P-93

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

7,62x39
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 20 marca 2017, 18:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

P-93

Post autor: 7,62x39 »

Polski pistolet P-93. Następca P-83, który się nie przyjął, bo w latach 90 - tych nikt już nie chciał strzelać nabojem Makarowa. Rzadko występujący w przyrodzie. Czy ktoś posiada szerszą wiedzę na jego temat, lub może wskazać wiarygodne źródło? Będę niezwykle wdzięczny.
P226
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 224
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 00:45
Tematy: 2
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P-93

Post autor: P226 »

Raz widziałem "na żywo" u jakiegoś ochroniarza w Krakowie(przed rokiem 2000). Znam obecnie jednego właściciela - postać znana w kręgach strzeleckich. Było kilka artykułów prasowych i wzmianek na temat tego pistoletu- i tyle.
.177, .44
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P-93

Post autor: McMonster »

Jedna sztuka jakieś dwa miesiące temu sprzedała się też we Wrocławiu, miałem okazję pomacać. Też chętnie poczytam coś więcej.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1081
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P-93

Post autor: krzychu22lr »

7,62x39 pisze:Czy ktoś posiada szerszą wiedzę na jego temat, lub może wskazać wiarygodne źródło? Będę niezwykle wdzięczny.
Teoretycznie powiększony P-83. W praktyce różnic jest więcej. Poza dłuższą lufą, nowe (dużo lepsze) przyrządy celownicze (fosforyzujące do strzelania w słabym oświetleniu), brak bezpiecznika nastawnego (zwalniacz kurka połączony z dźwignią zwalniającą zamek - widać inspirację pistoletami SIG-Sauer lub Walther), nowy kształt osłony spustu (kanciasty zgodnie z ówczesną modą), nowe okładki chwytu (plastikowe choć na materiałach reklamowych ZM Łucznik widać też było drewniane).

W piśmie Broń i Amunicja, numer 4/2015, znajduje się artykuł Krzysztofa Winieckiego pt. Makarowy Układu Warszawskiego. Autor wysoko ocenia P-93, w zasadzie z omawianych konstrukcji (PM, P-63, P-83, PA-63 i CZ-82) tylko produkt Ceskiej Zbrojovki jest oceniany lepiej (ze względu na pojemniejszy magazynek).
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
tomczyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 26 grudnia 2013, 11:32
Tematy: 3
Lokalizacja: prawie Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P-93

Post autor: tomczyk »

Wygląda jakoś tak
Obrazek
A tutaj obok P-83 Wanada
Obrazek
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P-93

Post autor: FranekDolas »

U nas w klubie jeden kolega posiada, może przy okazji jakiegoś pokazu zechce przywieźć.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
glockus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 21 listopada 2015, 09:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P-93

Post autor: glockus »

Panowie, a ile ich fabryka wypuściła?
.22LR; 5,45x39; 7,62x25; 7,62x39; 7,62x53R; 7,62x54R; .308 Win.; 8x20 (8 mm K); 9x18 Mak.; 9x19 Para; 9x22 (9 mm P.A.); 12/70; 16/70; 26;
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P-93

Post autor: McMonster »

Był w stanie fabrycznym, nawet ryski, więc i cena była wysoka. Dokładnej nie pamiętam, ale kilka tysięcy złotych. Widziany we Wrocławiu na Gwarnej.

Teraz nawet MAG-i są w kosmicznych cenach. Taniej i łatwiej VIS-a zgarnąć, oczywiście okupacyjnego.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
7,62x39
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 20 marca 2017, 18:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: P-93

Post autor: 7,62x39 »

Dałem ciała. Przypadkiem miałem okazje go kupić za 2 klocki, ale był tak wyniuchany, ze się zastanawiałem. Jak wróciłem to już go nie było. Dzwoniłem do Radomia, dotarłem do pracownika, który pamiętał ten wynalazek jako prototyp, strzelał z niego, poinformował, że nie było ich więcej jak sto szt. Ten miał numer 00048. Cóż, pogratulować nabywcy. Na otarcie łez kupiłem polską TT i P.Makarowa DT w naprawdę fajnym stanie. Temat zamknięty, pozdrawiam miłośników polskich pistoletów.
Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P-93

Post autor: Bardzozly »

Jeśli chodzi o zdjęcia, to przewija się jeden tutaj.
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P-93

Post autor: Wielki_Wezyr »

Na army bazar dziś się pojawił za 10 000, jeśli ktoś ma wolne:)
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Awatar użytkownika
wrona80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 11 grudnia 2011, 11:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: P-93

Post autor: wrona80 »

PanHipolit pisze:
Wielki_Wezyr pisze:... dziś się pojawił za 10 000...
Ale miałem przeczucie, ale miałem przeczucie :621: . To się dopiero nazywa wyczuciem koniunktury. Teraz poczekajmy na Magi za 10 tysi.
Ten sam sprzedawca na armybazar wystawia Maga za 10 tys. :)
Awatar użytkownika
tomczyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 26 grudnia 2013, 11:32
Tematy: 3
Lokalizacja: prawie Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P-93

Post autor: tomczyk »

wrona80 pisze:
PanHipolit pisze:
Wielki_Wezyr pisze:... dziś się pojawił za 10 000...
Ale miałem przeczucie, ale miałem przeczucie :621: . To się dopiero nazywa wyczuciem koniunktury. Teraz poczekajmy na Magi za 10 tysi.
Ten sam sprzedawca na armybazar wystawia Maga za 10 tys. :)
Fiu, fiu! No ładne cacko! :one: Oba egzemplarze w takim stanie, to faktycznie więcej niż "białe kruki". :651: A cena ...? No cóż - rynek ją zweryfikuje, chociaż w prawdziwym kolekcjonerstwie, cena to rzecz wtórna. Ja tam już zazdroszczę obecnemu właścicielowi takich egzemplarzy, no i potencjalnemu nabywcy ... :516:
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P-93

Post autor: Fokat »

Niektórzy kolekcjonerzy, taką kasę noszą w tylniej kieszeni na drobne wydatki :)
NIe zdziwię się, że ktoś kupi za taką kasę, wystarczy zobaczyć co się dzieje z WIS-ami.
Czy ma to jakiś sens? Pewnie żadnego, w tym budżecie można mieć Deasert Eagle .44, ale kto bogatemu zabroni...
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2018, 08:53 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P-93

Post autor: Fokat »

I właśnie tacy ludzie jak TY tworzą BANIĘ na broni kolekcjonerskiej używając nieracjonalnych argumentów "cudo, biały kruk, bezcenny, przebije 100 tys" , jesteś idelanym kandydatem do gry w 3 karty na bazarze różyckiego ;laughing:
Powiedz mi co takiego bezcennego i cudownego jest w broni, która jest tylko kawałkiem metalu i jedynie co ją usprawiedliwia to krótka seria produkcyjna??
Wartość kolekcjonerską tworzy również historia danej jednostki broni ewentualnie wcześniejszy posiadacz.
Nie uwłaczając sprzedającemu i z całym szacunkiem to "Staszek z Siemianowic Sląskich" :), który zarzucił przynętę na stado jeleni i czeka na tego z grubym portfelem
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2018, 12:58 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”