Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Pierwsza sprzedaż

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Norbert007
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pierwsza sprzedaż

Postautor: Norbert007 » 2017-12-06, 23:11

Skoro temat wyczerpany nie pozostaje mi nic innego jak podziękować tym którzy udzielili mi merytorycznej odpowiedzi.
Temat do zamknięcia.

P.S - Zibi70 chyba ochłonął.....

Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Krzysztof66 » 2017-12-06, 23:47

Rimski pisze:
Jadąc po pierwszą broń wyposażyłem się we wszystkie kwity jakie miałem - pozwolenie, ksiażeczka, promesa, dokumenty... (nawet ksero decyzji wziąłem na wszelki wypadek). W sklepie gość wziął promesę, zerknął do DO czy ja, to ja, kazał się podpisać na fakturze, ot i tyle było emocji :-)

A jaką to miałeś książeczkę, jadąc po pierwszą broń? Do nabożeństwa? :shock: :-D
22LR, 22LR, 9x19, 9x19, 7,62x39, 12/76.

Rimski

Postautor: Rimski » 2017-12-06, 23:50

No właśnie - jaką? Z dopuszczeniem :-) Na g...o w tym przypadku potrzebna ale zabrałem wszystko...

Adzyo

Postautor: Adzyo » 2017-12-07, 00:51

Powiem szczerze że przed sprzedaniem wolał bym się zapytać kogoś doświadczonego niż recytować ustawe. Każdy się uczy i lepiej zadać takie pytanie niż popełnić błąd.

Awatar użytkownika
Lygi

Postautor: Lygi » 2017-12-25, 11:16

A jaką to miałeś książeczkę, jadąc po pierwszą broń? Do nabożeństwa

NIe wiem jak u ciebie ale ja jechałem po pierwszą broń z czerwoną książeczką posiadacza broni.
Dostałem ja od razu wraz z decyzja i promesami. Tak robi WPA Gorzów. Zatem nieśmieszkuj jak nie wiesz wszystkiego.

Awatar użytkownika
sql
Kontaktowanie:

Postautor: sql » 2017-12-25, 20:38

Kolega dostał z WPA pustą książkę posiadacza razem z decyzją o pozwoleniu?
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

Awatar użytkownika
arturo111

Postautor: arturo111 » 2017-12-26, 00:03

Niektóre WPA tak wydają . Dziwne , ale prawdziwe .
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
KS Garda

Awatar użytkownika
JJKILLER

Postautor: JJKILLER » 2018-03-01, 00:04

Zibi70 pisze:@ fusz
Nikt nie jest nieomylny ;)
I ja też się za kogoś takiego nie uważam.
Nie wytykałem też nikomu błędów jedynie "ośmieliłem się" wyrazić swoją opinię w sprawie pytania, a do tego forum służy czyż nie? 8-)
Na szczęście korzyścią z całej tej dyskusji jest przypomnienie podstawowej wiedzy w omawianym temacie.

Co do pojęcia "niezwłocznie" - hmmm... Z tym, że może to być dłużej niż 5 dni (analogicznie do rejestracji) to ja bym tak nie szalał. W ustawie nie jest to określone - racja. Jednak w przypadku utraty broni, termin zawiadomienia o tym fakcie "niezwłocznie" jest doprecyzowany - nie póżniej niż w ciągu 24h.

"Filozując" dalej...

W Art 51 (Rozdział 5 - Przepisy karne), jest mowa, że "Tej samej karze podlega, kto (...) nie dopełnia obowiązku zawiadomienia Policji o utracie lub zbyciu innej osobie broni i amunicji do tej broni. Tu też mamy analogię, tyle że do 24 h. A jak się ktoś uprze...
:033:

Z całym szacunkiem, ale...
Pisząc że pytanie nie powinno paść, dałeś wyraz próby wywyższenia się nad pytającym, tym bardziej dziwnie to brzmi od osoby, która również popełnia głupie błędy (choćby tak banalne jak odwrotne zakładanie sprężyny w broni ;laughing: ), lub zadawanie banalnego pytania o gwarancje (przecież wszyscy wiedzą że w sklepie to 2 lata, jakim cudem nie wiedziałeś?).
Jak się nie chce odpowiadać to się nie odpowiada, a jak już chce się odpowiedzieć to wywyższanie się należy wsadzić sobie w ... buty, bo nikt nie lubi czyjegoś wywyższania się.

A co do terminu "niezwłocznie" - swoją sprzedaną sztukę "wyrejestrowałem" po miesiącu i nikt się słowem nie odezwał, ale mój ojciec był lepszy, po "sprzedaniu" mi karabinka zapomniał to zgłosić i przypomniał sobie dopiero po pół roku, a że mieszka 50km. od Warszawy to napisał odręcznie upoważnienie, poprosił mnie żebym zabrał jego legitymację, umowę i promesę, i za niego zgłosił sprzedaż. W WPA nikt o nic nie pytał, a jak powiedziałem że ojciec nie po drodze miał do Warszawy to pani stwierdziła że w systemie i tak już jest wyrejestrowane z chwilą zarejestrowania na mnie, a teraz to tylko formalność urzędowego wykreślenia z legitymacji, oraz na wypadek kontroli szafy u ojca, żeby jego dzielnicowy nie zachodził w głowę czemu w szafie brakuje jednej sztuki z legitymacji, choć po okazaniu umowy i promesy pewnie i tak nie miał by więcej pytań.
Sprzedaż została zarejestrowana po pół roku więc do naruszenia art. 51 nie doszło.
I proszę o nie mylenie pojęć "Zawiadomienie o utracie broni" i zawiadomienie o sprzedaży broni" bo są to dwa, zupełnie inne pojęcia. Między innymi na tych pojęciach poległ na egzaminie mój kolega, wydawało mu się że na powiadomienie o zbyciu i utracie jest taki sam czas, policjant po oblanym egzaminie wyjaśnił mu że to są zupełnie inne rzeczy, więc proszę, nie wprowadzaj w błąd.
Ostatnio zmieniony 2018-03-01, 00:14 przez JJKILLER, łącznie zmieniany 1 raz.
Zmotany Makarov, zmotany P99 desert.
Ostre: Toz - 18, Iż 27E, Star 28pk, PM-63 "Rak" z zatrzaskiem magazynka przy kciuku

Awatar użytkownika
Zibi70

Postautor: Zibi70 » 2018-03-13, 17:09

Mmmm... Cóż za mistrzowsko odgrzewany kotlet. Gratki - kolejny wiele wnoszący post zaliczony.

Skoro jednak...

JJKILLER pisze:...tym bardziej dziwnie to brzmi od osoby, która również popełnia głupie błędy (choćby tak banalne jak odwrotne zakładanie sprężyny w broni ;laughing: ), lub zadawanie banalnego pytania o gwarancje (przecież wszyscy wiedzą że w sklepie to 2 lata, jakim cudem nie wiedziałeś?).
Jak się nie chce odpowiadać to się nie odpowiada, a jak już chce się odpowiedzieć to wywyższanie się należy wsadzić sobie w ... buty, bo nikt nie lubi czyjegoś wywyższania się.

Gwarancja wcale nie jest taka oczywista. Sprzedawca - sklep nie ma obowiązku jej udzielania. Niektórzy udzielają gwarancji ograniczonej. Bywa na 12 lub 24 miesiące - zależnie od widzi mi się sprzedawcy / importera. Serio? Jakim cudem nie wiedziałeś? Może Ci się pop... z rękojmią? Wiesz tak bywa jak się chce na siłę powywyższać ;) Tu o gwarancji - https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/gwarancja

Jak mi jeszcze powiesz, że nigdy nie zdarzyło Ci się czegoś pomylić przy składaniu broni to już podaję stołeczek... Ba! Drabinkę nawet. Jak dla Prezesa.

Na zdrowie ;)

Awatar użytkownika
JJKILLER

Postautor: JJKILLER » 2018-03-14, 01:49

Gwoli ścisłości, popełniam często błędy i nie udaję nieomylnego upominając innych w kwestiach wiedzy, Tobie odpisałem tak jak odpisałem, tylko po to żeby Ci pokazać że upominasz innych, samemu popełniając błędy (taka moja wrodzona złośliwość do niesprawiedliwości), i nie musisz się rozpisywać nad gwarancjami itp. bo nie jest to sednem sprawy a tylko przykładem.
Wyluzuj, więcej szacunku do współrozmówców, i jeszcze więcej do siebie - będzie milej i weselej, i na pewno nikt nie będzie złośliwy w stosunku do Ciebie, w przeciwnym razie sam widzisz ile osób Cię upominało.

Pozdrawiam serdecznie :piwo:

EOT
Ostatnio zmieniony 2018-03-14, 02:02 przez JJKILLER, łącznie zmieniany 2 razy.
Zmotany Makarov, zmotany P99 desert.
Ostre: Toz - 18, Iż 27E, Star 28pk, PM-63 "Rak" z zatrzaskiem magazynka przy kciuku

Awatar użytkownika
Zibi70

Postautor: Zibi70 » 2018-03-19, 16:43

Spoko - tak na prawdę wcale nie jestem taki be...
Starczy już tego bo przyjdzie leśniczy i nas wyp... z lasu.

:piwo:

Wróć do „Kolekcjonerzy”