Vis

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: jacek sygula »

to może Radom zleci produkcje podwykonawcą,np. ze Świątnik Górnych [produkują w żelazie już od paruset lat] myśle że wyprodukują i VISy i Beryle, a Radom zostanie z duuużą marżą! Cyt: a wykonanie jedynie gniazda pod magazynek do jednego pistoletu, to koszt 700 zł. - przy jednej sztuce-może , ale przy setkach??może czas zweryfikować faktyczne koszty [czytaj STRATY!] ile NAS to kosztuje???? jedno wielkie złodziejstwo!!!
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Smoczy »

Jacku - a moze odżalowac brakujace 3 tys i kupic tego vis z gniazdem magazynka za 700 zl ? Nie bedzie tyle bicia piany i zwiekszonego ryzyka choroby wrzodowej ze stresu. Poza tym, zamiast wyzywac od zlodziei, mozna samemu zaczac produkowac bron w Polsce. To jest rabialne,- sa ludzie ktorzy tego dokonali. Malo tego bedzie sie wytwarzalo to co sie chce, a nie non stop marudzilo ze Radom albo Chińczycy nie chca czegos robic....
Slonecznie pozdrawiam
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: jacek sygula »

Masz racje, po co próbować zmieniać: SYF i ZŁODZIEJSTWO???? nas OBYWATELI na dole kara sie za byle drobiazg, na górze kradną miliardy- i mnie uciszacie? Mam zdechnąć na progu domu, pięknego staropolskiego, pelnego POLSKICH antyków-to chce żeby nasze podatki były wydawane SENSOWNIE!!! 3-4 lata temu w życiu bym nie pomyślał, że " bracia" ze wschodu najadą kogoś,dziś jak widze co robią z Ukrainą, to jestem pewien, że Nas czeka to samo i bezcenny czas ucieka! już powinny być robione struktury terytorialne, silna armia obronna, to uratowało w czasie II wojny,tak Szwecje jak i Szwajcarie, dodam: zapytaj w Mesku czemu amunicja nie spełniająca norm, zamiast iść na ćwiczenia dla różnych struktur,jest utylizowana za ciężkie pieniądze [a przynajmniej było tak rok temu]chyba na Słowacji, dobra ja sie zamykam i zmykam, obiecuje, że sobie sprawie oryginalnego przedwojennego ładnego VISKA. :-D
Awatar użytkownika
Sokole Oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 21:54
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Sokole Oko »

gatling pisze: Mam wiadomości z FB, czyli u źródła, konkretnie Pan Prezes. [...] Pistolety Vis określił bronią luksusową. [...]
Osobiście, to wątpię, aby cena pistoletów przyszłej produkcji, była niższa od tej z aukcji.
Na replikę ViS-a za 8 K pln znalazło się w RP niedawno ok. 30 chętnych - mniej więcej tyle osób wzięło aktywny udział w licytacji. Wątpię, by FB opłacało się (cokolwiek to znaczy dla tego zakładu) rozkręcać małoseryjną produkcję w podobnej skali. Chyba można zakładać per analogiam podobne zainteresowanie potencjalnych nabywców, jeśli kolejna seria (-yjka) ViS-ów miałaby tyle lub więcej kosztować.
Wydaje mi się, że wznowienie produkcji miałoby sens, gdyby jej skala była znacząco większa. Jeśli zrobiliby np. 500 szt., może dałoby się obniżyć cenę do np. 4-5 K pln? Myślę, że byłoby wtedy znacznie łatwiej znaleźć nabywców (parę tysięcy osób ma pozwolenie kolekcjonerskie), część zresztą możnaby wyeksportować.
Ale na pewno przydałaby się wcześniej solidna akcja reklamowa: choćby nagłośnione w prasie fachowej testy potwierdzające jakość replik...

Pozdrawiam,
- Ja, panie podchorąży, na sto metrów muchę w dupsko trafiam.
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Vis

Post autor: Zinngiesser »

Sokole Oko pisze:Ale na pewno przydałaby się wcześniej solidna akcja reklamowa: choćby nagłośnione w prasie fachowej testy potwierdzające jakość replik...
A niby do kogo by miala byc skierowana ta akcja? Watpie aby po 'kolezenskim' potraktowaniu przez FB osob ktore im przygotowaly duza wystawe Visow na fabryczna fete w zeszlym roku, miala ta firma jeszcze szanse na naglasnianie, testy itp. Tym bardziej, ze wyrob radomski nie jest nawet cieniem tych z lat 90. Nie mowic juz o przedwojennych badz hitlerowskich. Pistolety maja tyle odstepstw od oryginalu, ze pisac o tym szkoda. Sa srednio sprawne technicznie. W zasadzie nienaprawialne i niepoprawialne. Tzw. spece z FB sa nie tylko laikami w technologii produkcji Visow (swoimi 'fachowymi' dzialaniami sprawili, ze nie maja nawet dostepu do kompletu dokumentacji technicznej), ala takze marketingowymi. Nie musza jednak nic robic - wszak kieszen panstwowa jest arcyzasobna i zawsze znajdzie sie tam 'tlusty grosz' na rozne 'wdrozenia', 'opracowania',' prototypy' itp.

Zadbali zawodowo tylko o jedno - przyblokowanie nazwy produktu na wielu rynkach. Po co? Aby ktos nie zrobil czegos dobrze bez zarobku posozyta. Liczyc mozna jedynie na towarzyszy Chinczykow. Trzymam kciuki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Przyjaciel
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 22 maja 2016, 07:15
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Vis

Post autor: Przyjaciel »

Zinngiesser pisze: Liczyc mozna jedynie na towarzyszy Chinczykow. Trzymam kciuki.
Chiński VIS 9x19 za około 1500 pln byłby w Polsce absolutnym przebojem. :103:
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: franek »

Zinngiesser pisze:Zadbali zawodowo tylko o jedno - przyblokowanie nazwy produktu na wielu rynkach. Po co? Aby ktos nie zrobil czegos dobrze bez zarobku posozyta. Liczyć mozna jedynie na towarzyszy Chinczykow. Trzymam kciuki.
Spokojnie, Jak się ladnie poprosi to NORINCO zrobi NB35(p) :-) W rozsądnej cenie jak NP22
Technologię już mają (1911 robią , FN HP robili) pominą "parę detali" jak podcięcie na kolbę i napisy na zamku
i będzie solidne strzeladło.
Może nawet najpierw w kalibrze .45 :-)
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Sokole Oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 21:54
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Sokole Oko »

Zinngiesser pisze:A niby do kogo by miala byc skierowana ta akcja? Watpie aby po 'kolezenskim' potraktowaniu przez FB osob ktore im przygotowaly duza wystawe Visow na fabryczna fete w zeszlym roku, miala ta firma jeszcze szanse na naglasnianie, testy itp.
Sądząc po komentarzach zamieszczanych w sieci wydaje się, że jest całkiem sporo osób zainteresowanych kupnem współczesnej repliki naszej Strzeleckiej Dumy Narodowej, i że dla większości to tylko kwestia ceny.
Zresztą co tu gadać - to zawsze jest kwestia ceny.

A co do ewentualnych testów i artykułów, to jak znam dziennikarzy i podstawowe prawa rządzące mediami - gdyby tylko FB pokazało im zabawki - to dolary przeciw orzechom, że natychmiast ustawiłaby się kolejka redakcji chętnych do przeprowadzania testów, badań i porównań. I wszelkie żale natychmiast zostałyby zapomniane.
Inna sprawa, że zastanawia, czemu FB takiego dnia dla dziennikarzy z okazji wypuszczenia pamiątkowej serii ViS-ów nie urządziła. Albo ichni dział marketingu jest tam w zaniku, albo faktycznie (i to byłoby straszne), nie ma się czym chwalić...

Pozdrawiam,
- Ja, panie podchorąży, na sto metrów muchę w dupsko trafiam.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: mkl1 »

Wiecie co Panowie...
Chętnie bym kupił VISA, ale już na pewno nie "replikę"
POLSKI =OK ( ale cena)
Niemiec prawie OK... bo i tak z Radomia..\

Chińczyka = NIE
NowA RADOMKA= NIE

Bo ..albo się kolekcjonuje, albo się zbiera RAPLIKI
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
Dziubek29
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:12
Tematy: 1
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Dziubek29 »

Do kolekcji oryginał. Ale strzelać szkoda to przydałby się Radom 2016 albo i Chińczyk nawet. Jednak cena 8k to trochę za dużo. 3-4 bym zapłacił za replikę.
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: kaliber .44 »

Mirku, przecież można kolekcjonować "chińczyki" :one: I będzie to całkiem pokaźna kolekcja.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1024
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Vis

Post autor: slepe_oko »

Jakieś części zamienne do tej ekstrawagancji za 8kilo?
:512:
Ronin025
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 22:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Ronin025 »

W niedzielę miałem okazję przetestować nowego VISa dzięki uprzejmości pewnego kolekcjonera.
Piękna sprawa. Cena oczywiście zaporowa.
Ale sam fakt, że mogłem dotknąć, pobawić się i strzelić był dla mnie niesamowitym przeżyciem.
Pewnie się już może nie przytrafić taka okazja.
Colt navy confederate 44, CZ SP-01 shadow 9x19, Kandar CP1 4.5, Franchi Llama 32 ACP
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Vis

Post autor: Zinngiesser »

slepe_oko pisze:Jakieś części zamienne do tej ekstrawagancji za 8kilo?
Generalnie zasadnicze czesci sa niezamienne z egzemplarzami przedwojennymi, wojennymi i powojennymi. Czy pomiedzy ostatnia produkcja VIS-opodobna nie wiem. Widzialem tylko kilka, ale nie obok siebie, zatem nie moglem pomajsterkowac.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rebeliant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 637
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Międzyrzecz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Rebeliant »

Tak w ramach rozluźnienia, kolekcja prawdziwego fana Visów ze zjazdu NRA w stanach

http://www.thefirearmblog.com/blog/2016 ... rare-guns/
Diabeł tkwi w szczegółach więc nigdy nie wahaj się dzielić włosa na czworo by wiedzieć gdzie jest pies pogrzebany

Mam
Iż-38, Bajkał Iż-53M, nieśmiertelna chinka B-2...

Braterstwo - członek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”