Vis

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: galka90 »

A finalnie klepiąc tylko beryle to FB by już za kilkadziesiąt lat by nie było. Wojsko bierze co ma do czasu. tak było z honkerami i tak byłoby z FB. Oczywiście jakby armia odmówiła już kupna beryli politycy walczyliby robiąc sobie zdjęcia z pracownikami i mówiąc że kolejny polski zakład się zamyka. Jeżeli zarządzający nie modernizują i udoskonalają to nawet nasza armia, wyrozumiała, kiedyś musi powiedzieć pas. Msbs ratuje tą fabrykę i niech się otrząsną i vis niech będzie tym ukłonem w stronę cywilnego strzelectwa.
Awatar użytkownika
Sokole Oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 21:54
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Sokole Oko »

LARPAK pisze:
Gdyby nie wizja wprowadzenia MSBS'a to pewnie dalej by klepali Beryle w tej starej fabryce bo aby im się ta inwestycja zwróciła to musieli liczyć na dobry kontrakt.
Chyba nie szło wtedy o wizję produkcji MSBS-ów. Tzn. może i dyrekcji się to marzyło, bo od wiosny 2014 MSBS miał już certyfiakt, ale FBR dostawała kolejne zamówienia od armii na Beryle, w planach był też następca WIST-a. I to chyba pod zamówienia na Beryle oddano w lipcu 2014 nową siedzibę.
A przecież trochę musiało potrwać załatwianie działki pod nową fabrykę, projektowanie oraz budowa samego zakładu.
Nie pamiętam też, czy nie było tam jakiejś historii z ziemią/budynkami starej FBR, które zakład musiał w skończonym czasie opuścić.

Pozdrawiam,
- Ja, panie podchorąży, na sto metrów muchę w dupsko trafiam.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: LARPAK »

Sokole Oko pisze:I to chyba pod zamówienia na Beryle oddano w lipcu 2014 nową siedzibę.
Jakoś od wprowadzenia Beryla do uzbrojenia i pierwszych zamówień minęło coś lekko licząc 20 lat więc jak przez naście lat klepali go w starym zakładzie tak i dalej mogli - zamówienie na Beryle nie miało tutaj nic do rzeczy.
Może rzeczywiście to grunty i prawa własności - w co śmiem wątpić bo zakład przecież nie istnieje tam od kilku lat i jakoś nie wierzę, że jakby nie patrzeć państwowy zakład czy spółka skarbu państwa/zakład o znaczeniu strategicznym nie miałby takiej sprawy uregulowanej.

Chyba, że tam też ktoś robił reprywatyzację za 2000 zł za działkę.
Awatar użytkownika
juby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 22:07
Tematy: 0
Lokalizacja: łomianki opodal wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: juby »

Kiedy na rynek wchodził Beryl M22 wysłałem zapytanie o kabekaesową wersję MiniBeryla. Odpowiedziano że niedługo będzie. Po pół roku zapytałem ponownie, potem jeszcze raz i jeszcze. po dwu i pół roku znudziło mi się pytać. A MiniBeryla M22 jak nie było tak nie ma. I tak będzie z "cywilnym" MSBSem, o ile nie z "wojskowym".
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: LWfilip »

thor pisze:Przy odrobinie sprytu FB nie będzie się martwić o zbyt: wystarczy wykreować potrzebę nawiązania do II RP. Poszukajcie w sieci mundurów straży z PWPW- na bank do tych oficerek będzie pasować Vis :)
Są plany uzbrojenia straży marszałkowskiej - a "bojowy" pistolet raczej im nie jest potrzebny. Można też przekonać MON że do galowych mundurów WOT pasuje tylko VIS.
Wystarczy decyzja w jednym resorcie lub spółce skarbu państwa i zaczną się między sobą ścigać...
Cena oczywiście nie będzie miała znaczenia - wszak patriotyzm nie ma ceny :)
Właśnie o takie wykorzystanie Visa mi chodziło. Ja co prawda pisałem o kompani reprezentacyjnej i nawet nie pomyślałem o innych. Polityka zawsze była i będzie powiązana z biznesem. Jeśli w ten sposób rozpowszechni się Visa i wpłynie to na cenę i dostępność to jestem za.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: LARPAK »

Na nic wam to nie wpłynie - FB będzie produkowało to jako kolejny produkt z zamówienia rządowego i stwierdzą, że nie mają czasu/mocy przerobowych na produkcję dla cywili. Do tego produkcja dla wojska/służb jest zawsze droższa bo szkolenia, części zamienne itd.
W konsekwencji nie kupisz tego wcale lub po niezbyt niskiej cenie.

Już pomijam kwestię wykreowania sztucznego rynku zbytu przez to i jakieś malwersacje przy tym, a politycznie to będzie spora pożywka dla każdej opcji.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1442
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: LongTom »

Z opisu wynika, że frezowana replika o dużym stopniu zgodności z oryginałem.
Cena podobna do "prawdziwej" chińszczyzny.
http://allegro.pl/vis-wz-35-i7050725666.html
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: zoom2 »

I to jest najlepsza odpowiedź dla tych wszystkich mędrków co to
"łoj panie taki VIS to musi z pińcet tysięcy kosztować, bo to wicie rozumicie techonlogia taka a mówił mi kolega co to jego wujek jest z Gromu i się zna, że ci z Radomia to szukali maszyny do wywiercenia czegoś tam pod magazynek aż w Gwatemalii bo sami takiej maszyny nie mieli. Taka to panie technologia była."
A tak już poważnie, z technologicznego punktu widzenia (kosztów wykonania) to czy to replika tej klasy czy w pełni sprawna i strzelająca broń to jeden pies.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Spitfire24 »

Nie do końca. Taka sama to może być technologia wykonania, materiały już niekoniecznie, a nawet na pewno. Stal stopowa na lufy i inne elementy jest droga i w replice raczej nie jest użyta. A i utwardzania tam nie uświadczysz.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: zoom2 »

Masz sporo racji. Ale...te wszystkie różnice które wymieniłeś nie wpłyną aż tak drastycznie na koszt wykonania "prawdziwej" broni w porównaniu z taką repliką.
W tej replice to najwiekszą "repliką" jest lufa. W swoim poprzednim poście nie wspomniałem o tym bo uznałem to domyślnie jako oczywistość. Reszta już niekoniecznie materiałowo odbiega od "prawdziwości"
Zresztą, nowe Norinco 1911 potrafi kosztować i 1900 przy czym mediana ceny tej broni to 2100-2200 i się opłaca. I produkować i sprzedawać.
Myślę, że najwiekszy problem w ożywieniu Visa, bo taki pistolet to nie jest pistolet kolekcjonerski, to ilość. Ciekawi mnie jaka jest realna pojemność rynku na takie "nowe, żywe Visy".
Obawiam się, że mimo buńczucznych deklaracji tu na forum to jest to najwyżej kilkaset (i to małe a nie duże kilkaset) egzemplarzy. A to za mało by to rzeźbić.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3020
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: strk »

Jak oceniacie zgodność tej repliki z oryginałem?
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Raffael »

zoom2 pisze:Obawiam się, że mimo buńczucznych deklaracji tu na forum to jest to najwyżej kilkaset (i to małe a nie duże kilkaset) egzemplarzy. A to za mało by to rzeźbić.
Przy rozsądnej cenie i dobrym marketingu pójdzie w tysiące. Przy czym rozsądna cena, to ceny pułapu CZ 75B, a w USA poniżej (jakieś 400-500$). Jest nowy zarząd, niech kombinuje.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
Awatar użytkownika
Sokole Oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 21:54
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Sokole Oko »

strk pisze:Jak oceniacie zgodność tej repliki z oryginałem?
Z odstępstw od oryginału rzucających się od razu w oko:

- inny kąt nacięć do odciągania zamka (są mniej pochylone), robią wrażenie nierównych, jakby zostały niestarannie wyfrezowane,
- zbyt gruby kabłąk spustowy,
- inny kształt opory zatrzasku magazynka,
- chyba zbyt gruba (w widoku z boku) tylna część szkieletu nad rękojeścią,
- zły kształt obu małych nacięć po lewej stronie zamka w jego dolnej krawędzi (tych pod "FB Radom i orzełkiem),
- zbyt płaskie końcówki trzech kołków w tylnej części szkieletu,
- zły kształt dekokera (zbyt masywny i za krótki),
- zbyt ostre ścięcie brody zamka,
- chyba za bardzo wystający zatrzask magazynka.

O bebechach nie mówię; ciekawi mnie też jak wygląda szyna przeciwodblaskowa na grzbiecie zamka, której nie widać na fotkach.
Najbardziej rażą mnie te nieszczęsne nacięcia na zamku, zbyt masywny dekoker i nacięcia pod napisami.

Ogólnie dałbym "4" za wykonanie (w skali do 5) i "5" za pomysł i kupę precyzyjnej roboty do wykonania w wymagającej technologii skrawania. To nie aluminiowe odlewy, które dużo prościej można sfabrykować.

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2017, 13:45 przez Sokole Oko, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ja, panie podchorąży, na sto metrów muchę w dupsko trafiam.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1442
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: LongTom »

Spitfire24 pisze:Nie do końca. Taka sama to może być technologia wykonania, materiały już niekoniecznie, a nawet na pewno. Stal stopowa na lufy i inne elementy jest droga i w replice raczej nie jest użyta. A i utwardzania tam nie uświadczysz.
Inne elementy niż lufa były raczej wykonane z dobrej stali węglowej (mniejsza ilość zanieczyszczeń niż w zwykłej stali konstrukcyjnej).

Ceny kopii colta 1911 z norinco przed 3 laty oscylowała wokół 1,5 tys zł., kolejne dostawy były droższe.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: kuras999 »

Ja norinco dwa miesiące temu kupiłem w sklepie za 1850zl dzisiaj widzę że mają za 1950zl dostępne od ręki. Kawał solidnego pistoletu, jak widać da się. Wzrost cen chińszczyzny może wynikać ze wzrostu wartości juana przez ostatnie 9lat o 100%
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2017, 19:21 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”