Rozszerzenie pozwolenia na broń

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia na broń

Post autor: RedSiedemosiem »

Tak. Masz pozwolenie na bron sportowa gladkolufowa w ilosci 0 egzemplarzy. Jak kolwiek brzmi to absurdalnie, to masz to pozwolenie, ale w/g tej decyzji nie mozesz tej broni zakupic. 155 KPA zalatwi sprawe.
ps. pytanie powinienes zadac na 'Prawo i Bron', a nie 'Kolekcjonerzy'. Chyba, ze decyzja dotyczy broni palnej sportowej do celow kolekcjonerskich (choc w sumie to jeden pies ;) )
Ostatnio zmieniony 18 października 2017, 21:43 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
ninor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 18 czerwca 2016, 20:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia na broń

Post autor: ninor »

Dzięki za odp. Ciekawe czy przejdzie w WPA zmiana ilości w trybie 155kpa.
Faktycznie nie w tym dziale pytanie winno byc ;)
...Jesteśmy średniakami historii. Bez celu, bez miejsca. Nie przeżyliśmy wielkiej wojny, ani wielkiego kryzysu. Naszą wielką wojną jest wojna duchowa. Nasz wielki kryzys to całe nasze życie...
CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia na broń

Post autor: CZ@rek »

Tak, zmienia.
Awatar użytkownika
ninor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 18 czerwca 2016, 20:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia na broń

Post autor: ninor »

i jeszcze jedno.
Składając dokumenty załączałem skan licencji p,k z 2016 r. Czy brak s na licencji z 2016 będzie kluczem wytrychem by odmówić tych 2 sztuk gładkiej!?
Jeśli zdecydowałbym się składać zmianę w tryb. 155 kpa dołączyłbym aktualna lic z p,k,s.
...Jesteśmy średniakami historii. Bez celu, bez miejsca. Nie przeżyliśmy wielkiej wojny, ani wielkiego kryzysu. Naszą wielką wojną jest wojna duchowa. Nasz wielki kryzys to całe nasze życie...
sirepox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 14 marca 2013, 16:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Srargard Szczeciński
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia na broń

Post autor: sirepox »

bldzmarcin pisze:Jeśli nie masz w ogóle w decyzji bocznego zapłonu, to nie rozszerzysz- musisz wystąpić o nową decyzje z uwzględnieniem jego. Rozszerzenie w trybie 155dotyczy tylko ilości egzemplarzy w rodzaju, na który masz decyzje- taka praktyka WPA.
Właśnie się o tym boleśnie przekonałem w Szczecinie.
Miałem starą decyzje na szt. centralnego zapłonu (przeznaczenie sportowe) i napisałem podanie o rozszerzenie na kilka szt. w bocznym zapłonie ... i dostałem blachę
z pouczeniem, że muszę przeprowadzić całą procedurę od nowa bo w pierwotnym podaniu nie zgłosiłem bocznego zapłonu ponieważ:

"(...) z doktryny i orzecznictwa wynika bowiem, iż możliwość zastosowania przepisów art. 155 kpa uwarunkowana jest prowadzeniem postępowania w ramach tego samego stanu prawnego i faktycznego, który istniał w dniu wydawania ostatecznej decyzji."

Czyli jeśli masz pozwolenie sportowe na centralny zapłon nie dostaniesz bocznego zapłonu na zasadzie rozszerzenia decyzji tylko od początku przeprowadzasz całą procedurę
łącznie z lekarzami ...

A może ktoś z Was zna jakieś inne rozwiązanie ?
.308 WIN; 7,62x39; .223 REM; 9x19, 12 GA
jozeczek24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 13 października 2015, 22:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia na broń

Post autor: jozeczek24 »

Miałem to samo. W pierwotnej decyzji kolekconerskiej nie miałem bocznego zapłonu. Nie dało się rozszerzyć o bz.
Może rozwiązaniem jest kupić np pistolet centralny z fabryczną konwersją na 22LR ? która jest zarejestrowana jako centralna ?
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2017, 09:25 przez jozeczek24, łącznie zmieniany 1 raz.
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia na broń

Post autor: gregg »

Trzeba mieć na bz kwit a po drugie nie kupisz amunicji nawet do tego...
Awatar użytkownika
JohnyRamboPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 03 kwietnia 2015, 23:09
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia na broń

Post autor: JohnyRamboPL »

Czy przy rozszerzeniu kolekcji składa się wniosek czy podanie :?: Będzie to trwało standardowo czasowo jak przy udzieleniu pozwolenia czy krótszy okres :?:
dawidoff2007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 28 marca 2007, 21:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Brzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia na broń

Post autor: dawidoff2007 »

Na stronie www mojego WPA nazywa się to WNIOSEK O WYDANIE DECYZJI UPRAWNIAJĄCEJ DO POSIADANIA WIĘKSZEJ ILOŚCI BRONI.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia na broń

Post autor: KG92RS »

Ja napisałem coś takiego:

- - - -
P O D A N I E

W trybie określonym artykułem 155 KPA, zwracam się z prośbą o zmianę decyzji (...), wydanej w dniu (...), przez Komendanta Stołecznego Policji, dotyczącej udzielenia mi pozwolenia na posiadanie broni palnej sportowej w celu kolekcjonerskim. Proszę o zwiększenie liczby egzemplarzy broni palnej sportowej, określonej w w/w decyzji, z dotychczasowych 10 (dziesięciu) na 50 (pięćdziesiąt).

Uzasadnienie

Moją prośbę uzasadniam faktem wyczerpania liczby egzemplarzy broni określonej we wspomnianej na wstępie decyzji. Moja kolekcja liczy już 10 egzemplarzy broni i to nie wyczerpuje moich zamiarów co do dalszego jej rozwoju. Z tego powodu, mając na uwadze słuszny interes strony, wnoszę jak na wstępie.
- - - -

Po pewnym czasie telefon: "Nie da się, za dużo Pan chce, szef się nie zgodzi...". Zaproponowali zwiększenie o 10 szt. Po krótkiej dyskusji, stanęło na 20 dodatkowych sztukach (łącznie 30) i dodatkowym, krótkim uzasadnieniu: napisałem po prostu, co planuję kupić. Trwało tyle samo, co pierwsze postępowanie: z ich strony to dokładnie ta sama procedura -> zbierają te same dokumenty: KRK, wywiady środowiskowe itp. Śmieszne, bo rozszerzałem miesiąc po wydaniu pierwszej decyzji :) W ramach wywiadu środowiskowego, zrobili jeszcze kontrolę przechowywania.
alexbi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 04:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia na broń

Post autor: alexbi »

Witam. Nie mieszkam w Polsce i tak czytam to forum i tak sie zastanawiam kiedy bedzie normalnie jesli chodzi o dostep do broni. A to ktos pisze podanie o zwiekszenie ilosci albo rodzaju broni albo problemem sa trzy numery na visie. Kto to wymyslil i kiedy sie to skonczy. W Kanadzie nikogo nie obchodzi ile sie ma broni albo czy to czy to centralny zaplon czy boczny. Owszem przy broni krotkiej trzeba dzwonic na policje zeby przetrensferowac na wlasne nazwisko ale nie ma limitu ile kto moze miec sztuk ach jeszcze magazynek na max 10 nabojow. Jesli chodzi o bron dluga w tej chwili nie ma rejestracji. jedyny limit to dlugosc ( wieksza jak 26 cali) i magazynek przy broni polautomatycznej. Mam kolege ktorego zawsze pytam ile ma broni. I zawsze dostaje ta sama odpowiedz. Ze przestal liczyc karabiny jak doszedl do 100 a w pistoletach przestal liczyc jak doszedl do 60 . Nie wiem moze mam za latwo ale nie moge zrozumiec polskiego systemu.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Rozszerzenie pozwolenia na broń

Post autor: sql »

To ja zdecydowanie wolę nasze pozwolenia i 30 długich magazynów w szafie, niż to:
Magazines designed to contain centrefire cartridges and designed or manufactured for use in a semiautomatic rifle are limited to five cartridges. However, magazines designed to contain centrefire cartridges and designed or manufactured for use in a semiautomatic handgun are limited to 10 cartridges. Magazines designed or manufactured for use in both semiautomatic rifles and semiautomatic handguns are subject to the limit of five cartridges.
http://www.rcmp-grc.gc.ca/cfp-pcaf/bull ... 72-eng.htm
Eh, kiedy tam u Was w Kanadzie będzie w końcu normalnie?
My magi kupujemy na allegro i nikt i permity głupio nie pyta..
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia na broń

Post autor: KudrigY »

alexbi pisze:Witam. Nie mieszkam w Polsce i tak czytam to forum i tak sie zastanawiam kiedy bedzie normalnie jesli chodzi o dostep do broni. A to ktos pisze podanie o zwiekszenie ilosci albo rodzaju broni albo problemem sa trzy numery na visie. Kto to wymyslil i kiedy sie to skonczy. W Kanadzie nikogo nie obchodzi ile sie ma broni albo czy to czy to centralny zaplon czy boczny. Owszem przy broni krotkiej trzeba dzwonic na policje zeby przetrensferowac na wlasne nazwisko ale nie ma limitu ile kto moze miec sztuk ach jeszcze magazynek na max 10 nabojow. Jesli chodzi o bron dluga w tej chwili nie ma rejestracji. jedyny limit to dlugosc ( wieksza jak 26 cali) i magazynek przy broni polautomatycznej. Mam kolege ktorego zawsze pytam ile ma broni. I zawsze dostaje ta sama odpowiedz. Ze przestal liczyc karabiny jak doszedl do 100 a w pistoletach przestal liczyc jak doszedl do 60 . Nie wiem moze mam za latwo ale nie moge zrozumiec polskiego systemu.
Jakby to napisała osoba z Teksasu, to OK. Ale osoba mieszkająca w Kanadzie??? Ja w PL nie mam dostępu do full auto (mało gdzie jest...), ale mam pozwolenie na 20 sztuk, rozszerzę jak będę potrzebował, marnując dwa miesiące, ale mam długie magazynki i dostęp do praktycznie wszystkiego rozsądnego (nie mam 50 BMG, ale 338 mogę mieć...) do semi auto włącznie. A w Kanadzie masz magi ograniczone do 10 / 5 sztuk, broń restricted i prohibited... I jeżeli dobrze pamiętam broni systemu AK czy AR tak łatwo nie dostaniesz... Stąd duża popularność VZ 58 / CZ 858...

Ostatnio wywaliłem w PL w AKS-74U (oczywiście) semi auto 45 kulek w jednym podejściu, z długiego maga, ze zdjętym "gwizdkiem", żeby fajne ujęcie zrobić. Fun przedni :) Polecam, drogi mieszkańcu Kanady :p
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”