Pytanie o egzamin w KWP

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MarcinD »

Ja mam inne pytanie jeszcze - czy ktos mi moze sensownie wytlumaczyc, czemu pistolet bocznego jest strzelany na 25 metrow a centralnego na 15?
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
marv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 92
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 20:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marv »

xmucio pisze:marv, wiem, że nie strzelałeś na egzaminie z bocznego zapłonu, ale może coś wiesz na ten temat. Interesuje mnie pistolet bocznego zapłonu, czy z tych 25 metrów trzeba strzelać z jednej ręki, czy można z dwóch?
Mysle ze skoro nie okresla tego rozporzadzenie to mozna wedle wlasnego uznania - jak kto woli.
JasonWatch
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 17 września 2015, 13:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o egzamin w KWP

Post autor: JasonWatch »

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, gdyż ciekawi mnie pewna kwestia:

Chcę w najbliższym czasie wystąpić o pozwolenie na broń w celach kolekcjonerskich, i mam pytanie odnośnie zakresu praktycznej części egzaminu, a dokładniej sprawdzianu strzeleckiego. Jeśli występuję o pozwolenie na broń palną bojową, w tym pistolety centralnego zapłonu, oraz karabinki bocznego zapłonu, to które punkty sprawdzianu strzeleckiego (z pozycji 634 dziennika ustaw, tj rozporządzenia MSW z 17.04.2015, załącznik 2) mnie obowiązują? Na pewno punkt 1, oraz 6.1, ale czy coś poza tym?
flim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 302
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, 20:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o egzamin w KWP

Post autor: flim »

JasonWatch pisze:Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, gdyż ciekawi mnie pewna kwestia:

Chcę w najbliższym czasie wystąpić o pozwolenie na broń w celach kolekcjonerskich, i mam pytanie odnośnie zakresu praktycznej części egzaminu, a dokładniej sprawdzianu strzeleckiego. Jeśli występuję o pozwolenie na broń palną bojową, w tym pistolety centralnego zapłonu, oraz karabinki bocznego zapłonu, to które punkty sprawdzianu strzeleckiego (z pozycji 634 dziennika ustaw, tj rozporządzenia MSW z 17.04.2015, załącznik 2) mnie obowiązują? Na pewno punkt 1, oraz 6.1, ale czy coś poza tym?
Jeżeli występujesz o kolekcjonerskie to strzelasz wszystko (nie rezygnuj z reszty uda się na pewno poza tym nic nie tracisz) . Jeden z kolegów który zdawał na nowych zasadach powiedział ze jeżeli nie zaliczysz któregoś strzelania to masz 2 opcje, powtórka albo decyzja na ten rodzaj broni który zaliczyłeś.
.44 Remington New Model Army IMPROVED 8"
.45 Hawken Woodsman
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re:

Post autor: Marin205 »

MarcinD pisze:Ja mam inne pytanie jeszcze - czy ktos mi moze sensownie wytlumaczyc, czemu pistolet bocznego jest strzelany na 25 metrow a centralnego na 15?
Większy kopniak na 9tce. Na piętnastu metrach lepszy wynik. Ukłon w stronę zdających.
Obrazek
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o egzamin w KWP

Post autor: MarcinD »

Hmmm, mozliwe, ale jako osobnik z natury nie ufny odnosze sie do tych uklonow z lekkim takim niedowierzaniem;) Co do kopniaka - a jakie to ma znaczenie poza strzelaniem dynamicznym? Kiedy lufa leci do gory to pocisku w niej juz dawno nie ma. Ostatnio ktos mi powiedzial, ze to jest robione raczej pod sport, bo tak sie strzela z bocznego. No ale czemu przy "pelnej" kolekcjonerce?
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pytanie o egzamin w KWP

Post autor: Marin205 »

Na dystansie 25 m, jak porównuje swoje wyniki Margolin vs CZ75 SP01 Shadow, to różnią się znacznie na korzyść bocznego zapłonu.
Obrazek
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o egzamin w KWP

Post autor: MarcinD »

Bardzo nie wykluczam, pytanie tylko, na ile jest to kwestia kalibru a na ile kwestia dluzszej linii celowania, innych przyrzadow celowniczych, innegi spustu itp w broni sportowej. No chyba, ze strzelasz z broni bojowej na 15 i replik bojowej bocznego na 25, ale jesli porownujesz hammerli lub magrolasa chocby z klockiem, to wyniki nie beda miarodajne.

EDYTA - porownujesz margolina z czeta, nie strzelalem z tej drugiej, wiec nie wiem, czy jest robiona pod sport.

EDYTA II - coby nie pisac jedno pod drugim. Wlasnie zakonczylem egzamin, i opisze tu jak to wyglada nieco dokladniej, moze komus pomoze, stresu odejmie czy cos:)

Dzien pierwszy - teoria.
Zbioreczka o okreslonej godzinie, idziemy do sali, instruktor rzeczowy i sympatyczny. Na sali miejsca jak na weselu, juz z naszymi nazwiskami i dokumentacja;) Jeden z funkcjonariuszy zbiera dowody wplaty (tu od razu powiem, ze niewlasciwe konto = niedopuszczenie do egzaminu), omawia jak bedzie wygladal egzamin (m. in. jasno mowi, ze tylko jedna z trzech odpowiedzi jest poprawna, aczkolwiek moze to byc np odpowiedz, ktora mozi, ze wszystkie odpowiedzi sa poprawne), zabiera nasza dokumentacje, i okazuje sie, ze pod nia sa dwie teczki, w kazdej jeden zestaw pytan. Wybiaramy jeden z dwoch, i mamy 30 min, czas start. Pytania z cyklu srednich - nie bylo zadnego hardcore z cyklu jaka jest norma dla S1 ani czy papier wydaje komendant czy tez wlasciwy organ;) Ot ile na rejestracje, co nie jest bronia palna, w czym mozna przechowywac kolekcjonerska w przypadku braku S1 - ogolnie logicznie i jak ktos sie przygotowal to zdal. Po egzaminie, proszeni jestesmy pojedynczo, krotkie omowienie - zdal pan, informacja, ze nastepnego dnia na strzelnicy, z jakiej broni bedziemy strzelac, podpisujemy, ze otrzymalismy informacje dotyczace egzaminu praktycznego i do domu.
Dzien drugi - praktyka.
Zbioreczka jak powyzej, na strzelnicy w Rembertowie, intruktor prowadzi nas na tor, komisja 3-osoby. Atmosfera bardzo fajna, gdyby nie fakt, ze to egzamin, a zatem i stres, to czulbym sie jak na pikniku strzeleckim. Nikt nie chce nas uwalic, nikt nie chce nas dojechac. Opowiesci dziwnej tresci o niesprawnej czy poprzestawianej broni mocna zwinac ciasno w rulonik i wetknac tam gdzie slonce;) Z komisja mozna pogadac, pozartowac. Na stole Mossberg 500, ktory odmowil wspolpracy i zostal zastapiony sprawnym Bokiem, AKMS, jakis KBKS, Glock 17 i Ruger .22, ten ostatni zdaje sie, ze wlasnosc strzelnicy. Podchodzimy po kolei, omawiamy kazda z broni - klasyka, celowanie w strone kulochwytu, sprawdzenie, rozladnowanie , omowienie czesci istotnych (baskila sie klania;) i takie tam. Do rozlozenia tylko Glock. Jak juz wszyscy przeszli te sciezke, to strzelanie, po kolei najpierw wszyscy pistolet cz, potem chyba strzelba itp. Karabin smialo mozna strzelac z podporki, u nas kolega mial benchrest, pozycja lezaca, byla nawet przyniesiona karimata, ogolnie cacy. Wszelkie watpliwosc na tarczy byly interpertowane na korzysc strzelajacego. O ile teoretyczny pare osob oblalo, tak praktyczny zdali wszyscy.
Reasumujac - jesli ktos mysli o robieniu pelnej kolekcjonerki, to nie jest tak pasudnie jak nas czasem tu koledzy strasza, egzamin do zdania, WPA Warszawa na piatke, choc rozumiem, ze w innych juz tak slodko nie bywa. Robic, zbroic sie i strzelac:D
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
Mario_ST3
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 listopada 2015, 11:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o egzamin w KWP

Post autor: Mario_ST3 »

Witam, kolegów, może ktoś coś napisać o egzaminie w Lublinie?
MR 223 11", Springfield 1911A1, mossberg m500 thunder ranch...just gettin' started...
ToKKotai
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 514
Rejestracja: 10 lipca 2009, 10:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Festung Posen
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o egzamin w KWP

Post autor: ToKKotai »

Przydał by się też Poznań.
Awatar użytkownika
Mario_ST3
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 listopada 2015, 11:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o egzamin w KWP

Post autor: Mario_ST3 »

WPA Lublin
rozpoczęto - koniec grudnia 2015
dziś odebrałem papiery .
Ogólnie 4+, był problem ze strzelnicą kilka miesięcy ale już po sprawie. Dostałem na tyle sztuk ile chciałem.

Pozdrawiam
MR 223 11", Springfield 1911A1, mossberg m500 thunder ranch...just gettin' started...
nails7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 14 października 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Sztutowo, Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o egzamin w KWP

Post autor: nails7 »

Witam,
Miał ktoś doświadczenie z egzaminem Olsztyn / Elbląg?
Zbieram się do wyrobienia pozwolenia kolekcjonerskiego, a z tego co wyczytałem, co komenda to inne podejście :(
Proszę o priv jeżeli ma ktoś doświadczenie.
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o egzamin w KWP

Post autor: FunkyKoval5 »

Czy może ktoś z kolegów zdawał w Gorzowie Wlkp, na kolekcjonerskie?
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o egzamin w KWP

Post autor: FunkyKoval5 »

Czy może ktoś z kolegów zdawał w Gorzowie Wlkp, na kolekcjonerskie?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”