Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Katowice

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Lysy_Gnom
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: WPA Katowice

Postautor: Lysy_Gnom » 2018-04-02, 12:05

Mirox pisze:Koledzy a jak sprawa wygląda z WPA Katowice przy rozszerzeniu jak ktoś jeszcze nie zmienił szafy na S1. Czy żądają S1, czy nie ma to znaczenia.

Żądają.
.36 BP; 9x18; 9x19; .308Win; 7,62x39; .22LR; .38Special; 7,65x17, .45, 12/70, 16/70, 6,35 browing, 7,62x25, 9x17, 7,62x54R

Mirox

Postautor: Mirox » 2018-04-02, 12:30

"Żądają" - bardzo budujące.
Pozdrawiam MIROSŁAW

Awatar użytkownika
kubao
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: kubao » 2018-06-13, 07:19

Szanowni koledzy, jaka jest w tej chwili polityka WPA w Katowicach, ile sztuk na pozwolenie sportowe można otrzymać "na dzień dobry" bez startów?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2018-06-13, 07:20 przez kubao, łącznie zmieniany 1 raz.

mjr Keller

Postautor: mjr Keller » 2018-06-16, 00:27

kubao pisze:Szanowni koledzy, jaka jest w tej chwili polityka WPA w Katowicach, ile sztuk na pozwolenie sportowe można otrzymać "na dzień dobry" bez startów?

6

Awatar użytkownika
woytas

Postautor: woytas » 2018-06-16, 06:56

A ja się 3 miesiące bujałem z nimi 3 lata temu bo chciałem 6...
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.

chajal
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: chajal » 2018-07-06, 19:41

kubao pisze:Szanowni koledzy, jaka jest w tej chwili polityka WPA w Katowicach, ile sztuk na pozwolenie sportowe można otrzymać "na dzień dobry" bez startów?

Pozdrawiam

Witam
W czerwcu składałem wniosek o wydanie pozwolenia do celów sportowych i kolekcjonerskich na podstawie patentu i licencji (z tego roku).
Dostałem 6 szt. na sportowe i 10 na kolekcjonerskie.
Decyzja wydana w 21 dni a promesy w 2 dni.

Aktualnie szybko, profesjonalnie i bezproblemowo :)

roniin

Postautor: roniin » 2018-08-10, 13:16

Markm pisze:Po tygodniu (dokładnie) od wysłania wniosku pocztą dostałem informację o wszczęciu postępowania, w tym samym dniu też wizyta dzielnicowego.
Decyzja pozytywna przyszła po 21 dniach od wysłania wniosku- ilość którą wnioskowałem i dostałem "ponad normę" + dopuszczenie i jakoś nie było to szczególnie skomplikowane, bardzo dużo "papierologi" wysłałem, łącznie chyba ponad 100 stron ( w tym potwierdzenia: komunikaty, wystawy, spotkania strzeleckie, etc). Przyczyną skomplikowania i przedłużania waszego postępowania może być ogrom, od grzechów przeszłości (karalności, etc), po teraźniejszość ( podanie złego adresu i wszelkich zabiegów z tym związanych, itp).
Naprawdę bardzo miłą i sympatyczną Panią prowadzącą postępowanie mam :)

pucha pisze: trzeba jeszcze czekać kolejny zanim zwrotka z poczty dojdzie do WPA bo dopiero wtedy przyjmą wniosek o wydanie zaświadczeń.

Nie. Przyjmą podanie lecz jeżeli w ciągu 7 dni nie wejdzie zwrotka dostaniesz negatywną decyzję Ale po dotarciu zwrotki po tych 7dniach i negatywnej decyzji prawdopodobnie automatycznie (trzeba zadzwonić do prowadzącego postępowanie by się doinformować jak on to robi) dostaniesz decyzję pozytywną i możliwość odbioru/wysyłki zaświadczeń.

Tak jest w przepisach? że nie wydadzą zaświadczeń bez zwrotki? Bo mam właśnie taki problem, odebrałem od listonosza polecony z pozwoleniami, potwierdziłem odbiór, pojechałem do wpa wypisać wnioski o promesy, a po tygodniu mam tel. z wpa że nie doszła do nich zwrotka a polecony nie został odebrany :evil: w systemie poczty widnieje że na mój list zostało wystawione awizo (błąd listonosza-awiza w skrzynce nie było), wiec wpa nie wystawi mi promes bo nie ma zwrotki mimo iż mam pozwolenie w ręce. :evil:
Ostatnio zmieniony 2018-08-10, 13:20 przez roniin, łącznie zmieniany 1 raz.

Mateusz D
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Mateusz D » 2018-08-10, 13:59

@Roniin polecam lekture kpa dział mówiący o doręczeniach, terminach wniesienia zażaleń itp. To wyjaśni dlaczego WPA tak postąpiło.

Awatar użytkownika
kubao
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: kubao » 2018-08-18, 16:23

Dziękuję kolegom za pomoc, potwierdzam, że WPA Katowice daje teraz 6+10 sztuk bez jakichkolwiek dodatkowych papierów. Wczoraj odebrałem z poczty pozytywne decyzje. Pozwolenia wydane w 3 tygodnie + tydzień oczekiwania na list (30 km z Katowic do Gliwic, ehhh). Teraz kolejny tydzień czekania na promesy.

Pozdrawiam

Wróć do „Kolekcjonerzy”