Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Rutek007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 11 lipca 2017, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Rutek007 »

Na stronie ożw jest zakładek Broń Prywatna i tam są wszystkioe wymagane wnioski. Nie ma życiorysów ani takich różnych.
A Do mnie jak dzwonili to też zadali pytania Co Pan chce kolekcjonowac. To jak im zaczynałem wymieniać jakie fajne egzemplaże mozna pozyskac to Pan stwierdzil ze nie ma tyle czasu aby ze mną rozmawiać i ze wiem co chce....
CZ P-09 :)
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

Mam już wszystkie dokumenty i pytanie o oświadczenie stałego pobytu. Jest tam miejsce gdzie wpisuję adres, ale poniżej jest uzasadnienie. Rozumiem, że w miejscu "uzasadnienie" nie wpisuję nic?
I jeszcze jedno, jak adresuję kopertę z kompletem dokumentów?
I sprawy techniczne, to jest wniosek o broń czy podanie o broń?
Ostatnio zmieniony 03 października 2018, 17:03 przez meforash, łącznie zmieniany 2 razy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Uzasadnienie możesz zostawić puste lub wpisać - formułkę w stylu: niniejsze oświadczenie zostało sporządzone w celu wydania pozwolenia na prywatną broń palną.
Tak radziłem znajomym, którzy składali wnioski i nikt się o to nie czepiał.

Adresujesz normalnie, np.:
Sz. P. Komendant OŻW w XXXX
ul. Żołnierska 500
XX - XX MIASTO

EDYTA: po Twojej edycji:
ja to wysyłam zawsze jako podanie - wszelkie rzeczy czy o promesy, rejestrację etc. mają u mnie nagłówek podanie.
Ostatnio zmieniony 03 października 2018, 17:01 przez LARPAK, łącznie zmieniany 1 raz.
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

Mógłbyś mi wysłać wzór podania o wydanie pozwolenia na broń? Mam obawę, że coś mogę spier... dobierając niezbyt odpowiednie słowa, szczególnie mam na myśli uzasadnienie.
Ma ktoś może doświadczenia z OŻW Żagań?
Ostatnio zmieniony 03 października 2018, 17:19 przez meforash, łącznie zmieniany 3 razy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Na poprzedniej stronie masz w miarę OK podanie.
Nie ma co tam spartolić.

Jak coś to pisz PW.

Co konkretnie o OŻW Żagań chcesz wiedzieć?
Na ogół bez problemów.
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

czy Żagań robi problemy?
Rozumiem że wysyłam dokumenty przesyłką poleconą z potwierdzeniem odbioru?
Ostatnio zmieniony 03 października 2018, 17:44 przez meforash, łącznie zmieniany 1 raz.
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

Co do wniosku o kupno broni, to jeden wniosek jedna sztuka? Czy mogę na jednym kwicie wnioskować o kilka sztuk broni?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Przeczytałeś na poprzedniej stronie wniosek wklejony przez jednego z kolegów, a który na żółto mu poprawiłem?

Składasz wniosek X sztuk broni palnej do celu kolekcjonerskiego.
Gdzie X oznacza ilość jaka Cie interesuje.

Wniosek/podanie o zaświadczenia na zakup broni (tzw. promesy) możesz wysłać na 1 sztukę lub na ile chcesz i masz w pozwoleniu.
Ten wysyłaj dopiero jak już otrzymasz decyzję bo zawsze mogą obciąć wnioskowaną ilość.

Nie, nie robią problemów.

Wysyłasz najlepiej poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru, ale możesz zwykłym listem - jak wolisz.
Dominik_5
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 25 listopada 2006, 09:05
Tematy: 0
Lokalizacja: BIELSKO-BIALA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Dominik_5 »

LARPAK pisze:
Pi3tro pisze:Witam.

Ja też jestem chwile przed wysłaniem papierów do OŻW. Dopracowuję wniosek o broń i też zrobiłem to na zasadzie wymieszania wniosku ŻW z wnioskiem ze strony braterstwa i paru innych z neta.
............................., dnia ……………….
(miejscowość, data)
.............................
(stopień, imię i nazwisko)
.............................
(zajmowane stanowisko)
.............................
(pesel)


KOMENDANT
Oddziału Żandarmerii Wojskowej
w Szczecinie

PODANIE WNIOSEK

o wydanie pozwolenia na broń prywatną do celów kolekcjonerskich

Proszę Pana Pułkownika o wydanie pozwolenia na broń prywatną do celów kolekcjonerskich w ilości 10 sztuk.
• Centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12mm.
• Gładkolufowej.
W łącznej ilości 10 sztuk do celów kolekcjonerskich.



UZASADNIENIE

Moją prośbę motywuję udokumentowanym członkostwem w Stowarzyszeniu KS Amator. Załączam też statut KS Amator, który wskazuje, iż jest to stowarzyszenie kolekcjonerów broni palnej.
Już jako dziecko interesowałem się militariami, w tym bronią palną. Moja pasja do wojska pokierowała mnie do zostania żołnierzem zawodowym. Teraz jednym z marzeń jest stworzenie kolekcji broni palnej stanowiącej przekrój najpopularniejszych modeli, zwłaszcza broni będącej na wyposażeniu jednostek mundurowych w Polsce.
Zamierzam kolekcjonować broń palną różnych rodzajów, typów i modeli. W chwili obecnej nie jestem w stanie określić po ile egzemplarzy broni każdego rodzaju będę mieć w swojej kolekcji, dlatego wnoszę o wydanie decyzji bez konkretnego podziału ilościowego między rodzajami wnioskowanej przeze mnie broni.
Na początek wielkość kolekcji, którą planuję w przyszłości rozwijać, oceniam szacunkowo i wstępnie na liczbę 10 sztuk. I dlatego wnoszę o wydanie pozwolenia na taką właśnie ilość broni.

..............................................

(Podpis)
Moje dane osobowe:

1. .............................
(stopień, imię i nazwisko)
2. .............................
(imiona rodziców, nazwisko panieńskie matki)
3. .............................
(data i miejsce urodzenia)
4. .............................
(nr PESEL)
5. .............................
(numer dowodu osobistego, przez kogo i kiedy wydany)
6. .............................
(zajmowane stanowisko, nazwa jednostki /instytucji/ wojskowej i miejsce jej stacjonowania)
7. .............................
(adres stałego pobytu, Nr telefonu)
8. .............................
(zadeklarowane miejsce przechowywania broni – adres i piętro na którym broń będzie przechowywana)

Oświadczam, że zadeklarowane przeze mnie miejsce przechowywania broni i amunicji spełnia warunki określone w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz.U. z 2014 r. poz. 1224).

..............................................

(Podpis)



Załączniki:
1) Dowód wniesienia opłaty 242 zł za wydanie pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich.
2) Zaświadczenie o członkostwie w Stowarzyszeniu KS Amator.
3) Poświadczony za zgodność z oryginałem statut KS Amator.
4) Zaświadczenie o zatrudnieniu w KPW Świnoujście i przydzieleniu broni służbowej.
5) Dwa zdjęcia o wymiarze 4x3
Tak o to go przygotowałem. Co sądzicie o tym?

Czytałem cały ten temat i widziałem, że opinie na temat OŻW Szczecin są w miarę pozytywne. Uważacie, że może warto dopisać broń bocznego zapłonu? Broń przypisana to Beryl-c i tylko to.

Pozdrawiam.
Dostaniesz ogólne pozwolenie kolekcjonerskie z wyłączeniem broni szczególnie niebezpiecznej w postaci broni samoczynnej.
Boczny zapłon, gładką lufę i centralny zapłon dostaniesz niejako z automatu.
Hej, moje skromne uwagi:
- Postępowanie wszczyna się "na wniosek strony" zamiast "podanie"
- "Proszę Pana Pułkownika" - bardziej "Panie Pułkowniku, zwracam się z wnioskiem..."
- "6. .............................
(zajmowane stanowisko, nazwa jednostki /instytucji/ wojskowej i miejsce jej stacjonowania)" -zbędne gdyż załączasz zaświadczenie gdzie służysz
- "8. .............................
(zadeklarowane miejsce przechowywania broni – adres i piętro na którym broń będzie przechowywana)" - pozaustawowy wymóg takiego deklarowania
- " Oświadczam, że zadeklarowane przeze mnie miejsce przechowywania broni i amunicji spełnia warunki określone w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz.U. z 2014 r. poz. 1224)." - oświadczasz że z chwilą składania wniosku pod wskazanym adresem masz już szafę S1 albo magazyn broni ! - absurdalny zapis zaczerpnięty z wniosku "policyjnego" do wzoru który aktualnie proponuje KGŻW. można napisać " … będzie spełniało …"

To na tyle , powodzenia.
Awatar użytkownika
Pi3tro
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 sierpnia 2014, 11:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Świnoujście-Szczecinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Pi3tro »

No cóż u mnie już za późno na zmiany, ale proponowane mają sens, chociaż niektóre wolał bym i tak zostawić dla świętego spokoju, np miejsce pełnienia służby na wniosku. Dostałem już list że zakończono zbieranie dowodów i mam wgląd. Teraz tylko czekać na list z decyzją i pozwolenie jeśli pozytywna ^^

Ogólnie wszystko poszło dość gładko i już po miesiącu dostałem wyżej wspomniany list. Więc uwineli się bardzo szybko. Zero telefonów z Ożw, pan który robił wywiad na jednostce i w domu załatwił oba jednego dnia bo mu się śpieszyło, ale ogólnie wszystko miło i spokojnie. Do mnie jakieś takie standardowe pytania, trochę wiem, że po sąsiadach pochodził. W pracy też bez problemu szef kompanii ogarnął mi kwity o zatrudnieniu z bronią.
Ja na oświadczeniu stałego pobytu napisałem chyba że "Mieście stałego pobytu wynika z miejsca pełnienia służby."

Pozdrawiam
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Zadeklarować miejsce przechowywania możesz, ale nie musisz - pewnie sami o to zapytają.
Deklarowanie, że ma się szafę/magazyn w czasie składania wniosku to:
- debilizm bo nie ma takiego wymogu,
- poświadczenie nieprawdy jeżeli takowej nie posiadamy!

Wniosek czy podanie napisane w nagłówki to jeden pies bo o to samo chodzi.
U mnie się utarło, że wnioski to się pisze do przełożonych, ale co kraj to obyczaj - sens jest zachowany.
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

Dominik_5 pisze:
LARPAK pisze:
Pi3tro pisze:Witam.

Ja też jestem chwile przed wysłaniem papierów do OŻW. Dopracowuję wniosek o broń i też zrobiłem to na zasadzie wymieszania wniosku ŻW z wnioskiem ze strony braterstwa i paru innych z neta.


Tak o to go przygotowałem. Co sądzicie o tym?

Czytałem cały ten temat i widziałem, że opinie na temat OŻW Szczecin są w miarę pozytywne. Uważacie, że może warto dopisać broń bocznego zapłonu? Broń przypisana to Beryl-c i tylko to.

Pozdrawiam.
Dostaniesz ogólne pozwolenie kolekcjonerskie z wyłączeniem broni szczególnie niebezpiecznej w postaci broni samoczynnej.
Boczny zapłon, gładką lufę i centralny zapłon dostaniesz niejako z automatu.
Hej, moje skromne uwagi:
- Postępowanie wszczyna się "na wniosek strony" zamiast "podanie"
- "Proszę Pana Pułkownika" - bardziej "Panie Pułkowniku, zwracam się z wnioskiem..."
- "6. .............................
(zajmowane stanowisko, nazwa jednostki /instytucji/ wojskowej i miejsce jej stacjonowania)" -zbędne gdyż załączasz zaświadczenie gdzie służysz
- "8. .............................
(zadeklarowane miejsce przechowywania broni – adres i piętro na którym broń będzie przechowywana)" - pozaustawowy wymóg takiego deklarowania
- " Oświadczam, że zadeklarowane przeze mnie miejsce przechowywania broni i amunicji spełnia warunki określone w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz.U. z 2014 r. poz. 1224)." - oświadczasz że z chwilą składania wniosku pod wskazanym adresem masz już szafę S1 albo magazyn broni ! - absurdalny zapis zaczerpnięty z wniosku "policyjnego" do wzoru który aktualnie proponuje KGŻW. można napisać " … będzie spełniało …"

To na tyle , powodzenia.
Prześlesz mi ten wzór na priv w formacie word?
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

Dominik_5, dzwoniłem do OŻW Żagań, aby rozwiać kilka wątpliwości. Gdy składamy kwit o broń jest to podanie, a nie wniosek.
Życiorys nie jest potrzebny.
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

Jak oceniacie moje podanie?:


.................................................................................. .........................................
(stopień, imię i nazwisko) (miejscowość, data)
..................................................................................
(stanowisko służbowe)
..................................................................................
(nr tel. służbowego)

KOMENDANT
Oddziału Żandarmerii Wojskowej
w Żaganiu

PODANIE
o wydanie pozwolenia na broń prywatną do celów kolekcjonerskich.

Proszę Pana Pułkownika o wydanie pozwolenia na broń prywatną do celów kolekcjonerskich w ilości 10 sztuk.

Moje dane osobowe:

1. ........................................................................................................................................................
(stopień, imię i nazwisko)
2. ........................................................................................................................................................
(imiona rodziców, nazwisko panieńskie matki)
3. ........................................................................................................................................................
(data i miejsce urodzenia)
4. ........................................................................................................................................................
(nr PESEL)
5. ........................................................................................................................................................
(numer dowodu osobistego, przez kogo i kiedy wydany)
6. ........................................................................................................................................................
(zajmowane stanowisko, nazwa jednostki /instytucji/ wojskowej i miejsce jej stacjonowania)
7. ........................................................................................................................................................
(adres stałego pobytu, nr telefonu)
8. ........................................................................................................................................................
(zadeklarowane miejsce przechowywania broni – adres i piętro na którym broń będzie przechowywana)

Oświadczam, że zadeklarowane przeze mnie miejsce przechowywania broni i amunicji spełnia warunki określone w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz.U. z 2014 r. poz. 1224).

........................................
(podpis)



- v e r t e -

U Z A S A D N I E N I E

Moje podanie motywuję udokumentowanym członkostwem w Stowarzyszeniu KS Amator. Załączam także statut KS Amator, który wskazuje, iż jest to stowarzyszenie kolekcjonerów broni palnej.
Kolejną ważną przyczyną, która predysponuje mnie do posiadania broni jest to, że jestem żołnierzem zawodowym i mam przydzielone kilka jednostek służbowej broni palnej. A także to, że od najmłodszych lat interesowałem się militariami, w tym bronią palną. Moje zainteresowania i pasja pokierowały mnie do wstąpienia w szeregi żołnierzy zawodowych. Teraz jednym z moich zamierzeń jest stworzenie kolekcji broni palnej, która stanowiłaby przekrój najpopularniejszych modeli broni będącej na wyposażeniu formacji mundurowych w Polsce i na świecie. Zamierzam kolekcjonować broń palną różnych rodzajów, typów i modeli. W tej chwili nie jestem w stanie określić ile egzemplarzy danego rodzaju będę posiadał w swojej kolekcji, dlatego wnoszę o wydanie decyzji bez konkretnego podziału ilościowego między rodzajami wnioskowanej przeze mnie broni. Na początek wielkość kolekcji, którą zamierzam w przyszłości rozwijać, szacuję wstępnie na 10 sztuk. Dlatego też wnoszę o wydanie pozwolenia na taką właśnie ilość broni palnej.

...................................................
(podpis)

Załączniki:
1. Dowód wniesienia opłaty 242 zł za wydanie pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich.
2. Zaświadczenie o członkostwie w Stowarzyszeniu KS Amator.
3. Poświadczony za zgodność z oryginałem statut KS Amator.
4. Zaświadczenie o zatrudnieniu w ........................................ przydzieleniu broni służbowej.
5. Poświadczony za zgodność wyciąg z rozkazu o wyznaczeniu na stanowisko służbowe.
6. Poświadczone za zgodność ksero dowodu osobistego.
7. Poświadczona za zgodność kopia opinii służbowej.
8. Dwa zdjęcia formatu 4x3.
9. Oświadczenie o miejscu stałego pobytu.
Ostatnio zmieniony 07 października 2018, 14:36 przez meforash, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

meforash pisze:Jak oceniacie moje podanie?:


.................................................................................. .........................................
(stopień, imię i nazwisko) (miejscowość, data)
..................................................................................
(stanowisko służbowe)
..................................................................................
(nr tel. służbowego)

KOMENDANT
Oddziału Żandarmerii Wojskowej
w Żaganiu
Tutaj OK, dodałbym tylko telefon prywatny, aby nie dzwonili do roboty jak nie będą musieli.
meforash pisze: PODANIE
o wydanie pozwolenia na broń prywatną do celów kolekcjonerskich.

Proszę Pana Pułkownika o wydanie pozwolenia na broń prywatnąposiadanie broni prywatnejdo celów kolekcjonerskich w ilości 10 sztuk.
Taka drobna zmiana.

Następnie dałbym uzasadnienie, osiągniemy tym samym logiczną całość, a nie najpierw nakreśliłeś co chcesz, a potem się przedstawiasz, aby później uzasadnić to o czym pisałeś na wstępie - trochę to bez sensu.
meforash pisze: - v e r t e -

U Z A S A D N I E N I E

Moje podanieChęć posiadania pozwolenia na broń oraz broni palnej do celów kolekcjonerskichmotywuję udokumentowanym członkostwem w Stowarzyszeniu KS Amator.
Kolejną ważną przyczyną, która predysponuje mnie do posiadania broni jest to, że jestem żołnierzem zawodowym i mam przydzielone kilka jednostek służbowej broni palnej. A także to, że od najmłodszych lat interesowałem się militariami, w tym bronią palną. Moje zainteresowania i pasja pokierowały mnie do wstąpienia w szeregi żołnierzy zawodowych. Teraz jednym z moich zamierzeń jest stworzenie kolekcji broni palnej, która stanowiłaby przekrój najpopularniejszych modeli broni będącej na wyposażeniu formacji mundurowych w Polsce i na świecie. Zamierzam kolekcjonować broń palną różnych rodzajów, typów i modeli. W tej chwili nie jestem w stanie określić ile egzemplarzy danego rodzaju będę posiadał w swojej kolekcji, dlatego wnoszę o wydanie decyzji bez konkretnego podziału ilościowego między rodzajami wnioskowanej przeze mnie broni. Na początek wielkość kolekcji, którą zamierzam w przyszłości rozwijać, szacuję wstępnie na 10 sztuk. Dlatego też wnoszę o wydanie pozwolenia na taką właśnie ilość broni palnej.
W załączeniu przesyłamZałączam także statut KS Amator, który wskazuje, iż jest to stowarzyszenie kolekcjonerów broni palnej.
meforash pisze: Oświadczam, że broń będę przechowywał w miejscu X. zadeklarowane przeze mnie miejsce przechowywania broni i amunicji spełnia warunki określone w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz.U. z 2014 r. poz. 1224).

........................................
(podpis)
Pisząc, że miejsce spełnia wymogi określone w rozporządzeniu jest równoznaczne z tym, że masz już urządzenie klasy minimum S1 zgodnie z PN.
Bo nic innego nie ma wpisane w rozporządzeniu odnośnie przystosowania miejsca - chyba, że masz na myśli magazyn broni, ale to nie przy 10 sztukach.
Możesz napisać, że będziesz przechowywał w takim czy innym miejsc i to tyle.
meforash pisze:Moje dane osobowe:

1. ........................................................................................................................................................
(stopień, imię i nazwisko)
2. ........................................................................................................................................................
(imiona rodziców, nazwisko panieńskie matki)
3. ........................................................................................................................................................
(data i miejsce urodzenia)
4. ........................................................................................................................................................
(nr PESEL)
5. ........................................................................................................................................................
(numer dowodu osobistego, przez kogo i kiedy wydany)
6. ........................................................................................................................................................
(zajmowane stanowisko, nazwa jednostki /instytucji/ wojskowej i miejsce jej stacjonowania)
7. ........................................................................................................................................................
(adres stałego pobytu, nr telefonu)
8. ........................................................................................................................................................
(zadeklarowane miejsce przechowywania broni – adres i piętro na którym broń będzie przechowywana)
Następnie dane osobowe.
meforash pisze:Załączniki:
1. Dowód wniesienia opłaty 242 zł za wydanie pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich.
2. Zaświadczenie o członkostwie w Stowarzyszeniu KS Amator.
3. Poświadczony za zgodność z oryginałem statut KS Amator.
4. Zaświadczenie o zatrudnieniu w ........................................ przydzieleniu broni służbowej.
5. Poświadczony za zgodność wyciąg z rozkazu o wyznaczeniu na stanowisko służbowe. nie jest to wymagane, ważniejszy jest rozkaz o przydzieleniu broni służbowej, który w sumie będzie potrzebny personalnemu do wypełnienia zaświadczenia spod numeru 4
6. Poświadczone za zgodność ksero dowodu osobistego.
7. Poświadczona za zgodność kopia opinii służbowej. nie jest wymagana, ale możesz dać bo pewnie sami o nią zapytają
8. Dwa zdjęcia formatu 4x3.
9. Oświadczenie o miejscu stałego pobytu.
Załączniki na samym końcu i to nawet czcionką "10".
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”