"Spółdzielnie" na eGun

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: "Spółdzielnie" na eGun

Postautor: Hermes » 2018-01-13, 23:09

POLARMS pisze:Gratulujemy nabywcy tej kabury. Drogo, nie drogo, zakupił przedmiot ponad wszelką wątpliwość oryginalny, bez ingerencji, w bardzo dobrym stanie. Drogo?

Średnio co tydzień widzimy u nas w firmie psycholaz jakąś byle jaką podróbką kabury do Visa, uszytą z jakichś starych raportówek, przeszywaną ręcznie, krzywą, nie trzymającą proporcji - po prostu osobnicy z wyjącą do nieba kiszką stolcową, a nie kaburą do Visa...... "Panie...... ile??? Toć une tam powariowali..... Patrzaj Pan, ja za dwa tysie kupiłem! Ha! Można? Można!" I błysk w oku - duma rozpiera.... Nie z nim takie numery.... On jest cwany, że hoho!! :-D

Interlokutor na to - zaciska zęby..... Nieznacznie przytakuje.... Cicho siedzi, zmienia temat.... Przecież prawda - to ostatnia rzecz, jaką można takiemu bałwanowi powiedzieć...... Nawet, jeżeli zasiejemy w nim wątpliwości - i nawet dojdzie w końcu do tego, że ma kichę.... To jak myślicie? Wkurzy się na osobę, która go oszukała? Na siebie, że nie ma pojęcia, co kupuje? A skąd! A kogo znienawidzi? Wiadomo... :033:

Bardzo fajna kabura. Zapłacił, ale wiadomo za co. Za bałwana robić nie będzie.

Dobrze wiedzieć co myślicie o klientach.
Będę omijał Waszą składnicę złomu

Awatar użytkownika
POLARMS
Kontaktowanie:

Postautor: POLARMS » 2018-01-13, 23:36

A, to Pan też był u nas i chwalił się taką imitacją zakupioną "tanio", oraz "okazyjnie"? I szybko zmieniliśmy temat na pogodę? A Pan niczego do dziś nie podejrzewał?

No to ..... bardzo nam wszystko jedno.... :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony 2018-01-13, 23:36 przez POLARMS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arctic

Postautor: Arctic » 2018-01-14, 00:28

POLARMS pisze:A, to Pan też był u nas i chwalił się taką imitacją zakupioną "tanio", oraz "okazyjnie"? I szybko zmieniliśmy temat na pogodę? A Pan niczego do dziś nie podejrzewał?

No to ..... bardzo nam wszystko jedno.... :-D :-D :-D

No, no pogratulować poszanowania klienta :shock: To ja także na rok zapominam o was i bardzo mi wszystko jedno czy coś w tym czasie sprzedacie czy nie ;laughing:
... ... a jak będziecie grzeczni, to nauczę was robić napalm.

Awatar użytkownika
POLARMS
Kontaktowanie:

Postautor: POLARMS » 2018-01-14, 00:41

Nie, no po takim ciosie od Arctica.... to nawet Gazprom by upadł :-D

Normalnie egzekucja :-)))))

Awatar użytkownika
POLARMS
Kontaktowanie:

Postautor: POLARMS » 2018-01-14, 10:38

Przykro nam, że Pana kabura do ViSa jest śmieciem, a nie kaburą do ViSa. Już pisaliśmy, że agresja takiego "kolekcjonera" - po ujawnieniu takiego faktu - nie kieruje się na osobę, która go oszukała. Nie ma on także żadnych pretensji do siebie, że nie ma pojęcia, co kupuje. Agresja skupia się natomiast na osobach, które ten fakt ujawniają.

Pan sobie trzyma tą kaburę i pokazuje u cioci na imieninach :-?
Tam uwierzą, między kotletem a kompotem.

A jeszcze jedno - zdjęcie podpisane Podolska 137 - to zdjęcie przedstawiające Podolską 137.

Rozumie Pan różnicę - cyfra 3 to nie to samo co 137?

Nasza firma mieści się pod adresem Podolska 3.

Widzi Pan, Google też Pana oszukało - bo nawet prostego podpisu zdjęcia Pan nie rozumie :-? :-D

Dziękujemy za reklamę. A poszanowania do psycholi nie będziemy mieli, bo poszanowanie mamy zarezerwowane dla normalnych klientów.
:-D

LongTom

Postautor: LongTom » 2018-01-14, 10:54

Proponuję zakończyć tą osobistą dyskusję o tym kto jest większym ??? humanistą????

Jako aktywny użytkownik egun muszę stwierdzić, ze w ciągu ostatnich 5 lat pogorszyło się tam.
1. Podwyższyły się ceny - zwłaszcza na broń i wyposażenie z Polski - ale temu jesteśmy winni my Polacy, bo licytujemy
2. Coraz więcej oszustów na egun - różnych cwaniaczków, którzy widząc popyt i ceny wystawiają podróby - dla polaków wierzących w solidność niemców to coś nie do ogarnięcia.....
3. Pogarsza się też obsługa kurierska - w eurokołchozie i w Polsce - paczki wędrują gdzie indziej niż są zaadresowane itp.

Ja już mam co chciałem, i jestem zniechęcony "przebojami" przy zakupach od "niemców" więc kończę przygodę z egun.
PSSK Do broni
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB

Awatar użytkownika
Arctic

Postautor: Arctic » 2018-01-14, 17:52

POLARMS pisze:Nie, no po takim ciosie od Arctica.... to nawet Gazprom by upadł :-D

Absolutnie nie życzę wam bankructwa. Moje zakupy u was, czy będę je robił przez rok czy nie, niczego nie zmienią to oczywiste. Liczyłem tylko na to, że jak dwóch ludzi zwraca wam uwagę, że wasze publiczne wypowiedzi są źle odbierane to zapali wam się czerwona kontrolka. Cóż widocznie świetnie się wam powodzi i możecie sobie pozwolić na nonszalancki ton oraz publiczne lekceważenie i wykpiwanie klientów. Ja odbieram to na tyle źle, że pozwoliłem sobie zwrócić wam uwagę. Jeśli był to rzut grochem o ścianę to trudno. Życzę sukcesów w biznesie i więcej samozadowolenia.
... ... a jak będziecie grzeczni, to nauczę was robić napalm.

Smoczy

Postautor: Smoczy » 2018-01-14, 18:24

POLARMS pisze:Normalnie egzekucja :-)))))

Tak- rzeczywiście taką arogancją strzelacie sobie w kolano

Tym bardziej, że sami kryształowi to jednak nie jesteście, bo o ile mnie pamięć nie zawodzi to ten PFK :
http://polarms.pl/broń-długa/105-77-karabin-mauser-98-wp-rok-1922.html
to na początku był textbook, oryginalny ze mucha nie siada, i wyceniony na skromne 40 tys.

I teraz wyobraźmy sobie sytuacje "u cioci na imieninach miedzy kotletem a kompotem" kiedy to wnusio pokazuje dziadkowi taki "textbook" i mowi : "zobacz dziadziu, co mam !" to dziadzio odpowiada : " oj wnusiu, ktoś cię zrobił w jajo..." Oj zaprawdę, dużo tego kompotu na imieninach by się rozlało....

Podsumowując - jednym więcej życzliwości, drugim rozsądku. A oszustom - na pohybel.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
POLARMS
Kontaktowanie:

Postautor: POLARMS » 2018-01-14, 18:49

Tak, okazało się że te pierwsze karabiny powinny mieć komorę białą. Nieoksydowaną. Więc ta obecna oksyda musi być nieoryginalna. Ma Pan w zasięgu taki sam, by porównać i wiedzieć to od razu? Może w sieci coś jest?
A może taki nieruszany jest gdzieś w muzeum?

Jest poprawiony opis? Jest. Ale "kryształowi nie jesteśmy" - bo przyznaliśmy się do błędnego opisu? To jakiś żart? Ukryta kamera?

Pan jeszcze na prawdziwego kanciarza nie trafił. Gdy to się stanie, to perspektywa się Panu diametralnie zmieni.

I proszę nie mieszać klientów z psycholami. To dwie odrębne grupy, bez części wspólnej.

A Pan, Panie Hermes, ma większy problem. Zupełnie bez sensu obraził Pan entuzjastów broni historycznej, oraz kupujących broń używaną. Nazwał Pan ich broń złomem. Z tego wynika, że to złomiarze. No tak, Pan kupuje tylko broń nową, jak Pan napisał w jednym z postów powyżej -
usuniętym już przez moderatora. Brawo.
Ostatnio zmieniony 2018-01-14, 18:52 przez POLARMS, łącznie zmieniany 1 raz.

onet12

Postautor: onet12 » 2018-01-14, 18:59

Widze, ze niektórzy ze sprzedawców jeszcze nie odkryli prawdy, ze nie żyjemy w czasach komuny, gdy można było bezkarnie obrażać klientów.
Mamy 2018 rok i kazdy szanujący się biznes wie, ze o klientów się dba, a nie ich obraża- protip 8-)

Polecam jako lekturę wątek o Willa Karpatia, własciciele tez byli "grubszymi" cwaniakami, co psioczyli na klientów, a teraz to przeprosiny w mediach i odszkodowanie, trafiła kosa na kamień jak to mówią.

Ten watek przeczyta kilkadziesiąt, moze nawet kilkaset użytkowników i stawiam dolary przeciwko orzechom, ze kilku potencjalnych klientów się zlisi i zrobia zakupy gdzie indziej, gdyż nie będą chcieli tracić czas na kontakt, ze sprzedawcami o niskiej kulturze osobistej.

"Klient nasz pan" to złota zasada handlu, polecam zastanowić sie nad tym stwierdzeniem i wyciągnąć wnioski.
Ostatnio zmieniony 2018-01-14, 19:01 przez onet12, łącznie zmieniany 1 raz.

Maniusel

Postautor: Maniusel » 2018-01-14, 19:11

Przynajmniej Polarms nie żniża się do dyskusji o penisach klientów jak Halinka-Arms. Tak więc nie są najgorsi w tym biznesie.

Myślę że kluczowe jest ustalenie co naprawdę sądzą dane osoby. Bo na obraźliwe nazywanie człowieka który dał się oszukać, nie ma zgody. Ale jeśli dana osoba jest pieniaczem który złość wyładowuje nie na oszuście a na osobie któa go uświadomiła to też nie ma zgody na takie zachowanie.
Czarny proch i czarna kawa,
Opętani samotnością...

Awatar użytkownika
zbynio

Postautor: zbynio » 2018-01-14, 19:44

onet12 pisze:Widze, ze niektórzy ze sprzedawców jeszcze nie odkryli prawdy, ze nie żyjemy w czasach komuny, gdy można było bezkarnie obrażać klientów.

Też tak myślę. Czytając wcześniejsze posty to wiem na pewno ,że grubo się zastanowię zanim coś u nich kupię.
Mój szef, którego do dziś dobrze wspominam, zawsze mawiał ,że w biznesie jak są lata ''tłuste'' , to zawsze, prędzej czy później przychodzą ''chude''.
Z takim nastawieniem to nie każdy może przetrwać te drugie. Tak to jest jak się ktoś zachłysie koniunkturą.

POLARMS pisze:Nie, no po takim ciosie od Arctica.... to nawet Gazprom by upadł :-D

W sumie to wiem już to na 100% ze będę ich omijał. Tylko dla nich taki szaraczek jak ja ,nie ma znaczenia.
IZH 46

Awatar użytkownika
gregor40

Postautor: gregor40 » 2018-01-14, 19:48

Pewna góralska willa tak skutecznie prowadziła (właśnie w tym stylu) polemikę z klientami, że teraz jest afera na pół internetów, o której uczyć będą na wykłądach z PRu (zresztą zakończyło się wynajęciem agencji PR do łatania reputacji Willa Karpatia). Można potraktować jako darmową lekcję na cudzych błędach dla każdego kto ma klientów. Jakichkolwiek.

Smoczy

Postautor: Smoczy » 2018-01-14, 20:12

POLARMS pisze:Tak, okazało się że te pierwsze karabiny powinny mieć komorę białą. Nieoksydowaną. Więc ta obecna oksyda musi być nieoryginalna. Ma Pan w zasięgu taki sam, by porównać i wiedzieć to od razu? Może w sieci coś jest?
A może taki nieruszany jest gdzieś w muzeum?

Jest poprawiony opis? Jest. Ale "kryształowi nie jesteśmy" - bo przyznaliśmy się do błędnego opisu? To jakiś żart? Ukryta kamera?

Albo się jest ekspertem od mauserów i .... kabur VISa i się mówi ze to "textbook" albo ....nie i się wyraża stonowane opinie zaczynające się od "moim zdaniem jest tak i tak, bo to i to "

A tak - słabo chyba wyszło, opis poprawiony jest - ale jak ? " niestety, po dokładnych oględzinach ....". Czyli wychodzi , ze "textbookiem" może zostać przedmiot bez dokładnych oględzin. Moim zdaniem taki opis powstał ze znajomością materii, solidnie i.... z rozlanym kompotem, żeby się trzymać poetyki szanującego się sprzedawcy.

Kończę już - ale apeluję - więcej pokory :)

Pozdrawiam,

mkw

Postautor: mkw » 2018-01-14, 20:37

Mam takie wrażenie że chyba niewiele osób zrozumiało co tu Polarms napisał. Ja nie widzę tu obrażania klientów. Widzę tylko że nie przepada za takim typem "najmundrzejszy w całej wsi", ja też nie i rozumiem to. Co ciekawe u nas zwykle wszyscy narzekają na niedostatek pieniędzy, ale się nie zdarza spotkać kogoś co przyznaje się do niedostatku wiedzy czy rozumu ;laughing:

Żeby nie było że nie na temat to za tę kaburę bym nie dał nawet 50 złoty. Nie wygodna, niedostatecznie sztywna, nie da się szybko dobyć broni. Wolę jakąś kydexową.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.

Wróć do „Kolekcjonerzy”