AK GN Radom odpinana kolba

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

dorytian
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2019, 20:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

AK GN Radom odpinana kolba

Post autor: dorytian »

Witam, mam pytanie odnośnie AKGN z Radomia z lat 70 produkowanego z przeznaczeniem dla wojsk powietrznodesantowych, ponoć była to wersja z kolbą drewnianą ale z możliwością odpinania. Czy one czymś jeszcze się różniły poza tym? Pierwszy raz spotkałem się z taką wersją (znaczy się widziałem tylko jedno zdjęcie), ponoć była to bardzo krótka seria. Posiada może ktoś z was taką wersje i mógłby się pochwalić zdjęciami?
Awatar użytkownika
uirapuru
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 19:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AK GN Radom odpinana kolba

Post autor: uirapuru »

W guns masters mają go do obejrzenia: http://sklep.gunsmasters.pl/ak-gn-wz-60 ... ,1349,3604

mam nadzieje, ze moja odp. nie łamie regulaminu, to nie reklama.
kbw 7,62x54R NDM-86 SWD Dragunov z 8x42 BelOMO
5,45x39 AKS74U z EKP-01-08 Kobra
kgn 7,62x39 AK
specnaz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 16 października 2012, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK GN Radom odpinana kolba

Post autor: specnaz1 »

Mam nowy zestaw naprawczy do GN 60/72 a w nim dwie kolby + reszta gadżetów :)
Awatar użytkownika
tukey
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 04 marca 2010, 21:42
Tematy: 3
Lokalizacja: maz.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK GN Radom odpinana kolba

Post autor: tukey »

Legenda głosi że tylko w 1972 roku takie produkowali i podobno tylko ok 1000szt. Jak mi się uda to wstawię fotki.
.22/9x19/7.62x39/5.56x45
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK GN Radom odpinana kolba

Post autor: krzychu22lr »

Nie podobno tysiąc, tylko (jak pisał Zbigniew Gwóźdź) w 1972 roku wykonano partię 500 egzemplarzy kbkg wz.60/72 dla polskich wojsk powietrzno-desantowych. Liczba zwykłych kbkg wz. 60 w polskich Siłach Zbrojnych to ok. 5000 egzemplarzy (łącznie 5500 kbkg obu odmian). Przy czym do dziś nieznana jest liczba karabinków-granatników wyprodukowana na eksport, a mogło ich być (jak ocenia Gwóźdź) nawet dwa razy tyle co broni w kraju.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK GN Radom odpinana kolba

Post autor: noel »

dorytian pisze:Witam, mam pytanie odnośnie AKGN z Radomia z lat 70 produkowanego z przeznaczeniem dla wojsk powietrznodesantowych, ponoć była to wersja z kolbą drewnianą ale z możliwością odpinania. Czy one czymś jeszcze się różniły poza tym? Pierwszy raz spotkałem się z taką wersją (znaczy się widziałem tylko jedno zdjęcie), ponoć była to bardzo krótka seria. Posiada może ktoś z was taką wersje i mógłby się pochwalić zdjęciami?
Odświeżam temat, bo AK GN w wersji spadochroniarskiej to był mój pierwszy Kałasznikow i mam z nim bardzo ciepłe wspomnienia. Kupiłem go w 2010 roku od kolegi, który dość intensywnie wykorzystywał i udostępniał go w swoim macierzystym klubie. Były to czasy gdy karabinków AK było bardzo mało w środowisku cywilnym. Oznaczało to, że mój egzemplarz był dość intensywnie eksploatowany, ale mimo to strzelał nienagannie. Wyróżniał się też wyjątkowo dobrym, bo bardzo płynnym mechanizmem spustowym. Był nieco zeszpecony wywierconymi otworami pod boczny montaż.
Niestety, musiałem sprzedać swój karabin, ale kolega który go odkupił zadbał o niego. Oddał broń do b. dobrego rusznikarza, który zaspawał otwory oraz nałożył na całość piękną ale właściwą dla tego rodzaju broni oksydę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
tukey
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 04 marca 2010, 21:42
Tematy: 3
Lokalizacja: maz.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK GN Radom odpinana kolba

Post autor: tukey »

Ten od niedawna jest mój.
Obrazek
Obrazek
.22/9x19/7.62x39/5.56x45
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”