Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Git
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwietnia 2017, 15:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Git »

[quote="bunisko"]U mnie przedłużenie postępowania było do 03.05.2017.

To znaczy, że prawdopodobnie dostaniesz decyzję "formalnie" wydaną w dniu 2 maja (albo nawet 28 kwietnia), a przyjdzie pocztą z duuuużym opóźnieniem :wink:

A jak tam na treningu było ?
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 15:20 przez Git, łącznie zmieniany 1 raz.
bunisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: bunisko »

Biorę właśnie pod uwagę taką opcję, że z powodu świąt to poczta się nie wyrobiła. Codziennie sprawdzam skrzynkę i czekam na awizo a tam pusto - moja mina musi przypominać minę małego chłopca, który na komunie zamiast quada/tabletu/laptopa/komórki czy jeszcze czegoś innego dostał tylko pismo święte :) Dzisiaj się dowiedziałem, że od otrzymania decyzji pozytywnej i tak minie jeszcze kilkanaście dni co najmniej zanim w mojej szafie pojawi się pierwsza broń. I jak żyć Panowie, jak żyć... :(
Git
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwietnia 2017, 15:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Git »

Zgodnie z treścią art. 130 par. 4 KPA - jeżeli decyzja w całości będzie zgodna z Twoim żądaniem (czyli dostaniesz tyle sztuk ile wnioskowałeś i na taką broń o jaką wnioskowałeś) to decyzja podlega wykonaniu przed upływem terminu do wniesienia odwołania. Oznacza to, że natychmiast po otrzymaniu takiej decyzji możesz występować o wydanie promes. Na wydanie promes WPA ma 7 dni.
Praktycznie rzecz ujmując promesy dostaniesz do ręki ok. 14 dni od otrzymania decyzji (7 dni na wydanie plus poczta w obie strony) - chyba że umówisz się na odbiór osobisty - wtedy zaoszczędzisz parę dni.
bunisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: bunisko »

I właśnie te 14 dni to wieczność :) sam trening super, wyszły braki jakie mam w umiejętnościach, albo brak umiejętności :D pierwszy raz strzelałem do poperów i muszę przyznać, że cel, który po trafieniu się przewraca/spada daje więcej frajdy niż dziurawa kartka, nawet jeśli wpadną same "10". Czekam na następny trening :D
humar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 24 stycznia 2017, 20:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: humar »

bunisko pisze:U mnie przedłużenie postępowania było do 03.05.2017. Tak jak napisał humar - ten czas się dłuży i to bardzo. Dzisiaj był wspólny trening stowarzyszenia i pożyczałem broń i amunicję - ogromne dzięki za pomoc - a chciałbym mieć już coś swojego.
Przedłużenia są z różnymi datami - chodzi po prostu żeby w dacie jego ważności odbył się egzamin. Jak jeszcze nie mają daty ustalonej egzaminu to piszą na pałę, a jak już ustalą datę to najczęściej przedłużenie jest egzamin+1 dzień żeby na legale napisać pismo.
Decyzję napiszą z datą, jaka administracyjnie będzie niepodważalna - a kiedy włożą do koperty to inna sprawa.
Tu WPA nie wyróżnia się in minus w stosunku do innych podkarpackich instytucji, a raczej na +.
Vergi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 09 lutego 2010, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Vergi »

Ad. bunisko
Możesz mi kolego powiedzieć, na której strzelnicy można odbyć trening z wykorzystaniem poperów ? Domyślam się ze mówimy tu o strzelnicy w okolicach Rzeszowa.
bunisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: bunisko »

Trening mieliśmy na strzelnicy w Łańcucie dzięki uprzejmości klubu strzeleckiego CEL. Pojechaliśmy tam jako grupa - stowarzyszenie. Nie jestem pewny czy istnieje możliwość samodzielnego skorzystania ze strzelnicy. Dodatkowo masz strzelnicę w Żołyni, tam również można postrzelać do poperów, ale nie wiem czy te, które zawsze tam były są własnością strzelnicy czy czyjeś prywatne, będziesz musiał dopytać. Kolejna opcja to strzelnica w Borze, choć nie jestem pewny jak poprzednio, czy popery były prywatne czy należały do strzelnicy.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Revolut »

Dostałem pismo potwierdzające wszczęcie postępowania i od razu 2gie pismo pytające o to, jakie rodzaje broni chcę kolekcjonować. Pytanie związane z koniecznością skierowania mnie na egzamin.

Tak więc stworzyłem taką oto listę:

Broń centralnego zapłonu o kalibrze od 6mm do 12mm.
Broni bocznego zapłonu o kalibrze do 6mm.
Broni gładkolufowej.
Broni przystosowanej do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego
Broni alarmowej.
Broni sygnałowej, w tym samoczynnej.

Z wyłączeniem broni szczególnie niebezpiecznej.


Chcę pełną kolekcjonerkę - nie pominąłem czegoś? Mam inaczej to ubrać w słowa?
Świadomie dopisuję wyłączenie broni szczególnie niebezpiecznej, i tak nie dostanę, po co mam stresować urzędnika :D
Również celowo nie podaję ilości, bo takiego pytania nie było. Mam tylko określić rodzaje jakie chcę kolekcjonować.

Dodatkowo zrezygnowałem z dopuszczenia. Wiem, że mógłbym się kopać, ale skoro i tak musiałbym zdawać 2 egzaminy, to stwierdziłem, że najpierw zdam kolekcjonerskie (ewentualna poprawka kosztuje) a potem jak będę mieć to z głowy i badania wciąż będą ważne, to wtedy będę mógł się bawić dalej.
Wiatr, CP, Nitro.
bunisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: bunisko »

Chcę pełną kolekcjonerkę - nie pominąłem czegoś? Mam inaczej to ubrać w słowa?
Poniżej informacja jaką ja wysyłałem do WPA
W nawiązaniu do Państwa pytania zawartego w piśmie z dnia XXXX o numerze sprawy XXXX w sprawie rodzajów broni, jakie zamierzam kolekcjonować informuje, że ze względu na wszechstronne zainteresowanie tematem broni palnej będą to m.in.: pistolety, rewolwery, strzelby gładkolufowe, pistolety maszynowe, itd., o których jest mowa w Ustawie o broni i amunicji art. 10.4.
Taka informacja była wystarczająca, po jej wysłaniu nie otrzymałem kolejnych pytań.
Pisząc o broni centralnego zapłony o kalibrze do 12mm ograniczasz broń, która jest dozwolona na pozwolenie do celów myśliwskich powyżej tego kalibru. Może nie warto dodatkowo dopisywać informacji o wyłączeniu broni szczególnie niebezpiecznej? Jeśli dostaniesz decyzję z jej wyłączeniem to inna sprawa, ale tutaj sam już na przyszłość ograniczasz swoje pozwolenie, a urzędnika "uczysz", że każde kolejne podanie powinno zawierać taki wpis i może On zacząć wymagać takiego wpisu na podaniu innych kolekcjonerów. Sprawa z bronią samoczynną nie jest jednoznaczna, są przypadki rejestracji takiej broni i może lepiej zostawić sobie i innym taką furtkę na przyszłość - kto wie jak zmienią się przepisy.
Robson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 12 lutego 2011, 05:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Robson »

A nie lepiej napisać
Wnoszę o wydanie pozwolenia do posiadania broni palnej określonej w art.10, ust. 4, pkt 7.
Nie trzeba nic rozpisywać, nic nie pominiemy a jak będą mieli jakieś si to można ich odesłać do lektury UoBiA tam jest wszystko napisane.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Revolut »

W zasadzie tak napisałem we wniosku - stąd nieco się zdziwiłem, że dostałem takie pismo.

Podejrzewam, że to już leci z automatu i może chodzi o to, żeby właśnie ktoś sobie przypadkiem obciął zakres.
Wiatr, CP, Nitro.
humar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 24 stycznia 2017, 20:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: humar »

Revolut pisze:Dostałem pismo potwierdzające wszczęcie postępowania i od razu 2gie pismo pytające o to, jakie rodzaje broni chcę kolekcjonować. Pytanie związane z koniecznością skierowania mnie na egzamin.
Po prostu muszą zabrać odpowiednią ilość amunicji - i dopytują się "jakie kalibry" mają wpakować do kufra.

Pismo takie ze strony WPA jest standardowe od grudnia 2016r. - ja odpisałem tak, jak radzi Robson, cyt. z mojej odpowiedzi:
"...będą to m.in.: pistolety, rewolwery, strzelby gładkolufowe, pistolety maszynowe, itd., o których jest mowa w Ustawie o broni i amunicji art. 10.4.".
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: McMonster »

Polecam nie dopisywać jednak wyłączenia samoczynnej. Jak dopiszesz, to muszą to uwzględnić, w przeciwnym razie to będzie ich samowola, którą mógłbyś po prostu tolerować na decyzji. Albo mogą nie dopisać i będziesz o tyle do przodu. Nigdy nie wiadomo, co i kiedy się przyda.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Revolut »

Dziękuję za sprostowanie :D dzisiaj naskrobię list miłosny i wyślę do wysokiego zamku.
Wiatr, CP, Nitro.
Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: lasooch »

Revolut pisze:(...)Broń centralnego zapłonu o kalibrze od 6mm do 12mm. (...)
Broń centralnego zapłonu o kalibrze poniżej 6mm wykluczyłeś z premedytacją? Czemu?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”