Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

marcinnow13
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 lutego 2017, 23:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: marcinnow13 »

Trwało trzy miesiące bo dopiero po dwóch od złożenia wniosku zadzwonił dzielnicowy i on trochę się spóźnił z terminem wywiadu a co do wpisu o samoczynną to nie mam takowego.
Rutek007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 11 lipca 2017, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Rutek007 »

Hej zapaleńcy :502: .
U mnie widzę jak i u prawie wszystkich rozmowa z ZW to nic przy rozmowie z żoną.... ale po prawie łącznie 3miechach promesy sejf i pozwolenie w domu.... W decyzji nie mam żadnych ograniczeń, w procesach też nie. Teraz tylko zakupy :-D pytanie tylko dlaczego niby mieli by pisać że bez samoczynnej? Czyżby się bali ze ktoś doczyta ze na kolekcjonerskie to i jak do ochrony osób i mienia i od 5,45 do 7,62 można.... A nawet w rozpozadzeniu ministra środowiska dot. Polowań i znakowania tusz to można doczytać ze z samoczynnej też można polować tyle tylko że max 2 naboje w magazynek można ładować i nie ma ograniczenia kalibrem. Wiec i 14,5 KPWT mozna mieć :502: Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2017, 19:12 przez Rutek007, łącznie zmieniany 1 raz.
CZ P-09 :)
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: McMonster »

Z tymi dwoma nabojami chyba pomyliłeś z samopowtarzalną.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Wyłączenie samoczynnej mają cywile.
ŻW tego nie wpisuje (bo pewnie nie może ponieważ każdy z żołnierzy jest przeszkolony z posługiwania się bronią samoczynno-samopowtarzalną czy jak niektórzy samoczynną), ale podobno jest odgórny przykaz, aby takiej broni nie rejestrować.
Rutek007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 11 lipca 2017, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Rutek007 »

Dz.U. 257, poz. 1548. Rozporządzenie Ministra Środowiska z 15.11.2011. Paragraf 3.1 "Do wykonywania polowania oraz odstrzalu zwierząt stanowiących nadzwyczajne zagrozenie dla życia zdrowia lub gospodarki człowieka dopuszczona jest wyłącznie myśliwska broń palna dluga centralnego zapłonu o lufach gwintowanych lub gładkich z wyłączeniem broni czarnoprochowej pistoletów i rewolwerow z której po maksymalnym załadowaniu można oddać najwyżej sześć pojedyńczych strzałów z tym że do magazynka broni samopowtarzalnej mozna załadować jednorazowo najwyżej dwa naboje". Nic nie ma mowy o kalibrze długości czy masie broni. Trzeba mieć tylko magazynek (taśmę nabojową) do którego wchodzi max 5 szt (bo szósty moze byc w komorę Ale o tym inny punkt mówi). I można mieć co tylko się chce. Ale o tym nikt nie mówi, ani Policja ani ZW na swojej stronie zakldka broń prywatna i plik i przepisach NIE PODAJĄ. A jak bedziesz chciał zarejestrować to powiedzą że to Szczegolnie niebezpieczna i się nie da... Trzeba się wtedy odwołać albo odrazu podczas rejestracji wyslac im we wniosku wskazamia o Ustawe o broni i amunicji wskazać Art.10.2.3. Potem wskazać pkt 10.4.3. Ze do łowieckich to na podstawie odrebnych przepisów, wskazać ustawę o lowiectwie, z niej pkt i rozporządzeniu ministra środowiska..... kopania jak z koniem ale oni sami nie wiedzą lub nie chcą mówić... :502:
CZ P-09 :)
migeater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 07 października 2016, 21:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: migeater »

Witam,

Czy ktoś z Forumowiczów spotkał się z sytuacją wydania żołnierzowi SZ RP tzw. pełnego pozwolenia kolekcjonerskiego i "nieograniczonych" zaświadczeń uprawniających do nabycia broni do celów kolekcjonerskich (tzn. zaświadczeń bez zastrzeżenia "z wyłączeniem broni samoczynnej"), a następnie odmowy rejestracji zakupionej broni samoczynnej?

Dzięki i pozdrawiam
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Mam takie pozwolenie, miałem takie "promesy", nie próbowałem rejestrować takiej broni bo mi ona niepotrzebna.
Jednakże w rozmowie telefonicznej powiedziano mi, że nie wolno, na co zwróciłem uwagę, że w decyzji nie ma wyłączenia, ale jest niby odgórny przykaz - prawdopodobnie z KGP przywędrowało to do ŻW.

Próbować oczywiście możesz, ale jak nie zarejestrują to będziesz musiał zwrócić lub kopać się.

@Rutek007: przeczytaj dokładnie co napisałeś o "myśliwskiej broni długiej..." - żaden podręcznik historyczny w temacie łowiectwa, biegły etc. nie potwierdzi Ci, że broń myśliwska była czy jest bronią samoczynną.
Do tego masz zapisz o oddaniu "pojedynczych" strzałów.
Czyli: marne szanse na łowiecką linię obrony.
Rutek007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 11 lipca 2017, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Rutek007 »

broń palna krótka — broń palną z lufą, której długość nie przekracza 30 cm lub której całkowita długość nie przekracza 60 cm;
broń palna długa — każdą broń palną inną niż
broń krótka. To z ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 29 sierpnia 2011 r.. a o " szesc pojedyńczych strzalow" to chodzi ze nie z kilku luf od razu. ...
CZ P-09 :)
Rutek007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 11 lipca 2017, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Rutek007 »

:090: Panowie mój błąd przyznaje się bez bicia :shame: Faktycznie pomyliłem samoczynna z samopowtarzalna... Ale tak to jest jak się czyta ustawy i rozporządzenia na smartfonie lub tablecie a nie jak nauczyli w szkole z tekstu drukowanego, to i oczy bolą i w głowie się myli... Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę... :shame: :090:
CZ P-09 :)
LukBla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 grudnia 2017, 14:23
Tematy: 3
Lokalizacja: Złocieniec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LukBla »

Panowie gdzie znajdę stanowisko KGP i IMP odnośnie kotwienia? Ma ktoś skany?
voytekxx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: voytekxx »

Co jeżeli moją przydzielona bronià w rozkazie jest RPG-7? Na strzelnicę i poligony pobieram nieprzydzielonego beryla.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

A od kiedy to celowniczy RPG-7 nie ma przydziałowego Glauberyta lub Beryla, względnie mini Beryla bo właśnie nimi zastąpiono PM 84P.
To nie Druga Wojna Światowa, aby jednemu dać karabin a drugiemu panzerfausta.
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: betoniarz08 »

[quote="LukBla"]Panowie gdzie znajdę stanowisko KGP i IMP
http://trybun.org.pl/2015/12/27/szafy-n ... h-budynku/
5 sekund w google.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2018, 00:57 przez betoniarz08, łącznie zmieniany 3 razy.
voytekxx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: voytekxx »

LARPAK pisze:A od kiedy to celowniczy RPG-7 nie ma przydziałowego Glauberyta lub Beryla, względnie mini Beryla bo właśnie nimi zastąpiono PM 84P.
To nie Druga Wojna Światowa, aby jednemu dać karabin a drugiemu panzerfausta.
Nie wiem dlaczego tak jest ale na moim etacie jest tylko RPG.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

To zapytaj najpierw w jednostce o co chodzi i dlaczego tak jest bo każdy żołnierz ma przydzieloną indywidualną broń strzelecką lub przewidzianą w etacie (oficerowie nie zawsze mają przydzieloną broń długą, ale na czas "W" już tak).
Jeżeli masz RPG-7 to jesteś szeregowym, a tutaj w parze zawsze idzie broń strzelecka - nawet kucharze czy załogi czołgów, BWP mają broń w postaci karabinków, subkarabinków czy pistoletów maszynowych.
Na etacie celowniczego RPG musi być jeszcze karabinek bo co będziesz robił jak wystrzelasz wszystko co masz do granatnika?
Albo nie wiesz czy masz przydzieloną broń.
Albo ktoś Ci jej nie przydzielił zgodnie z etatem.
Albo ktoś nie wie, że powinieneś ją mieć.

Kolejna sprawa to na jakiej podstawie pobierasz z magazynu na strzelnicę i poligony nieprzydzieloną broń?
Coś mi tutaj nie pasuje.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”