WPA Katowice

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

sp1der
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 272
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 10:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: sp1der »

Tak gwoli wyjaśnienia dot. opinii o WPA Katowice. Nie spotkałem się nigdy wśród moich kolegów "po lufie" z opinią, że osoby pracujące w WPA Katowice są niemiłe, niekompetentne, robią trudności itp. Wręcz przeciwnie. Osobiście też nie miałem nigdy żadnego problemu i wszystko było załatwiane w miłej i profesjonalnej atmosferze. Wszelkie negatywne opinie o WPA Katowice wynikają z "dziwnych" odgórnych przykazów co do sposobu prowadzenia postępowań i z pewnością nie są zależne od osób, które nas bezpośrednio obsługują.
szeryf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 946
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 18:42
Tematy: 20
Lokalizacja: Zory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: szeryf »

Zgadzam się z opiniami przedmówców .Właśnie odebrałem decyzję o przyznaniu mi pozwolenia na posiadanie broni .Oprócz mnie dostały pozytywne decyzje moje obie córki ,zięć i kandydat na zięcia .Nikt z nas nie odczuł żadnej złośliwości ani niechęci ze strony całego zespołu WPA .Wręcz przeciwnie .Miła atmosfera ewidentna przychylność ze strony pań jak i pana kierownika .Szczególnie Pani która prowadziła nasze postępowanie wręcz nam pomagała .Pan kierownik uzasadnił jeszcze słownie dlaczego decyzja jest taka a nie inna ,doinformował w sprawie przyszłych rozszerzeń .Zespół pracuje według mnie sprawnie i robią wszystko aby decyzje były satysfakcjonujące .Jak ktoś chce więcej sztuk to powinien przedstawić jakieś dowody że sport rzeczywiste go interesuje .Decyzję otrzymaliśmy bez rozgraniczeń na rodzaj ,kaliber czy zapłon .Zostaliśmy poinformowani że możemy się odwoływać bo jak nam bardzo zależy to pewnie coś dostaniemy więcej bo bez odwołania to już nie mogą więcej dać .Jak nam nie zależy żeby szybko to zaproponowali aby po wykorzystaniu limitu pisać o rozszerzenie,nic nie kosztuje i w ramach tych badań które mamy .Więc pewnie mnie zlinczujecie ale ja naprawdę jestem usatysfakcjonowany .
nie jestem literatem
Obrazek
arek-alien
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 19 lutego 2016, 14:15
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: arek-alien »

Proszę o informację o ile sztuk staraliście się, czy to było kolekcjonerskie czy sportowe (gdyż wspomniałeś o sporcie). Jeżeli sportowe to czy pokazywaliście komunikaty. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam
szeryf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 946
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 18:42
Tematy: 20
Lokalizacja: Zory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: szeryf »

pisaliśmy dużo 17 dostaliśmy trochę mniej . starty jak chcesz więcej niż 6
nie jestem literatem
Obrazek
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: TeGies »

Jeśli ktoś w najbliższych tygodniach ma zamiar składać papiery lub złożył w ostatnich tygodniach to niech uzbroi się w cierpliwość!
Jeden z pracowników tego WPA (Pani) jest na urlopie, jeszcze co najmniej 3 tygodnie (też bym tyle chciał urlopować).
Jej koledzy, żeby się nie przepracować koleżanki postępowaniami, rozsyłają do jej petentów pisma o przedłużeniu i konieczności dosłania dodatkowych dokumentów - czy postępowanie tego wymaga czy nie.
arek-alien
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 19 lutego 2016, 14:15
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: arek-alien »

Moje postępowanie prowadzi Pani Anna Sz. Czy o Niej może mowa? :)
Awatar użytkownika
Tro||sky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 31 marca 2016, 11:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: Tro||sky »

TeGies pisze:Jeśli ktoś w najbliższych tygodniach ma zamiar składać papiery lub złożył w ostatnich tygodniach to niech uzbroi się w cierpliwość!
Jeden z pracowników tego WPA (Pani) jest na urlopie, jeszcze co najmniej 3 tygodnie (też bym tyle chciał urlopować).
Jej koledzy, żeby się nie przepracować koleżanki postępowaniami, rozsyłają do jej petentów pisma o przedłużeniu i konieczności dosłania dodatkowych dokumentów - czy postępowanie tego wymaga czy nie.
Ja równiez prosiłbym o jakies info bo mam własnie postepowanie w toku i chciałbym wiedziec na czym stoje :)
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: kapera »

Zadzwoń do osoby prowadzącej postępowanie :-D Jakie info chciał byś uzyskać na forum odnośnie twojego postępowania ?
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Tro||sky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 31 marca 2016, 11:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: Tro||sky »

kapera pisze: Jakie info chciał byś uzyskać na forum odnośnie twojego postępowania ?
Która Pani jest na urlopie :)
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: TeGies »

Anuluje poprzedni wpis.
Zostałem wprowadzony w błąd w rozmowie telefonicznej z WPA.
Dzisiaj doczłapał się listonosz i okazało się że pismo które dostałem traktuje o moich prawach i obowiązkach w związku z rozpoczętym postępowaniem.
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 357
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: Hornet_AW »

Witam

Wiem że to gdybanie ale jak sądzicie czy staranie się o 7 szt. do celów sportowych może w Katowicach zakończyć się powodzeniem???

Uzasadnienie np. takie:
a) bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm, w ilości dwie sztuki. W postaci pistoletu i karabinu do strzelań w konkurencjach bocznego zapłonu oraz jako broni do treningów nisko kosztowych,

b) centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm, cztery sztuki. W postaci dwóch pistoletów do strzelania sportowego i strzelania dynamicznego w systemie International Practical Shooting Confederation, karabinu samopowtarzalnego do strzelań dynamicznych oraz karabinu powtarzalnego do strzelań długodystansowych,

c) gładkolufowej, jednej sztuki. W postaci strzelby do strzelań dynamicznych oraz TRAP.
Awatar użytkownika
33_47_63_83_95
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 14:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: 33_47_63_83_95 »

@ Hornet_AW: Jeśli pytasz o sportową do celów sportowych odnośnie WPA Katowice, to jedynym wyznacznikiem ilości broni w decyzji jest liczba konkurencji, dla których przedstawisz komunikaty z zawodów. Chcesz 7 sztuk, to musisz dać komunikaty dla tych 7 konkurencji. Innej opcji nie ma. Bez komunikatów dostaniesz maks 5 sztuk (bz/cz/st - 2/2/1). Proszę pamiętać, że komunikaty muszą być potwierdzone przez klub lub organizatora zawodów. Inaczej nie zostaną uznane za dowód.
Więcej doczytasz we właściwym dziale - "Prawo i broń - WBP", w wątku - "KWP Katowice - pismo".
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Katowice

Post autor: strzelnica »

Witam.
@Hornet - powinieneś był bardzo precyzyjnie dookreślić jeszcze, który model a nawet egzemplarz broni i do czego jest Tobie potrzebny. Zwłaszcza strzelba do dynamiki i trapa jednocześnie. Jak wieść niesie min. "5 sztuk to z urzędu" reszta według materiału dowodowego-czyli widzimisię. Ale z takim wnioskiem masz duże szanse na takie 7 szt. :516:
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 357
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: Hornet_AW »

Mam 6 komunikatów w 4 konkurencjach i raczej już nic nie dostrzelam (z powodów zakazu ministerialnego, kolejne zawody dopiero we wrześniu), pozatym nie mogę startować w niektórych konkurencjach bo klub nie posiada broni lub osprzętu, jak będę miał swoją broń i akcesoria to wystartuje.

No wniosek pójdzie na 7 szt. zobaczę co z tego wyjdzie :roll:
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: ds »

Odpuść bo sobie pod górkę zrobisz , napisz 5 bo tak dają bez względu na ilość komunikatów a masz ich mało!!!, kupisz te 5 co trochę potrwa , w między czasie nazbierasz kolejne komunikaty, złożysz o kolejne promesy i... dostaniesz. Inaczej za chwilę będziesz pisał jakie te WPA Katowice beee,
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”