Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 881
Rejestracja: 2014-11-29, 14:00
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: lto » 2017-03-04, 18:06

McMonster pisze:Pisma nie mam (KGP mi odpowiedziała, że takie nie istnieją), a wyrok jest tu: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/AFE22A2219


Ależ to jest dziwaczna historia. Intencją skarżącego się na decyzję KSP było chyba rozszerzenie pozwolenia o broń samoczynną, a efektem jest de facto ograniczenie możliwości rozszerzania decyzji o pozwoleniach na broń.


McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 2015-03-23, 22:47
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: McMonster » 2017-03-04, 18:37

Ech, ja prosiłem KGP ogólnie o pisma dotyczące wskazywania konkretnych rodzajów broni palnej lub ich podziału liczbowego w decyzjach o wydaniu pozwolenia na broń (i trochę innych rzeczy) i mi z KGP odpowiedzieli, że "Komenda Główna Policji nie jest w posiadaniu wnioskowanych informacji".

Czy jest jakiś sposób na poznanie treści dowolnych pism wysyłanych z KGP dotyczących pozwoleń na broń? Tam są często bardzo ważne informacje, ale bez sygnatury i co najmniej tygodnia oczekiwania ciężko je uzyskać.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk


9x19
R.I.P
R.I.P
Posty: 8287
Rejestracja: 2006-03-10, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: 9x19 » 2017-03-04, 19:36

Toż napisałem:
... pismo 2092/2026/MB z dnia 26 maja 2014r. skierowane do KWP w Gdańsku i do wiadomości innych KWP ...


Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 394
Rejestracja: 2006-08-22, 15:33
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: Kiersnowski Artur » 2017-03-04, 19:46

Zdaje się że się zmieniła uobia od 1 marca i to w kwestii mundurowych na lepsze.
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44


Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 881
Rejestracja: 2014-11-29, 14:00
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: lto » 2017-03-04, 19:58

Tak sobie patrzę na te zmiany i jedyne co tam widzę to dostosowanie nazw poszczególnych formacji uzbrojonych do obecnej sytuacji. Różnic na plus nie widać.
Ostatnio zmieniony 2017-03-04, 20:00 przez lto, łącznie zmieniany 1 raz.


makivara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-26, 12:17
Lokalizacja: stolica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: makivara » 2017-03-10, 16:10

Wnioskowałem o kolekcjonerkę na broń centralnego zapłonu w liczbie 8 sztuk.
Wykończą mnie Ci mędrcy interpretatorzy ustaw z KGP... Chcą kolejnych kwitów ze zdanych egzaminów na każdy rodzaj broni podczas gdy Artykuł 16 ust.1 UoBiA nic na ten temat nie mówi.
Przedłużone postępowanie w WPA KSP znów bo:

"Z przedstawionych dokumentów nie wynika aby został pan przeszkolony z broni palnej (długiej-karabin) centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12mm.
W tym miejscu należy zaznaczyć, że z egzaminu, o którym mowa w Art. 16 ust. 1 zwolnieni są m.in. funkcjonariusze z zakresu danej broni, jeżeli zdali taki egzamin na podstawie odrębnych przepisów (ust 2.).
Zgodnie ze stanowiskiem Komendanta Głównego Policji wyrażonym m.in. w piśmie z dnia 10.0.7.2015 nr ES-2589/15/MB zwolnienie z egzaminu w zakresie danego rodzaju broni jest możliwe dopiero po przedstawieniu przez wnioskodawcę dokumentu potwierdzającego zdanie egzaminu z tego rodzaju broni, np. w toku odbywanych kursów czy szkoleń.


Ktoś z Was widział to pismo na oczy, czy pociągnąć za sznurki i je wyciągnąć ? Czy oni znają treść Art. 16 UoBiA ???

To ja zadam pytanie czy PM-98 broń samoczynna samopowtarzalna (z której jestem przeszkolony) jest bronią centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12mm ???
Oni się uczepili określenia broń długa tak poza tym - które nie funkcjonuje w ustawie...
Ostatnio zmieniony 2017-03-10, 16:13 przez makivara, łącznie zmieniany 2 razy.


9x19
R.I.P
R.I.P
Posty: 8287
Rejestracja: 2006-03-10, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: 9x19 » 2017-03-10, 16:22

lto pisze:Tak sobie patrzę na te zmiany i jedyne co tam widzę to dostosowanie nazw poszczególnych formacji uzbrojonych do obecnej sytuacji. Różnic na plus nie widać.

Zamiast Służby Celnej mamy Służbę Celno - Skarbową w art. 3 pkt. 1, 15 ust. 6 i 16 ust. 2. Ponadto w art. 35 ust. 3 po wyrazach "do spraw transportu" dodano: " , minister właściwy do spraw żeglugi śródlądowej".


9x19
R.I.P
R.I.P
Posty: 8287
Rejestracja: 2006-03-10, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: 9x19 » 2017-03-10, 16:28

makivara pisze: ... Wykończą mnie Ci mędrcy interpretatorzy ustaw z KGP... Chcą kolejnych kwitów ze zdanych egzaminów na każdy rodzaj broni podczas gdy Artykuł 16 ust.1 UoBiA nic na ten temat nie mówi.
Przedłużone postępowanie w WPA KSP ...

Nie szukaj logiki tam, gdzie jej nie znajdziesz.Jak posiedzisz trochę na tym forum, to zrozumiesz że strzelnicy nie mają tak lekko w kontaktach z WPA. Pewne interpretacje były dobre przez 15 lat, ale zajęły się tym pewne panie z KGP i od roku te interpretacje są be. Poza tym przyzwyczaj się, że dla WPA ważniejsze jest pismo z KGP niż przepis ustawy.

W jak chcesz pismo, o jakim napisano z KSP, top wylij im maila z żądaniem przysłania ci skanu tego pisma w oparciu o ustawę o dostępie do informacji publicznej. Pisma nie musisz podpisywać, ani uzasadniać. Wystarczy zwykły list e-mail.

A do KSP napisz, że rodzajem broni jest broń palna centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12 mm i z takiej broni byłeś przeszkolony oraz zdałeś egzamin. Ponadto zażądaj w oparciu o art. 9 kpa wyjaśnienia, w jakiem miejscu ustawy o broni i amunicji opisano rodzaj broni w postaci broni długiej.


makivara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-26, 12:17
Lokalizacja: stolica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: makivara » 2017-03-10, 18:51

9x19 pisze:Nie szukaj logiki tam, gdzie jej nie znajdziesz.Jak posiedzisz trochę na tym forum, to zrozumiesz że strzelnicy nie mają tak lekko w kontaktach z WPA. Pewne interpretacje były dobre przez 15 lat, ale zajęły się tym pewne panie z KGP i od roku te interpretacje są be. Poza tym przyzwyczaj się, że dla WPA ważniejsze jest pismo z KGP niż przepis ustawy.
Jasna sprawa nie od dziś mam z tą firmą doczynienia :) Dzięki za wskazówki odnośnie odpowiedzi, przydadzą się na pewno. wyjdzie.


mechanizator
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-04, 11:49
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: mechanizator » 2017-03-15, 01:24

W kwestii wymaganych zaświadczeń wpadł mi w oko ciekawy art. KPA 75$2 "Jeżeli przepis prawa nie wymaga urzędowego potwierdzenia określonych faktów lub stanu prawnego w drodze zaświadczenia właściwego organu administracji, organ administracji publicznej odbiera od strony, NA JEJ WNIOSEK, oświadczenie złożone pod rygorem odpowiedzialności za fałszywe zeznania." W UoBiA nie widzę takowych wymagań co do zaświadczeń w odniesieniu do art. 16 UoBiA.


Ciastek85
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-15, 20:59
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: Ciastek85 » 2017-03-15, 21:11

Witam. Mam zamiar starac sie o pozwolenie do celow kolekcjonerskich bwdac fszem Policji. Gdziws chyba na forum widzialem wzor tekstu raportu informujacego komendanta o przynaleznosci do stowarzyszenia ale nie moge go teraz znalez. Moze ktos podrzucic?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


dawidoff2007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 2007-03-28, 21:00
Lokalizacja: Brzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: dawidoff2007 » 2017-03-16, 06:23

Jeśli do napisania tak prostego raportu potrzebny jest Ci wzór to hmm... daleka droga przed Tobą ...


9x19
R.I.P
R.I.P
Posty: 8287
Rejestracja: 2006-03-10, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: 9x19 » 2017-03-16, 07:05

Policjant nie pisze raportu w sprawie wydania mu pozwolenia na broń, gdyż jest to jego prywatna sprawa. Pisza podanie do KWP tak, jak każdy cywil. W podaniu podaje tylko gdzie pełni służbę, z jakiej broni przeszedł szkolenie oraz podaje,że ma przydzieloną broń służbową.


Ciastek85
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-15, 20:59
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: Ciastek85 » 2017-03-16, 07:14

9x19 chodzi mi o wypelnienie obowiazku wynikajacego z art.63.3 uop. Dawidoff2007 napisac potrafie sam ale skoro byl gdzies wzor napisany elegancko to dlaczego nie skorzystac.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Melkor1410
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-16, 16:18
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: Melkor1410 » 2017-03-16, 18:40

Kto z kolegów f-szy policji w ostatnim czasie otrzymał pozwolenie kolekcjonerskie z WPA KWP Olsztyn?
Interesuje mnie wnioskowany rodzaj broni i ilość na którą się zgodzą bez robienia problemów



Wróć do „Kolekcjonerzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości