Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Borek56
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 19 października 2014, 11:44
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Borek56 »

Marginesy
-góra 2,5cm
-dół 2,5cm
-lewa strona 3,5
-prawa strona 1,5
- w przypadku druku dwustronnego-marginesy lustrzane
Czcionka "Arial" lub "Times New Roman", styl "normalny"
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

Niestety nie mogę edytować pierwszego postu.

12. Oświadczenie o braku leczenia, zamiast NFZ – wzór:
Obrazek
Chemol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 05 grudnia 2018, 21:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Chemol »

Nie trzeba przecież takiego kwitu do ŻW składać.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: LARPAK »

To jest druk z OŻW.
Często jest tak, że sprawdzenie w NFZ się przedłuża co wydłuża jednocześnie procedurę - miałem to właśnie przy rozszerzeniu kolekcjonerskiego i podesłano mi taki kwit pt. oświadczenie zamiast NFZ.

Koledze wyszło przy sprawdzeniu, że miał jakieś leczenie z psychologiem po wypadku związanym ze służbą wojskową i musiał pisać oświadczenie - też żaden przepis tego nie wymaga, ale są to wewnętrzne przepisy tak samo jak różne wymysły WPA.
Jeżeli wysłanie takiego świstka skraca procedurę to dlaczego by go nie wysłać - tym bardziej, że nie trzeba tego robić od razu a po wszczęciu postępowania dowiedzieć się czy coś jest potrzebne dodatkowo w ramach zapoznania się z aktami.

Ot cała historia.

Nikt nikogo nie zmusza do zrobienia pozwolenia bo też nie jest ono nigdzie wymagane.
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

Koledzy mam dwa pytania:
1. Składając wniosek o pozwolenie na broń mieszkałem pod innym adresem, co powinienem zrobić żeby zmienić adres pod którym będzie przechowywana teraz broń? Czy wystarczy oświadczenie w którym podaję swój aktualny adres?
2. Chcę wystąpić o promesę lub promesy, ale na podaniu o wydanie zaświadczenia uprawniającego do nabycia broni palnej jest rubryka gdzie powinienem wpisać rodzaj broni.
Posiadam pozwolenie pełne kolekcjonerskie i chciałbym wystąpić o 10 promes, a w tym momencie nie wiem jaką broń kupię. Więc co powinienem wpisać w miejscu "rodzaj broni"?
Dziękuję z góry.
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2019, 19:49 przez meforash, łącznie zmieniany 1 raz.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1387
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: rokada »

Co prawda jestem cywilem, ale mam wrażenie, że pod względem tego, o co pytasz, UoBiA nie rozróżnia cywli od żołnierzy czy funkcjonariuszy, więc odpowiem.
meforash pisze:co powinienem zrobić żeby zmienić adres pod którym będzie przechowywana teraz broń?
Przemieścić broń w nowe miejsce przechowywania i tam przechowywać ją w warunkach zgodznych z UoBiA. Serio. UoBiA nie nakłada na nas obowiązku powiadamiania o miejscu przechowywania broni.
meforash pisze:Posiadam pozwolenie pełne kolekcjonerskie i chciałbym wystąpić o 10 promes, a w tym momencie nie wiem jaką broń kupię. Więc co powinienem wpisać w miejscu "rodzaj broni"?
Ja we wnioskach zawsze pisałem coś w rodzaju "proszę o wydanie N zaświadczeń (każde uorawniające do nabycia 1 sztuki broni) zgodnie z wydaną mi decyzją [tu sygnatura decyzji]". Przechodziło bez żadnych pytań.
Xtz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 listopada 2008, 19:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: Xtz »

Przepisy zobowiązują Cię do informowania o zmianie miejsca zamieszkania (nawet nie o miejscu zameldowania, tylko zamieszkania). W końcu możesz możesz być właścicielem 5 mieszkań i 2 domów. Chodzi o względy proceduralne - gdzie przesyłać oficjalne dokumenty (jeśli będziesz uporczywie nie odbierał ich we wskazanym miejscu, ktoś potraktuje to jako skuteczne doręczenie i będziesz sam sobie winien). Adres zmieniasz oświadczeniem.

To gdzie przechowujesz broń - według obowiązujących przepisów - nie powinno nikogo obchodzić. Oczywiście podsuwają do podpisu różne oświadczenia o miejscu przechowywania, ale nie mają one mocy wiążącej. Co tydzień możesz mieć kaprys zmienić to miejsce. Raz w miejscu zamieszkania, później w drugim mieszkaniu, potem u teściowej, a później u szwagierki (bo lubisz ją odwiedzać :-D ).
Broń ma być w urządzeniu spełniającym wymogi minimum S1 oraz masz uniemożliwić dostęp do niej osobom nieuprawnionym i tyle. Przy kolekcjonerce należy to rozumieć, że wszyscy są nieuprawnieni (nie możesz użyczać broni zarej. jako kolekcjonerska nikomu, więc np. z żoną nie możesz mieć jednej szafy, choćby też miała takie lub inne pozwolenie), czyli uniemożliwienie oznacza tyle, że nikt nie zna kodu do szafy/nikt nie ma dostępu do kluczy.

W sprawie podania o promesy - zmodyfikować druk albo napisać samemu wniosek -takie 3 zdania na krzyż. Promesy są teraz bez podziału, więc druki wniosków nie mogą być zawężające.
Edyta: rokada mnie ubiegł :wink:
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2019, 22:48 przez Xtz, łącznie zmieniany 1 raz.
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

rokada pisze:Co prawda jestem cywilem, ale mam wrażenie, że pod względem tego, o co pytasz, UoBiA nie rozróżnia cywli od żołnierzy czy funkcjonariuszy, więc odpowiem.
meforash pisze:co powinienem zrobić żeby zmienić adres pod którym będzie przechowywana teraz broń?
Przemieścić broń w nowe miejsce przechowywania i tam przechowywać ją w warunkach zgodznych z UoBiA. Serio. UoBiA nie nakłada na nas obowiązku powiadamiania o miejscu przechowywania broni.
meforash pisze:Posiadam pozwolenie pełne kolekcjonerskie i chciałbym wystąpić o 10 promes, a w tym momencie nie wiem jaką broń kupię. Więc co powinienem wpisać w miejscu "rodzaj broni"?
Ja we wnioskach zawsze pisałem coś w rodzaju "proszę o wydanie N zaświadczeń (każde uorawniające do nabycia 1 sztuki broni) zgodnie z wydaną mi decyzją [tu sygnatura decyzji]". Przechodziło bez żadnych pytań.

Wyślesz wzór?
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1387
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: rokada »

Odszukałem w swoim archiwum. Jest taki krótki, że nie ma czego wysyłać, wklejam tu:

Zgodnie z wydaną mi decyzją administracyjną [tu sygnatura] proszę o wydanie 10 (słownie
dziesięciu) zaświadczeń uprawniających do nabycia 1 (słownienie jednej) sztuki broni palnej
do celów kolekcjonerskich każde (łączna liczba sztuk broni: 10, słownie dziesięć).
Proszę o przesłanie w/w zaświadczeń pocztą na adres zamieszkania.

Załączniki:
1. Dowód wniesienia opłaty skarbowej za wydanie zaświadczeń
salve76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 09:02
Tematy: 7
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: salve76 »

Na Stronie KG ŻW jest także wzór podania o wydanie zaświadczenia uprawniającego do nabycia broni.
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

rokada pisze:Odszukałem w swoim archiwum. Jest taki krótki, że nie ma czego wysyłać, wklejam tu:

Zgodnie z wydaną mi decyzją administracyjną [tu sygnatura] proszę o wydanie 10 (słownie
dziesięciu) zaświadczeń uprawniających do nabycia 1 (słownienie jednej) sztuki broni palnej
do celów kolekcjonerskich każde (łączna liczba sztuk broni: 10, słownie dziesięć).
Proszę o przesłanie w/w zaświadczeń pocztą na adres zamieszkania.

Załączniki:
1. Dowód wniesienia opłaty skarbowej za wydanie zaświadczeń
Ja teraz chcę jedną promesę z uwagi na to iż kończy się ważność dowodu osobistego i napewno nie zdążę kupić do tego czasu 10 sztuk tym bardziej, że finanse tez blokują.
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

salve76 pisze:Na Stronie KG ŻW jest także wzór podania o wydanie zaświadczenia uprawniającego do nabycia broni.
Tak jest na stronie ŻW, tylko w ich zaświadczenie trzeba wpisać rodzaj broni a ja nie wiem co kupię pierwsze.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1387
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: rokada »

meforash pisze:Ja teraz chcę jedną promesę z uwagi na to iż kończy się ważność dowodu osobistego i napewno nie zdążę kupić do tego czasu 10 sztuk tym bardziej, że finanse tez blokują.
To złóż wniosek o wydanie jednego zaświadczenia, uprawniającego do zakupu jednej sztuki. Chyba nie rozumiem, w czym leży problem...
meforash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 05 lipca 2011, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: meforash »

rokada pisze:
meforash pisze:Ja teraz chcę jedną promesę z uwagi na to iż kończy się ważność dowodu osobistego i napewno nie zdążę kupić do tego czasu 10 sztuk tym bardziej, że finanse tez blokują.
To złóż wniosek o wydanie jednego zaświadczenia, uprawniającego do zakupu jednej sztuki. Chyba nie rozumiem, w czym leży problem...
Problem leży w tym, że w zaświadczeniu ŻW trzeba wpisać rodzaj broni. Ale teraz już wiem, że nie musi to być ich wzór, więc opracowałem własny.
Dzięki za pomoc.

Jeszcze jedno pytanie:
Zmieniłem adres zamieszkania, ale na dowodzie osobistym widnieje stary adres. We wniosku o promesę wpisałem już nowy adres.
Czy nie będę miał problemu z zakupem broni jeżeli będą różne adresy w promesie i w dowodzie osobistym? Tym pytaniem po prostu dmucham na zimne, gdyż dla mnie logicznym jest, że powinien zgadzać się numer dowodu i pesel.
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2019, 17:29 przez meforash, łącznie zmieniany 2 razy.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1387
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich dla żołnierzy SZRP.

Post autor: rokada »

meforash pisze:Zmieniłem adres zamieszkania, ale na dowodzie osobistym widnieje stary adres.
W dowodzie osobistym jest podany adres zameldowania, a nie zamieszkania. Ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 r. (z późniejszymi zmianami) o dowodach osobistych:

Art. 89. 1. Adres miejsca zameldowania zamieszczony w dowodzie
osobistym wydanym na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r.
o ewidencji ludności i dowodach osobistych od dnia wejścia w życie niniejszej
ustawy nie potwierdza adresu miejsca zameldowania.

meforash pisze:Czy nie będę miał problemu z zakupem broni jeżeli będą różne adresy w promesie i w dowodzie osobistym?
Nie powinieneś mieć problemów. Na promesach (przynajmniej na tym druku, który WPA wydaje cywilom) jest podany adres zamieszkania - jest tam slowo "zamieszkały(-ła)" i w nawiasach opis pola do wypełnienia "(miejsce stałego pobytu)".
meforash pisze:Tym pytaniem po prostu dmucham na zimne, gdyż dla mnie logicznym jest, że powinien zgadzać się numer dowodu i pesel.
W nowych dowodach nie ma już podanego żadnego adresu. Kupowałem parokrotnie broń, legitymując się nowym dowodem (bez adresu) i promesami, w których jest podany adres (ze zmieninym przez WPA numerem dowodu ze starego na nowy) i nie miałem żadnego problemu. Zgadza się imię, nazwisko, PESEL i numer dowodu, to wystarczało.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”