II Zlot Kolekcjonerów Broni w Poznaniu

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: II Zlot Kolekcjonerów Broni w Poznaniu

Post autor: dect »

Maniusel pisze:
dect pisze:
Maniusel pisze:Ja akurat o stanowisku Zbrojowni mam mieszane uczucia.
A to dlaczego?
1. Brak informacji o tym czy można brać egzemplarze do ręki. Standardem jest że jeśli wystawca nie życzy sobie dotykania eksponatów to jasno to sygnalizuje na wstępie. Np. dając karteczkę o odpowiedniej treści. Jeżeli brak jest oznaczeń i broń dodatkowo jest przypięta linką to zakładam że można jej dotknąć (w moim przypadku lekko unieść aby zobaczyć oznaczenia). Błąd! Według jednego z kolegów ze Zbrojowni to już powód żeby na kogoś krzyknąć (kit z tym że jak on dał jakiemuś pajacowi vz58 i pajac celował ludziom po głowach to jakoś był spokojny).

2. Brak podpisów broni. Mimo sporej wiedzy każdemu mogą zdarzyć się modele których nie potrafi rozpoznać. Wtedy można przeczytać podpis i samemu poszukać w necie. Niestety osoby z obsługi stanowiska znają bronie najbardziej popularne (i potrafią ciekawie o nich opowiadać co słyszałem z boku) ale żadna z dwóch pytanych nie potrafiła powiedzieć nawet anzwy interesujących mnie karabinków tłumacząc się że "to kolegi, ja nie wiem".

3. Niski poziom merytoryczny osoby tłumaczącej. Byliśmy świadkami rozmowy z anglojęzycznym zwiedzającym w której pośredniczył chłopak ze Zbrojowni tłumaczący eng-pl. Nie mam zastrzeżeń co do wymowy czy gramatyki bo to nie jest moim zdaniem istotne na takich spotkaniach, ale znajomość podstawowych słów z dziedziny broni to jednak w tej sytuacji podstawa. Słuchanie tłumaczenia w stylu: "i on ma to cos nie kapiszonowe tylko takie starsze i z tego ma młotek" naprawdę przyprawia o smutek. A pytanie było konwersje skałki odprzodowej na zamek kapiszonowy.

To tak pokrótce 3 grosze do dyskusji.
1 i 2 się zgodzę, impreza była bardziej dla laików niż dla ludzi obeznanych w temacie więc informacje powinny być jasne. Chodzi o oddemonizowanie broni jako takiej więc klarowne komunikaty pisane by się przydały.

3. Tu bym się lekko wstrzymał z komentarzem o niskim poziomie merytorycznym bo o ile sam o sobie powiem że nie mam problemów z angielskim i nazewnictwo związane z bronią też ok to nie byłbym w stanie poprawnie przetłumaczyć tego fragmentu o skałce odprzodowej.

Pozdrawiam
pekin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 11 stycznia 2004, 17:50
Tematy: 8
Lokalizacja: poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: II Zlot Kolekcjonerów Broni w Poznaniu

Post autor: pekin »

Koledzy byłem jednym z wystawców i opiepszałem tylko tych którzy wyciągali magazynki albo przeładowywali broń i klikali :one:

naprawdę nie ma problemu żeby za rok stanąć razem z nami i poopowiadać o eksponatach ... miałem wydrukować kartki z zasadami na stoiska ale zapomniałem i tyle .
Co rok to wiemy więcej i się uczymy więc może być tylko lepiej .
Pozdrawiam Pekin :piwo:

Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”