Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: shapi »

W Krakowie. Co do 2h, to akurat tego zapewnić się nie da, bo sporo zależy od frekwencji, ale na zawodach na Pasterniku jesteś w stanie strzelić sobie:
- psp
- pcz
- pistolet obronny
- jakaś konkurencja szybkostrzelna pistoletowa
- kdw
- karabin wojskowy/samopowtarzalny/100m/75m/bojowy
- pistol+karabin std/open
- pistolet obronny std/open
- strzelba taktyczna std/open
- trap

i coś jeszcze się znajdzie, w zależności od tego który klub organizuje.
Obskoczysz wymaganą ilość startów w 4-5h, nawet jeśli frekwencja dopisuje.

Żeby nie być gołosłownym - 14 konkurencji na zawodach arsenału, zawody trwają jakoś od 9 do 14-15 - i w tym czasie strzelisz nawet wszystkie konkurencje jak się uprzesz:
http://www.mzss.pl/uploads/kalendarz/20 ... %C5%82.pdf

Cena za nieswoją broń/ammo - przyznam że nie znam stawek na dzisiaj, ale kiedyś to było w stylu 2pln za ammo strzelbowe, więc nie sądze byś płacił więcej niż 2-krotność ceny rynkowej. Oczywiście, najlepiej ogarnąć i podskoczyć z kimś znajomym, który ma broń, ale tak czy siak - da się ogarnąć temat zawsze.
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2018, 15:25 przez shapi, łącznie zmieniany 1 raz.
Armirion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 września 2017, 16:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: Armirion »

600-700 pewnie trzeba zostawić jak widzę po 20 strzałów konkurencje :D i pożyczenie pukawek . Heh
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2018, 17:07 przez Armirion, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: LARPAK »

A powiedz może czy masz jakąś własną broń bo rozumiem, że masz pozwolenie sportowe, a także kolekcjonerskie więc skąd pomysł o pożyczaniu broni i amunicji od organizatora?
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: shapi »

Hmm, nie chcę wchodzić w dyskusję o szczegółach i cenach. Zaintrygowały mnie jednak kolegi obliczenia i tak sobie przeliczyłem ilość strzałów w konkurencji x kwota podwójnej ceny naboju.

PSP:
- 20 strzałów po 0,5 = 12,5 PLN
Szybki pistolet (.22):
- 20 strzałów po 0,5 = 10 pln
PCZ:
- 25 strzałów po 2 = 50 pln
pistol obronny:
- 20 strzałów po 2 = 40 pln

strzelba std:
- 15 strzałów po 2 = 30 pln
strzelba open:
- 15 strzałów po 2 = 30 pln

KDW
- 20 strzałów po 0,5 = 12,5 PLN
Karabin wojskowy
- 25 strzałów po 2 = 50 pln

No mi jak byk wychodzi 245 PLN, a nie 600-700 :), no ale nie o to mi chodzi żeby tutaj kolegę przekobywać, bo to samodzielna decyzja każdego z nas.
Możemy też wrócić do klasycznej dyskusji o kosztach - bo faktem jest że do tych ~250 pln które wyliczyłem wchodzą jeszcze koszty startowego - z reguły po 30 pln za konkurencje. Tyle tylko że tutaj znowu wracamy do początku - jak człowiek chce strzelać często i regularnie, to na sprzęt i amunicję wyda rocznie co najmniej kilka tysięcy. Najprostszy pistolet centralnego zapłonu to jest 2k pln, do tego 50 kulek co tydzień - i rozmawiamy o tysiącach złotych.


Natomiast pytanie kolegi Larpaka jest najzupełniej zasadne - jak już ktoś ma pozwolenie, to po co ma pożyczać broń i ammo organizatora?
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: Garfield »

Nie mam własnej strzelby. I nie muszę jej mieć. Mogę strzelać z broni kolegi albo organizatora. I tak przy okazji - planując jeden wyjazd z własną bronią w celu strzelenia ośmiu zawodów do utrzymania licencji trzeba by zabrać jakieś 4-5 sztuk broni. I tu może być problem.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Armirion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 września 2017, 16:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: Armirion »

shapi pisze:
No mi jak byk wychodzi 245 PLN, a nie 600-700 :)


liczyłem z startowym po 30zł no to może trzeba zostawić 5 stówek , ale jak dodam, dojazd bo ja mam w 1 stronę 250km np na ten Pasternik wyjdzie mi 600-700 ;). Mniejsza o tą kasę najgorzej boli mnie ,ze najpierw to chciałbym się nauczyć dobrze strzelać ze swojej broni i potem brać udział w zawodach a nie na przymus .
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: KG92RS »

Armirion pisze: A u mnie z weekendami ciężko bo pełnie slużbę a nie prace od pon-pt i tu się zaczynają schody. Gdzie kolego można zrobić takie wszystkie konkurencje w ciągu 2 h i jaką cenę bez swojej broni i amunicji?
Faktycznie, wziąłem pod uwagę realia warszawskie... Niemniej jednak, nie sądzę, żeby w Twoich okolicach było aż tak źle -> do Krakowa nie jest daleko.
Poza tym, praktycznie wszędzie, pod koniec roku organizowane są "zawody ostatniej szansy" dla spóźnialskich...

Dwa kluby w Warszawie - Iglica (AGVO) i Cover (Warszawianka) -> dokładnych kwot nie pamiętam, ale zeszłym roku, było to poniżej 400 zł.

W tej chwili, należy robić maksimum tego co się da - zarówno w kwestii pozwoleń, jak i liczby sztuk na nich. Bo nie wiadomo, czy w przyszłości będzie można zrobić/zmienić/rozszerzyć cokolwiek...
Jeśli okaże się, że utrzymanie pozwolenia sportowego jest upierdliwe, to - JAK JUŻ WEJDZIE NOWA USTAWA i będzie wiadomo, co i jak - zawsze będzie można z niego zrezygnować.
Armirion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 września 2017, 16:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: Armirion »

KG92RS pisze: Jeśli okaże się, że utrzymanie pozwolenia sportowego jest upierdliwe, to - JAK JUŻ WEJDZIE NOWA USTAWA i będzie wiadomo, co i jak - zawsze będzie można z niego zrezygnować.
No właśnie chyba tak zamierzam wpłacić te kolejne 242 za wniosek i utrzymać z przez rok. Potem przekonać się w końcu czy w tej ustawie będzie coś groźnego, bo jak nie zrezygnuje ze sportu i tyle.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: LARPAK »

Czyli nie masz pozwolenia sportowego, a marudzisz jakie to ciężkie ono jest w utrzymaniu i liczysz koszty jakie trzeba wydać nie mając w ogóle własnej broni i amunicji.
Czegoś tutaj nie rozumiem...
Armirion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 września 2017, 16:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: Armirion »

LARPAK pisze:Czyli nie masz pozwolenia sportowego, a marudzisz jakie to ciężkie ono jest w utrzymaniu i liczysz koszty jakie trzeba wydać nie mając w ogóle własnej broni i amunicji.
Czegoś tutaj nie rozumiem...
Wiem dokładnie ile to kosztuje... i wolę unikać kosztów jeżeli one są zbędne...bo wiem że dla nie których 8-9 stów to już nie pieniądze( 5-6 baniek zawody 3 bańki składka klubu) gdybym zarabiał tyle ile trzeba wtedy bym nie przejmował się ;)
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2018, 00:16 przez Armirion, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: LARPAK »

Czy mi się wydaje czy właśnie policzyłeś utrzymanie pozwolenia sportowego w milionach?

;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing:

Jakiś troll chyba.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: KG92RS »

LARPAK pisze: Jakiś troll chyba.
Nie, utkwił w czasach przed denominacją :)
Zaleski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 listopada 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: Zaleski »

Cześć,
W poniedziałek robię badania, czy na orzeczeniu jest napisane do jakiego pozwolenia zostało ono wydane (np. do pozwolenia na broń palną do celów sportowych)? Pani w rejestracji w czasie rozmowy telefonicznej zapytała o jaki typ pozwolenia chodzi (co mnie zdziwiło). Zgłaszać w rejestracji że pozwolenie ma być na broń sportową i sportową do celów kolekcjonerskich? Czy to się samo w sobie zawiera w badaniach na pozwolenie do celów sportowych?
chris77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: chris77 »

Zaleski pisze:Cześć,
W poniedziałek robię badania, czy na orzeczeniu jest napisane do jakiego pozwolenia zostało ono wydane (np. do pozwolenia na broń palną do celów sportowych)? Pani w rejestracji w czasie rozmowy telefonicznej zapytała o jaki typ pozwolenia chodzi (co mnie zdziwiło). Zgłaszać w rejestracji że pozwolenie ma być na broń sportową i sportową do celów kolekcjonerskich? Czy to się samo w sobie zawiera w badaniach na pozwolenie do celów sportowych?
Jak ci chce dać dwa oddzielne druczki to bierz dwa. Badanie jedno więc cena ta sama. Najwyżej jeden ci w WPA oddadzą. Ja tak miałem :)
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich

Post autor: Włodek61 »

Zaleski pisze:Cześć,
W poniedziałek robię badania, czy na orzeczeniu jest napisane do jakiego pozwolenia zostało ono wydane (np. do pozwolenia na broń palną do celów sportowych)? Pani w rejestracji w czasie rozmowy telefonicznej zapytała o jaki typ pozwolenia chodzi (co mnie zdziwiło). Zgłaszać w rejestracji że pozwolenie ma być na broń sportową i sportową do celów kolekcjonerskich? Czy to się samo w sobie zawiera w badaniach na pozwolenie do celów sportowych?
W moim przypadku , w orzeczeniu nie było o jaki rodzaj pozwolenia chodzi - tylko czy spełniam przesłanki ustawy czy nie. Druk chyba jest typowy i nie sądzę by w Twoim przypadku było inaczej.
Pozdrawiam.
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”