VIS z e-gun

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: JackDaniels41 »

Arctic pisze:
POLARMS pisze: Nie to, żebyśmy się koniecznie mieli czepiać.... Ale po zastosowaniu "smarowidła" od siodeł - taka ponad 70-cio letnia skóra - prawie na pewno ściemnieje i straci swój fabryczny kolor (jeżeli go jeszcze ma). Skóra stanie się tłusta i błyszcząca... tak samo szwy.... Jeżeli były widoczne stemple tuszowe od spodu klapy - to również staną się one przez to mniej czytelne.... Ogólnie "smarowidło" przyczyni się do.... zniszczenia kabury... i obniżenia jej wartości w sposób znaczny. Będzie to przedmiot już po ingerencji - znacznie mniej warty, niż przedmiot nieruszany.
OMG, widzę, że kolega kompletnie się nie zna na pielęgnacji skóry. Na siodłach do koni pewnie też nic a nic.
No dobra, od początku. Mam karabin z 1901 roku i oryginalny pas do niego, pewnie też ponad 100 letni. Oczywiście skórzany. Był twardy, suchy jak wiór, spękany i strach było go mocniej zgiąć bo pękał. To właśnie się dzieje jak skóra wysycha a wysycha jak leży nie ruszana w ciepłym i suchym miejscu.

Robię hobbistycznie różne rzeczy w skórze, portfele, pochewki do noży, portmonetki, torebki dla mojej Pani i takie tam różne drobiazgi. Używam skóry koziej, baraniej i wołowej do tego różnej chemii do skór i znam większość tego co jest dostępne na rynku. Farby, pasty, impregnaty, kodicjonery itd. Do pasa nic nie pasowało. Chemia jaką znałem była do nowej skóry. Na starej raportówce wypróbowałem większość, tego co można kupić. Łącznie z lanoliną, kremami do rąk, olejem lnianym, woskami i bóg wie czym. Porażka, albo ciemniało albo nie działało, albo śmierdziało, albo było tłuste. Najlepiej wypadały preparaty z lanoliną, choć jak się przesadzi to wyłazi na zgięciach.

Kiedyś odwiedziłem kolegę - koniarza. Nie chłopa ze wsi tylko gościa który jest sędzią międzynarodowym i startuje w zawodach w powożeniu. Do tego ma bzika na punkcie powożenia i uprzęży. Ma ileś tam tego w domu w tym bardzo stare. Jakoś tak zgadaliśmy się o moim pasie. W końcu pas to kawał rzemienia powinien coś doradzić. Wyłuszczyłem co i jak i dał mi smarowidło do siodeł. Ze słowami jeśli chcesz żeby był jak nowy to smaruj tak co dwa tygodnie a jak się zrobi jak nowy to raz na pół roku albo i rzadziej.
Dostałem: "Grasa de Caballo" firmy PALC. Bezbarwny balsam do skóry.
Jak się wchłonie nic nie jest tłuste, nic się nie lepi, bezbarwne, pachnie przyjemnie tak trochę jak krem do rąk. Po 3 razie pas stał się elastyczny, przestał pękać i nie ściemniał choć piszą w instrukcji, że skóra może lekko ściemnieć. Piszą chyba na wszelki wypadek bo smarowałem tym inne rzeczy i nie ciemniało. Smaruje się tylko lico skóry, mizdry nie (o tym wie nawet laik ale wy i tego nie wiedzieliście pisząc o stemplach od spodu). Smaruje się i po godzinie dokładnie wyciera miękką szmatką do sucha. Ile się wchłonie tyle starczy.
"Grasa de Caballo" polecam do skóry każdemu. Oryginalnie jest do siodeł i jak Paniusia w białych legginsach pojeździ w siodle to zsiadając nie ma prawa mieć tłustych plam na tyłku. Bo inaczej co to by był za lans :shame: (To taka informacja dla tych co się nie znają na siodłach i myślą, że się je smaruje towotem).

PS. Na wszelki wypadek jednak polecam sprawdzić balsam przed posmarowaniem całości skóry gdzieś w niewidocznym miejscu. Tak na wszelki wypadek, różne skóry mogą różnie reagować. :-D
Drogi nie jest coś około 10 zł za 50 ml.
Dzięki za podpowiedzi, zawsze mnie cieszy jak ktoś dzieli się swoimi "tajemnicami" i jest szansa że wiele rzeczy dostanie drugie życie :-D
Choć przyznam że też kiedyś od starego praktyka od skór dowiedziałem się, że jeszcze nikt nie wymyślił nic lepszego do konserwacji skóry od lanoliny.
Być może środek o którym piszesz jest na bazie lanoliny, ale podobnie jak w lekach kwestia nośnika, czyli domieszki odpowiedniej substancji ktora pomaga lanolinie odpowiednio się wchłaniać, tzn. dopasować do rodzaju skóry, jej przeznaczenia. Ja kupuję, jeśli mi potrzebna w aptece, to taka czysta bez żadnych domieszek. Trzeba dobrze z Panią magister pogadać, bo normalnie tego w sprzedaży nie ma, to taki składnik do jakichś maści, które apteka robi na zamówienie. Efekt też jest niezły, posmarowana stara, sztywna skóra początkowo jest tłusta i ciemnieje, ale po jakimś czasie (2-3 dni) staje się miękka i kolor wraca do poprzedniego koloru. Domyślam się że właśnie ten nośnik powoduje szybsze wchłanianie w środku o którym napisałeś. :-D
Awatar użytkownika
Arctic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 950
Rejestracja: 16 lipca 2004, 00:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: Arctic »

JackDaniels41 pisze:... Domyślam się że właśnie ten nośnik powoduje szybsze wchłanianie w środku o którym napisałeś. :-D
Na opakowaniu nie ma składu ale sprawdziłem na stronie producenta. Zawiera lanolinę, wazelinę, dwa rodzaje wosku i jakieś rozpuszczalniki.
Proporcji oczywiście nie podali.
... ... a jak będziecie grzeczni, to nauczę was robić napalm.
tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: tomek5 »

Czy coś się stało ? Od dwóch miesięcy nie widzę na e-gunie ani jednego Polskiego VISa ?
Ostatni z orzełkiem został zakupiony w grudniu przez mojego brata i podarowany mi do Polski,
czy ktoś wie co może być przyczyną ?
Możecie podać mi strony na których można zakupić , Polskie VISy (oczywiście w przyzwoitym stanie) ?
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: arcus »

tomek5 pisze:Czy coś się stało ? Od dwóch miesięcy nie widzę na e-gunie ani jednego Polskiego VISa ?
Ostatni z orzełkiem został zakupiony w grudniu przez mojego brata i podarowany mi do Polski,
czy ktoś wie co może być przyczyną ?

Pewnie poszły do oksydowania... Za parę miesięcy wrócą wypicowane jako nówki sztuki wprost z fabryki :033: Oczywiście z odpowiednią - chorą ceną, a nasi forumowi i specjaliści będa klękać i piać z zachwytu :103:
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: VIS z e-gun

Post autor: Shooter7 »

mowisz i masz

http://www.egun.de/market/item.php?id=6805350

Mam nadzieje, ze o tego chodzi ?

Poprzedniego lyknal Waldek 58 za cos 1200,- Jurkow

tu aktualna lista

http://www.egun.de/market/list_items.ph ... om&quick=1

:wink:
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: arcus »

Cóż Panowie POLARMS  obrażanie interlokutorów w żaden sposóbe nie wzmocni Waszej argumentacji, a wręcz przeciwnie. Szacunku na forum w ten sposób nie zyskacie  niezależnie od tego ile broni przeszło przez Wasz sklep - czym się tak szczycicie. Na mnie Wasze impertynencje nie robią  większego wrażenia - miano ignoranta od Was otrzymało już tak wielu na forum że dołączę do całkiem interesującego grona. Nie będę wdawał się w polemikę na takim poziomie ale zachowam swoje zdanie na temat szybko rosnącej bańki jaką stało się kupowanie VISÓW
tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: tomek5 »

Interesują mnie VISy z orzełkiem, okupacyjne są na e-gunie.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: VIS z e-gun

Post autor: Shooter7 »

arcus pisze:Cóż Panowie POLARMS  obrażanie interlokutorów w żaden sposóbe nie wzmocni Waszej argumentacji, a wręcz przeciwnie. Szacunku na forum w ten sposób nie zyskacie  niezależnie od tego ile broni przeszło przez Wasz sklep - czym się tak szczycicie. Na mnie Wasze impertynencje nie robią  większego wrażenia - miano ignoranta od Was otrzymało już tak wielu na forum że dołączę do całkiem interesującego grona. Nie będę wdawał się w polemikę na takim poziomie ale zachowam swoje zdanie na temat szybko rosnącej bańki jaką stało się kupowanie VISÓW
Moze spojrzyj na to z innej strony.

Przychodzi do Ciebie ktos kto w zakresie Twojego wyksztalcenia / zawodu / profesji opowiada Ci bzdury, jak reagujesz ? / Co odpowiadasz ?

Sie wali babola, sie do tego przyznaje i nabywa troche pokory.

Cytujac klasyka

- " ale pan znal karate "

- zawsze znajdzie sie ktos kto umie lepiej :)

:wink:
tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: tomek5 »

Jako założyciel tego tematu proszę o merytoryczne wypowiedzi.
Czy wiecie dlaczego od dwóch miesięcy nie widać na aukcjach VISów z orzełkiem ?
Bajki o oksydowaniu przed sprzedażą proszę sobie darować.
Ktoś w tym wątku pisał jak niemcy się chwalili ,że znaleźli sposób na podbijanie cen Polskich VISów - więc gdzie one są ?
Jestem zainteresowany orginalnym magazynkiem i wyciorem z odbiorem G2.
Jeżeli ktoś ma i chciałby się pozbyć to proszę o wiadomość na priv.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: KudrigY »

tomek5 pisze: Ktoś w tym wątku pisał jak niemcy się chwalili ,że znaleźli sposób na podbijanie cen Polskich VISów - więc gdzie one są ?
Na e-gun masz teraz chyba z 8 VISów. Fakt, wszystkie "niemieckie". Ale z perspektywy ew. sprzedających, to całkiem dużo, i pewnie nie chcą sobie robić konkurencji. Sam bym tak zrobił i po prostu poczekał :) Przecież te z orzełkiem i tak zejdą...

Za to zobacz sobie opis do aukcji, gdzie ktoś sprzedaje same magazynki: "Keine kopie aus Bulgarien, China und andere". :621: O chińskich podróbach magów do VISa słyszałem, ale o bułgarskich to jeszcze nie :) Pytanie, czy poza magami też coś robią...
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: VIS z e-gun

Post autor: Shooter7 »

tomek5 pisze:Jako założyciel tego tematu proszę o merytoryczne wypowiedzi.
Czy wiecie dlaczego od dwóch miesięcy nie widać na aukcjach VISów z orzełkiem ?

Ktoś w tym wątku pisał jak niemcy się chwalili ,że znaleźli sposób na podbijanie cen Polskich VISów - więc gdzie one są ?
Tak miedzy nami, kto ma Ci na to pytanie powaznie odpowiedziec ?

Handlarze ktorzy wystawiaja bron na aukcji wysawiaja to co kupia lub ktos im przyniesie aby wstawili i sprzedali, czesto osoby takie nie posiadaja zezwolenia na bron.

Wiec zapytam czego oczekujesz ? Sig Sauer nie jest w stanie sie okreslic kiedy wypusci nowa partie P 210 a Ty oczekujesz, ze ktos poda Ci date kiedy na niemieckiej aukcji pojawi sie polski VIS ?

Ty naprawde tak na powaznie ? :) :) :)

Nie wiem kto podawal taka informacje, nawet nie zamierzam sprawdzac kto ale to Jakis prorok lub wrozbita.

No chyba, ze sam tlucze podroby wiec wie z pierwszej reki.

Aby nie klepac po klawiaturze bez sensu podam Ci kiedy pojawi sie nastepny VIS z orzelkiem,

Otorz pojawi sie on wtedy, kiedy sie pojawi. Proponuje wiec uzbroic sie w cierpliwosc.

:wink:
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: arcus »

Shooter7 pisze:Moze spojrzyj na to z innej strony.
Przychodzi do Ciebie ktos kto w zakresie Twojego wyksztalcenia / zawodu / profesji opowiada Ci bzdury, jak reagujesz ? / Co odpowiadasz ?
W zakresie o którym piszesz słucham uważnie i cierpliwie tłumaczę w czym i gdzie się myli. Jak go przekonam to dobrze, jeżeli nie to trudno, ale akurat w mojej profesji obrażanie rozmówcy to ostatnia rzecz na jaką mogę sobie pozwolić.
Shooter7 pisze:Sie wali babola, sie do tego przyznaje i nabywa troche pokory.
Do czego mam się niby przyznawać? Po pierwsze to nie ja kłóciłem się z POLARMSEM na temat tej aukcji. Ja tylko później napisałem jeden czy dwa krótkie komentarze. Po drugie, o ile pamiętam, oponenci panów z Kołobrzegu zupełnie nie chcieli uznać ich argumentów. A po trzecie POLARMS to nie jest na szczęście jedyne źródło wiedzy o broni historycznej na świecie.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: VIS z e-gun

Post autor: Shooter7 »

w Moim przypadku tlumacze po sto razy i niestety nie do wszystkich dochodzi wiec czasami walne kawe na lawe co odczuwam po / w kieszeni ale jak misja. to misja :)

Ludzie sa rozni, ja tam za prawde sie nie obrazam, co najwyzej albo powiem albo przemilcze :)

:wink:
Miranda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 12:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: Miranda »

Z tymi orginalnymi VISami to jak z kombatantami - im dłużej od zakończenia wojny tym ich więcej :)
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: Smoczy »

Miranda pisze:Z tymi orginalnymi VISami to jak z kombatantami - im dłużej od zakończenia wojny tym ich więcej :)
I do tego w menniczych stanach :) he, he
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”