Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

magnat2532
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 12 lutego 2020, 19:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: magnat2532 »

Cześć, chciałem się zapytać jak to u was wyglądało.. Ile razy podchodziliście do egzaminu zanim udało się zdać?

Ja osobiście 2x i teraz na nowo papiery musze składać :/
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: Polim »

Na czym poległeś? Na bocznym zapłonie? Wielu rezygnuje z bocznego zapłonu właśnie z uwagi na to, że ta cześć egzaminu ma opinie najtrudniejszej. Zawsze pozostaje ci też opcja pozwolenia sportowego.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: Glou »

Napisz w jakim WPA zdajesz.
Myślę, że warto opisać co Ci sprawiło problem i dopiero szukać odpowiedzi :wink:
Zaack
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 lutego 2020, 08:50
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: Zaack »

Zgadza się, egzamin w każdym WPA wygląda zupełnie inaczej i inne będzie podejście do zdania. U mnie sami egzaminujący radzili zrezygnować z bocznego zapłonu. Za to praktycznie mnie zmusili do strzelania z sygnalizacyjnej, chociaż nie chciałem :-D
Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: Cezary73 »

Ja byłem na jednym egzaminie w wpa warszawa. Ok 40 osób przed pandemia. Ale w tym kilka osób na pełną kolekcjonerkę, kilka osób na bron obiektową z KPOF. Egzaminator sie pytał kto pierwszy raz jest na egzaminie - może z 5 osób podniosło ręce. Z 10 osob było 3 razy i więcej. Teorie zdała 1 osoba. Czy zdała praktyczny na FSO - tego nie wiem. Bo uwaliłem na 2 pytaniach. Generalnie poprzestawiane słowa i przecinki w ustawie i badz tu madry i wybierz odpowiedz. Nie brałem poprawki, sport miałem w trakcie.

Czy tak wyglada zawsze w KSP WPA ?
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: Fokat »

Niestety teorii, nie da się ogarnąć na zasadzie "jakoś to będzie".
System jest bolesny, bo zmusza do zakucia ze zrozumieniem, trochę kartek A4. U mnie wiązało się to, z czytaniem i nauką po 1-2 godzinie dziennie przez 2 tygodnie przed egzaminem.
Jak nie zmienisz podejścia i nie wyciągniesz wniosków, to słabo to widzę.
Nie zrozum mnie źle, nie wymądrzam się bo zdałem za pierwszym razem, tylko rozmawiałem z ludźmi ze stowarzyszenia kolekcjonerskiego i za każdym razem powtarzała się jedna zasada, "obryci" nie mieli najmniejszych problemów z testem.
To tylko TEST wyboru, a nie egzamin na medycynie.
magnat2532
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 12 lutego 2020, 19:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: magnat2532 »

WPA Katowice, u mnie problemem jest teoria.. Pomimo tego że długo się jej uczyłem jedno pytanie było tak skonstruowane że go nie zrozumiałem pomimo że przeczytałem je kilka razy i poleglem :/ zastanawiałem się nad sportowym ale nie chce mi się jeździć na te zawody. Podejdę jeszcze raz do kolekcji tylko muszę papiery na nowo złożyć. Zastanawiam się czy 2 raz muszę też załączać im kartę że stowarzyszenia?
SZAK4L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 29 czerwca 2020, 17:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: SZAK4L »

Chyba drugi raz musisz komplet. Teorie najlepiej ogarnąć na patenstrzelecki.eu. Uczyłem się do swojego egzaminu z apki ntsu, ale poprzestałbym tylko na tym wiem, że nie zdałbym. Na PS.eu jest ciut więcej pytań, sporo też trudniejszych i ma się od razu odnośnik do konkretnej treści z ustawy bądź kk co ułatwia znacznie naukę.
magnat2532
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 12 lutego 2020, 19:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: magnat2532 »

Jedno jeszcze pytanie do was. Gdybym chciał iść droga sport-kolekcja, jest tutaj ktoś kto mógłby mi przybliżyć ten temat? Jak to wszystko wygląda w wypadku tego pozwolenia od czego zacząć? Jakie są koszty potrzebne dokumenty. Ile czasu mniej więcej trwa procedura i czy jest łatwiej niż droga kolekcjonerska? Jakie są plusy i minus byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
menty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 20 czerwca 2020, 18:14
Tematy: 1
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: menty »

Przejrzyj cały FAQ tutaj:
https://braterstwo.eu/faq/

Myślę, że znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania które są na początku :-D
KK_13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 22 października 2011, 23:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: KK_13 »

Tu jest wszystko dokładnie opisane
https://odzeradorewolwera.org/2019/2019 ... rtowy.html
Rudpavv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2019, 15:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: Rudpavv »

WPA Gdańsk

Wysypałem się w teorii na jednym pytaniu. Pytania w sumie były łatwe ale uczyłem się głównie z patentstrzelecki.eu co nie jest jednak dobrym pomysłem. Trzeba po prostu zakuć ustawę. Za miesiąc mam poprawkę.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: LARPAK »

Zero.
SZAK4L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 29 czerwca 2020, 17:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: SZAK4L »

@Larpak, co więcej masz pełną kolekcję. Wiemy i gratulujemy.
Jak ktoś nie ma zamiaru jeździć na zawody to kolekcja to naprawdę dobre rozwiązanie - no ale egzamin w jednym wpa egzaminowi w innym wpa nierówny.
Ale z drugiej strony na moim egzaminie (który uznałbym za bardziej trywialny niż trudny) też kilka osóba ulało teorie.
Osobiście gdybym zaczynał od zera możliwe że też pokusiłbym się o sport + kolekcje, miałbym więcej cierpliwości i byłbym ciut bardziej spokojniejszy przed zbliżającą się ustawą. No ale przecież możliwość kupna pistoletu sygnałowego wszystko rekompensuje. :roll:
Awatar użytkownika
mireo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 04 stycznia 2020, 11:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ile razy podchodziliście do egzaminu? pełna kolekcja

Post autor: mireo »

magnat2532 pisze: 26 sierpnia 2020, 13:26 Jedno jeszcze pytanie do was. Gdybym chciał iść droga sport-kolekcja, jest tutaj ktoś kto mógłby mi przybliżyć ten temat? Jak to wszystko wygląda w wypadku tego pozwolenia od czego zacząć? Jakie są koszty potrzebne dokumenty. Ile czasu mniej więcej trwa procedura i czy jest łatwiej niż droga kolekcjonerska? Jakie są plusy i minus byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
Pierwsze musisz się zapisać do klubu strzeleckiego o charakterze strzelecko-kolekcjonerski by dostać pozwolenie sportowe i kolekcjonerskie.
Tam zapewne jako nowego poprowadzą cię jak dziecko za rękę do uzyskania pozwolenia na broń.

Na pewno musisz poczekać 3 miesiące od daty wpisana cię na listę zawodników w PZSS inaczej system nie puści na zdanie patentu.
Reszta zależy od ciebie Jak szybko się nauczysz na egzamin (patent)
I należy pamiętać że w okresie wakacyjny praktycznie całkowicie wymierają egzaminy na patent.
Egzamin na patent możesz zrobić w województwie w którym posiadasz miejsce stałego pobytu lub w województwie w którym znajduje się twój klub.

To pokrótce co powinieneś wiedzieć.
Ech doczekać takiej chwili By w Polsce był powszechny dostęp do broni
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”