Vis

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Raffael »

galka90 pisze:Szum będzie przez rok i znajdzie się grupa co i po 10000 kupi, ale ile tego sprzedadzą? Kilka tysięcy i nikt więcej tego nie kupi
W tej cenie to licz optymistycznie kilkaset sprzedanych, nie więcej. Jak zrobią w cenie CZ75 (nawet new edition), to wtedy jest szansa na tysiące i możliwa jest próba wejścia na rynek amerykański (oczywiście trzeba przygotowac dobra historię, posłać kilka sztuk czołowym youtuberom itp ale czy to potrafi państowa firma z betonowym zarządem??)
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: galka90 »

Właśnie o to chodzi. Ja jestem za całym projektem (czemu tak późno). Pewnie będę przeciw jak mnie cena zwali z nóg. Co do FB z czym mieli wejść na rynek światowy ? Berylem? Jedyny ich wyrób, który jakoś by się bronił to mag95/98. To jest ostatnią szansa na wejście na rynek cywilny. Vis, grot, ragun i wpakowanie kasy na rozwijanie cywilnej produkcji z nowymi konstrukcjami dla cywili, a nie sprzedawanie tego co wojsko kupuje od lat, bo nie chcą politycy podpasc opinii publicznej. Z honkerami też tak było. Firma nie rozwinęła konstrukcji przez lata tylko brali pieniądze za przestarzały złom, bo wojsko i tak kupi
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Mariusz888 »

Jak widzę jak przesuwa się do przodu temat cywilnego MSBS/ Grot to podejrzewam, że te VISy to będzie można kupować nie wcześniej jak za 10 lat ;) Szczerze to dla mnie kwota 4k za ten pistolet jest zaporowa, a szczerze mówiąc bardzo mocno bym się zastanawiał czy tyle za niego dać, bo jest wiele nowszych i lepszych konstrukcji. Moim zdaniem mówienie o jakimkolwiek historycznym potencjale nie może tu być mowy - historyczny to jest oryginał. Kopia zawsze będzie kopią choćby nie wiem jak dobra była. Za maksymalnie 3-3,5k widzę szansę i potencjał na rynku. Za więcej jak 4k będzie moim zdaniem ciężko a jeżeli będzie drożej to podejrzewam, że kupią wyłącznie napaleni kolekcjonerzy, który mają oryginały, a faktycznie szkoda im je ciorać na strzelnicy.

Wielka szkoda, że nie potrafimy wzorować się na takiej firmie jak CZ, która potrafi zrobić polimera (choćby najnowszy P10), i fajny metalowy pistolet w różnych konfiguracjach (seria 75 z Shadow, Shadow 2 czy TS na czele) czy karabin (od repetierów po wspomnianego Brena) - i to wszystko za dobre pieniądze, z dobrym zapleczem części. Najdziwniejsze, że rynek jest a fabryka nie chce na tym zarabiać - to chyba ewenement na skalę światową...
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2017, 13:32 przez Mariusz888, łącznie zmieniany 1 raz.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: galka90 »

Rynek jest, ale w Polsce stosunkowo mały a na świecie trudny. Nie da się teraz wejść z byle czym na rynek, bo nikt tego nie kupi. FB nie miła tzw cudownej dziewiątki w odpowiednim czasie. Dopiero teraz na podstawie maga powstaje ragun. Kiedy można było sprzedawać właśnie magi cywilom FB miała ich gdzieś. A teraz liczy tylko na rząd i to że oni utrzymają zakład. Wydaję mi się że przespali swój czas i jak to bywa z zakładami państwowymi za późno się budzą. ;)
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: FranekDolas »

Jak FB mogła Magi sprzedawać cywilom to nie miał kto kupować.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: galka90 »

I za granicą też nie miał kto kupić ??
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: galka90 »

Jeżeli byłby dobry to tak. Co ma do tego kraj z którego pochodzi? Rozumiem, że jesteś z tych osób, że nie kupiłbyś i nic od np Rosji bo jest be i wróg. Nawet jak dysponowali by technika pokroju samolotu f35 i chętnie ją sprzedawali. W mojej wypowiedzi chodzi o to że jedyną sensowna konstrukcja FB do tej pory to vis i mag bo beryl nie jest ich konstrukcją tylko modernizacją ak. Co do maga to celem Radomia była sprzedaż rządowa na resztę wcale się nie nastawiali. Przegrali i zakopali projekt. Dzisiaj się tak nie robi. Popatrz przykład beretty m9a3. Czym możemy teraz zalać rynek i pobić konkurencję ?? W technice broni krótkiej bodajże od lat 70 nie ma innowacji w konstrukcji. Teraz głównie liczy się ergonomia i niezawodność oraz różnorodność. Dlatego Glock ma tyle wersji i dlatego wychodzą bliźniacze modele o różnej wielkości z każdej fabryki. Ragun jeden rozmiar planowany szok że myślą o szkieletach z różnych materiałów. FB została w tyle i ciężko teraz się goni peleton.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: galka90 »

Latający indyk dobre ;laughing: masz rację i punkt dla ciebie. Jeśli chodzi o dzisiaj "rodzimym rynkiem" broni jest USA i tam pierwsze kroki kierują producenci.
thor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 21 lutego 2004, 22:16
Tematy: 5
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: thor »

Przy odrobinie sprytu FB nie będzie się martwić o zbyt: wystarczy wykreować potrzebę nawiązania do II RP. Poszukajcie w sieci mundurów straży z PWPW- na bank do tych oficerek będzie pasować Vis :)
Są plany uzbrojenia straży marszałkowskiej - a "bojowy" pistolet raczej im nie jest potrzebny. Można też przekonać MON że do galowych mundurów WOT pasuje tylko VIS.
Wystarczy decyzja w jednym resorcie lub spółce skarbu państwa i zaczną się między sobą ścigać...
Cena oczywiście nie będzie miała znaczenia - wszak patriotyzm nie ma ceny :)
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: LARPAK »

@galka90, @FranekDolas i @Darth Hunterix: MAG 95/98 był wzorowany na SIG SAUER P226 więc jakimś tam hitem nie był i w sumie nie jest - ot ciekawostka, klon.
Wyroby z Radomia w USA cieszyły i cieszą się dobrą marką - często na forach internetowych w USA chwalone za dobrą jakość.
Niestety FB uważa, że ich wyroby mogą kosztować tyle co produkty znanych marek i dają zawsze cenę zaporową, a zapłacić za "nieznany" produkt tyle co za markowy to jednak sprawa jest jasna co wybierze ogarnięty klient.

Z racji tego, że są monopolistą to robią to co chcą.
Rynek wewnętrzny do pewnego czasu istniał tylko marginalnie - przecież nawet nie udało im się na niego wejść próbując stworzyć jakiś sztucer dla myśliwych.
Nie lobbują za tym, aby sport strzelecki istniał w kraju więc nie mają komu sprzedawać, ale też nie produkują dla nikogo.

FB to firma, która się utrzymuje tylko z zamówień rządowych - bo od kogo kupią jak nie od nas...
Kiedyś rozmawiałem z jedną osobą z firmy Jelcz, która to mi się chwaliła ile to innowacji ich pojazdy nie mają i jakie to super nie są w stosunku do konkurencji - niestety jakoś na pytanie skoro są takie super to dlaczego na drogach w większości widać MAN, SCANIA, MERCEDES, RENAULT, IVECO itd. nie potrafił odpowiedzieć. Pewnie dlatego, że zbyt wiele dobrego w tych autach nie ma, a cena jak za Merola. Przy czym serwisów niezbyt wiele jak nie zero.

Podobnie właśnie jest z FB - żyją z kontraktów i na rynku nie istnieją bo im się nie opłaca co pokazał już tekst z Milmag'a - będą zamówienia to będziemy produkować.

Gadanie o tym, aby jakąś straż czy coś innego w VIS'y wyposażyć jest lekko mówiąc śmieszne - po co?
thor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 21 lutego 2004, 22:16
Tematy: 5
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: thor »

LARPAK pisze:Gadanie o tym, aby jakąś straż czy coś innego w VIS'y wyposażyć jest lekko mówiąc śmieszne - po co?
Po to aby ogrzać się w blasku legendy i pokazać kto prawdziwym patriotą jest - politycy uwielbiają takie akcje.

Podatnik zapłaci , FB odtrąbi "sukces komercyjny ". Nikt nie będzie opowiadał o niedozwolonej pomocy publicznej.
I byle do następnego kontraktu....
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Twilight7 »

Po co tyle narzekacie... Dajcie szansę FB. Kto wie, może pod nowymi rządami staną sie nieco bardziej otwarci na głos klienta cywilnego i dostosują się do rynku. Jeżeli tak nie zrobią, to nadal będziemy kupowali CZty, Glocki i inne HK.
A zamiast VIS ... Norinco 1911 :wink: Proste.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: LARPAK »

@thor: i dalej ich utwierdzać w tym, że są najlepsi?
Politycy to lubią, ale taka decyzja to niezła wtopa bo masz ustawę o zamówieniach publicznych itd. Nikt na to nie pójdzie.

@Twilight7: nie wiem od ilu lat śledzisz losy FB i tego co było wcześniej, ale nie raz już takie głosy typu zarząd się zmienił, otwierają się na rynek cywilny można było usłyszeć.
Wielu co tak mówi jakby zapomina czy nie widzi tego, że to już było i oni dalej trwają w komunie.

Spróbuj kupić części zamienne do Magów 95/98 - jak tylko SW przeszła na P99 to szybko wszystko wyprzedali jak leci.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: Twilight7 »

Nie śledzę zbyt długo losów FB.
I myślę, że nie ma sensu zawracać sobie głowy czymś, na co nie mamy wpływu.
Jeżeli dadzą ciała z ceną, to zwyczajnie nie kupimy ich zabawek. Prawa rynku.
Bardzo bym chciał mieć VISa nawet, gdybym rocznie wystrzelać miał tylko dwie paczki ammo. Ale nie za wszelką cenę ... czyli poniżej 3000...
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2017, 19:54 przez Twilight7, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: LARPAK »

Ja się bronią interesuję już lekko licząc 20 lat - książki, artykuły w prasie itd. gdzieś tam się przewijał Łucznik/Radom/FB Radom i jak to się tam zwało - wierz mi zasadniczo nic się nie zmienia.
Dalej jest na zasadzie - będą zamówienia to coś zrobimy, a jak sami wyjdziemy z inicjatywą to walniemy taką cenę, że tego to nikt nie kupi i musimy wyprodukować mało, a że mało wyprodukujemy to musimy zawołać dużo.
Tam się nic nie zmienia.
Podobnie jest z tym, że to wojsko niby nie chce zmian w Berylu - jest to tylko po części prawda - to fabryka miała też opory, aby wprowadzić jakieś udoskonalenia.
W 2012 roku zapytałem ich na szkoleniu dlaczego nie zrobią/li zaczepu zamka po ostatnim strzale - w odpowiedzi usłyszałem: pracujemy nad tym. Nad czymś co w google można było znaleźć kilka lat temu, co Czesi ogarnęli znacznie szybciej itd.

Dlatego jak słyszę teksty typu "zarząd się zmienił, otwierają się na rynek cywilny" itp. to zwyczajnie mnie śmiech i politowanie ogarnia bo tam się nic nie zmienia od lat (poza ludźmi na stołkach).
Gdyby nie wizja wprowadzenia MSBS'a to pewnie dalej by klepali Beryle w tej starej fabryce bo aby im się ta inwestycja zwróciła to musieli liczyć na dobry kontrakt.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”