Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Stowarzyszenie Poznań

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Stowarzyszenie Poznań

Postautor: betoniarz08 » 2019-02-11, 20:27

A ktoz to taki?

gregg

Postautor: gregg » 2019-02-12, 09:43

Niby Karola N nie polecasz ale to co stało się ze zbrojownią po jego odejściu to także woła o pomstę do nieba...

NaimadM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: NaimadM » 2019-02-12, 10:07

Czyli mam rozumieć, że Zbrojowni nie polecacie? Wydawało mi się że są dosyć aktywni, choć przyznaję, że czytając ich stronę odniosłem wrażenie, że jest to wszystko skomplikowane. Np. wymagania dotyczące jakis egzaminów wewnętrznych.

A mógłbym prosić o rady dotyczące pozostałych wymienionych przeze mnie stowarzyszeń?

gregg

Postautor: gregg » 2019-02-12, 11:58

NaimadM pisze:Czyli mam rozumieć, że Zbrojowni nie polecacie? Wydawało mi się że są dosyć aktywni, choć przyznaję, że czytając ich stronę odniosłem wrażenie, że jest to wszystko skomplikowane. Np. wymagania dotyczące jakis egzaminów wewnętrznych.

A mógłbym prosić o rady dotyczące pozostałych wymienionych przeze mnie stowarzyszeń?

Ze względów na kompletnie komercyjne podejście (śmieszne egzaminy wewnętrzne) nie mające nic wspólnego ze strzelectwem ja nie polecam zbrojowni.
Nie mam zielonego pojęcia co Ci polecić. Jeżeli chcesz dużo strzelać to najlepiej taki klub który ma swoją strzelnice:
Magnum - nie polecam z wiadomych przyczyn
Tarcza96 - fajna ekipa ale ceny za członkostwo poszły w górę w 2019
WKS - nie wiem czy mają sekcję kolekcjonerską - zawsze możesz do braterstwa się zapisać
Dwór Grunwaldzki - tutaj się nie orientuję
Diana - nie ma sekcji kolekcjonerskiej. Tutaj jeżeli załapiesz rzutki - treningi raz w tyg, czasami nawet więcej. Kule też mają.
Reszta raczej wynajmuje strzelnice.

Niedaleko Poznania może w Tarnowie zobaczyć.

gormat

Postautor: gormat » 2019-02-12, 13:08

Ja polecam Zbrojownię. Składka członkowska 200 zł za rok to chyba nie problem. Egzamin wewnętrzny kosztuje tyle co nic 20zl, a ma na celu podniesienie wiedzy ludzi, którzy będą przystępować do egzaminu PZSS. Uwierzcie mi że są ludzie którzy chcą mieć broń, a nie potrafią bezpiecznie rozładować broń, nazwać istotne części broni w myśl ustawy o broni i amunicji, lub poprostu nie trafiają w tarczę z pistoletu na 25m lub karabinu na 50. Moim zdaniem dopuszczanie tego typu osób do posiadania broni jest trochę słabe.
Pozdrawiam
Maciej Górecki

gregg

Postautor: gregg » 2019-02-12, 13:22

gormat pisze:Ja polecam Zbrojownię. Składka członkowska 200 zł za rok to chyba nie problem. Egzamin wewnętrzny kosztuje tyle co nic 20zl, a ma na celu podniesienie wiedzy ludzi, którzy będą przystępować do egzaminu PZSS. Uwierzcie mi że są ludzie którzy chcą mieć broń, a nie potrafią bezpiecznie rozładować broń, nazwać istotne części broni w myśl ustawy o broni i amunicji, lub poprostu nie trafiają w tarczę z pistoletu na 25m lub karabinu na 50. Moim zdaniem dopuszczanie tego typu osób do posiadania broni jest trochę słabe.

Zapomniałeś dodać, że egzaminy są także dla ludzi którzy mają już swoją broń 8-)

gormat

Postautor: gormat » 2019-02-12, 14:51

gregg pisze:
gormat pisze:Ja polecam Zbrojownię. Składka członkowska 200 zł za rok to chyba nie problem. Egzamin wewnętrzny kosztuje tyle co nic 20zl, a ma na celu podniesienie wiedzy ludzi, którzy będą przystępować do egzaminu PZSS. Uwierzcie mi że są ludzie którzy chcą mieć broń, a nie potrafią bezpiecznie rozładować broń, nazwać istotne części broni w myśl ustawy o broni i amunicji, lub poprostu nie trafiają w tarczę z pistoletu na 25m lub karabinu na 50. Moim zdaniem dopuszczanie tego typu osób do posiadania broni jest trochę słabe.

Zapomniałeś dodać, że egzaminy są także dla ludzi którzy mają już swoją broń 8-)

Nieprawda. Egzamin jest przede wszystkim po to jak pisałem wyżej. Możesz przystąpić do egzaminu, też żeby wyrobić sobie możliwość korzystania ze strzelnicy klubowej za darmo. Ale jak masz pozwolenie na broń, to chyba tak prosty egzamin nie jest problemem.
Pozdro :one:
Pozdrawiam
Maciej Górecki

Thrud

Postautor: Thrud » 2019-02-12, 14:59

W aktualnych realiach prawnych członkostwo w stowarzyszeniu kolekcjonerów broni palnej służy tylko i wyłącznie jednemu celowi - uzyskaniu pozwolenia na broń. Na potwierdzeniu członkostwa podpisują się z imienia i nazwiska konkretne osoby. Stąd nie powinno dziwić, że chcemy mieć pewność, że osoby w reprezentujące Zbrojownię na zewnątrz posiadają pewien minimalny poziom umiejętności, zarówno w zakresie bezpieczeństwa jak i obsługi broni. Sam fakt posiadania pozwolenia nie musi wcale tego gwarantować. A jeżeli egzamin obejmujący bezpieczne sprawdzenie broni, nazwanie istotnych części oraz umiejętność w miarę celnego strzelania "nie ma nic wspólnego ze strzelectwem", to jestem ciekawy co ma.

Dodatkowo, staż wymagający od kandydata trochę wysiłku pozwala odsiać tych, którzy zapisali się niesieni słomianym zapałem. I na na tym skończyła się ich aktywność. A w zamian Zbrojownia oferuje zarówno klub sportowy jak i stowarzyszenie kolekcjonerskie, regularne zawody, spotkania, szkolenia i wystawy oraz własną, bezpłatną strzelnicę. Oczywiście, jeżeli kogoś interesuje tylko papier dla WPA, to Braterstwo jest chyba najlepszym wyborem. A zainteresowanych czymś więcej zapraszamy do Zbrojowni.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.

gregg

Postautor: gregg » 2019-02-12, 15:47

Dalej nie rozumiecie :D osoby które zdały patenty, posiadają licencję, broń itd muszą przejść egzamin, żeby korzystać ze strzelnicy klubowej.
Jest pewnie wielu członków, którzy mają pozwolenie i obycie z bronią dłużej niż osoby z zarządu a muszą udowodnić coś co udowadniali wielokrotnie na egzaminach, zawodach itd.
A zarząd przechodzi co roku taki egzamin????

Dla mnie i nie tylko mnie to jest wyciągnięcie kasy i nic więcej. Zbrojownia po tych zmianach straciła wielu członków, którym nie podobały się nowe zasady.
PS. na organizowanych eventach przez klub wielokrotnie nie było można strzelać ze swojej broni - jak najwięcej chcieli zarobić. Kasa kasa kasa kasa.
Czasami ludzie nie mają czasu, żeby w inne dni przyjść i postrzelać a tylko właśnie podczas takich "eventów". To co - nie mogą - muszą wykupić żeton jak ktoś z ulicy.

i nie przemawiają do mnie słowa jednego z członków zarządu:
daje nam też obraz umiejętności naszych koleżanek i kolegów.
- kumpel który broń ma ponad 20 lat jak się dowiedział o tych wielkich egzmainach jeb*nął śmiechem i sie wypisał od razu.

Awatar użytkownika
betoniarz08
Kontaktowanie:

Postautor: betoniarz08 » 2019-02-12, 16:42

Komunizm w pełnym galopie. A Ci co zanurzyli się w ekstrementach muszą sobie te nie racjonalne przypadki racjonalnie wytłumaczyć. Te 200 PLN to za co się płaci?

gormat

Postautor: gormat » 2019-02-12, 16:47

gregg pisze:Dalej nie rozumiecie :D osoby które zdały patenty, posiadają licencję, broń itd muszą przejść egzamin, żeby korzystać ze strzelnicy klubowej.
Jest pewnie wielu członków, którzy mają pozwolenie i obycie z bronią dłużej niż osoby z zarządu a muszą udowodnić coś co udowadniali wielokrotnie na egzaminach, zawodach itd.

Dla mnie i nie tylko mnie to jest wyciągnięcie kasy i nic więcej. Zbrojownia po tych zmianach straciła wielu członków, którym nie podobały się nowe zasady.
PS. na organizowanych eventach przez klub wielokrotnie nie było można strzelać ze swojej broni - jak najwięcej chcieli zarobić. Kasa kasa kasa kasa.
Czasami ludzie nie mają czasu, żeby w inne dni przyjść i postrzelać a tylko właśnie podczas takich "eventów". To co - nie mogą - muszą wykupić żeton jak ktoś z ulicy.

i nie przemawiają do mnie słowa jednego z członków zarządu:
daje nam też obraz umiejętności naszych koleżanek i kolegów.
- kumpel który broń ma ponad 20 lat jak się dowiedział o tych wielkich egzmainach jeb*nął śmiechem i sie wypisał od razu.

I znowu nieprawda "żeby korzystać ze strzelnicy klubowej ZA DARMO"
eventy organizowane są dla ludzi którzy jeszcze nie zdobyli pozwolenia i organizowane są w np niedzielę, trwają z 4 godz. Pozostaje 6 dni i trochę godzin przed eventem i po.
Zalazła tobie chyba ta Zbrojowia za skórę. Każdy korzysta z przywilejów swoich klubów jak tylko może. Cieszmy się bezpieczną wymianą ognia na strzelnicach.
Czuwaj, część i czołem :piwo:
Pozdrawiam
Maciej Górecki

Awatar użytkownika
dect
Kontaktowanie:

Postautor: dect » 2019-02-12, 19:32

gregg pisze:Dalej nie rozumiecie :D osoby które zdały patenty, posiadają licencję, broń itd muszą przejść egzamin, żeby korzystać ze strzelnicy klubowej.

Faktycznie, 20 zł dla ludzi ktorzy "udowadniali wielokrotnie na egzaminach, zawodach itd." to majatek. To mial byc zart? Na wlasne oczy widzialem ludzi ktorzy przychodzili na otwarte strzelania z wlasna bronia i zachowywali sie tak, ze cud ze nikogo nie postrzelili. I uprzedzajac zlosliwosc: nie, nie byli ze Zbrojowni.

Tak jak
Thrud pisze:: "Na potwierdzeniu członkostwa podpisują się z imienia i nazwiska konkretne osoby. Stąd nie powinno dziwić, że chcemy mieć pewność, że osoby w reprezentujące Zbrojownię na zewnątrz posiadają pewien minimalny poziom umiejętności, zarówno w zakresie bezpieczeństwa jak i obsługi broni.

Dlaczego dziwi Cie to, ze chca wiedziec za kogo sa w jakis sposob odpowiedzialni?

gregg pisze:PS. na organizowanych eventach przez klub wielokrotnie nie było można strzelać ze swojej broni - jak najwięcej chcieli zarobić. Kasa kasa kasa kasa.

Nie mozna z wlasnej bo Nieczajna to tylko dwie osie. Trzecia osoba to juz ciasno, zreszta jest to jasno napisane, ze nie wolno. I co w tym dziwnego, ze kasa? A u np. Ozora strzelasz za darmo? Poza tym strzelania sa przewaznie od 11 - kto Ci broni byc na 9 i miec cala strzelnice tylko dla siebie?

Awatar użytkownika
betoniarz08
Kontaktowanie:

Postautor: betoniarz08 » 2019-02-12, 19:41

@dect a co to za argument czy kogos stać czy nie? Chodzi o argument przymusu i stwierdzania że ktoś zadba lepiej o Ciebie niż Ty sam.

gregg

Postautor: gregg » 2019-02-12, 19:50

betoniarz08 pisze:@dect a co to za argument czy kogos stać czy nie? Chodzi o argument przymusu i stwierdzania że ktoś zadba lepiej o Ciebie niż Ty sam.

Otóż to. Idealnie w punkt. Pieniądze nie maja tutaj nic do rzeczy.

Awatar użytkownika
dect
Kontaktowanie:

Postautor: dect » 2019-02-12, 19:52

gregg zabrzmial tak jakby 20 zl to byl jakis wydatek. Chyba tylko tajemnica poliszynela jest, ze to drogi sport / hobby.

Jakiego przymusu? Przeciez mozna isc tam gdzie nie ma egzaminow? Jest wolnosc zrzeszania sie i jezeli komus nie przeszkadzaja zasady stowarzyszenia to niech sie czuje zaproszony.

Edyta: ok, zostawiam te 20 zl bo ucieka meritum.
Ostatnio zmieniony 2019-02-12, 19:54 przez dect, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Kolekcjonerzy”