P 83 opinie

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: Tecum Seh »

Dariusz DC pisze:
bartek75 pisze:Mógłby mi ktoś wyjaśnić co się dzieje bo zaczynam się gubić w rzeczywistości??? Parę miesięcy temu przewidywałem, że wzrosną ceny broni ale nie przewidywałem, że obudzę się w rzeczywistości kosmicznej :?: :shock:

http://bron.sprzetmilitarny.pl/bron-kro ... -p-83.html

http://bron.sprzetmilitarny.pl/bron-kro ... -nowy.html

http://bron.sprzetmilitarny.pl/bron-kro ... -p-64.html

a to ciekawe , dwa lata temu byłem u nich po Makarova i identycznego w stanie magazynowym sprzedali mi za około 800 zł ...
A ja swojego P-83 kupiłem u nich w 2016 w maju bodajże, za 800 PLN (stan magazynowy). Sklep obserwowałem - ceny zaczęły szybować praktycznie z miesiąca na miesiąc. Podobnie z kałachami. Teraz (szok!) P-83 za 1700 PLN.

Może mają ostatnie sztuki w stanie magazynowym w kraju - nie wiem. Ale odlot trochę.
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2017, 21:59 przez Tecum Seh, łącznie zmieniany 2 razy.
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
Awatar użytkownika
Ryjek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 16 października 2015, 21:47
Tematy: 20
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: Ryjek »

Skoro ceny tak rosną, to trzeba to polecić koledze, który jakieś kilka tygodni temu na iwebie zapytał w jaką bron warto inwestować...
Tu miałby już roczną stopę zwrotu ze 100%.

A tak poza tym, to makarov 9x18 za 2000zł?????
P.S. Chyba z ruskiego złota lufa toczona.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 926
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: P 83 opinie

Post autor: Dariusz DC »

Toteż polecałem Koledze w tym wątku zakupy polskiej broni :)
DC jeszcze nie 9
Sid79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 14 sierpnia 2016, 11:31
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: Sid79 »

pkl66 pisze:
Sid79 pisze:7 lat tłukę z P-83, wystrzeliłem tysiące strzałów (może kilkanaście tysięcy strzałów), w każdej porze roku, w każdych warunkach atmosferycznych, czyszczony jest dość rzadko - a teraz wnioski:
1. do strzelania tarczowego jedną ręką na 25 m dzięki nieruchomej lufie robi bardzo dobre skupienie, jak mu się nie przeszkadza to poniżej 90 pktów do sportowej tarczy to bez problemu - mnie nie zawsze powyżej do tej konkretnej tarczy wchodzi, bo przyrządy mam w punkt, więc czarne na czarnym nie zawsze idealnie się zgrywa - wciąż sobie obiecuję, że zmienię przyrządy i jakoś nie mogę się za to zabrać;

O to mi właśnie chodziło. Strzelam z glocka i szukam taniej i ciekawej alternatywy do strzelania precyzyjnego. Jak rozumiem p83 tu się sprawdzi. Dziękuję kolego Sid. Przyrządy w punkt ustawia fabryka?

Tak, 25 m w punkt
Awatar użytkownika
marizy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 184
Rejestracja: 09 marca 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: marizy »

Jak by ktoś był chętny, to takiego Makarowa, jak mają w Sprzęciemilitarnym za 1500 sprzedam :033:
Ale żeby nie było, że nie na temat, to dodam że te P83 i P64 z ww. strony internetowej sklepu z bronią nie są magazynowe (w sensie nieużywane). Tym bardziej cena powalająca. Natomiast moje wrażenia ze strzelania z P83 są bardzo pozytywne. W każdej 8 strzałowej serii do tarczy NT23p uzyskiwałem 75 albo 76 punktów (oczywiście dystans 25 m.).
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2017, 12:02 przez marizy, łącznie zmieniany 2 razy.
Zajrzyj na mój kanał o broni palnej https://www.youtube.com/channel/UCgaMzM ... JGEzfUTL7w
Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: pkl66 »

Dziękuję za propozycję, ale zdecydowanie wolę p 83, wszak to też kawałek naszej historii. A poza tym jak słyszę strzela bardzo miło :>
Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: Tecum Seh »

marizy pisze:Ale żeby nie było, że nie na temat, to dodam że te P83 i P64 z ww. strony internetowej sklepu z bronią nie są magazynowe (w sensie nieużywane)
Mój był - wszystko bez najmniejszej ryski, z dwoma zgodnymi numerycznie magazynkami, wszystko w starym smarze i tak ciężko chodził (szczególnie bezpiecznik ale i przeładować go było stosunkowo trudno) że aż to było wkurzające. Teraz go oczywiście trochę rozruszałem, ale i tak niektórzy znajomi narzekają. Mnie tam nie przeszkadza - niech się sam dotrze:)

Co do tych na stronie to faktycznie jest napisane "broń używana w bardzo dobrym stanie) i w ukompletowaniu jeden magazynek. Cena - hm. Być może to faktycznie jakieś ostatnie sztuki, ale ja bym polował na sprzedawców prywatnych.

Chociaż... miałem u nich kupić w maju ubiegłego roku MAGa 98 za 2 tys - tez używanego w bardzo dobrym stanie. Uznałem że to za drogo - kupcie dziś MAGa (jakiegokolwiek) w dobrym stanie za 2 tys - powodzenia:)
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
Awatar użytkownika
marizy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 184
Rejestracja: 09 marca 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: marizy »

pkl66 pisze:Dziękuję za propozycję, ale zdecydowanie wolę p 83, wszak to też kawałek naszej historii. A poza tym jak słyszę strzela bardzo miło :>
Makarow mu nie ustępuje. Powiem tak: Makarow jeśli chodzi o jakość wykonania, to bliżej mu do P64 a jeśli o strzelanie, to do P83. I bynajmniej nie piszę tego, bo chcę sprzedać Makarowa. Tę wcześniejszą deklarację proszę potraktować w kategoriach żartu. Jeśli faktycznie będzie na sprzedaż to wystawię go we właściwym dziale. Pozdrawiam miłośników polskich konstrukcji strzeleckich, do których sam się zaliczam. :-D
Zajrzyj na mój kanał o broni palnej https://www.youtube.com/channel/UCgaMzM ... JGEzfUTL7w
pistolet_na_H2O
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwietnia 2015, 00:51
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: pistolet_na_H2O »

W każdej 8 strzałowej serii do tarczy NT23p uzyskiwałem 75 albo 76 punktów (oczywiście dystans 25 m.).
Rzeczywiście da się celnie strzelać, dzisiaj się przekonałem.
Dzisiaj wystrzelałem 84/100 na sportowej tarczy (25m, jedna ręka) czyli to byłoby jakieś 96/100 do NT23p. Strzelałem do tarczy sportowej chyba trzeci raz z P83. Szkoda tylko że dla mnie chwyt jest jakiś za gruby, niewygodnie mi się trzyma.

PS. Da się ale nie z każdego. W październiku strzelałem z egzemplarza który bił za nisko o jakieś 25 cm.
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2017, 17:57 przez pistolet_na_H2O, łącznie zmieniany 1 raz.
gracjan_m
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 01 stycznia 2016, 20:46
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: gracjan_m »

Pytałem o P64 w tym sklepie od listopada bo mieli nowe po 999zł, cały czas gość mówił że ma ale w przyszłym miesiącu no ale to co teraz wystawili to ich chyba Bóg opuścił, 1700zł za P64 :651: :651: :651: jak ktoś to kupi to będzie sam sobie winien nakręcaniu cen na naszym rynku.
Biskort
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: Biskort »

Potwierdzam, że z cenami się im pomieszało. Niecały rok temu kupiłem tam Makarowa za 729zł - nówka fabryczna nie śmigana:) Wystrzeliłem z niego tylko 80 szt, a teraz patrząc na te ceny to żałuję, że w ogóle go używałem. W tym tempie to niedługo zamienię go na nówkę HK ;laughing:
Sytuacja analogiczna wg mnie do polonezów i maluchów wystawianych na allegro za jakieś chore pieniądze..., co wynika jedynie z sentymentów i ma się nijak do wartości realnej na rynkach zagranicznych.
Awatar użytkownika
marizy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 184
Rejestracja: 09 marca 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: marizy »

Biskort pisze:Wystrzeliłem z niego tylko 80 szt, a teraz patrząc na te ceny to żałuję, że w ogóle go używałem.
Chyba te 80 pestek mu nie zaszkodziło, więc nie ma co żałować. Z mojego wystrzeliłem podobną ilość i nadal wygląda jak nowy, a nawet lepiej :wink:
Zajrzyj na mój kanał o broni palnej https://www.youtube.com/channel/UCgaMzM ... JGEzfUTL7w
Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: pkl66 »

Dzisiaj sprawdziłem p83 i przyznaję że jak na broń bojową jest bardzo celny. Wystrzelałem 89 z 25 metrów. Doskonałe skupienie. Gdyby wszystko poszło centymetr w górę byłoby dużo lepiej. Ale zważywszy że był to mój pierwszy kontakt z p 83, strzela ten pistolet świetnie :-D
Awatar użytkownika
marizy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 184
Rejestracja: 09 marca 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: marizy »

W ramach autopromocji zachęcam do luknięcia od 1'23'' :) Oczywiście pozostajemy w temacie P83. :)
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2017, 21:50 przez marizy, łącznie zmieniany 1 raz.
Zajrzyj na mój kanał o broni palnej https://www.youtube.com/channel/UCgaMzM ... JGEzfUTL7w
Biskort
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P 83 opinie

Post autor: Biskort »

O jaki ten świat mały:) Przecież to Ty jesteś autorem jednego z moich ulubionych kanałów o broni na YT:) Niedawno pisałem do Ciebie wiadomość na YT w sprawie rozkładania i przechowywania PPSz.

Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”