Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: ubejane »

MarcinD pisze:15. Na 25 masz boczniaka. Dluga bodaj na 50 poza strzelba.

https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... alo6bXeedw

Tu powinno byc wszystko, zdaje sie,ze dokument jest aktualny
To jest najlepsze:

2. Strzelanie z broni gazowej lub alarmowej:
1) cel – kulochwyt;
2) liczba amunicji – 3 sztuki;
3) postawa – stojąca;
4) czas – 3 minuty;
5) zaliczenie strzelania – oddanie 3 strzałów z amunicji alarmowej w kierunku kulochwytu


hahahaha
Ostatnio zmieniony 07 września 2017, 19:26 przez ubejane, łącznie zmieniany 2 razy.
SP7MM
borear
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 30 lipca 2014, 19:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: borear »

Moim zdaniem tak właśnie powinien wyglądać egzamin dla celu kolekcjonerskiego ;laughing:
Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

Jankovich2 pisze:Teoria 13.09.
I jak? Zdałeś? Opowiadaj jak było, czy pytania były takie jak na braterstwo.eu, nts quiz, jaka broń na praktycznym, co rozkładałeś. Informacje przydadzą się dla potomnych.
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
kaflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 12 lipca 2016, 10:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: kaflon »

Zdawałem poprawkę w tym terminie na dopuszczenie (kolekcjonerskie w zawieszeniu) i tak jak pisali inni na forum to przepisy (ustawa i rozporządzenia na blachę) to podstawa. Testy są podchwytliwe i wymagają cytowania zapisów w 100 %. Więc najpierw przepisy a potem testy. Ja zrobiłem na opak i stąd poprawka (1 pytanie miałem źle). Praktyka tak jak pisali inni na forum jest przychylność komisji. Jak widzą że przestrzegasz zasad BLOS, słuchasz komend i z bronią jesteś obyty to nie obleja. Inna sprawa strzelanie, tutaj trzeba trenować by wystrzelać minima. Tak jak obsługę. Dwa, trzy pobyty na strzelnicy nie wystarczą, chyba że ktoś ma wrodzony talent...
Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

kaflon pisze:Zdawałem poprawkę w tym terminie na dopuszczenie (kolekcjonerskie w zawieszeniu) i tak jak pisali inni na forum to przepisy (ustawa i rozporządzenia na blachę) to podstawa. Testy są podchwytliwe i wymagają cytowania zapisów w 100 %. Więc najpierw przepisy a potem testy. Ja zrobiłem na opak i stąd poprawka (1 pytanie miałem źle). Praktyka tak jak pisali inni na forum jest przychylność komisji. Jak widzą że przestrzegasz zasad BLOS, słuchasz komend i z bronią jesteś obyty to nie obleja. Inna sprawa strzelanie, tutaj trzeba trenować by wystrzelać minima. Tak jak obsługę. Dwa, trzy pobyty na strzelnicy nie wystarczą, chyba że ktoś ma wrodzony talent...
Z jakiej broni strzelałes na praktyce? W Rembertowie?
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
kaflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 12 lipca 2016, 10:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: kaflon »

Czołem,
z tego samego co w opisywali koledzy we wcześniejszych relacjach, P99, AKMS, P84 glauberyt (wersja z zatrzaskiem magazynka na boku chwytu i z gumową stopką kolby), Kbks Łucznik wz48 (zewnętrznie podobny do Mosina, otwarte przyrządy, spodobał mi się), Margolin i bock. Był też Glock i glauberyt starszej wersji, bez tej gumy na stopce kolby. Broń nie była klekotem, strzelałem z bardziej zajechanej broni, szczególnie Margolin wyglądał "świeżo". Jak nie strzelałeś z P99 to potrenuj bo przydzielają broń. Ja strzelałem z P99 raz albo dwa razy w przeciągu ostatniego roku i w tym stresie zerwałem pierwszy strzał.
Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

kaflon pisze:Czołem,
z tego samego co w opisywali koledzy we wcześniejszych relacjach, P99, AKMS, P84 glauberyt (wersja z zatrzaskiem magazynka na boku chwytu i z gumową stopką kolby), Kbks Łucznik wz48 (zewnętrznie podobny do Mosina, otwarte przyrządy, spodobał mi się), Margolin i bock. Był też Glock i glauberyt starszej wersji, bez tej gumy na stopce kolby. Broń nie była klekotem, strzelałem z bardziej zajechanej broni, szczególnie Margolin wyglądał "świeżo". Jak nie strzelałeś z P99 to potrenuj bo przydzielają broń. Ja strzelałem z P99 raz albo dwa razy w przeciągu ostatniego roku i w tym stresie zerwałem pierwszy strzał.
Na kolekcjonerkę też z glauberyta się strzela? A pamiętasz jaki to był bock? jednospustowy? Ładowałeś odrazu dwa naboje czy po jednym do bocka? Co musiałeś rozebrać i złożyć? Części broni musiałeś nazywać we wszystkich jednostkach? Jak to jest z bockiem? baskila, lufy, komory nabojowe, bezpiecznik, czułenko, kluczyk, szyna celownicza, kolba : czy coś jeszcze? Z bocka nie strzelałem, opiszesz jak to jest ze spustem? Czy strzelasz tak że naciskasz spust wypala jedna lufa potem reset spustu i ponowne naciśnięcie wypala druga lufa?
Ostatnio zmieniony 19 września 2017, 06:36 przez voltan, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: MarcinD »

Kolego, nie prosciej bedzie, zamiast sie denerwowac, pojsc na strzelnice i postrzelac z glauberyta, bocka i czego tam jeszcze? Ja przed egzaminem wpadlem pare razy do AGVO, powiedzialem, ze przygotowuje sie do egzaminu, i razem z intruktorem rozebralem margolasa, mossberga, popykalem z czego trzeba i tyle. Mnie tez bok zaskoczyl na egzaminie, ale watpliwosci wyjasnil egzaminator.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

MarcinD pisze:Kolego, nie prosciej bedzie, zamiast sie denerwowac, pojsc na strzelnice i postrzelac z glauberyta, bocka i czego tam jeszcze? Ja przed egzaminem wpadlem pare razy do AGVO, powiedzialem, ze przygotowuje sie do egzaminu, i razem z intruktorem rozebralem margolasa, mossberga, popykalem z czego trzeba i tyle. Mnie tez bok zaskoczyl na egzaminie, ale watpliwosci wyjasnil egzaminator.
Na strzelnicę chodzę często, byłem na kursie przygotowującym do egzaminu NTS, umiem rozbierać i składać glauberyta, AK, glocka, P99, P64,83, mossberga ale k... boka nigdy w rękach nie miałem. Bedę miał kurs prowadzącego strzelanie. Teorię myślę że opanowałem w 99% (1% to niefart) ale zawsze lepiej dopytać bo na egzaminie w stresie można coś pomieszać choć robi się to automatycznie, bezpiecznie ale może nie tak jak szanowna komisja sobie życzy.
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: MarcinD »

Pewnie, ze warto dopytac, ale tak czy siak idz sie zapoznac z bokiem na strzelnice, i stres z ciebie zejdzie, co tylko pozytywnie przedlozy sie na wynik egzaminu. A komisja w Wawie akurat mila i przyjazna.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
kaflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 12 lipca 2016, 10:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: kaflon »

Popieram przedmówcę:-) jeśli masz za sobą szkolenie NTS, chodzisz regularnie na strzelnice to nie masz co się bać praktycznego. Bocka mają na strzelnicy FSO, strzela się z niego o wiele prościej niż z pompki, spokojnie sobie poradzisz.
Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

kaflon pisze:Popieram przedmówcę:-) jeśli masz za sobą szkolenie NTS, chodzisz regularnie na strzelnice to nie masz co się bać praktycznego. Bocka mają na strzelnicy FSO, strzela się z niego o wiele prościej niż z pompki, spokojnie sobie poradzisz.
Dzieki za wskazowki. Wlasnie na FSO ostatnio pojawiam sie czesto, bardzo przyjemna strzelnica.
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

Jak to jest ze strzelaniem z AK? Podpórka jest dozwolona? Jest na miejscu czy trzeba coś swojego ogranąć?
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: Rimski »

Przynajmniej w Krakowie można z podpórki i sa na miejscu, jak ktoś przyniesie swoją to tez można użyć.
Jak nie ma to w ostateczności na magazynku można oprzeć :-)
Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

Egzamin teoretyczny Wpa Warszawa zdany. Nie było łatwo. Odsiew 50%. Co do pytań to tylko w czesci pokrywaja sie z NTSquiz i patentstrzelecki. Jest baaaaardzo duzo nowych, nieznanych na ktorych te własnie 50% sie wykłada. Dziwna tresc pytan, podchwytliwe i przyznaje ze tylko 6 z 10 byłem pewien. Przykład: o przechowywanie amunicji w magazynie broni, o wywoz broni z RP poza UE, o wydawanie amunicji z magazynu broni instytucji majacej bron na swiadectwo. Jesli ktos zdaje w Wwie nie liczcie tylko na NTSQuiz i patentstrzelecki.
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”