Jak kupić broń używaną?

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Jak kupić broń używaną?

Post autor: Dariusz DC »

Wielokrotnie kupowałem broń używaną i moje osobiste doświadczenia są takie ( co zapewne nie jest jakimś kopernikańskim odkryciem), że zachowując zdrowy rozsądek oraz wypośrodkowaną ostrożność - zawsze było ok..
Najwiekszy problem może wystąpić jesli nie znamy sprzedawcy ale wtedy nalezy poświęcić czas na sprawdzenie broni z przestrzelaniem włącznie
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
Przyjaciel
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 22 maja 2016, 07:15
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Jak kupić broń używaną?

Post autor: Przyjaciel »

Podczas zakupu używanej broni należy bardzo uważać na tzw. okazje. Teraz takowe praktycznie się nie zdarzają, można najwyżej zakupić jakiś podpicowany złom. Jedyne okazyjne zakupy broni są możliwe po zmarłym strzelcu/myśliwym (z depozytu WPA).

Proszę zapomnieć o Margolinach za 100 pln, MAGach za 400 pln czy CZ75 z AMW za 400-800 pln. Te czasy już nie wrócą :one:
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jak kupić broń używaną?

Post autor: Leśny Dziadek »

A ja dziś odbieram z depozytu WPA CZ75 za 600 zł 8-)

Po zmarłym sportowcu.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3020
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak kupić broń używaną?

Post autor: strk »

Dużo czytać, zwłaszcza na forach za wielką wodą, aby poznać konstrukcyjne niuanse i bolączki danego modelu broni.

Np. kupując używaną CZ vz.52 sprawdzić działanie decokera na sucho, a jak jest możliwość - z amunicją, kupując 91/30 z niepewnego źródła - sprawdzić headspace (odległość oporową) i tym podobne.
Na większość pytań odpowiedź już istnieje, trzeba tylko zadać te pytanie.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Awatar użytkownika
Przyjaciel
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 22 maja 2016, 07:15
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Jak kupić broń używaną?

Post autor: Przyjaciel »

Leśny Dziadek pisze:A ja dziś odbieram z depozytu WPA CZ75 za 600 zł 8-)
Po zmarłym sportowcu.
Jak nic będę musiał sporządzić testament (z jakąś drobną wyceną). Muszę, bo gdybym odszedł niespodziewanie do Krainy Wiecznych Łowów i gdybym zobaczył, że ktoś kupuje np. moją doinwestowaną CZ TS wartą około 5500pln za jakieś 100 pln - to bym się wściekł i straszył dożywotnio nabywającego ;laughing: Ponadto mam też inne cenne zabawki, które chyba trzeba jednak zabezpieczyć spadkowo. :-D
nazarr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak kupić broń używaną?

Post autor: nazarr »

Przyjaciel pisze:
Leśny Dziadek pisze:A ja dziś odbieram z depozytu WPA CZ75 za 600 zł 8-)
Po zmarłym sportowcu.
Jak nic będę musiał sporządzić testament (z jakąś drobną wyceną). Muszę, bo gdybym odszedł niespodziewanie do Krainy Wiecznych Łowów i gdybym zobaczył, że ktoś kupuje np. moją doinwestowaną CZ TS wartą około 5500pln za jakieś 100 pln - to bym się wściekł i straszył dożywotnio nabywającego ;laughing: Ponadto mam też inne cenne zabawki, które chyba trzeba jednak zabezpieczyć spadkowo. :-D
śmiechem, żartem, ale tez się nad tym zastanawiałem
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak kupić broń używaną?

Post autor: jacek sygula »

Dwie sytuacje: mąż jak żył, mówił Żonie: kupiłem to za 300zł, to za 400zł, więc jak umarł, kobieta w takich cenach posprzedawała szybciutko..... druga sytuacja: mój Przyjaciel ,hurtownik broni z Czech opowiadał jak poszedł kupić broń [do wdowy] po zmarłym sportowcu: ile Pani sobie życzy za ten pistolet pyta, 800koron [130zł] ależ droga Pani pistolet jest wart 10000koron[1500zł] odpowiada mój Kolega, ja moge Pani zaproponować 5000koron, bo sprzedam za 8000koron, a płace podatki, mam koszty, trzecia sytuacja: My kupujemy broń od LENIUCHÓW!! nie masz ochoty ogłaszać sie, ryzykować lewego kupca, itd- sprzedaj tanio! :-D
Awatar użytkownika
Przyjaciel
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 22 maja 2016, 07:15
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Jak kupić broń używaną?

Post autor: Przyjaciel »

jacek sygula pisze:Dwie sytuacje: mąż jak żył, mówił Żonie: kupiłem to za 300zł, to za 400zł, więc jak umarł, kobieta w takich cenach posprzedawała szybciutko.....
Samo życie, ale dotyczy raczej mniej zasobnych w środki posiadaczy broni. Bliskie osoby zmarłego nie muszą się znać, a w Polsce korzystanie z usług radców prawnych czy rzeczoznawócw jest hm.. w powijakach. Nagłe przeniesienie się do Krainy Wiecznych Łowów nie jest jakąś abstrakcją. Zmarły strzelec może mieć naprawdę cenną kolekcję broni, pistolety STI za około 20 000 pln, karabiny z optyka za około 50 000 pln. Kolekcja może być warta np. 100 000 pln, bliscy zmarłego powinni a nią dostać z kilkadziesiąt tysięcy (z pocałowaniem ręki), a nie jakieś nędzne 1000 pln. Dlatego Koledzy czas się chyba zabezpieczyć :-D

jacek sygula pisze: My kupujemy broń od LENIUCHÓW!! nie masz ochoty ogłaszać sie, ryzykować lewego kupca, itd- sprzedaj tanio! :-D
Samo życie :one:
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak kupić broń używaną?

Post autor: jacek sygula »

Kupowaliśmy bez targowania-to ledwo swoje braliśmy, o stracie czasu nie wspomne.... :-D
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak kupić broń używaną?

Post autor: Jerry.45 »

No jest nawet takie powiedzenie: oby nasze żony nie sprzedały naszych zabawek po naszej śmierci za tyle, za ile im powiedzieliśmy, że je kupiliśmy ;laughing:
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak kupić broń używaną?

Post autor: Twilight7 »

Planuję zakup używanego rewolweru sportowego Alfa Steel w kalibrze .38 special.
Doradzicie na co zwrócić uwagę w tym konkretnym modelu ?
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak kupić broń używaną?

Post autor: Twilight7 »

Dla pewności. Nie chodzi mi o generalne informacje dotyczące kupowania rewolwerów, bo odrobiłem zadanie domowe i przygotowałem się (jest sporo materiałów na ten temat w necie).
Nie znalazłem niestety informacji na co zwrócić uwagę konkretnie w rewolwerach Alfa Steel.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”