Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Uzyskiwanie pozwolenia na broń w świetle nowego wniosku

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

xross
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Uzyskiwanie pozwolenia na broń w świetle nowego wniosku

Postautor: xross » 2018-07-11, 13:25

Cześć,
Jestem w trakcie nowego typu podania o pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich (gdzie trzeba wybrać typ broni). Chciałem się podpytać jak to jest. Jeśli zaznaczę wszystko, a powiedzmy nie zdam dwóch rodzai broni to czy mogę je wykreślić i wyjść szczęśliwy z posiadaniem pozwolenia , czy muszę cały egzamin poprawiać??
Drugie pytanie, to czy jeśli zaznaczę na wszystko (broń bocznego, centralnego, sygnałowa, gazowa, itp) to czy z KAŻDEJ sztuki muszę zdawać ten egzamin??
Podanie składałem do WPA w Warszawie, a uzupełnienie mam donieść w określonym terminie. Może ktoś robił w ostatnim czasie i mógłby się podzielić tą wiedzą.

broń palna bojowa w postaci pistoletów lub rewolwerów centralnego zapłonu
o kalibrze do 12 mm (A);
broń palna gazowa lub alarmowa (B);
przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości prądu w obwodzie przekraczającej 10mA (C);
pistolety sygnałowe (E);
pistolety maszynowe o kalibrze od 6 mm do 12 mm (F);
strzelby powtarzalne o kalibrze wagomiarowym 12 (G);
strzelby gładkolufowe (H);
broń palna centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12 mm (karabiny, karabinki sportowe i myśliwskie) (I);
broń palna bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6 mm (J);
karabinki samoczynne o kalibrze od 5,45 mm do 7,62 mm (K);
broń palna przystosowana do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego) (L).

MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzyskiwanie pozwolenia na broń w świetle nowego wniosku

Postautor: MarcinD » 2018-07-11, 13:33

Swego czasu jak sie nie zdalo jednego rodzaju, to wykreslano i zostawalo ci to co zdales, ale teraz ponoc juz nie jest tak slodki.
Opis egzaminu masz na stronie WPA. Stzrelasz z tego co tam jest, full kolekcja boda 5 roznych.
To co ponizej podales to zdaje sie wzorzec na dopuszczenie do posiadania. Na kolekcje nie dostaniesz samoczynnej. Ale przy zdaniu egzaminu mozesz wnioskowac o dopuszczenie do samoczynnej i wtedy bedziesz dodatkowo strzelal z PM-a.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / .45ACP / 5,45x39 / 5,56x45 / 7,62x39

xross
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: xross » 2018-07-11, 14:38

Właśnie też słyszałem te plotki, że nie jest tak przyjemnie. Dlatego ciekawe, czy znajdzie się ktoś, kto może ostatnio zdawał.
Dziękuję za odpowiedź ;) Tak to był nowy wzór podania z wyborem rodzajów broni, na które chce się zdawać.

MarcinD pisze: full kolekcja boda 5 roznych.

A wiadomo jakie dokładnie bronie wchodzą w kolekcję? Bo jednak chciałbym się przygotować i zdać chociaż na centralny zapłon (pistolety + karabinki + gładkolufowe) i nie wywalić grubej kasy w błoto. (tak zapisałem się na jakieś szkolenie w swoim stowarzyszeniu, ale mimo tego, lepiej dmuchać na zimne)
Ostatnio zmieniony 2018-07-11, 14:39 przez xross, łącznie zmieniany 1 raz.

MarcinD

Postautor: MarcinD » 2018-07-11, 14:41

W Ubojce masz dokladnie jaka bron wchodzi w kolekcje :) Wnioskujesz o bron palna do celow kolekcjonerskich, jesli chcesz to z wylaczeniem jakiegos rodzaju i tyle.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / .45ACP / 5,45x39 / 5,56x45 / 7,62x39

lotnik

Postautor: lotnik » 2018-07-22, 17:55

Po co piszesz we wniosku ze chcesz mieć podział ?

Awatar użytkownika
arturo111

Postautor: arturo111 » 2018-07-22, 18:00

A jak jest oceniany przez Komisję strzał z gazowej ?

Żartowałem :one:
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
KS Garda

Wróć do „Kolekcjonerzy”