Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Vis

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Vis

Postautor: LARPAK » 2018-11-29, 20:10

krzychu22lr pisze:
LARPAK pisze:Spójrz na chociażby stronę każdego z tych znanych producentów i zobacz jaka jest ich oferta - nie znajdziesz tam tylko broni wojskowej
(...)
Glock
H&K
Koncern Kałasznikow

Nie widzę sensu dalszego prowadzenia tej dyskusji, ale skoro pochwaliłeś się umiejętnością obsługi wyszukiwarki, to teraz mam wielką prośbę. Pokaż mi na tych stronach broń cywilną, która nie jest odmianą broni wojskowej lub policyjnej. Bo taki zarzut na poprzednich stronach czyniłeś wobec krajowego Łucznika.

Nie chce mi się szukać bo możesz to zrobić sam, ale Glock 43 czy 42, 45, 17L, 34 i kilka innych nie jest produktem policyjnym czy wojskowym.
Podałeś fajne trzy strony, których różnorodność oferty jest dość uboga pomijając pozostałych, ale HK też ma w swojej ofercie model taki jak np. SFP-9.

U innych znajdziesz wiele innych modeli, które nic nie mają wspólnego z produktami wojskowo-policyjnymi, ale to raczyłeś pominąć, aby pasowało do twojej wypowiedzi.

Więc teraz odnieś się do wszystkich producentów jakich przedstawiłem i zobaczysz przepaść pomiędzy nimi, a FB.

krzychu22lr pisze:Już nie będę pisał, że wbrew twoim wizjom, FB Łucznik we współpracy z WAT opracowuje nie tylko nowy model broni krótkiej, ale i nowe modele broni długiej. Znajdzie się na nie klient instytucjonalny i zapłaci za wyprodukowanie kilku do kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy, to i na boku pojawią się też warianty cywilne. Tak jak to się dzieje w przypadku Glocka, SIG-Sauera, HK, SAN Arms i Koncernu Kałasznikow. O CZ już nie chcę pisać bo musiałbym poświęcić na to kilka akapitów, które ty byś uznał za wymówki.

Opracowuje dla kogo?
I dlaczego we współpracy, a nie sam?
Dlaczego nie opracowuje czegoś na rynek cywilny?
Bo nie potrafią, nie chcą, nie opłaca im się - odetnij im zamówienia rządowe i znowu ogłoszą upadłość czy co tam innego.

Spójrz jeszcze raz na ofertę bo wszystkie te firmy poza:
- ofertą wojskowo-policyjną
- ofertą cywilnych wersji broni wojskowej i policyjnej
- posiadają również ofertę stricte cywilną, która jest opracowana od podstaw i tego nie ma w FB.

Dlaczego na targach broni wielu potrafi się zaprezentować z nowymi konstrukcjami lub modernizacjami już posiadanych modeli czy też odświeżeniem czegoś starego w nowej oprawie, a FB pokazuje (jeżeli już się pojawi) kolejne makiety MSBS'a razem z tym co w końcu udało im się wprowadzić do produkcji oraz ciągle tymi samymi berylami...

Ten cały Ragun to nic innego jak MAG bo ta makieta, która prezentowali pozostała tylko makietą...

Więc zapytam kolejny raz dlaczego FB nie próbuje robić niczego nowego?

Wszystkim się opłaca tylko im się nie opłaca.
Ciekawi jaki jest kapitał FB względem innych firm na rynku oraz jaki jest udział w sprzedaży broni na rynku cywilnym bo pewnie marny co świadczy tylko o tym, że nie mają nic do zaoferowania i jak widać nie chcą mieć.

krzychu22lr pisze:
LARPAK pisze:jak czytałem ten wpis na początku to wydawał mi się on inny niż ten, na którego odpowiadałem.

Masz rację - wydawało ci się. Pod spodem możesz zobaczyć, że post swój edytowałem minutę po pierwotnej publikacji. Przypominam też, że oprogramowanie tego forum nie pozwala na edycję posta, jeśli w temacie pojawił się kolejny wpis. Nie twórz teorii spiskowych.

Jak napisałem - wydawało mi się, a nie twierdzę, że tak było - widzisz różnicę?
Czy jednak masz problem z odróżnieniem jednego od drugiego?

Tworzenie teorii spiskowych to wciskanie kitu, że opracowanie nowego modelu, produkcja i zajęcie jakiegoś miejsca na rynku broni jest nieopłacalna w - i tutaj uwaga - fabryce broni!
No kto by pomyślał...

Awatar użytkownika
PANPADRE

Postautor: PANPADRE » 2018-11-29, 21:40

Raffael pisze:1) Nie musza produkować całej wielkiej partii od razu. Przy ustawieniu produkcji na te 50 sztuk mogli wyprodukować kilkaset wiecej. Te 50 sztuk zapracuje na produkcje co najmniej 500 nastepnych. Tyle co do ryzyka i kosztów.

;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing:

Wespół zespół...Kolega tak na poważnie czy tak dla jaj ...

Ponawiam nadal pytanie. Ile Kolega ma lat, i jeżeli już, to jakie ma wykształcenie, bo naprawdę jakby na to nie patrzeć, tutaj są jednak przeważnie dość poważni ludzie.

krzychu22lr

Postautor: krzychu22lr » 2018-11-29, 22:04

LARPAK pisze:Nie chce mi się szukać bo możesz to zrobić sam, ale Glock 43 czy 42, 45, 17L, 34 i kilka innych nie jest produktem policyjnym czy wojskowym.

Tak jak Radom-Sport nie jest policyjny i wojskowy. Szczególnie ten w bocznym zapłonie. Ale wszystkie wywodzą się od broni wojskowej (Pistole 80 z czymś się kojarzy?). Czyli nie mieszczą się w kryteriach zadanych w pytaniu o broń nie będącą odmianą broni wojskowej.

Specjalnie zadałem takie pytanie, a nie inne, bo wiedziałem, że szczera odpowiedź nie będzie pasowała pod twoją wcześniej założoną tezę. Nie myliłem się. Emocjonalny charakter niektórych twoich wypowiedzi sugeruje, że masz jakąś głęboką osobistą urazę do FB Łucznik. Argumenty ekonomiczne odrzucasz. Nie ma więc już o czym rozmawiać, bo po prostu tej firmy nie lubisz, tak jak można nie lubić np. koloru różowego, albo śledzia w galarecie. A o gustach się nie dyskutuje.

Raffael

Postautor: Raffael » 2018-11-29, 22:25

PANPADRE pisze:
Raffael pisze:1) Nie musza produkować całej wielkiej partii od razu. Przy ustawieniu produkcji na te 50 sztuk mogli wyprodukować kilkaset wiecej. Te 50 sztuk zapracuje na produkcje co najmniej 500 nastepnych. Tyle co do ryzyka i kosztów.

Wespół zespół...Kolega tak na poważnie czy tak dla jaj ...

Ponawiam nadal pytanie. Ile Kolega ma lat, i jeżeli już, to jakie ma wykształcenie, bo naprawdę jakby na to nie patrzeć, tutaj są jednak przeważnie dość poważni ludzie.

Alez odpowiedziałem i prosze o to samo.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje

Raffael

Postautor: Raffael » 2018-11-29, 22:33

PANPADRE pisze:Ponawiam nadal pytanie. Ile Kolega ma lat, i jeżeli już, to jakie ma wykształcenie, bo naprawdę jakby na to nie patrzeć, tutaj są jednak przeważnie dość poważni ludzie.

Alez juz odpowiedziałem i prosze o to samo.
Proszę też o uzasadnienie usmieszków.
Jak kolega myśli jaki jest koszt wyprodukowania Visa jezeli przestawiono już maszyny i wdrożono krótką produkcje? Tak z pamięci: około 1000 Rexów dla policji po około 1500 zł z dodatkowymi magazynkami i 13 lat gwarancji. Uważasz, że koszt wyprodukowania Visa przekroczyłby 1000 zł?

Raffael

Postautor: Raffael » 2018-11-29, 22:35

biper pisze:A czy poza FB jakikolwiek komercyjny producent w PL jest w stanie wyprodukować w ciągu, niech będzie 5 lat, 50.000 karabinków (choćby to miałby być AK, AKM, a nie Beryle, o MSBSie już nie mówiąć :) )?

Raffael pisze:Jak bedzie w gorszej sytuacji, to po prostu dostanie dodatkowe zamówienie.

A wtedy byłby raban w mediach!!! Ratowanie trupa!! Poza tym to właśnie jest bardziej chora sytuacja - głupimi decyzjami doprowadzić do bankructwa i ratowanie zamówieniami "na siłę", a nie z realnej potrzeby. To się nazywa socjalizm.. i się nie sprawdziło.

Nie wiem czy zauważyłes ale PGZ to własnie przejaw socjalizmu. Wielki scentralizowany państwowy twór żyjący z zamówień rządowych.

Awatar użytkownika
PANPADRE

Postautor: PANPADRE » 2018-11-29, 22:37

To ile Kolega ma w końcu lat i jakie ma wykształcenie, że dochodzi do tak ekstremalnie mocnych wniosków produkcyjno-handlowych niespotykanych wręcz w normalnej, kapitalistycznej rzeczywistości gospodarczej :-D

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-11-29, 22:39

Glock 43 czy 42 jest bronią wojskową czy wywodzącą się z takowej?
To tak jakby powiedzieć, że Anschutz 1903 wywodzi się z broni wojskowej bo jest długi jak muszkiet czy inne nieco późniejsze karabiny wojskowe.

Podałeś tylko 3 firmy, których ja podałem znacznie więcej i tam masz produkty stricte cywilne, ale raczyłeś je pominąć.

Radom Sport to wersja cywilna wojskowego karabinka, którego różnią detale, a taki Glock 43 czy 42 różni się nie tylko kalibrem, ale przede wszystkim rozmiarami i to wszystkimi.

Ja specjalnie zadałem konkretne pytanie, na które nadal nie raczyłeś udzielić odpowiedzi, a stawiasz tylko zasłonę dymną na nie.

Nie odpowiedziałeś na kolejne pytanie i dalej się zasłaniasz względami ekonomicznymi.

Dlaczego HS się sprzedaje - przecież mogło się nie udać - ale podjęto ryzyko.

Wszystkim się opłaca pracować nad czymś nowym i się rozwijać tylko FB się nie opłaca.
Jechanie na dobrej opinii z USA, która dotyczyła broni z demobilu (produktów wyprodukowanych jeszcze za PRL'u) jest nieco śmieszne tym bardziej, że jakoś zbytnio ich nowych produktów na rynku nie ma zbyt wiele.

Więc zapytam kolejny raz:
dlaczego FB nie opłaca się pracować nad nowymi rozwiązaniami i konstrukcjami, aby zdobyć inne segmenty rynku?

Przy czym jakie są te argumenty ekonomiczne wg ciebie?
To, że nie potrafią nic zaprojektować, wymyślić i tego wyprodukować to oznacza, że się nie opłaca i nazywa się to argumentem ekonomicznym?
Czy może to, że prace rozwojowe, projektowe jak i inwestycje niosą ze sobą ryzyko, a że hajs się zgadza z zamówień rządowych to po co robić coś więcej też nazywasz argumentem ekonomicznym?
Czy może to, że jak sprzedaż nie sięga dziesiątek tysięcy egzemplarzy opłaconych z góry to do produkcji byle części czy broni liczy się koszty postawienia zakładu razem z działką mimo tego, że to już jest - też nazwiesz to argumentem ekonomicznym?

Dlaczego FB mnie tak mierzi - właśnie przez to komunistyczne podejście do prowadzenia biznesu, gdzie mówienie tutaj o prowadzeniu biznesu jest mocno nad wyraz bo to opiera się na klientach i pozyskiwaniu rynku, a nie dojeniu kasy z zamówień rządowych tylko i wyłącznie.

Ich trzyma tylko i wyłącznie przy życiu brak konkurencji.

Nie lobbują za dostępem do broni, nie produkują nic co by wykraczało poza produkcję wojskową i odmian samopowtarzalnych tej broni (M22 to tylko samopowtarzalny beryl w innym kalibrze i nic więcej, a i pewnie jakieś podobieństwa z TALK-1 by tam można znaleźć), nie szukają nowych rynków zbytu (mowa o rynkach cywilnych) - USA okazało się porażką.

Jest to zwykły gniot, dobrze dofinansowany, ale gniot.
Na rynek cywilny to więcej Popiński od nich pewnie sprzedał.

Raffael

Postautor: Raffael » 2018-11-29, 22:39

PANPADRE pisze:To ile Kolega ma w końcu lat i jakie ma wykształcenie, że dochodzi do tak ekstremalnie mocnych wniosków produkcyjno-handlowych niespotykanych wręcz w normalnej, kapitalistycznej rzeczywistości gospodarczej :-D
Juz odpowiedziałem kilka postów wcześniej. Jeżeli zadaje kolega pytanie, to prosze przeczytac odpowiedź, a nie kilka razy je powielac. I prosze o odpowiedź na to samo pytanie.

Awatar użytkownika
biper

Postautor: biper » 2018-11-29, 22:42

@Rafael

A z jakich zamówień ma żyć?
Rynek cywilny kupi wozy opancerzone, transportery, czołgi, hałbice i inne "zabawki"?

No bez jaj..
To tak samo jakby stwierdzić, że policja, wojsko, sądy to przejawy socjalizmu, bo też niejako żyją z "zamówień" państwowych (tyle że "zamówienie" dotyczy usługi na rzecz państwa, a nie przedmiotu)
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-11-29, 22:44

@biper:
nie myl reszty PGZ z FB.

FB nie produkuje wozów opancerzonych, a mowa jest jakby nie patrzeć konkretnej fabryce broni.

Awatar użytkownika
biper

Postautor: biper » 2018-11-29, 22:53

Odniosłem się tylko do jednej konkretnej wypowiedzi Rafaela :>
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Raffael

Postautor: Raffael » 2018-11-29, 22:56

biper pisze:@Rafael

A z jakich zamówień ma żyć?
Rynek cywilny kupi wozy opancerzone, transportery, czołgi, hałbice i inne "zabawki"?

Aby zobrazowac jak bardzo bładzisz w tym rozumowaniu wspomne, ze podobnie jak FBR spółka zależna jest także Stomil Poznań S.A. Produkuje (za Wikipedią):
- opony diagonalne przeznaczone do maszyn górniczych i maszyn do prac ziemnych,
- opony diagonalne do wózków przemysłowych i podnośnikowych,
- opony diagonalne do samochodów ciężarowych i przyczep,
- opony diagonalne do maszyn rolniczych,
- ogumienie diagonalne do samolotów, helikopterów i szybowców,
- opony pełne do transportu wewnętrznego i maszyn drogowych,
- różnego rodzaju artykuły techniczne, gumowo-metalowe, gumowo-tkaninowe, gumowe, w tym: koła gumowo-metalowe do pojazdów specjalnych, wózków podnośnikowych i maszyn drogowych, różnego rodzaju amortyzatory z możliwością zastosowania do różnych przyrządów i silników, membrana resoru powietrznego do autobusu o rozmiarze 178x260x340, maty gumowe, uszczelniacze,
mieszanki i przedmieszki gumowe.

kaliber .44

Postautor: kaliber .44 » 2018-11-29, 23:10

REMOV pisze:
kaliber .44 pisze:Zadziwiający jest jednak brak inwencji w promowaniu i rozwoju Grota (MSBS) oraz Raguna (PR15).
Bez urazy, ale chyba nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Program Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej jest dosyć szeroko zakrojony - łącznie powstało już w jego ramach 16 konstrukcji o ile dobrze liczę: dwie powtarzalne, 11 samoczynno-samopowtarzalnych i 3 samopowtarzalne, z czego dwie ostatnie działające w oparciu o zasadę wykorzystania energii gazów odprowadzanych przez boczny otwór w lufie i w oparciu o energię odrzutu zamka swobodnego. Jaki znowu brak inwencji? W tym roku na MSPO pokazano 11 nowych odmian MSBS. Jednocześnie toczy się ulepszanie karabinka standardowego, jednocześnie cały ogromny program RAWAT i jednocześnie rozwój SKBW/MSBS-7,62N. Jaki brak brak rozwoju? PR-15 Ragun czeka na głównego klienta, ale sam odradzałem FB wprowadzenie na rynek zarówno PR-15C/PR-16, jak i PR-15P (miałem zresztą w rękach także specjalistyczne odmiany PR-15T, bo takowe też istnieją). Akurat moim zdaniem Ragun to ślepa uliczka, z pewnych względów broń nieperspektywiczna. Ale oczywiście to decyzje producenta, a nie obserwatora. Toczą się też prace nad bodaj sześcioma nowymi konstrukcjami do wypełnienia luk w ofercie. Niestety, magia nie istnieje i nie da się tego zrobić w sposób czarodziejski. Wymaga to czasu i pieniędzy. Ale ogrom prac jest dosyć duży.
o elastyczność produkcji. A ta wychodzi od elastyczności zarządców
Czytam te opowieści dziwnej treści z naprawdę szerokim uśmiechem na twarzy. To mniej więcej tak, jakbym polemizował o zwyczajach pantofelków nie mając pojęcia o tym, czym jest orzęsek jako taki ;)

http://amz.pl
https://wielton.com.pl

Takie tam remov przykłady elastyczności. Z dwóch różnych dziedzin, żeby nie było, że produkcja broni to jakaś alchemia osiągalna dla wybranych.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...

rokada

Postautor: rokada » 2018-11-29, 23:36

aksel pisze:No ja bym postrzelał ale na strzelnicach komercyjnych jakoś Visa nie widuję. Może dlatego że nie ma tanich replik...

Nie sprawdzałem osobiście, ale internety twierdzą, że jest.

Wróć do „Kolekcjonerzy”