w jaką broń warto zainwestować?

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

zdunek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 31 maja 2012, 06:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: zdunek »

Nie tak do końca pewny zysk po iluś tam latach. Inne pokolenie nam rośnie, które niestety jak dorośnie może po prostu nie chcieć, strzelać ze starej broni. A towar jest tyle warty ile ktoś za niego będzie chciał zapłacić. Ni mniej, ni więcej.
Ps. Ja czarno-biały film jeszcze chętnie obejrzę, a moje dzieci :roll: :583:
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: mkl1 »

W historyczną :-D
czyli trochę starsza niż IWW...
Zobacz ceny oryginalnych Sharpsów, Enfieldów itp...
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: Smoczy »

zdunek pisze: A towar jest tyle warty ile ktoś za niego będzie chciał zapłacić.
Swięte słowa,

kiedy parę lat temu oglądałem Ludwikówkę za 5k PLN to myślałem ze sprzedawca jest bezczelny, zostanie skarcony przez "rynek" i się będzie woził z tą szablą przez pare następnych lat. I co ? Teraz myśle, ze to ja byłem niezbyt rozgarnięty i słabo antycypujący przyszłość....

kiedy parę lat temu ogładałem BMW r12 z 40r za 18k PLN to się patrzyłem z politowaniem na sprzedającego. I co teraz ? wnioski jak wyżej ...

o Willysach, KDFach, Kattenkradach nawet Dodge'ach - nie wspomnę

Z bronią - było, jest i będzie tak samo. Oczywiście jest ryzyko, że to cos zmienią i będzie inaczej . Ale generalnie w życiu tak jest, ze się zmienia, może być inaczej i cos straci sens.

Podsumowując - jak jest cos ma wartość historyczną - to będzie miało i wartość materialną . I statystycznie z czasem rośnie.
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 24
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: babangida »

Potwierdzam powyższe słowa! Broń z historią w niezłym stanie, na pewno nie stanieje! Ewentualnie ceny zastygną na jakiś czas, ale stracić się nie straci !
Moim zdaniem, warto kupić, to co jeszcze jest tanie, a za pare lat nie będzie . Np wojenne Ppsz. Obstawiam w ciągu powiedzmy 6 lat zysk min 100%
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: lotnik »

Jeżeli w broń to zdecydowanie w broń białą.
Bo cena broni palnej jest w dużym stopniu uzależniona od przepisów prawnych w danym momencie.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: Shooter7 »

zdunek pisze:... towar jest tyle warty ile ktoś za niego będzie chciał zapłacić. Ni mniej, ni więcej.
Dokladnie !

Tyle, ze nigdy nie wiesz czy nie znajdzie sie Jakis " nawiedzony " i nie zaplaci tyle ile zadasz.

Jedno jest pewne, bron z pierwszej i drugiej wojny swiatowej zawsze znajdzie swoich amatorow.

:wink:
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: mkw »

Patrząc na rozwój wypadków i trendy to w CP i to szybko.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: stangret »

mkw pisze:Patrząc na rozwój wypadków i trendy to w CP i to szybko.
Bardzo trafne i w dodatku pragmatyczne :piwo:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: mkowalczuk »

W pewnych sytuacjach prawo przewiduje możliwść konfiskaty broni palnej.
Ponadto - można zawsze stracić pozwoleniene na broń kolekcjnerską, a to oznacza sprzedaż wymuszoną, a tym samym spore straty.
Przy snuciu planów na zarobek proponuję uwaględnić powyższe i fakt, iż to rynek szczególnie wrażliwy na zmiany przepisów prawa.
"When seconds count, the cops are just minutes away."
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: mkw »

@eustachy Ale CP nie rejestrujesz (o ile nie zrobiłeś EKB). Tym samym jeśli np. Ci zginie CP to nie popełniasz przestępstwa i nie masz czego oddawać i nie masz obowiązku faktu zagubienia nikomu zgłaszać.
Jeśli wprowadzą "papier" to tym bardziej wzrośnie wartość (pisząc wartość nie koniecznie mam na myśli ekwiwalent tej wartości wyrażony w biletach NBP) broni obecnie posiadanej !

Jeśli chodzi o nitro jak wprowadzą papier taki jaki by chciała KE to z dnia na dzień wartość większości broni spadnie do ZERA i nie będziesz mieć możliwości nieoddania lub zgubienia bez poniesienia kary i stawania przed sądem.

Jaśniej Ci tego nie wytłumaczę na tym forum... ale mam nadzieję że widzisz różnicę.

Może tak - nikt Cie nie zmusi, nawet pod sankcją do oddania czegoś o czym nie wie że to posiadasz. A jeśli posiadanie stanie się nielegalne to zawsze możesz zamiast oddać na złom wyrzucić w lesie w łatwym do zapamiętania miejscu i już nie posiadasz - prawda ?
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2017, 13:04 przez mkw, łącznie zmieniany 1 raz.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
argo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1658
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: argo »

mkw pisze:@eustachy Ale CP nie rejestrujesz (o ile nie zrobiłeś EKB). Tym samym jeśli np. Ci zginie CP to nie popełniasz przestępstwa i nie masz czego oddawać i nie masz obowiązku faktu zagubienia nikomu zgłaszać.
Jeśli wprowadzą "papier" to tym bardziej wzrośnie wartość (pisząc wartość nie koniecznie mam na myśli ekwiwalent tej wartości wyrażony w biletach NBP) broni obecnie posiadanej !
To moze byc bardzo ciekawy expertymet takie wprowadznie pozwolenia bron która poszla w narod w ilosciach hurtowych bez jakiejkolwiek dokumentacji ( kilkadziesiat tys sztuk ? czy wiecej ? ), jestem bardzo ciekaw ile sztuk tej broni zostanie przejete przez tzw organy i jestem bliski pewnosci ze niewiele ;laughing:
tylko łowy , tylko nitro
Awatar użytkownika
K602
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 21 września 2017, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: K602 »

Pamiętajmy tylko, że najlepsze czasy na zakup i wysoki zarobek minęły chyba bezpowrotnie, właśnie z racji tej historycznej wartości, która utrzymuje już ceny na pewnym poziomie, nieznacznie je windując. Też kupiłem magazynowe P-64 za 600 PLN parę lat temu, teraz bym sprzedał za minimum dwa razy tyle. Stare giełdowe porzekadło mówi 'kupuj gdy krew się leje', a nie na 'górce', przy założeniu, że tą górkę już osiągnęliśmy, a nie że to połowa drogi do szczytu... :)
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 12:54 przez K602, łącznie zmieniany 1 raz.
| 9x19 | 12 |
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: Shooter7 »

Nie apominajcie o dwoch sprawach.

Kiedys moga zmienic sie przepisy co do kupna / sprzedazy broni w EU ( na kozysc :) )

wszystko idzie do tego aby zrownac waluty do n1:1 co podniesie cene ca. 4 x

Dla ostudzenia, zlom pojdzie niewiele w gore ! :)

:wink:
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: w jaką broń warto zainwestować?

Post autor: KG92RS »

argo pisze:bron która poszla w narod w ilosciach hurtowych bez jakiejkolwiek dokumentacji ( kilkadziesiat tys sztuk ? czy wiecej ? )
Niektórzy mówią nawet o 800 tysiącach sztuk... Nie wiem, na ile to prawdziwe, ale nie zdziwiłbym się.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”