Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Melkor1410
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-16, 16:18
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: Melkor1410 » 2017-03-16, 18:40

Kto z kolegów f-szy policji w ostatnim czasie otrzymał pozwolenie kolekcjonerskie z WPA KWP Olsztyn?
Interesuje mnie wnioskowany rodzaj broni i ilość na którą się zgodzą bez robienia problemów


9x19
Moderator
Moderator
Posty: 8270
Rejestracja: 2006-03-10, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: 9x19 » 2017-03-16, 22:24

Dostaniesz na taki rodzaj broni z jakiego byłeś szkolony i egzaminowany w ramach szkolenia zawodowego. A co do ilości, to jest tu pewien standard - na pewno będziesz zadowolony. Popytaj na PW.
Ostatnio zmieniony 2017-03-17, 08:25 przez 9x19, łącznie zmieniany 1 raz.


9x19
Moderator
Moderator
Posty: 8270
Rejestracja: 2006-03-10, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: 9x19 » 2017-03-16, 22:30

Ciastek85 pisze:9x19 chodzi mi o wypelnienie obowiazku wynikajacego z art.63.3 uop. ....

KWP (KPP) w ....
Niniejszym informuję Pana Komendanta, że w dniu .... wstąpiłem do stowarzyszenia strzeleckiego ( kolekcjonerskiego) o nazwie ...... mającego siedzibę pod adresem ......
/-/ podpis


Ciastek85
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-15, 20:59
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: Ciastek85 » 2017-03-17, 08:22

Dziekuje bardzo. Juz napisane wczesniej ale dzieki

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Melkor1410
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-16, 16:18
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: Melkor1410 » 2017-03-17, 20:48

Dzięki za odpowiedź


Awatar użytkownika
NiewiedzaCOP
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-17, 14:45
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: NiewiedzaCOP » 2017-03-17, 21:03

Witam!
Panowie koledzy jak to wygląda w WPA w Poznaniu? Jakie dokumenty wymagają, jaką broń mogę wpisać do wniosku i jaką ilość?

Pozdrawiam.
Broń służbowa Walther P99 9x19mm :502:


BBchy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-15, 23:31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: BBchy » 2017-03-20, 10:51

Melkor1410 pisze:Kto z kolegów f-szy policji w ostatnim czasie otrzymał pozwolenie kolekcjonerskie z WPA KWP Olsztyn?
Interesuje mnie wnioskowany rodzaj broni i ilość na którą się zgodzą bez robienia problemów

Broń centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12mm oraz broń gładkolufowa. Bez pytań dają pozwolenie na 30 sztuk.


Awatar użytkownika
lukaszprosport
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 2011-06-10, 21:59
Lokalizacja: POLSKA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: lukaszprosport » 2017-03-25, 17:11

Witam Was
Panowie/Panie czy ktoś z Was, w ramach pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich mógł zakupić dryling?
Od kilku dni drażę temat i jak na razie wszystko wskazuje że nie będzie to możliwe.
Niby mamy zgodę na gładkie lufy i gwintowane itd. a dryling 16/70 - 8x57R to jedno i drugie tylko razem. Jednak spotykam się z odpowiedziami z kwp w stylu: "to broń myśliwska i trzeba mieć na nią pozwolenie".
Trochę mnie to wkurza bo dubeltówka czy sztucer od myśliwego możemy zakupić i nie ma problemu a drylinga już nie bo... "ma Pan pozwolenie na broń gładkolufową i centralnego z gwintem jako osobne jednostki a tu są one razem".
Ręce mi opadają, nie znalazłem przepisu, który by to regulował, a więc tak sobie wymyślili w wpa i już.
Macie jakąś wiedzę w tym temacie? Mam okazję na zakup jednostki o bardzo dużej Teraz to kopanie się z koniem, znam ta formację od podszewki ale może akurat ktoś w Was ma na te ich pomysły "antidotum".
wartości historycznej, prawie 100-letnią i du**...


Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 963
Rejestracja: 2014-07-16, 17:37
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: strk » 2017-03-26, 20:15

Nie znam się na broni i prawie, ale napisz czy te foto wykonałeś w PL, czy gdzieś w świecie?
PSSK-DB life member: 7,62(25+39+53r+54r)+2(9x18)+(9x19)=52+47+91/30+44(93)+83+63+95
Obrazek


Awatar użytkownika
l2k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-23, 11:41
Lokalizacja: S-E
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: l2k » 2017-03-27, 12:20

lukaszprosport pisze:Witam Was
...
Trochę mnie to wkurza bo dubeltówka czy sztucer od myśliwego możemy zakupić i nie ma problemu a drylinga już nie bo... "ma Pan pozwolenie na broń gładkolufową i centralnego z gwintem jako osobne jednostki a tu są one razem"...


art.10 ust.4 pkt 7. UoBiA pisze:7) do celów kolekcjonerskich lub pamiątkowych – broni, o której mowa w pkt 1–6.

Broń myśliwska to punkt 3.

A masz w postanowieniu napisane, że tylko "oddzielny rodzaj broni ?? Nie ma podstawy prawnej aby ci tego nie zarejestrowali. A jeśli będąc tam osobiście, nie zechcą ci zarejestrować, wyślij pocztą książeczkę i umowę. Jeśli dalej będą się upierać to pisemnie będą musieli podać art na podstawie którego "nie można" bo wygląda to na "nie bo nie".
Ostatnio zmieniony 2017-03-27, 12:22 przez l2k, łącznie zmieniany 1 raz.


passiv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 2011-11-04, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: passiv » 2017-03-28, 13:23

Na umowie kupna sprzedaży wpisać model o kalibrach np: 961L Kal. 7X65, 12/70 w większości przypadków pewnie się nie zorientują skoro są tacy "mondży" :wink:


Awatar użytkownika
lukaszprosport
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 2011-06-10, 21:59
Lokalizacja: POLSKA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: lukaszprosport » 2017-03-28, 21:32

strk pisze:Nie znam się na broni i prawie, ale napisz czy te foto wykonałeś w PL, czy gdzieś w świecie?

Tylko dwa lub trzy zdjęcia krajobrazowe, jesienne są z Ukrainy (jest to w ich opisie), pozostałe krajowe.

Co do broni, byłem w wpa osobiście i dalej "beton i pustak".
Po analizie przepisów, decyzji dla mnie z kwp itd. mam już pomysł na inteligentne "załatwienie sprawy" (w sposób czysto prawny) kwit na kwit.
Na razie tą jednostkę broni "zabezpieczyłem" za pomocą kolegi myśliwego.
Podejrzewam, że trochę może się to na mnie "odbić" ale trzeba coś w tej instytucji powoli zmieniać. Dobijają mnie ludzie w Policji, którzy boją się zmian i tkwią w miejscu, powielają stare schematy. a w wpa znaleźli się jako plecaki, bez zainteresowania tematem broni.
Opisze co i jak, kiedy rozwiąże tą kwestie.
Dzięki pozdrawiam.


RJD
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2017-04-02, 18:29
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: RJD » 2017-04-02, 19:08

Drodzy koledzy mundurowi.
Proszę o wyrozumiałość jeśli wybrałem zły wątek do poruszenia tematu, który mnie nurtuje. Czy ktoś z Was spotkał się z pozytywnym rozpatrzeniem raportu o wykorzystanie broni prywatnej w służbie? Słyszałem o takim przypadku w OPP, nie wiem w jakim mieście. Dwa przypadki miały miejsce w Łodzi ale dobre kilkanaście lat temu.
Pozdrawiam


LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 2968
Rejestracja: 2011-12-05, 16:26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: LARPAK » 2017-04-02, 19:40

Rozumiem, że chodzi o służbę w Policji (użycie terminu: raport służbowy) - łatwiej jednak by było jakbyś napisał dokładnie o jaką służbę chodzi.
W WP jest to możliwe, ale nie w czasie pełnienia służby jako WOP.


RJD
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2017-04-02, 18:29
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: RJD » 2017-04-02, 19:47

Chodzi o policję choć jestem bardzo ciekawy jak wygląda to w innych formacjach



Wróć do „Kolekcjonerzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości