Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

Witam wszystkich. Właśnie rozpoczynam swoją drogę zakończoną mam nadzieję zdobyciem pozwolenia na broń. Pod koniec lipca złożyłem komplet dokumentów do Warszawskiego WPA, w piśmie zakończenie procedury przewidziano na koniec września. Wydaje mi się że teorię mam opanowaną jednak obawiam się egazaminu praktycznego w Rembertowie. Wnioskowałem o 10 sztuk CZ i gładkolufowej. Jestem w klubie kolekcjonerskim (nie w NTS), byłem na szkoleniu organizowanym przez NTS, mam zamiar być może nawet przed zdobyciem pozwolenia na kursie prowadzącego strzelanie. Czy ktoś z kolegów ma może jakieś wskazówki do egzaminu? Czy teoria i praktyka jednego dnia? Dalej strzelnica Rembertów na praktykę? Niby potrafię rozkładać i składać Glocka, P99, Glauberyta, AK, Mosberga. Czy jakieś niespodzianki mogą się trafić? Słyszałem że może być jakiś BOK. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: MarcinD »

Jesli tylko cz i gladka to bedziesz strzelal z kalacha, glocka i mossberga, chyba, ze im sie mossberg zepsuje to bedzie bok. Do rozlozenia bedzie glock, nazwanie istotnych czesci broni przy kazdym rodzaju z ktorego jestes egzaminowany, wiec jesli bedzie bok to pamietaj o baskili. Kalach lezac, mozna miec podporke. Ja zdawalem w Rembertowie, podejzewam, ze bez zmian w tym temacie ale nie wiem. Egzamin praktyczny byl nastepnego dnia po teoretycznym. Bezpieczny kierunek wskazano nam bez pytania ale jesli tego nie zrobia, to doputaj zanim wezmiesz klamke do reki. Bron ustawiona uczciwie, watpliwosci interpretowane na korzysc zdajacych, atmosfera mila i bez stresu. Powodzenia.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

Dzieki za wskazowki. Tylko glock do rozlozenia? A z glauberyta nie ma strzelania? Jprdl z Boka nigdy nie strzelalem. Omowi ktos podstawy i nazwy istotnych czesci? Tam sa dwie lufy...jak to jest ze spustem? jak sa 2 to ok...a jak jeden?
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: MarcinD »

Z glauberyta strzelal tylko jeden z kolegow, ktory mial
egzamin na samoczynna potzrebna do pracy, poza nim nikt, a bylo sporo kolekcjonerow plus ktos z bronia pamiatkowa. Tez na egzaminie z boka strzelalem poraz pierwszy, byl dwuspustowy, dopytalem po prostu policjanta o szczegoly. Co do istotnych czesci to bok duzo nie ma, lufy z komorami, baskila i pewnie jakis zamek;) popytaj na forum, moze ktos zechce ci pokazac co i jak, moze w twoim klubie, ja boka niestety nie mam. Tak do rozbiorki byl tylko glock, bylo kilkanascie osob, kto bu sie tam pierdzielil z rozkladaniem kazdego klamota, zwlaszcza brudnego mossberga, po czym takim nie doszukaliby sie polowy czesci:P
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

To myślę że sobie poradzę. Glock to z zamkniętymi oczami rozkładam i chyba tylko z niego trzeba na tarczy zrobić wynik (z 15m). Pozostałe to tylko trafić w tarczę. Ile czekaliście na wezwanie na egzamin? Dostałem papier że zakończenie decyzji 02.10.2017 (podanie do WPA złożyłem 31.07.2017) kiedy mogę spodziewać się egzaminu?
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: MarcinD »

Nie do konca, wynik masz zrobic z kazdej broni poza gladkolufowa, tam masz trafic we francuza i 2/3 strzaly maja trafic w pola punktowane, przy czym nie ma znaczenia, w jakie. Egzamin mialem zdaje sie jakos po 3 miesiacach od zlozenia papierow, na miesiac przed przewidywanym zakonczeniem postepowania.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

MarcinD pisze:Nie do konca, wynik masz zrobic z kazdej broni poza gladkolufowa, tam masz trafic we francuza i 2/3 strzaly maja trafic w pola punktowane, przy czym nie ma znaczenia, w jakie. Egzamin mialem zdaje sie jakos po 3 miesiacach od zlozenia papierow, na miesiac przed przewidywanym zakonczeniem postepowania.
Coś długo. Całe postępowanie trwa maksymalnie 2 miesiące czyli do 02.10.2017. Więc egzamin może byc wyznaczony po tym terminie? W rozporządzeniu jest że punkty tylko z pistoletu CZ, kałach, glauberyt i gładka tylko trafienia w pole punktowe - chyba że coś się zmieniło. Czy po egzaminie teoretycznym są jakieś pytania praktyczne i rozkładanie czy to już na praktyce w rembertowie?
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: MarcinD »

Sorki wkradl sie oczywiscie czeski blad, egzamin mialem mniej wiecej po 2 miesiacach, a calosc zajela niecale 3. Ja zdawalem 2 lata temu, wtedy rozporzadzenie jasno mowilo, ze punktacja wszedzie poza gladka, mozliwe, ze sie zmienilo od tantego czasu. Na teoretycznym tylko teoria, test wyboru, zadnego dopytywania, rozkladania itp. Reszta byla juz na praktycznym.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

Czy ktoś kto miał egzamin w WPA Warszawa w ostatnim czasie może potwierdzić że nie ma strzelania z PM centralnego zapłonu glauberyt oraz to że punktacja jest liczona tylko przy pistolecie CZ (nie licze BZ bo nie wnioskowałem) a karabin CZ, gładkolufowa tylko trafienia w pole punktowe tarczy?
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: Rimski »

Fakt, że nie strzela się z PM jest podyktowany tym, że pozwolenia na PM nie dostaniesz - ani sportowego ani kolekcjonerskiego (dyskusyjne ale...).
PM jest przy dopuszczeniu lub pozwoleniu na broń do ochrony osób i mienia.

Jeśli chodzi o punktację to nie ma powodu aby coś uległo zmianie. Warunki są opisane w stosownym rozporządzeniu.
Punkty masz liczone przy pistolecie CZ, pistolecie BZ, karabinie BZ - są tam odpowiedniej wielkości tarcze punktowe.
Karabin CZ, strzelba GL - tarcza to sylwetka i liczy się ile wejdzie w czarne pole (karabin CZ - min 8/10, strzelba GL - min. 2/3).

Jakbyś strzelał z PMa to też liczy się ile wejdzie w czarne (mniejsza sylwetka).

Było już wiele razy...
Ostatnio zmieniony 07 września 2017, 00:41 przez Rimski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

Czy ktoś dostał już termin egzaminu WPA Warszawa?
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
Jankovich2
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 29 czerwca 2017, 13:19
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: Jankovich2 »

Teoria 13.09.
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: ubejane »

voltan pisze:To myślę że sobie poradzę. Glock to z zamkniętymi oczami rozkładam i chyba tylko z niego trzeba na tarczy zrobić wynik (z 15m). (...)
na 15m tarcza czy 25m ?!?
SP7MM
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: MarcinD »

15. Na 25 masz boczniaka. Dluga bodaj na 50 poza strzelba.

https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... alo6bXeedw

Tu powinno byc wszystko, zdaje sie,ze dokument jest aktualny
Ostatnio zmieniony 07 września 2017, 15:52 przez MarcinD, łącznie zmieniany 2 razy.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
voltan
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 03 marca 2017, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zbanowany

Re: Pozwolenie do celów kolekcjonerskich WPA Warszawa - wskazówki przed egzaminem

Post autor: voltan »

Jankovich2 pisze:Teoria 13.09.
Kiedy skladales podanie do WPA? Dzielnicowy mysle ze papiery wyslal a tu zawiadomienia brak jak narazie.
Jeśli władza mówi "broń nie jest Ci potrzebna", to lepiej kup dwie sztuki.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”