w jaką broń warto zainwestować?

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

eqq04
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 października 2016, 19:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: eqq04 »

Witam,
Panowie pytanie jak w temacie. Co kupić żeby za 20 lat sprzedać z zyskiem?
Jakieś konkretne propozycje? A może lektury, które traktują o tej tematyce?

Pozdrawiam
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1353
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: BISKUPKING61 »

Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: Shooter7 »

Ile planujesz zainwestowac ? Jaki zysk chcesz osiagnac ?

:wink:
eqq04
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 października 2016, 19:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: eqq04 »

Nie chciałbym inwestować w jedną jednostkę broni o wysokiej cenie, lepiej choćby dwie o niższej cenie. Dywersyfikacja ryzyka przy sprzedaży.
Na początek przygody inwestycji w broń nie chciałbym przeznaczyć więcej niż 40 tys zł.
Zysk po 20 latach z uwzględnieniem inflacji chciałbym osiągnąć 80%.
Pozdrawiam

Edit
@BISKUPKING61
Kwota przekracza mój maks na ten moment. I dlaczego akurat ten pistolet? Daj proszę jakieś źródło dzieki któremu będę mógł zdobyć wiedzę o chodliwej broni.
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2017, 11:54 przez eqq04, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: Shooter7 »

Szukalbym " Sonder " wydania SIG 210, Podobnie z Mauser'em 08 i C 96 w 9 Para lub 7,62 z tym, ze 9- tek bylo wypuszczonych znacznie mniej.

Ostatniego C96 w " idealnym " stanie widzialem za 17 000 € wiec rowniez mze przekroczyc Budget.

:wink:
Jacek W
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 12 marca 2008, 14:19
Tematy: 13
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: Jacek W »

Dobra lektura do tej oferty z E-gun - Bidziński "Mechanicy I styliści " -http://ksiegarnia-historyczna.home.pl/p ... YLISCI/895
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: shapi »

Kolego, ale przy 'inwestycji' w broń nikt nie powie Ci jakie dokładnie egzemplarze broni masz kupić, żeby zyskiwały na wartości. Tak samo jak ze sztuką, akcjami, czy inwestycją w trufle - chcesz zarabiać, to musisz się na temacie znać, choćby po to, żeby w momencie gdy już dochodzi do transakcji, nikt Cie nie oszukał.
Ktoś Ci powie że warto kupić VISa, bo poleciały ostatnio mocno do góry - no ale pytanie czy będą dalej zyskiwać na wartości, a dwa - jak już postanowisz jakiegoś kupić, to bez wiedzy fachowej nie stwierdzisz czy jest on w oryginalnym stanie/nie jest składakiem/oksyda nie była odnawiana itp. I wydasz np 10k na pistolet w perfekcyjnym stanie - tylko że po fakcie sie zorientujesz że jest on składakiem po remoncie, ze świeżą oksydą.


Na marginesie - 80% zysku w 20 lat, nawet z pominięciem inflacji, to jest słaby zwrot. 72 000 pln (czyli właśnie 80% zysk) jesteś w stanie osiągnąć z dowolnej inwestycji w której zwrot wyniesie 3%, z roczną kapitalizacją - jak sie uprzeć, to taki zysk można złapać z żonglowania lokatami bankowymi. Oczywiście - do tego trzeba dodać inflację i szukać czegoś w ramach inflacja + 3%, ale jest to jak najbardziej do zrobienia.
eqq04
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 października 2016, 19:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: eqq04 »

Kolego shapi żeby znać się na temacie, trzeba posiąść wiedzę. Czy nie od tego jest forum?
Temat założyłem nie po to żeby dyskutować o alternatywnych formach inwestycji jak wspomniane przez Ciebie lokaty. Swoje środki inwestuję w różne dobra. Dzisiaj pytam o broń ponieważ zależy mi na dywersyfikacji inwestycji, jeśli nie możesz mi polecić źródła (książek, czasopism), które pogłębi moją wiedzę na ten temat lub konkretnych propozycji broni to proszę nie udzielaj się w tym temacie.
Zarobione 72 tysiące (a właściwie 32 tysiące) przez leżący i nie wołający jeść pistolet to chyba różnica w porównaniu do zaprezentowanej przez Ciebie lokaty. Zapominasz o 2 rzeczach. Podatek belki oraz fakt, że broń leży w moim sejfie, a lokata to pieniądze oddane do banku. Czyli w razie kryzysu pieniądze stracone.
80% to minimalny zysk do zaakceptowania przeze mnie.

@Shooter7 @Jacek W - dziękuję ;) Mam teraz co robić!
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2017, 13:38 przez eqq04, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: Snipper_is »

Kolego
Ciężko doradzić coś co będzie pewniakiem. Głupia sprawa ale zmiana przepisów i już masz umoczone. Np całkowity zakaz broni samopowtarzalnej. Wyjdzie ustawa że nie wolno a przy deponowaniu dadzą kwotę np 1000 zł i już. I Strata. Ale by nie być kompletnym pesymistą to podpowiem. Na moim Colt Kongsberg 5 lat temu dałem 8 tyś koron a teraz za te pistolety wołają 12 tyś. Czyli 50 % w 5 lat . Ale mój to taki gdzie wyprodukowali tylko 920 sztuk tej wersji więc to się zwróciło. Jeszcze doradzam Lee Enfield Mk4 T. Ten też trzyma cenę tylko nie kup podróby bo wtopisz. W Polsce VISy przedwojenne nie tracą, albo polski Nagant. Uważna analiza eguna i innych pokrewnych for może dać Ci dobry pogląd w co i kiedy inwestować
Pozdrawiam Snipper
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: Smoczy »

Na pewno kupować "oryginały-oryginalne" czyli numerowo zgodne, technicznie sprawne i w bardzo dobrych stanach, powłoki oryginalne, bez obcych modyfikacji i punc. Takich egzemplarzy nie będzie nigdy więcej, a grono zainteresowanych rośnie.

Niestety najbliższy rynek spełniający te wymagania to US.

BTW - zlinkowany powyżej Borchardt to dla mnie nie jest dobra pozycja - nowe powłoki i niekompletny. Kolekcjonersko - to nie to.

Pozdrawiam,

Smoczy
prezydent83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 19 czerwca 2012, 22:26
Tematy: 0
Lokalizacja: gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: prezydent83 »

Pomijając konieczność posiadania wiedzy, to moim zdaniem inwestycja w broń (wymagającą pozwolenia) jest w polskich warunkach zbyt ryzykowna. Uściślając mamy dość niestabilne przepisy dotyczące zdobywania pozwoleń i przechowywania broni. W obecnej sytuacji (np. dyrektywa bieńskowskiej), nie można mieć pewności, że w przyszłości zdobycie uprawnień będzie jeszcze trudniejsze, a warunki przechowywania jeszcze bardziej kosztowne (pamiętamy wszyscy S1ki).

Negatywne zmiany w prawie będą skutkować naturalnym ograniczeniem popytu co zaowocuje niższą ceną.

Chyba, że ktoś ma możliwość przechowywania broni za granicą. Wtedy to może mieć sens.
Łukasz

"Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje i umiera tak samo człowiek..."
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 264
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 25
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: babangida »

A ja uważam,że mądra inwestycja w broń to dobry pomysł.Sam tak robię:), ale wymaga dużej wiedzy, którą ja cały czas pogłębiam.
Awatar użytkownika
33_47_63_83_95
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 14:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: 33_47_63_83_95 »

" w jaką broń warto zainwestować? "

Banalnie prosta odpowiedź :
Broń, która ZAWSZE generuje zysk to... broń NIELEGALNA.
Popyt w najbliższych dekadach gwarantowany.

Jakie pytanie, taka odpowiedź...
Sorki, nie wytrzymałem.
Awatar użytkownika
zbiszak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 11 września 2014, 12:42
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: zbiszak »

33_.... uprzedziłeś mnie... właśnie miałem udzielić wyczerpującej odpowiedzi zakończonej kwestią - jak sie gupio pytajom to sie gupio łodpowiada!
Braterstwo, KS Amator
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 929
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: Dariusz DC »

Było parę lat temu kupować p64, p83 , TT, radomskie Mosiny

po 150 zł kupione, dzis po 1000
albo Mosiny były po 1200, dziś ..ech
DC jeszcze nie 9
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”