P 83 opinie

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

emen
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 14 lipca 2010, 13:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: emen »

Dawno, dawno temu - w pierwszej połowie lat 90-ych ubiegłego wieku - miałem okazję strzelać z PW w sekcji przy pewnej uczelni. Nasze egzemplarze P-83 miały podrasowane spusty, ale ich przebieg też robił swoje. Byłem świadkiem nie tylko oddania serii, ale nawet wypadnięcia całego zamka po strzale - do przodu. Były egzemplarze lepsze i gorsze, ale najlepiej wspominam P-64. Dzięki temu, że był mały i lekki, można go było mocno chwycić, ale - przynajmniej w moim przypadku - ważne było dociskanie kciuka, żeby lepiej kontrolować odrzut. Mam na myśli oczywiście strzelanie z jednej ręki. Ponieważ łapska mam raczej duże, regułą przed zawodami były dwa krwawe paski od zamka ;) Miałem go tak "wyczutego", że po strzale mogłem spokojnie powiedzieć np. :"centralna dycha", albo: "dziewiątka z prawej" (tarcza 23-P) przed sprawdzeniem przez lunetę. A wracając do P-83 - jak już na wątku wspominano, uzyskanie powyżej 90 punktów do sportowej tarczy z jednej ręki na 25 m. jest jak najbardziej osiągane, a również z wojskowym "bojowym" B1 nie ma problemu.
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 264
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 25
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: babangida »

To,że jest już 11 stron o tej broni, świadczyć może tylko i wyłącznie o tym,że jest ....tania.
Jak można wydac jakomkolwiek opinie ? Po prostu jest taki pistolet i tyle. Może ktoś miał we wojsku lub milicji i czuje sentyment,
być może sztuka w kolekcji i tyle. Ja osobiście kupiłbym być może na jakąś 100-tną promesę.
P-64 już ciekawszy.
Asis85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 06 września 2018, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: Asis85 »

Oj włożyłeś kij w mrowisko. To że wątek ma 11 stron to nie znaczy że broń jest tania no na rynku jest dużo tańszych pistoletów a raczej mało kto jest tym zainteresowany. Ma 11stron bo jest to pistolet godny uwagi nawet za te pieniądze które teraz trzeba dać. Widzisz ty byś go kupił za 100 promesę ja kupiłem go za pierwszą i nie żałuję. Świetny wybór
p-83, , mag-98, cz-85c, tantal, toz-17 22lr
Awatar użytkownika
KOM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 19 marca 2018, 17:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: KOM »

Asis85 pisze:Oj włożyłeś kij w mrowisko. To że wątek ma 11 stron to nie znaczy że broń jest tania no na rynku jest dużo tańszych pistoletów a raczej mało kto jest tym zainteresowany. Ma 11stron bo jest to pistolet godny uwagi nawet za te pieniądze które teraz trzeba dać. Widzisz ty byś go kupił za 100 promesę ja kupiłem go za pierwszą i nie żałuję. Świetny wybór
Popieram zdanie przedmówcy, ja choć na pierwszą promese nie kupiłem ale jak trafi się jakiś zadbany egzemplarz w przyzwoitej cenie to mu raczej nie odpuszczę.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: LARPAK »

Jeżeli oceniać broń na podstawie ilości stron na forum i twierdzić na tej podstawie, że jest tania to SHADOW'ka powinna być dodawana w gratisie do paczki amunicji.

A wszelkiej maści AR15 to dopiero...
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: Wielki_Wezyr »

Koledzy, nie działa mi spust w wersji DA, nie odciąga kurka.
SA działa zarówno na sucho jak i na strzelnicy, zero zacięć, zero innych problemów.

Co może być powodem problemu z DA?
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Jacek W
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 12 marca 2008, 14:19
Tematy: 13
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: Jacek W »

Też przerabiałem ten problem - powodem jest ułamana zapadka kurka , pistolet strzela tylko w trybie SA .
maniutek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 21:54
Tematy: 0
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: maniutek »

Witam,nabyłem takowe strzeladło (P 83),w doskonałym stanie.Działa,strzela,nie tnie,wszystko o.k. Jedyne ,co nie daje mi spokoju,to średnica komory.Nie wiem czy ten model ,po prostu tak ma,lecz takiego luzu na nie odstrzelonym naboju ,to ja jeszcze nie widziałem.Zródła podają,że górna granica wymiaru łuski to 9,95.Belotka nowa ma 9,83,odstrzelona 9,98 mm, natomiast komora aż 10,1 mm.Może koledzy, posiadacze tego pistolca podzielą się swoimi spostrzeżeniami. :103:
Będzie lepiej...
Hyouka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: Hyouka »

Czyli wg SAAMI jest ok:
► Pokaż Spoiler
Źródło:
https://saami.org/technical-information ... -drawings/

Komora musi być troszkę większa niż średnica łuski.
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2020, 20:26 przez Hyouka, łącznie zmieniany 2 razy.
maniutek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 21:54
Tematy: 0
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: maniutek »

Bardzo dziękuję,wszystko gra.
Będzie lepiej...
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: KG92RS »

maniutek pisze: natomiast komora aż 10,1 mm
W moim jest dokładnie tak samo.
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 17 października 2019, 14:15
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: Prince i Bowie »

Takie wyniki mniej więcej ostatnio robię moim P-83. Strzelam z barnaula.
Generalnie pistolet uważam za dość trudny i mało przyjemny, jest dla mnie za mały i ma bardzo twardy spust.
Na plus to czytelne, wysokie przyrządy celownicze (mi to odpowiada) i bezpieczeństwo (widać nacisk położony na ograniczenie możliwości oddania przypadkowego strzału).
IMO dobry pistolet do ochrony/noszenia/posiadania (jak ktoś zbiera polskie sprzęty), ale do policji się nie nadawał (mały magazynek, mało pewny chwyt).


Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”