Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

Dałem uzasadnienie na samym końcu bo tak było we wzorze ŻW
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

wiem zaswiadczenie juz mam, ale wyciag z rozkazu chyba raczej nie zszakodzi, prawda?
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

czy teraz pasuje?

.................................................................................. .........................................
(stopień, imię i nazwisko) (miejscowość, data)
..................................................................................
(stanowisko służbowe)
..................................................................................
(nr tel. służbowego i prywatnego)


KOMENDANT
Oddziału Żandarmerii Wojskowej
w Żaganiu

PODANIE
o wydanie pozwolenia na broń prywatną do celów kolekcjonerskich.

Proszę Pana Pułkownika o wydanie pozwolenia na posiadanie broi prywatnej do celów kolekcjonerskich w ilości 10 sztuk.

U Z A S A D N I E N I E

Chęć posiadania pozwolenia na broń oraz broni palnej motywuję udokumentowanym członkostwem w Stowarzyszeniu KS Amator.
Kolejną ważną przyczyną, która predysponuje mnie do posiadania broni jest to, że jestem żołnierzem zawodowym i mam przydzielone kilka jednostek służbowej broni palnej. A także to, że od najmłodszych lat interesowałem się militariami, w tym bronią palną. Moje zainteresowania i pasja pokierowały mnie do wstąpienia w szeregi żołnierzy zawodowych. Teraz jednym z moich zamierzeń jest stworzenie kolekcji broni palnej, która stanowiłaby przekrój najpopularniejszych modeli broni będącej na wyposażeniu formacji mundurowych w Polsce i na świecie. Zamierzam kolekcjonować broń palną różnych rodzajów, typów i modeli. W tej chwili nie jestem w stanie określić ile egzemplarzy danego rodzaju będę posiadał w swojej kolekcji, dlatego wnoszę o wydanie decyzji bez konkretnego podziału ilościowego między rodzajami wnioskowanej przeze mnie broni. Na początek wielkość kolekcji, którą zamierzam w przyszłości rozwijać, szacuję wstępnie na 10 sztuk. Dlatego też wnoszę o wydanie pozwolenia na taką właśnie ilość broni palnej.
W załączeniu przesyłam statut KS Amator, który wskazuje, iż jest to stowarzyszenie kolekcjonerów broni palnej.

...................................................




- v e r t e -
Moje dane osobowe:

1. ........................................................................................................................................................
(stopień, imię i nazwisko)
2. ........................................................................................................................................................
(imiona rodziców, nazwisko panieńskie matki)
3. ........................................................................................................................................................
(data i miejsce urodzenia)
4. ........................................................................................................................................................
(nr PESEL)
5. ........................................................................................................................................................
(numer dowodu osobistego, przez kogo i kiedy wydany)
6. ........................................................................................................................................................
(zajmowane stanowisko, nazwa jednostki /instytucji/ wojskowej i miejsce jej stacjonowania)
7. ........................................................................................................................................................
(adres stałego pobytu, nr telefonu)
8. ........................................................................................................................................................
(zadeklarowane miejsce przechowywania broni – adres i piętro na którym broń będzie przechowywana)

Oświadczam, że zadeklarowane przeze mnie miejsce przechowywania broni i amunicji będzie spełniało warunki określone w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz.U. z 2014 r. poz. 1224).

........................................








Załączniki:
1. Dowód wniesienia opłaty 242 zł za wydanie pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich.
2. Zaświadczenie o członkostwie w Stowarzyszeniu KS Amator.
3. Poświadczony za zgodność z oryginałem statut KS Amator.
4. Zaświadczenie o zatrudnieniu w .............. i przydzieleniu broni służbowej.
5. Poświadczony za zgodność wyciąg z rozkazu o wyznaczeniu na stanowisko służbowe. 6. Poświadczone za zgodność ksero dowodu osobistego. 7. Poświadczona za zgodność kopia opinii służbowej. 8. Oświadczenie o miejscu stałego pobytu. 9. Dwa zdjęcia formatu 4x3.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Wniosek ze strony ŻW to akurat narzuca podział więc nie brałbym go za najlepszy wzór.

Po co się upierasz przy tym oświadczeniu o przechowywaniu?
To wynika z ustawy i jeżeli chcesz mieć broń to musisz spełnić ten warunek.
Wywal to tak jak napisałem Ci wcześniej.

Możesz napisać, że będziesz przechowywał w miejscu X i to tyle.

Pisząc "będzie spełniało" może rodzić dziwne pytania - po co Ci to?
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

Czyli co konkretnie mam napisać?
Broń będę przechowywał w sejfie klasy S1.
Ok?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Napisałem Ci co masz wpisać.
Awatar użytkownika
Pi3tro
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 sierpnia 2014, 11:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Świnoujście-Szczecinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Pi3tro »

Dobra panowie... i panie :)
Odebrałem list z decyzją, w sumie wszystko zajęło miesiąc :D Tylko teraz pytanie co dalej? Mam czekać na kolejny list z legitymacją?
Niedługo opiszę dokładnie co i jak zrobiłem, moje uwagi itd. , tylko muszę dorwać się do komputera.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Teraz czekasz na uprawomocnienie się decyzji.
W uzasadnieniu czy pouczeniu na końcu masz wzmiankę o prawie do odwołania - zapewne będzie tam napisane coś takiego, że jeżeli nie wnosisz sprzeciwu to decyzja uprawomocnia się automatycznie - jednakże musisz napisać, że zgadzasz się z wydaną decyzją i nie wnosisz odwołania.

Jeżeli nie robiłeś tego wcześniej to musisz na to samo konto co poprzednio wysłać 17 zł x tyle promes ile chcesz (jak dostałeś na 10 szt. i chcesz 10 promes to 170 zł).

Legitymację otrzymasz jak kupisz i zarejestrujesz pierwszą broń.

Wszystko jest opisane na pierwszej stronie, w pierwszym poście.
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

Larpak
napisałeś: "broń będę przechowywał w miejscu X" koniec cytatu.
Rozumiem, że tę formułkę o przechowywaniu broni mogę we wniosku pominąć?
Ostatnio zmieniony 10 października 2018, 16:52 przez meforash, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Tak, kolejny raz tak.
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

Larpak

na dole oświadczenia o miejscu stałego pobytu jest data i nie wiem czy tę date wpisuje przyjmujący oświadczenie czy ja.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Ty swoją datę masz u góry, osoba przyjmująca oświadczenie na dole.

Nie zapomnij się tylko odpowiednio podpisać.
Na dole prawdopodobnie powinien być podpis osoby przyjmującej oświadczenie, a nie składającej skoro u góry jest już jej podpis - ktoś zrobił "kopiuj wklej" bez edycji tego słowa i to tyle.
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

Też tak właśnie myślałem.
Kwity wysłane, dzięki za pomoc Larpak.
tam na dole była data przyjmującego oswiadczenie, podpis przyjmującego oświadczenie, a po prawej stronie podpis składającego oswiadczenie.
Ostatnio zmieniony 12 października 2018, 12:49 przez meforash, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Wiem co tam było na dole bo sprawdziłem to zanim udzieliłem odpowiedzi.
Zwyczajny błąd przy redagowaniu tego oświadczenia i tyle.

Miałoby to sens, aby był tam Twój podpis na dole (ponownie) gdybyś składał to osobiście i owy druk zostawałby dla Ciebie.
Jaki sens ma tam Twój podpis jeżeli u góry jest wpisane imię i nazwisko pracownika przyjmującego oświadczenia, ale nie ma miejsca na jego podpis - jeżeli miałby tam być jego podpis to by było napisane obok imienia i nazwiska.

Obrazek
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

Masz rację, ja wiem. Ale tak poważna instytucja i taki wzór?
Mam nadzieję, że nie będą robić problemów o ten podpis tam, gdzie według ich wzoru powinien podpisać się składający oświadczenie.
Pewnie nie tylko ja się "naciąłem". Zastanawiało mnie to, ale pomyślałem, że lepiej nie polemizować z tym wzorem.
Ostatnio zmieniony 12 października 2018, 19:26 przez meforash, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”