Amunicja kolekcjonerska

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
franek
Zarejestrowany użytkownik
Tematy: 28

Re: Amunicja kolekcjonerska

Post autor: franek »

Pablo Li pisze:Witajcie,
Mam takie pytanie, w jakiej cenie można nabyć obecnie 7,62 x 54R z żółtym czubkiem oraz rosyjskie celowyje ??
Obecnie praktycznie są bezcenne.
Ostatnią ofertę na "celowyje" widziałem po 5 PLN/szt i odpusciłem. Nie mam SWD/Tigr-a tylko SVT/Mosina.
Ostatnią ofertę na "żółte czubki" widziałem po 1,8PLN/szt i ... kupiłem 2 konserwy. Niestety sklep nie ma już tego towaru.

Jeżeli precyzja nie daje Ci spać po nocy to może Sellier Belot 7,62x54R Match HPBT 174gr
https://www.hermes.sk/sellier-bellot+41 ... er-bellot/
Tylko to nie są tanie rzeczy.

Goniąc króliczka precyzji trzeba zacząć elaborację. Kup jakąś amunicję w łuskach mosiężnych i dalej ora & elabora ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Tematy: 76

Post autor: Leśny Dziadek »

Pablo Li pisze:Witajcie,

Mam takie pytanie, w jakiej cenie można nabyć obecnie 7,62 x 54R z żółtym czubkiem oraz rosyjskie celowyje ??
Tydzień temu wpadła nam w łapki konserwa żółtych czubków, jeszcze w papierowym opakowaniu z 1948 roku - sprzedała się po 3 zł/sztuka, 4 minuty po ogłoszeniu.
Można wyłapać gdzieś prywatnie po 2 zł - 3 zł sztuka. Generalnie biały kruk. Nie ma w ofercie na rynku pierwotnym (w sklepach)
Za około tydzień będziemy mieli na stanie dość tanią amunicję czechosłowacką, w doskonałej jakości, no marzenie! (tak, te z szarą łuską, i czarną spłonką) wprawdzie bez żółcenia czubka, ale parametrami odpowiadającą naszym pociskom "C". Cena będzie poniżej 2 zł, ogłoszenie znajdzie się w odpowiednim dziale handlowym.

UWAGA - żółty czubek fatalnie lata z krótkiego Mosina, boczniaki już na 20 metrów. To jest amunicja ciężka, do długiej lufy Maxima czy jeszcze dłuższej Goriunowa. Z Mosina lepiej strzelać amunicją "L" - lekką. Też nie do dostania ;laughing:

"Celewyje" to precyzyjna amunicja do sowieckich cywilnych sportowych sprzętów. Nie mam wiedzy, jak zachowuje się na wojskowej broni.

DO SWD były amunicja "snajpierskije", pewnie PJB powie nam z jakim pociskiem. Mam prywatnie paczuszkę snajpierskich, pamiątka po jedynej konserwie, na jaką trafilismy przez ostatnie 10 lat przygody z bronią. Nie, nie sprzedam, pamiątka :516:

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny

franek pisze:
Ostatnią ofertę na "celowyje" widziałem po 5 PLN/szt i odpusciłem. Nie mam SWD/Tigr-a tylko SVT/Mosina.
Nie powielaj proszę błędnej opinii, że celewyje są do SWD. TO jest cywilna amunicja do sportowej broni, i tylko sprytni sprzedający reklamują ja jako amu do SWD

JAC72
Tematy: 4

Post autor: JAC72 »

"Snajperskije" niestety mają pocisk, który jest be.
JAC72

franek
Tematy: 28

Post autor: franek »

Leśny Dziadek pisze:Nie powielaj proszę błędnej opinii, że celewyje są do SWD. TO jest cywilna amunicja do sportowej broni, i tylko sprytni sprzedający reklamują ja jako amu do SWD
:shame:
Facet który miał je na sprzedaż "rozwalił" Tigra elaborką ... no i tak mi zapadło w pamięć. Co to ja miałem dobre?
Mój mosin wszystko tak samo zniesie po odsiadce w wytwórni filmowej .... a SVT-40 lubi zółte ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro

Awatar użytkownika
radim92
Tematy: 0

Post autor: radim92 »

Leśny Dziadek pisze:Witajcie,
Za około tydzień będziemy mieli na stanie dość tanią amunicję czechosłowacką, w doskonałej jakości, no marzenie! (tak, te z szarą łuską, i czarną spłonką) wprawdzie bez żółcenia czubka, ale parametrami odpowiadającą naszym pociskom "C". Cena będzie poniżej 2 zł, ogłoszenie znajdzie się w odpowiednim dziale handlowym.
Żałuję że nie zabrałem ze sobą do pracy czerwonej książeczki bo po okolicy się kręcę ;|
Ostatnio zmieniony 06 marca 2020, 00:01 przez radim92, łącznie zmieniany 1 raz.
CZ 75 SP-01 Shadow 9x19, Mosin wz. 1891/30, Uskon AS16, Kbk AKM "Jack" 7.62x39

Awatar użytkownika
PJB
Tematy: 9

Post autor: PJB »

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Poszukuje zdjęć, informacji na temat naboju (-ów) kalibru 12 oznaczonych:

nb. ślepy 12/40 NET 05
nb. ślepy 12/45 NET 05

Dla ułatwienia podam że to nabój służący do miotania siatki obezwładniającej (SZO-84) z pistoletu sygnałowego 26 mm wz.78 (z wkładką redukcyjną).

https://forum.cartridgecollectors.org/t ... -net/28307

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny

jak mnie pomęczysz, to zrobię Ci zdjęcia Net'ów. Mam, i do dziś nie wiedziałem, do czego toto służy :piwo:
AMW sprzedała jako "amunicja ślepa 12/70"
Dzwoń 603 650 536, muszę dostać się do magazynu na strzelnicy, a to nie takie hop siup!

Awatar użytkownika
PJB

A teraz z innej beczki...

Stara - nowa policyjna amunicja specjalna w kalibrze wagomiarowym. A w zasadzie jej nowe znakowanie
https://forum.cartridgecollectors.org/t ... lice/38739

Obrazek

Awatar użytkownika
Major

Post autor: Major »

Panie i Panowie,
szukam wojennej amunicji 7,62x25 do kompletu z moim Szpaginem- każda, nawet symboliczna ilość (kartonik), bo przecież żal z tego strzelać :-D
U Leśnego było, ale się zbyło, a ja nie zdążyłem :(
Ktoś coś?

Pozdrawiam,
Bartosz
Bartosz

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny

Jakaś szansa jest, bo w kraj poszło jej ponad 200.000:)
Luty 1945
Dobra wiadomość jest taka, że za parę-paręnaście tygodni przyjedzie kolejna partia amunicji i są duże szanse ze znów trafimy na wojenną produkcję

Awatar użytkownika
kozichwost
Tematy: 17

Post autor: kozichwost »

Koledzy macie jakieś dane o oznaczeniach niemieckiej drugowojennej amunicji karabinowej ? Widziałem niedawno łódkowaną 7,92 x 57 z roku 38 i wyglądała jakby miała niklowane pociski. Zaciekawiło mnie co to było. Szkoda, że nie zczytałem dokładnie oznaczeń z denka
Przepraszam - pan tu nie stał

Awatar użytkownika
Major

Post autor: Major »

Niemiecka, drugowojenna amunicja 7,92x57 to temat rzeka.
Istniało wiele typów wykończenia pocisków- tombak, cynkowanie, cynkowanie + fosfatowanie, cynkowanie + lakier, miedzionikiel, chrom etc. Niklowanie na szeroką skalę wprowadzili Czesi jeszcze przed wybuchem IIwś. Kontynuowali produkcję na potrzeby Wehrmachtu po zajęciu Czechosłowacji przez III Rzeszę. Najczęściej amunicję z płaszczem niklowanym spotyka się u producenta "dou"- Waffenwerke Brunn A.G. zarówno w pociskach typu sS jak i SmE.
Bartosz

Awatar użytkownika
bren

Post autor: bren »

7,92x57 w 1938r. to nie tylko Niemcy, ale również był to przepisowy nabój w Polsce, Czechosłowacji, Jugosławi, Rumunii, na Litwie, itd. Także na eksport sporo tego produkowała belgijska FN. O ile w Niemczech od 1905r. stosowano w pociskach płaszcze ze stali platerowanej tombakiem, to w pozostałych krajach standardem były pociski z płaszczem z miedzio-niklu (melchioru). Ale i w Niemczech przez pewien okres taki płaszcz posiadał np. pocisk naboju S.m.K.H .

Awatar użytkownika
PJB

kozichwost pisze:
23 maja 2020, 22:25
Koledzy macie jakieś dane o oznaczeniach niemieckiej drugowojennej amunicji karabinowej ? Widziałem niedawno łódkowaną 7,92 x 57 z roku 38 i wyglądała jakby miała niklowane pociski. Zaciekawiło mnie co to było. Szkoda, że nie zczytałem dokładnie oznaczeń z denka
Niewiele tego co prawda, ale na początek żeby zapoznać się z tematem powinno wystarczyć

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek