Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Serex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 czerwca 2015, 14:42
Tematy: 1
Lokalizacja: Świebodzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Serex »

karolmail pisze:Jeśli decyzja będzie zgodna z twoim wnioskiem to nie musisz czekać 2 tyg, wchodzi w życie w momencie dostarczenia/ogłoszenia jej Tobie.
No nie. Od momentu wydania decyzji, masz dwa tyg na zapoznanie sie z aktami sprawy i ew. odwołanie sie. Dopiero po tym czasie sie uprawomacnia. Niewazne czy zgodna z wnioskiem czy nie. I niewazne ze we wniosku o wydanie pozwolenia napiszesz ze rezygnujesz z prawa do zapoznania się z aktami. Tak jest i juz. Po prostu, jak w wojsku, przypuszczam ze to kolejny dupochron, ze wszystko jest zgodnie z przepisami :wink:

Edi:

Od poniedziałku kompletuj, a przez weekend zacznij przegladac ubojke, przepisy o przechowywaniu, bezpieczeństwie etc. Przyda Ci się. Bo dostaniesz pozwoleństwo, kupisz klame, pojdziesz na strzelnice albo na zawody, nieswiadomie narobisz glupot i towarzystwo przyklei ci latke ;laughing:
Ostatnio zmieniony 20 maja 2017, 22:08 przez Serex, łącznie zmieniany 1 raz.
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: karolmail »

Bzdura wynika to z KPA a nie z wojskowości ŻW. Oczywiście mówię o skutecznym dostarczeniu decyzji do kolegi czy to listownym czy ogłoszeniu decyzji ustnym. Wydanie, wysłanie i dostarczenie decyzji to różne sprawy. Czyli np. kolega wystąpił o 5 sztuk pistoletu cz. I komendant odpowiedniego OŻW w swojej wspaniałości wydał decyzję pozytywną i wysłał tak że kolega odebrał ją dzisiaj. Decyzja jest w 100% zgodna z wnioskiem kolegi. Od razu kolega pisze odpowiedni wniosek na wydanie promesy, robi przelew na 17zł dodaje potwierdzenie do wniosku i idzie na pocztę też dzisiaj. I komendant od razu proceduje wydanie promesy i nie czeka już nic bo decyzja jest zgodna z wnioskiem/żądaniem kolegi.

Edit po raz piąty :) KPA art.130
Ostatnio zmieniony 20 maja 2017, 22:37 przez karolmail, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Serex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 czerwca 2015, 14:42
Tematy: 1
Lokalizacja: Świebodzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Serex »

Ty mi piszesz jak wg ciebie powinno byc a ja pisze jak jest. Dostaniesz decyzje i masz dwa tyg na zapoznanie się z aktami sprawy i ew odwołanie. Nawet w gotowcach z ROMB-u radza wpisac na koniec ze "rezygnujesz z prawa do zapoznania się z aktami sprawy w przypadku decyzji zgodnej z wnioskiem". Tlumacza to tym ze nie bedziesz tracic 2 tyg zeby moc wystapic o promesy. Aczkolwiek w moim przypadku ten dopisek niewiele pomogl bo i tak musiałem czekac. Mozna oczywiscie podjechać " zapoznac sie z aktami sprawy", nie wnosić odwołania i zlozyc wniosek o promesy. Wtedy wszyscy sa szczęśliwi i "kryci". Mi nie było po drodze bo kawalek do OZW mam, wiec przefaksowalem dodatkowy kwit ze rezygnuje z tego prawa i prosze o niezwloczne wyslanie promes do dnia takiego i takiego gdyz później wyjezdzam na szkolenie poligonowe i nie bede mial mozliwosci odebrac przesylki.
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: karolmail »

Pojechać zapoznać się z aktami możesz cały czas to też wynika z kpa. Nawet takie pouczenie dostałem razem z decyzją z pozwoleniem z OŻW. Odebrałem je w środę a w następny wtorek promesy przyniósł listonosz. Więc 14 dni nie ma nic do rzeczy. Nie pisałem na wniosku, że rezygnuję z zapoznania się z aktami.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: galka90 »

Serex ma rację. Zgodnie z prawem decyzja uprawomocnia się po dwóch tygodniach jeżeli nikt nie ma żadnych zastrzeżeń. W twoim przypadku podejrzewam, że OŻW przyjęło do wiadomości iż wysłanie wniosku o promesę jest równorzędne z pełną akceptacją decyzji.

Przeczytałem ubojkę i przepisy o przechowywaniu broni. Moje pytania były spowodowane tym, że chciałem się upewnić. Pdpowiedzieliście mi jak pisać wniosek, żebym nie przekombinował. Co do pierwszej promesy przyznam, że zgrzeszyłem i poszedłem na łatwiznę pytając tutaj zamiast szukać.

Wysłane z mojego Lenovo TB2-X30L przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 21 maja 2017, 09:01 przez galka90, łącznie zmieniany 1 raz.
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: karolmail »

Rozumiem że przejrzałeś również KPA i stąd masz taką wiedzę. Prościej się nie da wytłumaczyć. Nikogo nie zamierzam przekonywać chcesz to możesz czekać również 14 z promesą też będzie decyzja komendanta o jej wydaniu i też po 2 tygodniach dopiero możesz kupić broń? Pisał o tym już kolega 9x19 w jakimś innym wątku.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: galka90 »

Nie zrozumieliśmy się. Chodzi mi o to że decyzja uprawomocnia się w 14 dni. Wysłanie wniosku o promesę wcześniej jest traktowane jako zgoda twoja z decyzją. Tak też jest w przypadku każdej decyzji administracyjnej np na kurs jak cię wysyłają. Uważasz, że jeśli masz dwa tygodnie na odwołanie się na decyzję o kursie to S1 przyjmie twoje polecenie wyjazdu dopiero po 14 dniach? W chwili złożenia zapotrzebowania na wyjazd służbowy zgadzasz się z decyzją.

Wysłane z mojego Lenovo TB2-X30L przy użyciu Tapatalka
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: karolmail »

KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO
DZIAŁ II POSTĘPOWANIE
Rozdział 10 Odwołania
Art. 130. § 1. Przed upływem terminu do wniesienia odwołania decyzja nie ulega wykonaniu.
§ 2. Wniesienie odwołania w terminie wstrzymuje wykonanie decyzji.
§ 3. Przepisów § 1 i 2 nie stosuje się w przypadkach, gdy:
1) (298) decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności (art. 108),
2) decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu z mocy ustawy.
§ 4. (299) Ponadto decyzja podlega wykonaniu przed upływem terminu do wniesienia odwołania, gdy jest zgodna z żądaniem wszystkich stron.


W skrócie: wnioskowałeś o 5 pistoletów, dostałeś 5 jak chciałeś, w celu w jakim chciałeś. Od czego chcesz się odwołać? Chcesz się odwołać, że ktoś zrobił coś co sam chciałeś? Czy sekcja S1 musi działać w oparciu o KPA - nie wiem nie jestem fachowcem? Jeśli bardzo chcesz jutro/pojutrze zamieszczę skan swojej decyzji. Temat wielokrotnie poruszany na forum poszukaj.
Awatar użytkownika
Serex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 czerwca 2015, 14:42
Tematy: 1
Lokalizacja: Świebodzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Serex »

Kol. 9x19 pisze tu wiele mądrych, pożytecznych rzeczy i chwała mu za to, ze dzieli sie swoją wiedza z innymi użytkownikami forum.
Niewątpliwie w kpa stoi tak jak kolega mowi, tylko co z tego. Jesli OZW nie wyda ci promes wczesniej niz te nieszczesne 14 dni to co im zrobisz? Na wojne z nimi pojdziesz? Takze prawo i teoria swoje a praktyka swoje. Pozdrawiam.

P.S. A tak poza tym to co to za wniosek "na 5 szt pistoletow centralnego zapłonu. .."? :651:
serrnik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 17:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: serrnik »

karolmail pisze:KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO
DZIAŁ II POSTĘPOWANIE
Rozdział 10 Odwołania
Art. 130. § 1. Przed upływem terminu do wniesienia odwołania decyzja nie ulega wykonaniu.
§ 2. Wniesienie odwołania w terminie wstrzymuje wykonanie decyzji.
§ 3. Przepisów § 1 i 2 nie stosuje się w przypadkach, gdy:
1) (298) decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności (art. 108),
2) decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu z mocy ustawy.
§ 4. (299) Ponadto decyzja podlega wykonaniu przed upływem terminu do wniesienia odwołania, gdy jest zgodna z żądaniem wszystkich stron.
Dokładnie tak. Odwołanie do art 130 par 4 znajduje się w pouczeniu do decyzji komendanta OWZ. Promesę otrzymałem po tygodniu.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: galka90 »

A czy ja napisałem coś innego niż art130?? Napisałem, że wysłanie wniosku o promesę jest uznawane jako twoja zgoda z decyzją. Skąd OŻW ma wiedzieć przed upływem 14 dni, że zgadzasz się z decyzją. Pamiętaj, że ludzie są różni i pomimo tego, że decyzja jest zgodna potrafią się odwołać. Miałem taki przypadek w życiu. Wiem że to absurd ale się zdarza. Co do czekania przez OŻW przez dwa tygodnie na wysłanie promesy to jest niezgodne z KPA i co pójdziesz do sądu z tym przedłużając sobie całą procedurę?

Wysłane z mojego Lenovo TB2-X30L przy użyciu Tapatalka
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: karolmail »

Jak to skąd? Przecież komendant wie jaka decyzje wydał a o co wnioskowałeś stąd wie. Przecież twoja teczka nie wyparowała.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: galka90 »

Dobrze, ale mimo to masz prawo się odwołać. Np znajdziesz błąd w decyzji.

Wysłane z mojego Lenovo TB2-X30L przy użyciu Tapatalka
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: s1k0r3k »

W WPA Warszawa nie musialem czekac 2 tygodni. Nawet nie musialem czekac na dostarczenie decyzji. Gdy zadzwonilem w dniu terminu zakonczenia postepowania, poinformowano mnie, ze decyzja jest zgodna z podaniem, wiec moge po promesy przyjsc nawet dzisiaj. Decyzja zostala wyslana ale oni maja swoj oryginal, wiec moga wystawic przed dostarczeniem. Pozwolenie nie dla mundurowych ale wg kpa.
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: karolmail »

Oczywiście mylić się jest rzeczą ludzką w ŻW czy WPA są ludzie i popełniają błedy. Z tym że KPA też to przewiduje w art 113 kpa a zwykle jest to załatwiane "od ręki" i nie zmienia wydanej decyzji też poruszane na forum to było wiele razy. Kilka osób napisało jak jest jak to działa w praktyce a Ty próbujesz wyważać otwarte drzwi, ale każdy postępuje jak uważa za słuszne.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”