Drodzy użytkownicy,

W związku z wymogami prawnymi w najbliższym czasie forum-bron.pl zmieni swój status na „forum zamknięte”.
W praktyce oznacza to, że osoba niezalogowana o statusie „gość” nie będzie mogła przeglądać forum.
Przeglądanie, czytanie lub pisanie na forum będzie możliwe tylko dzięki rejestracji i logowaniu.

Administracja forum

Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: 2009-09-11, 13:46
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: WRL » 2017-01-28, 19:09

Koledzy na ile sztuk KWP Radom wydaje decyzje?


rybba
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2017-02-02, 14:49
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: rybba » 2017-02-03, 17:07

witam,
Czy mam obowiązek poinformowania dowódcy o przynależności do stowarzyszenia by ubiegac sie o pozwolenie kolekcjonerskie?


Robson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-02-12, 05:29
Lokalizacja: Z polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: Robson » 2017-02-03, 17:24

Tak, art. 107 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2003r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz.U.2003.179.1750 z późn. zmianami) o tym mówi i teraz każą to nawet puszczać drogą służbową przynajmniej u mnie tak jest.


skaven
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2016-11-16, 11:57
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: skaven » 2017-02-03, 17:25

Jeśli jesteś w Mon-ie to składasz oświadczenie o przynależności do stowarzyszenia bez rozwodzenia sie( mają wzór druku)
I nie korzystaj z wzoru żw o zatrudnieniu tylko uderzyć do esów wydadzą bez problemu zaświadczenie o byciu zawodowym z przydzieloną bronią służbową.


rybba
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2017-02-02, 14:49
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: rybba » 2017-02-03, 17:35

Dzieki wielkie koledzy.
Moze macie wzór takiego oswiadczenia? Ponieważ nie mogę znaleźć nigdzie, a w jednostce pierwsze slyszą o tym


Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 1299
Rejestracja: 2014-07-16, 17:37
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: strk » 2017-02-03, 17:48

Daj mail na PW to wyślę komplet.
PSSK-DB life member: (7,62x54r)+(9x19)+.36=44/93+30+1851
Obrazek


rybba
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2017-02-02, 14:49
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: rybba » 2017-02-03, 17:54

Poszło PW


Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 1299
Rejestracja: 2014-07-16, 17:37
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: strk » 2017-02-03, 17:57

Już na mailu instrukcja co i jak.
PSSK-DB life member: (7,62x54r)+(9x19)+.36=44/93+30+1851
Obrazek


Biskort
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-27, 11:50
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: Biskort » 2017-02-09, 11:47

Witam,

chciałem zweryfikować posiadane informacje nt. możliwości poszerzenia pozwolenia o broń długą oraz bocznego zapłonu (w tym momencie pozwolenie tylko na krótką) po przedstawieniu zaświadczenia o ukończeniu kursu prowadzącego strzelanie. W WPA uzyskałem informacje, że takie postępowanie będzie prowadzone jednak od początku i będzie trzeba złożyć wszystkie dokumenty jak za pierwszym razem oraz opłacić ponownie 242zł. Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?


McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 2015-03-23, 22:47
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Online

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: McMonster » 2017-02-09, 13:05

Mam podobny przypadek, ale rozszerzam sportowe o czarnoprochową. Podobno "nie da się", ale z mojego rozeznania wynika, że nie jest to prawdą, nie widzę przepisu, który by to wprost wykluczał. Na razie dostałem trochę bełkotliwą odpowiedź, więc poprosiłem o uzasadnienie i rozwinięcie. Będę opisywał na forum, jak się sprawa potoczy.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk


Aztexa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 2016-09-30, 13:20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: Aztexa » 2017-02-20, 21:03

Biskort pisze:Witam,

chciałem zweryfikować posiadane informacje nt. możliwości poszerzenia pozwolenia o broń długą oraz bocznego zapłonu (w tym momencie pozwolenie tylko na krótką) po przedstawieniu zaświadczenia o ukończeniu kursu prowadzącego strzelanie. W WPA uzyskałem informacje, że takie postępowanie będzie prowadzone jednak od początku i będzie trzeba złożyć wszystkie dokumenty jak za pierwszym razem oraz opłacić ponownie 242zł. Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?


Kiedyś tylko się rozszerzało zakres posiadanego pozwolenia. Teraz wszczynają od początku kolejne. W sumie - przy okazji można wnioskować o powiększenie ilości posiadanych egzemplarzy - jeśli ktoś potrzebuje.


McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 2015-03-23, 22:47
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Online

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: McMonster » 2017-02-20, 23:31

Potwierdzam, z moich ustaleń nowy rodzaj broni w pozwoleniu to nowe postępowanie, jest na to wyrok WSA i pismo z KGP. Być może jest szansa na przebicie muru głową, ale dopiero w NSA, czyli 2-3 lata i brak gwarancji sukcesu. Ja na razie swój wniosek o dodanie czarnoprochowej wycofuję.

Wciąż będę wnosił o likwidację podziału i tu prośba, jeśli ktoś ma namiar (datę, numer) pisma KGP w sprawie wydawania decyzji bez podziału w sprawie kolekcjonerskiego, to bardzo proszę o podzielenie się.
Ostatnio zmieniony 2017-02-20, 23:32 przez McMonster, łącznie zmieniany 1 raz.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk


mechanizator
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-04, 11:49
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: mechanizator » 2017-03-04, 12:37

McMonster a mógłbyś podać na jaki wyrok i pismo powołują się? Zgodnie z k.p.a. każda ostateczna decyzja administracyjna może być zmieniona (w każdym czasie) jeżeli "przemawia za tym (...) słuszny interes strony" czyli Twój np. w rozszerzeniu kolekcji. Sprawa taka nie wymaga opłaty. Przepisy szczególne (Ustawa o broni i amunicji) też nie sprzeciwiają się takiej zmianie decyzji - chyba, że coś przeoczyłem :)


McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 2015-03-23, 22:47
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Online

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: McMonster » 2017-03-04, 12:47

Pisma nie mam (KGP mi odpowiedziała, że takie nie istnieją), a wyrok jest tu: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/AFE22A2219
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk


9x19
R.I.P
R.I.P
Posty: 8287
Rejestracja: 2006-03-10, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Postautor: 9x19 » 2017-03-04, 17:56

Tak napisali z KGP? To zażądaj pisma ES-2092/2026/MB z dnia 26 maja 2014r. skierowanego do KWP w Gdańsku i do wiadomości innych KWP, w którym stwierdzono, że „dopuszczalne jest wskazanie w sentencji decyzji, iż będą to rodzaje wymienione powyżej bez konieczności przypisywania liczby egzemplarzy do poszczególnych rodzajów.”



Wróć do „Kolekcjonerzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości