Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: Fokat »

[/quote] ps2. składając wniosek miałem wyszczególnione w ten sposób pistolety,rewolwery,karabinki,karabiny centralnego zapłonu,lufy gwintowane o kalibrze od 6-12mm,samoczynne,samopowtarzalne ale pani Policjantka która przyjmowała wniosek stwierdziła że nie potrzebnie tak napisałem i poprawimy to na ogólnie broń centralnego zapłonu,lufy gwintowane kaliber 6-12 tak też zrobiłęm,podpisałem i pani przyjeła wniosek.Na egzaminie Inspektor czy tam Komisarz dopytywał mnie na co ja właściwie wnioskuję? Odpowiedziałem że ma tam napisane ,we wniosku może zobaczył że było napisane karabin więc go dołożył do strzelania ale z Glauberyta już nie [/quote]


W ten sposób zablokowałeś sobie fajne konstrukcje centralnego zapłonu, typu np. Five Seven kaliber 5,7x28.
Zakres we wniosku powinien być do 12 mm, bez dolnego ograniczenia, oczywiscie w centralnym zapłonie
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2018, 21:50 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: KG92RS »

rokada pisze: Zapewne wielu sprzedawców zgodzi się poczekać chwilę na Twój kwit, jeśli będziesz skłonny dokonać już teraz przedpłaty odpowiedniej wysokości.
Ja tak kupiłem 10 sztuk, zanim jeszcze dostałem papiery. W magazynie zaprzyjaźnionego sprzedawcy, miałem swoje - podpisane - pudełko :)
W WPA robili dziwne miny, jak poprosiłem o jedną promesę na 10 sztuk. Jeszce dziwniejsze zrobili następnego dnia, jak przyszedłem rejestrować :)
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 669
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: andwal »

"W ten sposób zablokowałeś sobie fajne konstrukcje centralnego zapłonu, typu np. Five Seven kaliber 5,7x28.
Zakres we wniosku powinien być do 12 mm, bez dolnego ograniczenia, oczywiscie w centralnym zapłonie"

Zobaczę jak będzie na decyzji, możliwe że będzie CZ ogólnie do 12mm, a co do zakupów to już mam zarezerwowane parę sztuk,jeździłem po sklepach i sprawdzałem co i jak :-D
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: Fokat »

andwal pisze:"
Zobaczę jak będzie na decyzji, możliwe że będzie CZ ogólnie do 12mm, a co do zakupów to już mam zarezerwowane parę sztuk,jeździłem po sklepach i sprawdzałem co i jak :-D
Jak Ci zablokują od 6-12mm, to kup parę sztuk broni i odwołuj się w trybie art 155 KPA. Powinni Ci poprawić decyzję.
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 669
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: andwal »

Fokat pisze:
andwal pisze:"
Zobaczę jak będzie na decyzji, możliwe że będzie CZ ogólnie do 12mm, a co do zakupów to już mam zarezerwowane parę sztuk,jeździłem po sklepach i sprawdzałem co i jak :-D
Jak Ci zablokują od 6-12mm, to kup parę sztuk broni i odwołuj się w trybie art 155 KPA. Powinni Ci poprawić decyzję.
Dzięki, tak zrobię jeśli zajdzie taka potrzeba
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: KG92RS »

Fokat pisze: W ten sposób zablokowałeś sobie fajne konstrukcje centralnego zapłonu, typu np. Five Seven kaliber 5,7x28.
Nie tylko -> wszystko .223 też... Że o 5.45 nie wspomnę.
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2018, 20:02 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 669
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: andwal »

KG92RS pisze:
Fokat pisze: W ten sposób zablokowałeś sobie fajne konstrukcje centralnego zapłonu, typu np. Five Seven kaliber 5,7x28.
Nie tylko -> wszystko .223 też... Że o 5.45 nie wspomnę.
Właśnie ,popełniłem duży błąd wpisując we wniosku 6-12 zamiast do 12 mm , jeszcze nie mam decyzji ale myślę że trzeba będzie pisać pisma ,kurcze nie potrzebna robota!
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: biper »

@andwal
Czekaj.. czekaj.. czy nie popełniłeś przypadkiem jeszcze jednego błędu?
Zdawałeś normalny egzamin.. prawie pełna kolekcjonerka (bez bocznego zapłonu, jeśli dobrze pamiętam).. a mimo to chcesz się ograniczyć do max. 12mm? Czemu?
A co jeśli (daj Boziu) będzie Cię stać na coś w kalibrze .50? Albo nie szukając na wysokich półkach cenowych zechciałbyś mieć w kolekcji jakiś pistolet sygnałowy (26mm) w kolekcji (np. nasz wz.78).

Jedyne czego mi właśnie brakuje w pozwoleniu "kolekcja na sportowe" to możliwości posiadania tego wz.78..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 669
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: andwal »

biper pisze:@andwal
Czekaj.. czekaj.. czy nie popełniłeś przypadkiem jeszcze jednego błędu?
Zdawałeś normalny egzamin.. prawie pełna kolekcjonerka (bez bocznego zapłonu, jeśli dobrze pamiętam).. a mimo to chcesz się ograniczyć do max. 12mm? Czemu?
A co jeśli (daj Boziu) będzie Cię stać na coś w kalibrze .50? Albo nie szukając na wysokich półkach cenowych zechciałbyś mieć w kolekcji jakiś pistolet sygnałowy (26mm) w kolekcji (np. nasz wz.78).

Jedyne czego mi właśnie brakuje w pozwoleniu "kolekcja na sportowe" to możliwości posiadania tego wz.78..
Nie wnioskowałem o sygnałowe,alarmowe i gazowe bo to mnie nie interesuje, a Centralny Zapłon otrzymasz pozwolenie jedynie do 12 mm tak jak i nie otrzymasz zgody na samoczynną !
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: Fokat »

biper pisze:@andwal
A co jeśli (daj Boziu) będzie Cię stać na coś w kalibrze .50?
Chciałem mieć DE w kalibrze .50, usłyszałem "zapomnij Pan", takie rzeczy tylko w Erze :)
Jest sklep w Warszawie, który by to próbował przepchać za pomocą Papugi, ale to zabawa na 6-12 miesięcy, a tak mam już .44 mag i strzelam.
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1409
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: fusz »

Ale karabin w "pięćdziesiątce" już nie powinien budzić takich kontrowersji.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 669
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: andwal »

fusz pisze:Ale karabin w "pięćdziesiątce" już nie powinien budzić takich kontrowersji.
Pistolet,karabinek czy karabin do 12mm
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: Fokat »

fusz pisze:Ale karabin w "pięćdziesiątce" już nie powinien budzić takich kontrowersji.
Kontrowersji zapewnie nie. Ale 45 koła za taką przyjemność już tak. Nie wspomnę o elaboracji amunicji.
.338 jest połowę tańszy w utrzymaniu, a i wrażenia zbliżone.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: biper »

Fokat.. Ciebie nie stać, mnie nie stać.. ale są ludzie, którzy popylają Porsche Panamera Turbo za ponad bańkę, a 45k PLN to dla nich tydzień pracy..
A nigdy nie wiadomo, czy się 6 w totka nie trafi, a wtedy d..pa zbita. W papierach nie ma, to i w szafie nie będzie :)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 669
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie WPA Gdańsk

Post autor: andwal »

W Wigilię rano 24/12/18 odebrałem decyzję i 10 zaświadczeń, pierwszy pistolet kupiłem i przestrzelałem tego samego dnia ,leży w sejfie,teraz jeszcze czekam na szafę żeby coś dłuższego do niej włożyć :-D
ps. na decyzji mam do 12mm więc jest ok! Nie ma więc potrzeby się odwoływać :-D
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2018, 10:04 przez andwal, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”