VIS z e-gun

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

VIS z e-gun

Post autor: tomek5 »

http://www.egun.de/market/item.php?id=6666316#img

Interesuje mnie wasza opinia na temat zgodności numerów , widzę na zdjęciu inny numer lufy ?
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: arturo111 »

Ja wiem , że przebili mnie o 50 eur :cry:

A na numer lufy nie zwróciłem uwagi :roll:
Jeżeli nie jest zgodny ( a na to wygląda ) , to fajnie , że się tak skończyło :wink:
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2017, 22:56 przez arturo111, łącznie zmieniany 1 raz.
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: Linek »

Niemcom się w dupach poprzewraca od waszego licytowania

to nie jest tyle warte
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: Linek »

Gratuluję nabywcy portfela nie rozumu. Oni nam to zrabowali wyszli na tej wojnie mocno do przodu w odniesieniu do Polski a nas bardzo pogrążyli. Ja im kasy dokładał nie będę.

Wiadomo że trafi do Polski
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Sokole Oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 21:54
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: Sokole Oko »

@ tomek5, arturo111: Nie mam dla Was dobrych wieści. Lufa tego pistoletu jest zgodna numerycznie. Co prawda sprzedawca w dopisku trochę obniżył jej notę, czyli z "2+" zszedł na "2", ma więc zapewne jakieś wżerki albo zmatowienia, ale numerycznie jest jak najbardziej OK. Żeby to stwierdzić, trzeba patrzeć na fotkę drugą z prawej. To na niej, obok polskich magów, leży lufa, a pod wślizgiem do komory widoczna jest końcówka numeru seryjnego (zgodna z numerem ze szkieletu). Tak właśnie były numerowane lufy polskich ViS-ów.
Niemieckie miały końcówkę numeru na lewym boku "brody" lufy.

@ linek: Zrabowane? Rabunek na wojnie ma miejsce wtedy, gdy np. żołnierze wrogiej armii podczas marszu przez wieś zabierają wieśniakom bez zapłaty lub wymaganych formalności kury i świniaki.
Natomiast sprzęt wojenny (broń, amunicja) zdobyty na przeciwniku w czasie działań wojennych to "zdobycz wojenna", która jest jak najbardziej legalna i została określona w prawie przez konwencje międzynarodowe traktujące o prowadzeniu wojen.
Czy mausery i mosiny zdobyte przez oddziały WP na Niemcach w '18 i na bolszewikach w '20 też nazwiesz zrabowanymi?
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2017, 17:29 przez Sokole Oko, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ja, panie podchorąży, na sto metrów muchę w dupsko trafiam.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: arturo111 »

No nic , trzeba polować dalej , ale fakt faktem , ładna sztuka to była :-D
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Awatar użytkownika
Sokole Oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 21:54
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: Sokole Oko »

Święta prawda :piwo:
Obserwowałem z podziwem.

Pozdrawiam,
- Ja, panie podchorąży, na sto metrów muchę w dupsko trafiam.
tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: tomek5 »

Porównałem sobie z innymi aukcjami i nie dość , że numery są wszędzie zgodne to w takim stanie VISa nie widziałem ...
Carol1973
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: VIS z e-gun

Post autor: Carol1973 »

Piękny,...
zawsze byłem na nie ale chyba zostałem zarażony



Ps.
Zrobiony 79 lat temu a wykończenie powierzchni wygląda 100 razy lepiej niż obecne wyroby Norinco (np .1911)
Czyli kiedyś sie dało, być może koszty robocizny były mniejsze lub nieistotne.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: sas88 »

Zrabowane? Rabunek na wojnie ma miejsce wtedy, gdy np. żołnierze wrogiej armii podczas marszu przez wieś zabierają wieśniakom bez zapłaty lub wymaganych formalności kury i świniaki.
Wszystko, co najeźdźca wywozi z napadniętego kraju, to przedmioty zrabowane.

Jak cie ktoś napadnie i oprócz portfela zabierze ci np. nóż, to jest to trofeum wojenne?
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: Officer_199 »

Niezła cena, ale stan za to piękny, niesamowite, żeby tak wiekowy pistolet był tak dobrze zachowany.
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2017, 22:41 przez Officer_199, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: Garfield »

sas88 pisze: Wszystko, co najeźdźca wywozi z napadniętego kraju, to przedmioty zrabowane.
Prawo dopuszcza zabór własności wojskowej strony przeciwnej podczas konfliktu zbrojnego. I Polska i Niemcy podpisały konwencje haskie i genewskie a zatem patrząc na to od strony prawnej ten VIS ( jeżeli był własnością WP ) nie został zrabowany. Został przejęty zgodnie z obowiązującym prawem.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Carol1973
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: VIS z e-gun

Post autor: Carol1973 »

sas88 pisze: Jak cie ktoś napadnie i oprócz portfela zabierze ci np. nóż, to jest to trofeum wojenne?
Choć głupio to zabrzmi wojna jest uregulowana prawnie, strony(Państwa) umówiły się jakie są reguły jej prowadzenia, jak/czym/kogo można zabijać, jakie są legalne łupy (np. sprzęt wojskowy) a jakie łupy są nielegalne (np. dobra kultury).

Napadniecie przez zbirów na ulicy jest zawsze nielegalne.

Nie jest wiec możliwe porównanie tych dwóch sytuacji i wyciąganie żadnych analogii.
Linek pisze:Niemcom się w dupach poprzewraca od waszego licytowania to nie jest tyle warte
Gdyby ten VIS był sprzedawany u nas to i tak cena była by taka sama - to nie Niemcom się poprzewracała w d... tylko kupujący ustalają taką cenę (mało towaru, dość wysoki popyt, moda na posiadanie VISa,...).
Linek pisze:Gratuluję nabywcy portfela nie rozumu.
Nie ma sensu też obrażać kupującego. Jego pieniądze i może robić z nimi co mu się żywnie podoba.
Awatar użytkownika
Sokole Oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 21:54
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: Sokole Oko »

sas88 pisze: Wszystko, co najeźdźca wywozi z napadniętego kraju, to przedmioty zrabowane.

Jak cie ktoś napadnie i oprócz portfela zabierze ci np. nóż, to jest to trofeum wojenne?
No nie, ponieważ nie zrobił tego na wojnie (i to wobec tzw. kombatanta), to jest tylko cholernym kryminalistą podpadającym pod paragrafy.
Obawiam się, że przykład z portfelem i nożem utraconym przez jednostkę, nie ma zastosowania w wypadku państw prowadzących wojnę. Przynajmniej tak uważali prawnicy piszący konwencję haską i genewską, którzy straty w sprzęcie wojskowym traktowali inaczej, niż rabunek mienia prywatnego, czy też dóbr kultury dokonywane podczas wojny przez armie wojujących państw.

Gdyby było inaczej, ciągle byśmy mieli procesy o zwrot "zdobyczy wojennej" zdobiące dziś muzea państw ongiś toczących ze sobą wojnę.

A kwestie powojennych roszczeń wysuwane przez zwycięzców, oraz poglądy jednostek i narodów na krzywdy doznane od najeźdźców, to zupełnie inna bajka.

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2017, 23:24 przez Sokole Oko, łącznie zmieniany 3 razy.
- Ja, panie podchorąży, na sto metrów muchę w dupsko trafiam.
tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: VIS z e-gun

Post autor: tomek5 »

Czy w sklepie w Polsce są jakieś fajne VISy ?
Kolega ostatnio kupił w Gorzowie Parabelkę z 1916 roku , jak to się mówi - "cud malina".
Czy w takim stanie jak na aukcjach e-gun można w ogóle kupić ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”