Bagnet do Schmidt-Rubin K31

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

raf07
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 10 lutego 2013, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Bagnet do Schmidt-Rubin K31

Post autor: raf07 »

Witam, wpadły mi w łapki bagnety do Schmidt-Rubin K31 i ten krótszy wydaje się że był na standardowym wyposażeniu i jest popularny natomiast jestem ciekaw kto miał na wyposażeniu tą dłuższą wersie w jakich formacjach był wykorzystywany, proszę o jakie kol wiek informacje, dostałem je od znajomego mojego kolegi, mam sobie wybrać i zostawić jeden.
Dzięki za info.





raf07
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bagnet do Schmidt-Rubin K31

Post autor: go43 »

KSSK Gward Kwidzyn
wycior.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 16 października 2016, 20:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Katowic
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bagnet do Schmidt-Rubin K31

Post autor: wycior. »

Karabinek K31 to już nie Schmidt-Rubin! Ten błąd jest popełniany powszechnie m.in. ze względu na pokrewieństwo i podobieństwo ze Schmidt-Rubinem, ale konstruktorem K31 był Adolf Furrer.

Dużo szczegółowej, kolekcjonerskiej informacji o szwajcarskich bagnetach znajdziesz tutaj: http://schuerer-pku.de/HS/bajonette_CH.html
albo tutaj: http://worldbayonets.com/Bayonet_Identi ... and_2.html

K31 nie miał dedykowanego bagnetu. Do K31 zasadniczo pasowały wszystkie szwajcarskie bagnety używane wcześniej do karabinków Schmidt-Rubin, ale nie pasowały bagnety z karabinów (inna średnica pierścienia). W piechocie najbardziej typowe były M1918, te z piłą miały zastosowanie głównie w formacjach pionierów, ale niekiedy też w oddziałach piechoty, wyposażonych w karabinki. Sporo konkretnych informacji o szwajcarskich bagnetach i obszarach ich zastosowań można znaleźć w książce: "Swiss Magazine Loading Rifles 1869 to 1958" Joe Poyer'a.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2017, 23:28 przez wycior., łącznie zmieniany 2 razy.
raf07
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 10 lutego 2013, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bagnet do Schmidt-Rubin K31

Post autor: raf07 »

Dzięki koledzy za sporo fajnego materiału na temat bagnetów
raf07
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bagnet do Schmidt-Rubin K31

Post autor: tomek89 »

Ten M1914 Pionner z numerem 160952 faktycznie był wyfasowany z karabinkiem Schmidt-Rubin K11 (M1911). Data produkcji 1928. Fantastyczne że numery broni że Szwajcarii można sobie sprawdzić online http://www.swisswaffen.com
Pozwoliłem sobie nieco odkopać temat, ale dzisiaj, całkiem przypadkiem, trafił w moje ręce nieco młodszy egzemplarz M1918 z 1936 roku i już od karabinku K31. Stan dużo gorszy niż te ze zdjęć kolegi i niestety bez oryginalnego uchwytu do pasa. Dodatkowo pochwa jest zagnieciona na końcu, albo z przypadku, albo użytkownik starał się wyciszyć obijający się w niej bagnet celowo.
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”