Vis

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Raffael »

PANPADRE pisze:
Raffael pisze:Pytanie jest o tyle zasadne, ze gdy FB wypuściła pierwszy raz kopie Visa, to pisano o dużym nakładzie ludzkiej pracy (czyli prymitywne maszyny, sporo pracy człowieka, ręczne pasowanie, sporo roboczogodzin). Jeżeli te sa wykonane w obróbce sterowanej cyfrowo (maszyny CNC to także frezarki, jak ktoś wczesniej zauwazył ;) ) to oznacza, że największa pracę wykonano i można utłuc tego tysiące w relatywnie krótkim czasie i relatywnie tanio.
A kto ma za to zapłacić !!! Czy Fabryka Broni Radom ma utłuc tysiące sztuk pistoletów inwestując w to konkretne pieniądze, a następnie złożyć produkcję do magazynu i czekać na zamówienia , czy rozesłać po dystrybutorach i czekać zwrot zainwestowanych środków ;laughing: ;laughing: ;laughing: Boże Święty ;laughing: ;laughing: ;laughing:

Ja mam takie bardzo proste pytanie, ile Kolega ma lat i jakie ma wykształcenie.
A myslisz, ze jak to sie dzis odbywa? Bada się rynek, tworzy lub powiększa się zapotrzebowanie przez różne działania marketingowe, a potem sie tłucze i zbiera kasę. Dal przykłady zobacz jak zrobili w Polsce z Bulem : spora akcja promocyjna, szum w mediach, wykreowanie zapotrzebowania, "promocja", a teraz tłuka kase (mnie nie przekonali, nie rozumiem, co ludzie w Bul widzą). Przy Visie jest dobra opinia o 11-tce w USA, "najlepszy pistolet 2WW" - to dobra pozyjscia wyjściowa. W Polsce to pistolet legenda.
A ty uważasz, że jak to jest? Że np. CZ czekała az ktos zaproponuje jej: "zróbcie jakis plastikowy pistolet, złożymy się, wpłacimy pieniazki i odbierzemy za rok lub dwa"?

A, zapomniałem odpowiedzieć na pytanie: pół wieku, wyższe w tym inżynieryjne. A kolega?
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2018, 17:59 przez Raffael, łącznie zmieniany 1 raz.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: LARPAK »

zoom2 pisze:@Larpaku,
chyba nie muszę cie przekonywać, że dla jakiegokolwiek zakładu produkującego giwery, wytworzenie Visa to techniczny pryszcz.
Brak takiej broni w ofercie Radomia jest związany wyłącznie z polityką decyzyjną.
A gadki że w 45 roku to wFB nie było nawet rur w sraczach jest o tyle bezsensowna, bo już od 46 te rury były.
Tutaj nie chodzi już o VIS'a.
Jakieś dwie strony wcześniej wkleiłem linki do ofert różnych producentów broni - spójrz jaka jest ich oferta na rynek cywilny jak i rynek wojskowo-policyjny.
Wiele modeli cywilnych nawet nie leży obok wojskowych produktów.

Gadanie, że jakieś sztucery są spadkiem bo broni wojskowej z początków XX wieku jest w sumie przyrównaniem każdej współczesnej broni jako spadkobiercy muszkietu... Litości.

Mnie interesuje dlaczego oferta FB nie zawiera czegokolwiek co nie wywodzi się w żaden sposób z broni wojskowej czy policyjnej.

Dlaczego nie szukają nowych rynków zbytu poprzez opracowanie nowych modeli - jednocześnie rozwija to konstruktorów, a również pozwala na znalezienie dodatkowych źródeł dochodu, ale wolny rynek to nie to samo co sprzedaż tego samego wojsku, w dużej ilości za jednym razem - tutaj trzeba podjąć ryzyko i zainwestować, aby zarobić.

@Raffael podał dobry przykład CZ i modelu P10C (o ile dobrze go rozumiem) - nie mieli żadnego zamówienia na takowy pistolet, wprowadzili go do oferty, zrobili marketing i teraz zbierają kasę.
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Raffael »

zoom2 pisze:@Larpaku,
chyba nie muszę cie przekonywać, że dla jakiegokolwiek zakładu produkującego giwery, wytworzenie Visa to techniczny pryszcz.
Brak takiej broni w ofercie Radomia jest związany wyłącznie z polityką decyzyjną.
Całkowicie sie z tobą zgadzam. Ani mnie ani @Larpak nie musisz przekonywać. Cała reszta to zwykłe wymówki.

@Larpak
Doskonale mnie zrozumiałeś.
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2018, 18:06 przez Raffael, łącznie zmieniany 1 raz.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: krzychu22lr »

LARPAK pisze:Spójrz na chociażby stronę każdego z tych znanych producentów i zobacz jaka jest ich oferta - nie znajdziesz tam tylko broni wojskowej
(...)
Glock
H&K
Koncern Kałasznikow
Nie widzę sensu dalszego prowadzenia tej dyskusji, ale skoro pochwaliłeś się umiejętnością obsługi wyszukiwarki, to teraz mam wielką prośbę. Pokaż mi na tych stronach broń cywilną, która nie jest odmianą broni wojskowej lub policyjnej. Bo taki zarzut na poprzednich stronach czyniłeś wobec krajowego Łucznika.

Już nie będę pisał, że wbrew twoim wizjom, FB Łucznik we współpracy z WAT opracowuje nie tylko nowy model broni krótkiej, ale i nowe modele broni długiej. Znajdzie się na nie klient instytucjonalny i zapłaci za wyprodukowanie kilku do kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy, to i na boku pojawią się też warianty cywilne. Tak jak to się dzieje w przypadku Glocka, SIG-Sauera, HK, SAN Arms i Koncernu Kałasznikow. O CZ już nie chcę pisać bo musiałbym poświęcić na to kilka akapitów, które ty byś uznał za wymówki.
LARPAK pisze:jak czytałem ten wpis na początku to wydawał mi się on inny niż ten, na którego odpowiadałem.
Masz rację - wydawało ci się. Pod spodem możesz zobaczyć, że post swój edytowałem minutę po pierwotnej publikacji. Przypominam też, że oprogramowanie tego forum nie pozwala na edycję posta, jeśli w temacie pojawił się kolejny wpis. Nie twórz teorii spiskowych.

zoom2: nazwa Vis (i logo Vis w odwróconym trójkącie) są zastrzeżone, ale sam pistolet nie. Co ciekawe nazwę VIS nadal wykorzystują firmy wywodzące się z dawnego Kombinatu Przemysłu Narzędziowego VIS (którego jeden z zakładów powstał na bazie PWU-FK).
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: PANPADRE »

Raffael pisze: A myslisz, ze jak to sie dzis odbywa? Bada się rynek, tworzy lub powiększa się zapotrzebowanie przez różne działania marketingowe, a potem sie tłucze i zbiera kasę.
No nie będę taki wredny, odpowiem 8-) Dokładnie wiem, jak to się odbywa w praktyce i dokładnie zdaję sobie sprawę jak działa Zarząd FBR. Kluczowym zagadnieniem jest ryzyko i większość Kolegów tego kompletnie nie rozumie. Zarząd FBR ma swoje cele i swoje priorytety. Chce minimalizować ryzyko, a nie je zwiększać (ryzyko produkcyjne, handlowe itd). Mają zamówienia od wojska czy szeroko pojętych służb mundurowych, to po co będą się szarpać z jakimś Visem i jego produkcją.

Natomiast jak przyjdziesz do nich z konkretną kasą na produkcję czegoś, w tym przypadku Visa i będzie im się to opłacać i będą mieli na to moce produkcyjne bez zwiększania zatrudnienia czy jakiś większych inwestycji, to jestem pewny, że podpiszą taki kontrakt. Strona kontraktu musi oczywiście być ktoś poważny, fundacja, stowarzyszenie związek, a nie napalone osoby, które chce kilka pistoletów Vis w cenie 2000 pln za sztukę ;laughing:
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Yurko »

...A może na prawdę tutaj się już nic nie opłaca robić (poza siedzeniem na zasiłku) i trzeba produkcję tych ViS-ów przenieść do Chin?
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1917
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Dexter »

Przypuszczam, że gdyby był w tym wyśmienity biznes to Chińczycy ViSy już dawno by klepali.
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Raffael »

PANPADRE pisze:Kluczowym zagadnieniem jest ryzyko i większość Kolegów tego kompletnie nie rozumie. Zarząd FBR ma swoje cele i swoje priorytety. Chce minimalizować ryzyko, a nie je zwiększać (ryzyko produkcyjne, handlowe itd). Mają zamówienia od wojska czy szeroko pojętych służb mundurowych, to po co będą się szarpać z jakimś Visem i jego produkcją.
Doskonale rozumiem: państwowa firma produkująca dla państwa. Ale to, że rozumiem nie oznacza, że mi się to podoba.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1402
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: zoom2 »

@krzychu22lr
ależ ja doskonale to pamiętam kasprzaka róg rewolucji październikowej.
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: PANPADRE »

Dexter pisze:Przypuszczam, że gdyby był w tym wyśmienity biznes to Chińczycy ViSy już dawno by klepali.
No właśnie :piwo:
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: PANPADRE »

Raffael pisze:[Doskonale rozumiem: państwowa firma produkująca dla państwa. Ale to, że rozumiem nie oznacza, że mi się to podoba.
No właśnie :piwo:
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Raffael »

Dexter pisze:Przypuszczam, że gdyby był w tym wyśmienity biznes to Chińczycy ViSy już dawno by klepali.
Tu chodzi o Visa, o jego legendę, nazwę i firmę. Sama konstrukcja nie jest ciekawa ani oryginalna. Visy trzeba by robic w Polsce z zachowaniem nazwy, znaku i najlepiej w FBR. To połączenie daje szanse na sukces.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: polemass »

@Larpak
Dlaczego?
Po co bic piane....
Bo FBR nie ma samodzielnej komorki na rynek cywilny z wydzielonym budzetem+wolna reka na myslenie/projektowanie/sondowanie???
Bo wladziunia nie chce tego....?-za pare lat nie chca stac po drugiej stronie lufy...i "lykac" polskie ammo na dodatek...
Ktos zna odpowiedz na to pytanie,moze nawet na tym forum.Jak ktos wczesniej napisal w jakims innym watku-masz bron lub ja robisz/obracasz to juz jestes umoczony w polityke.Przynajmniej w jewropejskim kolchozie-na bank.Tyle.
A tego VISa taniego to ktos jednak powinien zrobic-chocby czesci u chinoli zrobic a tu poskladac.
Ale i tak to malo rozwiaze bo dalej bedzie "a nie mowilem?" :-?
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: PANPADRE »

Raffael pisze:
Dexter pisze:Przypuszczam, że gdyby był w tym wyśmienity biznes to Chińczycy ViSy już dawno by klepali.
Tu chodzi o Visa, o jego legendę, nazwę i firmę. Sama konstrukcja nie jest ciekawa ani oryginalna. Visy trzeba by robic w Polsce z zachowaniem nazwy, znaku i najlepiej w FBR.
Tylko ktoś musi ponieść ryzyko, musi zainwestować, musi zapłacić...

Podałem wcześniej jedno z prostszych rozwiązań. Mogą być oczywiście inne. Trzeba tylko zrozumieć, że w tym świecie liczą się pieniądze, a za dobrymi chęciami, uczuciami, tęsknotami muszą iść konkrety - kontrakty i solidne finanse :-D
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1402
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: zoom2 »

Ach ten Vis i emocje jakie wzbudza.
Pojątrzę jeszcze trochę. Ciekawi mnie ilu zażartych dyskutantów o genialności i wspaniałości VIS, osobiście wystrzeliło z niego więcej niż 25 kulek. A co tam 25, a pińć wystarczy.
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2018, 18:49 przez zoom2, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”