Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Rejestracja "nielegalnej" broni

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
mireo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Rejestracja "nielegalnej" broni

Postautor: mireo » 2020-01-11, 21:54

Bleys pisze:Mireo, nie obraź się, ale ile Ty masz lat? 14?

Minimum jakie mam to na pewno 21 :)
A tematem nigdy się nie interesowałem. Wyszedł sam z siebie. :516:
NUMBER OF GUNS PER 100 INHABITANTS - 1,3 PL
Ech doczekać takiej chwili By w Polsce był powszechny dostęp do broni

jozeczek24
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Online

Postautor: jozeczek24 » 2020-01-11, 21:56

Czytałem lub słyszałem gdzieś, kiedyś o jeszcze jednej metodzie "legalizacji". Nie wiem na ile to nadal aktualne i na ile realne, jakie są dodatkowe warunki.Ze względu na stopień złożoności, ryzyko dotyczy raczej bardzo wartościowych rzeczy a nie złomu.
Sprzęt wywozi się do Niemiec ( w zasadzie nielegalnie) . Tam "znajomy Niemiec" zgłasza odnalezienie tej broni/przedmiotu w urzędzie/policji na swojej własności/posesji np. w swojej stodole, pod podłoga domu itd.
Tam po przejściu przez aparat administracyjny nie przepada na rzecz państwa jak u nas, tylko przechodzi na rzecz znalazcy ( łatwiej niż w PL).
Tamten Niemiec może wtedy taką rzecz posiadać ( jak ma odpowiednie pozwolenie) lub komuś sprzedać, kto może posiadać ( muzeum/osoba/firma). Taka broń staje się w pełni legalna i ma "niemieckie papiery" a nawet nabite nowe numery. Wtedy drogą oficjalną należy kupić od Niemca i sprowadzić ( jak każdą inną broń z Niemiec). I stajemy się legalnym posiadaczem w PL, niemieckiej broni z papierami.
Należy przy tym nie zapomnieć że dodatkowym kosztem będzie "wynagrodzenie" dla Niemca, koszty pośrednictwa przy zakupie z Niemiec itd.
Ostatnio zmieniony 2020-01-11, 22:10 przez jozeczek24, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek

Postautor: Leśny Dziadek » 2020-01-11, 22:01

jozeczek24 pisze:
Sprzęt wywozi się do Niemiec ( w zasadzie nielegalnie) . T .

Właśnie opisałeś pięknie przestępstwo, o którym pisałem w moim pierwszym poście ;laughing:
Tak, w teorii miało zadziałać, w praktyce skończyło się na zawiasach, choć mogło być grubiej.
Kombinujcie dalej..... :-?

jozeczek24
Status: Online

Postautor: jozeczek24 » 2020-01-11, 22:26

Dlatego chyba nikt o zdrowych zmysłach nie poleca ani nie pochwala takiej metody.
Ale znałem kiedyś człowieka który sprowadził sobie z Niemiec/eGun jakiś stary pistolet.
Właściciel Niemiec opowiadał i miał na to papiery, że ten pistolet został właśnie ileś lat wcześniej znaleziony , zgłoszony i zarejestrowany.
Tam jest możliwość "legalizacji" takich znalezisk. U nas zapewne o 90% takich znalezisk nikt nigdy nie usłyszy, bo przepadają.

Awatar użytkownika
orka wiosenna
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: orka wiosenna » 2020-01-12, 08:52

Pytałem kiedyś pana z WPA o jego doświadczenie w tym temacie. Powiedział że w całej jego karierze pamięta tylko jeden taki przypadek a nabywca był bardzo uparty i wytrwały. Po wielu ekspertyzach, sądach, pół życia, zarejestrowali stryszaka.

Awatar użytkownika
mireo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: mireo » 2020-01-12, 18:31

Leśny Dziadek pisze:Właśnie opisałeś pięknie przestępstwo, o którym pisałem w moim pierwszym poście ;laughing:
Tak, w teorii miało zadziałać, w praktyce skończyło się na zawiasach, choć mogło być grubiej.

Może nie przestępstwo a pokazanie jak liberalne w temacie broni są państwa sąsiadujące z Polską
Ostatnio zmieniony 2020-01-12, 18:31 przez mireo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek

Postautor: Leśny Dziadek » 2020-01-12, 19:01

mireo pisze:
Leśny Dziadek pisze:Właśnie opisałeś pięknie przestępstwo, o którym pisałem w moim pierwszym poście ;laughing:

Może nie przestępstwo a pokazanie jak liberalne w temacie broni są państwa sąsiadujące z Polską

chłopaku, ilość postów sobie nabijasz, żeby nie być już "żółty", czy co?

"sprzęt wywozi się do Niemiec" - no wybacz, ale nielegalny wywóz za granicę nielegalnej broni to jednak przestępstwo. Czekamy na kolejne porady, może "sprzęt kupuje się od ruskich, zakopuje w ogródku" - żeby pokazać jak łatwo zdobyć nielegalną broń.

Awatar użytkownika
mireo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: mireo » 2020-01-12, 19:39

Leśny Dziadek pisze:chłopaku, ilość postów sobie nabijasz, żeby nie być już "żółty", czy co?

........

Akurat to mnie najmniej interesuje żółty, zielony czy jakiś inny kolor W kwestiach broni zawsze czegoś nie będę wiedział więc całe życie ŻÓŁTY ;laughing:

Ja patrzę na inne zdanie gdzie jest napisane że wykopana broń po przejściu procedur można zarejestrować I to mnie boli że w Polsce nie ma czegoś takiego :cry:

Dariusz DC
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: Dariusz DC » 2020-01-13, 11:05

! Wiadomość od: Dariusz DC
temat zamykam, gdyż po pierwsze dywagacje na temat działań sprzecznych z prawem mają JEDEN finał - DZIAŁAŃ SPRZECZNYCH Z PRAWEM nie propagujemy, forum jest zbiorem informacji na temat sportu i hobby strzeleckiego. Po drugie durne pytania czy fabryka produkuje broń jak papier toaletowy i skąd organy państwa wiedzą nie licują z jakimkolwiek poziomem
DC jeszcze nie 9

Wróć do „Kolekcjonerzy”