Pistolet Cz 52.

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

szafran
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 21 października 2009, 22:52
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pistolet Cz 52.

Post autor: szafran »

https://www.fotosik.pl/zdjecie/e71e69db7a58d1dc

https://www.fotosik.pl/zdjecie/9917b115914fa31b

Szanowni koledzy , niedawno zanabyłem pistolet CZ 52. Z bić znajdujących się po prawej stronie broni ( voz 86 ) wynika że pistolet przeszedł remont w zakładach wojskowych, w roku 1986. Jest chyba raczej oksydowany. Z literatury do której mam dostęp wynika że były i oksydowane i fosforanowane. Widać ślady obróbki na jego powierzchni i wewnątrz także. Zastanawiają mnie okładki chwytu. Oryginalne wojskowe były inne. Klips wydaje się być oryginalny, ale to drewno?. Nie przeszkadza to wcale , mnie się podoba, trzyma się też ok. Ale skąd taki pomysł?, czyżby pistolet został wyeksportowany i stąd taki chwyt?. Może któryś z kolegów wie w czym rzecz?.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3000
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Cz 52.

Post autor: strk »

Takie drewno można zakupić na grips4u.eu lub marschalgrips.com za kilkadziesiąt EUR i samodzielnie wymienić.
Oryginalne okładki są z brązowego bakelitu ostatniego sortu.

Broń masz oksydowaną, bo jest to efekt wspomnianego remontu wojskowego, ale cenniejsze są te fosforanowane w oryginalnej konfiguracji. Poszukaj na forum, pisałem trochę o swojej (ale posługiwałem się właściwym oznaczeniem czyli wz.52 lub vz.52)

Korespondowałem też z kimś przez PW, gdzie wskazałem kilka kluczowych czynników w zakupie, posiadaniu i strzelaniu z "52" - może ta osoba się odezwie?

Ogólnie, gratuluję. To piękna, celna i wyjątkowa broń dla samców ALFA :502: Jak kiedyś strzelałem na krytej strzelnicy, ze skrajnego stanowiska przyszedł nieznany mi strzelec i pyta: co masz za czterdziestkępiątkę, że taki podmuch?
Ehh co to za broń... tak właśnie wyglądała:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 października 2017, 12:07 przez strk, łącznie zmieniany 2 razy.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
szafran
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 21 października 2009, 22:52
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Cz 52.

Post autor: szafran »

Dziękuję za odpowiedź. Znając realia forum zanim napisałem, starałem sie przeszukać tematy. Może źle wpisałem tytuł. Wynika z tego ktos wymienił bo tak mu pasowało. Musze gdzies zdobyć te bakelitowe, tak dla zasady. Nie powinni byc problemu. Pistolet rzeczywiście ma power :one: . Z celnością tez sobie radzi. Choc do sportowej tarczy musze celować pod czarne, inaczej przenosi. Ale jak dla mnie może być. To nie broń sportowa.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3000
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Cz 52.

Post autor: strk »

Są w chwili obecnej na znanym portalu aukcyjnym za 100pln.

Poszukaj lepiej na ebay oryginalnej świńskiej kabury i wyciora. Czesi czasem sprzedają w rozsądnych cenach.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
szafran
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 21 października 2009, 22:52
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Cz 52.

Post autor: szafran »

Widziałem, ale cena wysoka. Po zdjęciach widać że nie najlepszy ich stan. Ciśnienia nie ma. Powolutku bez pośpiechu będę szukał czegoś lepszego za rozsądniejszą cenę. :one: Kolego strk ,twoja ładniejsza. Oksyda na moim egzemplarzu wygląda niestety gorzej. Ale jak się nie ma co się by chciało........ :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”