Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Kolekcjonerskie przy pozwoleniu myśliwskim i sportowym.

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Kolekcjonerskie przy pozwoleniu myśliwskim i sportowym.

Postautor: ORDYNAT » 2018-06-14, 10:47

Mam nadzieję, że ktoś już z forumowiczów przerabiał temat pozwolenia do celów kolekcjonerskich przy posiadaniu pozwolenia do celów łowieckich i sportowych, zwłaszcza w WPA Lubelskim i jest w stanie podzielić się doświadczeniami.

Awatar użytkownika
Polim

Re: Kolekcjonerskie przy pozwoleniu myśliwskim i sportowym.

Postautor: Polim » 2018-06-14, 11:56

Zacytuję ubojkę:

[2. Od egzaminu, o którym mowa w ust. 1, zwolnieni są funkcjonariusze
Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby
Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura
Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Służby Ochrony
Państwa, Służby Więziennej, funkcjonariusze lub pracownicy innych państwowych
formacji uzbrojonych i żołnierze zawodowi Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej
Polskiej, członkowie Polskiego Związku Łowieckiego – w zakresie broni
myśliwskiej, oraz członkowie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego
posiadający licencję zezwalającą na uprawianie strzelectwa sportowego –
w zakresie broni sportowej, jeżeli zdali taki egzamin na podstawie odrębnych
przepisów.]

Więc jak widać na te rodzaje broni , na które już masz pozwolenie nie musisz przechodzić egzaminu. Niemniej czeka Cię wywiad dzielnicowego i badania bo zapewne robiłeś je dawno temu. Jeśli chodzi o inne rodzaje broni , które nie są objęte już posiadanymi pozwoleniami procedura taka sama jak dla każdego nie posiadającego pozwolenia na broń.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

ORDYNAT

Re: Kolekcjonerskie przy pozwoleniu myśliwskim i sportowym.

Postautor: ORDYNAT » 2018-06-14, 12:56

... miło zobaczyć odpowiedź ... mam nadzieję, że ktoś jeszcze pochwali się w praktyce informacjami co do "ilości sztuk w pozwoleniu" jaką sugeruje (daje) WPA Lubelskie obecnie na sportowe ... bowiem mam kolegę myśliwego, który zdawał egzamin 9.06 i ciekaw jest różnych rzeczy, między innymi ciekaw jest jak szybko dostanie informację o zdaniu egzaminu, czy już ktoś robił kolekcjonerskie z zakresu myśliwskiej plus z zakresu sportowej, bo nie ma ochoty być pierwszym i przechodzić bojów, a ja też szczerze powiedziawszy jestem ciekaw ... zwłaszcza tego czy nie będzie telefonów w stylu "ma pan źle napisane podanie" - czyli napisz po naszemu i dostaniesz ...

Wróć do „Kolekcjonerzy”