już po 25 000 zł w Niemczech 3 000 euro .
Rozumiem Polarms - który żyje z handlu bronią i tak tutaj broni ceny za kaburę do Visa - jak by nie było daje to szansą ustalić ceną porównawczą . Jednak to kupujący głosuje portfelem i to jego decyzja czy cena z dany egzemplarz jest naprawdę skalkulowana na unikalność ,stan itp czy sztucznie nadmuchana bo dana broń jest sprzedawana na rynku który się rozwija i można cenę wywindować.

Awatar użytkownika
LQQKIE

Postautor: LQQKIE » 2018-01-08, 17:04

Shooter7 pisze:

Te kabury są chyba szyte ze starych siodeł, pan z Kutna oszukuje. Ma bardzo dobrą gadkę, szczególnie jak ktoś się nie zna za bardzo a on to wyczuje, wciska towar. Nie było nigdy wytłaczanych szyldów wytwórców na kaburach

co do kabury z eGuna, to co powiecie o niciach, wyglądają na nowe tak troszkę?

pozdrowienia, Łukasz

Awatar użytkownika
Shooter7

Postautor: Shooter7 » 2018-01-09, 10:25

Wszystko da sie stuning'owac :)

Stary papier z XVIczy XVII wieku tez mozna kupic :) Nici notabene rowniez, to wlasnie robia profesjonajni przekreciarze, a jest ich sporo.

Awatar użytkownika
POLARMS

Postautor: POLARMS » 2018-01-09, 21:00

Ciepło, ciepło....
Tak, tak.... producent wytłoczony (!) na zewnątrz....... autor tego oszustwa ma pewnie alkoholowy zanik mózgu :-D

Ale... wait! Na pewno? Jaki zanik mózgu? Przecież jeden kupił to g.... na allegro za dwa tysiące.. a paru następnych tutaj - patrzy i się zastanawia.... dobre? niedobre? ;laughing: ;laughing: może jednak dobre? ;laughing:

Ot wszystko w temacie - "Nie mam pojęcia, jak rzadko występują oryginalne kabury do ViSa. Nie mam pojęcia, że wokół nas jest ocean podrób. Że MAŁO KTÓRA jest naprawdę oryginalna. Nie umiem w ogóle odróżnić nawet prymitywnej kopii od oryginału. Nawet nie miałem w ręku oryginału. Nie mam pojęcia, że nawet najbardziej aktywni handlarze czy kolekcjonerzy w dziedzinie wrześniowego WP przepuścili przez 20-30 lat kolekcjonowania..... czy handlu..... po najwyżej KILKA oryginałów.... Nic z tego nie wiem.... Kompletnie.... :-/ Ale o cenie - o, zaraz się szeroko wypowiem (jestę ekspertę) - ZA DROGO!"
:090:
Ostatnio zmieniony 2018-01-09, 21:02 przez POLARMS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shooter7

Postautor: Shooter7 » 2018-01-09, 21:11

Generalnie to oryginalna kabura do VIS'a powinna byc kilka razy drozsza od samego VIS'a bo tych jest w oryginele znacznie mniej niz VIS'ow.

Awatar użytkownika
POLARMS

Postautor: POLARMS » 2018-01-09, 21:20

Generalnie, to więcej ludzi rozumie żelazo, a nie rozumie skóry czy szmaty. Tutaj jest pies pogrzebany. Popyt jest przede wszystkim na żelazo, nie na dodatki. Dodatki są dla kolekcjonerów.

Podobnie z szablami wz.34 - samych szabel w dobrym stanie jest w obiegu tak naprawdę MNÓSTWO. Ale i tak niełatwo je kupić i trzeba mieć 10000-20000 pln. A oryginalnych rapci do nich jest jak na lekarstwo. I kosztują "tylko" trzy tysiące. Bo lekarz, prawnik, tokarz, frezer, bosman, profesor i taksówkarz - chcą mieć na ścianie polską szablę, a nie polskie rapcie. I to trzeba zrozumieć, nic w tym, prócz naturalnej gry rynkowej, popytu i podaży - nie ma.

I to samo tyczy ViSa. O wiele więcej ludzi woli ViSa niż kaburę.
Ostatnio zmieniony 2018-01-09, 21:43 przez POLARMS, łącznie zmieniany 2 razy.

babangida

Postautor: babangida » 2018-01-09, 23:02

Dokładnie, tu się zgodzę. W życiu nie dałbym np 5000,- za kaburę, choćby była nie wiem jaka, a za Visa, to chętnie 10000,-

Wróć do „Kolekcjonerzy”