Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

k2wlocz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 05 lipca 2017, 03:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: k2wlocz »

Do mnie przed chwila zadzwoniła baba z WPA Gdansk i jasno i wyraźnie powiedziała ze muszę przedstawić im patent i licencje lub mam zdać egzamin. Ale jak jej tłumaczyłem ze w ustawie jest napisane ze jest zwolniony z egzaminu jako funkcjonariusz policji to nie robiło to dla niej wrażenia.

Panowie jakie macie propozycje co dalej ?
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: MarcinD »

Rozmawiac z baba na papierze. Jak bedzie sie musiala podpisac pod ty co mowi, to moze sie okazac, ze zmieni zdanie. a jak nie, to masz papier na ktory napiszesz skarge.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: bldzmarcin »

Kolejny przykład tego, że pracują tam ludzie nie mający pojęcia o tym co robią... :-?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: LARPAK »

Pytanie czy przypadkiem nie wysłałeś gotowego wniosku z netu o "kolekcjonerską sportową" i się babce pomieszało.
k2wlocz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 05 lipca 2017, 03:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: k2wlocz »

Napisałem wniosek o wydanie broni kolejcjonerskiej w wniosku uzasadniłem ze jest mi to potrzebne to rozszerzenia mojej kolekcji. Pisałem generalnie o wszystko czyli boczny i centralny zapłon.
Zwarzywszy na fakt ze przeszedłem szkolenie podczas kursu instruktora z jednego i drugiego rodzaju broni powinno to być jasne. Ale widać trochę zareagowała na moje słowa, pierwszy tel kazała mi natychmiast zdecydować czy doniosę patent i licencje czy zdaje egzamin, powiedziałem ze egzamin. Chwile się zastanowiłem i stwierdziłem ze tak nie może być i zadzwoniłem do niej ze jednak nie będę zdawał egzaminu i niech rozpatrzy wniosek tak jak jest. Po 15 min zadzwoniła do mnie z komórki i powiedziała ze muszę donieść oryginały dokumentów plus zaświadczenie o zatrudnieni w policji i zaświadczenie o wstąpieniu do stowarzyszenia kolekcjonerskiego- tak jak by tego nie miała w poprzednim wniosku i dokumentach. Po tem zaczęła mi tłumaczyć ze nic nie rozumiem i mam się z nią zobaczyć w czwartek.

Powiem tak podzwoniłem po znajomych i kazali mi iść w zaparte. Zostawić to swoim tokiem nie robić patentu ani nie zdawać egzaminu. Jeśli rozpatrzą to odmownie będą musieli podać podstawę prawna a dalej będę się odwoływać i składać zarzalenia do wyrzszych instancji .

To się robi po trochu chore.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: McMonster »

Przestań odbierać telefony lub odbieraj ze słowami "proszę mi to przedstawić na piśmie, wtedy odpowiem". Odpowiadaj też na piśmie. Domagaj się wskazania podstawy prawnej każdego żądania.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
q2222
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 12 sierpnia 2016, 14:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: q2222 »

k2wlocz pisze:Napisałem wniosek o wydanie broni kolejcjonerskiej w wniosku uzasadniłem ze jest mi to potrzebne to rozszerzenia mojej kolekcji.
Powiem szczerze, że nie do końca Cię rozumiem i nie wierze, że ta miła Pani aż tak by się pomyliła. Napisz dokładnie o jakie pozwolenie wystąpiłeś, do jakich celów, czy użyłeś we wniosku stwierdzenia, że ma być to broń do celów sportowych ? W uzasadnieniu napisałeś, że do rozszerzenia kolekcji ??? posiadasz już broń ? jeśli tak to by znaczyło, że posiadasz już jakieś pozwolenie.
k2wlocz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 05 lipca 2017, 03:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: k2wlocz »

Tak dokładnie posiadam już pozwolenie do celów kolekcjonerskich pistolety i rewolweru 6-12 oraz gładka lufę ale chciałem rozszerzyć to o inne jednostki centralnego i bocznego zapłonu w tym roznieś karabiny samopowtarzalne.
k2wlocz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 05 lipca 2017, 03:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: k2wlocz »

Tak wygląda moj wniosek:



WNIOSEK

o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej do celów kolekcjonerskich

Proszę o wydanie pozwolenia na posiadanie niżej wymienionych rodzajów broni palnej do celów kolekcjonerskich w liczbie 15 egzemplarzy broni w postaci:

broni palnej krótkiej ( pistolety, rewolwery) oraz długiej samopowtarzalnej ( karabin, strzelba ), centralnego oraz bocznego zapłonu z z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm


Uzasadnienie podania:

W związku z planem poszerzenia kolekcji zwracam się z prośbą o wydanie pozwolenia na posiadanie broni. Aktualnie posiadam już pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich WPA.************* z dn. ******.2015r wydane przez Komendanta Wojewódzkiego w Gdańsku ( pistolety lub rewolwery centralnego zapłony o kalibrze od 6 do 12 mm oraz strzelby powtarzalne o kalibrze wagomiarowym 12). Niestety decyzja ta nie uprawnia mnie do zakupu oraz posiadania broni którą pragnę dołączyć do mojej kolekcji ( broń bocznego zapłon w kalibrze do 6mm oraz bron długa samopowtarzalna z lufą gwintowaną do 12 mm) . W ostatnim czasie podwyższając swoje kwalifikacje uzyskałem uprawnienia Instruktora Sportu Strzelectwa Sportowego oraz osoby prowadzącej strzelanie. W ramach zajęć odbyłem strzelania oraz szkolenie, które praktycznie oraz teoretycznie przygotowało mnie do obsługi w/w broni której pragnę posiadać w swojej kolekcji. Bardzo proszę o rozpatrzenia mojego wniosku.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: LARPAK »

Nie jestem pewien czy poprawnym jest wystąpienie o nowe pozwolenie skoro mogłeś w trybie art. 155 KPA je rozszerzyć bezpłatnie.
k2wlocz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 05 lipca 2017, 03:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: k2wlocz »

Pan z którym wcześniej rozmawiałem stwierdził że musze złożyć nowy wniosek i te dokumenty wystarczą, niestey nie pamiętam jak się nazywał.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: McMonster »

Oficjalna wykładnia mówi, że się nie da rozszerzać o rodzaje broni. Niektórym się jednak udaje, jak widać na forum.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: LaChupacabra »

Podlegam pod ŻW Kraków - 1,5 miesiąca od czasu złożenia dokumentów do otrzymania decyzji.
Aztexa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 30 września 2016, 13:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Aztexa »

Wg wykładni KGP - nie da się zastosować Art 155 KPA. Sam to przechodziłem. W sumie, gdy wejdzie w życie nowa ustawa to sytuacja się unormalizuje ponieważ KGP nie będzie mogła wydawać niezgodnych z prawem wytycznych. Najlepsze w tym wszystkim jest, że sądy administracyjne stoją oczywiście po stronie prawa i w każdym takim przypadku Policja przegrywa sprawę ale jak widać ani MSWIA ani KGP nie biorą sobie tego do serca - a niestety fusze w WPA trzymają się wytycznych KGP ponieważ grozi im postępowanie dyscyplinarne.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
k2wlocz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 05 lipca 2017, 03:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: k2wlocz »

Panowie , sprawa załatwiona pozytywnie. Dokumentacja dostarczona orze ze mnie jest wystarczająca ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”